Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

κοριτσια γεια σας κ παλι μπηκα στο μηνα μ σχεδον 35 κ 4 εχει παρει θεση 2476 με περιοδο ειμαι 36 κ 4 ειναι ακομα ψηλα ..ανυπομονω ..

Just now, Mar-micky είπε:

@Comet δεν ξέρω...Η αλήθεια είναι ότι αν την Δευτέρα δεν έχει αλλάξει τπτ νομίζω ότι θα του πω να παμε κατευθείαν καισαρική...Εκτός αν μ πει ότι υπάρχουν πάνω από 70% πιθανότητες να γυρίσει κ να εμπεδωθεί κατά την διάρκεια του τοκετού...Αλλιώς νομίζω ότι τζάμπα θα φάω όλους τους πόνους της πρόκλησης...

@kastel δεν ξέρω τι με εχει πιάσει...Πιο πολύ στο ότι πήρα τόσο κιλά κ σκέφτομαι πόσο χάλια θα είμαι μετα τη γεννα...χαχαχα..

ρε κοριτσια εγω χανω κιλα αντι να περνω εχω παρει μονο 5 ετυχε σ καμια..τρωω υγειηνα βεβαια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lalom είπε:

Χαχα εχω 14 Μαΐου. Παίρνει αλλα πχ θα παρει σε 6 μερες 100γραμμαρια. Δεν παιρνει φουλ που αλλες λενε οτι στο τελος παιρνουν ολα πολυ τελικα ειναι μυθος γτ παιρνει οσα ειναι ν παρει το καθε παιδι. Επειδή είμαι μικροκαμωμενη μ πε ο γιατρός λογικα γ αυτο αλλα οχι ολα ειναι αψογα nst ντομπλερ αμνιακο τα παντα. Μου ειπε θα τ αφησουμε αν δούμε οτι οξυγονωνεται κανονικά αλλά αν δει κατι θα πάμε μ πρόκληση. 

Βασικά κ εμένα τόσο παίρνει.. Γύρω στα 110 γραμμάρια την εβδομάδα. Η γιατρός βέβαια μου έλεγε ότι είναι μέσα στις φυσιολογικές καμπύλες οπότε δεν φοβάμαι. Μου είπε ότι μέχρι την άλλη εβδομάδα που μάξιμουμ γενναω θα είναι 3.200 που μου φαίνεται πολύ νορμάλ. Μην φοβάσαι καθόλου, μια χαρά θα είναι το μπεμπακι σου. 

Just now, Comet είπε:

Εγω περιμενα 3 ωρες στο σπιτι με πονους αλλα δεν πιστευα οτι γενναω.Ο μικρος ηταν ακομι ψιλα στο διαφραγμα μου και δεν πονουσα τοσο πολυ.( νομιζα οτι προσπατει να εμπεδωτει)Ο αντρας μου ηταν στι δουλεια και η αδερφι μου στο τηλεφωνο με πιεσε να παω.Ετσι εφτασα με σχεδον 8 διαστολι και εκανα τοτε επισκλιριδιο.Σε 2 ωρες ειχα γεννησει.Τωρα ομως ξερω και δεν Θα περιμενω τοσο γιατι λογικα  θα γεννησω πιο γρηγορα οποτε μετα απο καμια ωρα πονους Θα φυγω για κλινικι.

8 διαστολή;;; :blink::blink:Τι ανοχή έχεις στον πόνο;;; Άρα μόλις μας πιάσουν οι πονοι καλό είναι να φύγουμε. Ντουζάκι προλαβαίνουμε άραγε;; Θα θελα.. :P

Just now, Mar-micky είπε:

@Comet δεν ξέρω...Η αλήθεια είναι ότι αν την Δευτέρα δεν έχει αλλάξει τπτ νομίζω ότι θα του πω να παμε κατευθείαν καισαρική...Εκτός αν μ πει ότι υπάρχουν πάνω από 70% πιθανότητες να γυρίσει κ να εμπεδωθεί κατά την διάρκεια του τοκετού...Αλλιώς νομίζω ότι τζάμπα θα φάω όλους τους πόνους της πρόκλησης...

@kastel δεν ξέρω τι με εχει πιάσει...Πιο πολύ στο ότι πήρα τόσο κιλά κ σκέφτομαι πόσο χάλια θα είμαι μετα τη γεννα...χαχαχα..

Ααααα αν είναι μόνο αυτό δεν πειράζει.. Έλα θα κάνουμε παρέα μετά, κ εγώ 18 έβαλα χαχαχα Θα παρηγορεί η μία την άλλη 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Myrtw18 κ δεν λες τ καλά...κ εγώ προσέχω...γλυκά δεν τρώω σχεδόν καθόλου...πρωι γαλα ή με 2 φετες ή με δημητριακα..κατα τις 11 ισως κανα τοστακι ή καμια τηγανίτα...φαγητό Μια φορά την ημέρα το μεσημέρι το απόγευμα φρούτα κ τέλος...Τ να πω...χάλια μεταβολισμός...χαχαχαχα...πάντως να μην ανησυχείς....θα γεννησεις κ θα χεις επιστρέφοντας κιλά σου χωρίς καμία προσπάθεια...

@kastel χαχαχα...θα ανταλλάσσουμε δίαιτες κ ασκήσεις γυμναστικής...Χαχαχα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw18 είπε:

 

ρε κοριτσια εγω χανω κιλα αντι να περνω εχω παρει μονο 5 ετυχε σ καμια..τρωω υγειηνα βεβαια

Μπραβο τέλεια και δεν χαίρεσαι;; Ένα υγιές μπεμπακι χωρίς καθόλου κιλά! Τι καλύτερο;; 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

@Myrtw18 κ δεν λες τ καλά...κ εγώ προσέχω...γλυκά δεν τρώω σχεδόν καθόλου...πρωι γαλα ή με 2 φετες ή με δημητριακα..κατα τις 11 ισως κανα τοστακι ή καμια τηγανίτα...φαγητό Μια φορά την ημέρα το μεσημέρι το απόγευμα φρούτα κ τέλος...Τ να πω...χάλια μεταβολισμός...χαχαχαχα...πάντως να μην ανησυχείς....θα γεννησεις κ θα χεις επιστρέφοντας κιλά σου χωρίς καμία προσπάθεια...

@kastel χαχαχα...θα ανταλλάσσουμε δίαιτες κ ασκήσεις γυμναστικής...Χαχαχα....

ναι ευτηχως γτ ημουν ηδη τσουπωτη

Just now, kastel είπε:

Μπραβο τέλεια και δεν χαίρεσαι;; Ένα υγιές μπεμπακι χωρίς καθόλου κιλά! Τι καλύτερο;; 

χερομαι απλα μ κν εντυπωση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel είπε:

Βασικά κ εμένα τόσο παίρνει.. Γύρω στα 110 γραμμάρια την εβδομάδα. Η γιατρός βέβαια μου έλεγε ότι είναι μέσα στις φυσιολογικές καμπύλες οπότε δεν φοβάμαι. Μου είπε ότι μέχρι την άλλη εβδομάδα που μάξιμουμ γενναω θα είναι 3.200 που μου φαίνεται πολύ νορμάλ. Μην φοβάσαι καθόλου, μια χαρά θα είναι το μπεμπακι σου. 

8 διαστολή;;; :blink::blink:Τι ανοχή έχεις στον πόνο;;; Άρα μόλις μας πιάσουν οι πονοι καλό είναι να φύγουμε. Ντουζάκι προλαβαίνουμε άραγε;; Θα θελα.. :P

Ααααα αν είναι μόνο αυτό δεν πειράζει.. Έλα θα κάνουμε παρέα μετά, κ εγώ 18 έβαλα χαχαχα Θα παρηγορεί η μία την άλλη 

Εγω σε 3 ωρες εκανα γενικι στο σπιτι,μια που δεν μπορουσα να κοιμηθω. Το αφισα λαμπικο.Χαχαχα...εκανα ντουζ,ξυριστικα....Πονουσα αλλα οχι και τοσο πολυ. Γενικως αντεχω.. Την πρωτι φορα δεν ξερεις.Συνηθως Θελει πολλες ωρες.Τωρα μου πε να Μην περιμενω αλλιως Θα το παω αγκαλια...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Εγω σε 3 ωρες εκανα γενικι στο σπιτι,μια που δεν μπορουσα να κοιμηθω. Το αφισα λαμπικο.Χαχαχα...εκανα ντουζ,ξυριστικα....Πονουσα αλλα οχι και τοσο πολυ. Γενικως αντεχω.. Την πρωτι φορα δεν ξερεις.Συνηθως Θελει πολλες ωρες.Τωρα μου πε να Μην περιμενω αλλιως Θα το παω αγκαλια...

Αααααα μια χαρά! Κοίτα για γενική δεν ξέρω αν μια κόντρα κ ένα ντουζάκι θα το θελα!! 

  • Χαχα 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, kastel είπε:

Από όσο ξέρω όταν μιλάμε για ωδινες, υπάρχει μια κλιμάκωση, δηλαδή ξεκινάς πόνους περιόδου πιο μικρής έντασης και πιο αραιά και αυξάνονται με το πέρασμα του χρόνου. Από την άλλη μπορεί να μην έχεις πόνους αλλαααααααα θα σπάσουν τα νερά άρα το λες και ξαφνικό :DΣε μας που είναι η πρώτη φορά, δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει το σώμα μας ακόμη. Πάντως εγώ όταν έχω πονακια λέω πάει, γενναω αλλά μπαααααα. Τι θα προτιμούσες;;; ωδινες ή νερά;;; 

Eγω πάντως που έχω πόνους το προτιμώ δεν θέλω να μου έρθει ξαφνικό.προετοιμαζομαι και ψυχολογικά έτσι κατεμε

Εγώ έχω αύριο καρδιοτοκογραφο και έχω πάρει συνολικά 11 κιλά είμαι 37 εβδομάδων άντε να δούμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lalom είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! Χτες γύρισα αργά από τον γιατρο. Πάλι δύο μετρήσεις μ βγάλε ο γιατρός αντε Ν πήρε σε 4 μέρες το πολύ 100 γραμμάρια. Δε θέλει να μεγαλώσει άλλο αυτό το παιδί χαχαχ είναι 2500και κάτι. μου είπε  να πάω πάλι για nst και υπέρηχο στο μαιευτήριο τη Τετάρτη και Πέμπτη στο ιατρείο του και θα δει αν είναι καλό το nst θα τ αφήσουμε κ άλλο το μωρο όμως αν δει κάτι και δεν οξυγωνονεται καλα μ πε ότι θα πάμε με πρόκληση. Τα  nst μου είναι πάντως πολύ καλά κ ο γιατρός λέει ακόμα το παιδί οξυγωνονεται. Ενδέχεται λοιπόν να γεννήσω νωρίτερα όπως το. Κόβω αλλά θα ήθελα ιδανικό; μετά τις 4 Μαΐου να χουν χαλαρώσει τα μέτρα. 

Από τη στιγμή που το  nst είναι κακό μπορεί να περιμενει ο γιατρός και καλά κάνει. Μην αγχώνεσαι αφου το παρακολουθειται συχνά . Με το καλό! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Από τη στιγμή που το  nst είναι κακό μπορεί να περιμενει ο γιατρός και καλά κάνει. Μην αγχώνεσαι αφου το παρακολουθειται συχνά . Με το καλό! 

Ναι σε ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Comet είπε:

Εγω περιμενα 3 ωρες στο σπιτι με πονους αλλα δεν πιστευα οτι γενναω.Ο μικρος ηταν ακομι ψιλα στο διαφραγμα μου και δεν πονουσα τοσο πολυ.( νομιζα οτι προσπατει να εμπεδωτει)Ο αντρας μου ηταν στι δουλεια και η αδερφι μου στο τηλεφωνο με πιεσε να παω.Ετσι εφτασα με σχεδον 8 διαστολι και εκανα τοτε επισκλιριδιο.Σε 2 ωρες ειχα γεννησει.Τωρα ομως ξερω και δεν Θα περιμενω τοσο γιατι λογικα  θα γεννησω πιο γρηγορα οποτε μετα απο καμια ωρα πονους Θα φυγω για κλινικι.

Σοκ, δηλαδή αν περιμενες ακόμα λίγο και δεν πήγαινες στη κλινική , παιζει να γεννούσες σπίτι ;

Just now, kastel είπε:

Βασικά κ εμένα τόσο παίρνει.. Γύρω στα 110 γραμμάρια την εβδομάδα. Η γιατρός βέβαια μου έλεγε ότι είναι μέσα στις φυσιολογικές καμπύλες οπότε δεν φοβάμαι. Μου είπε ότι μέχρι την άλλη εβδομάδα που μάξιμουμ γενναω θα είναι 3.200 που μου φαίνεται πολύ νορμάλ. Μην φοβάσαι καθόλου, μια χαρά θα είναι το μπεμπακι σου. 

8 διαστολή;;; :blink::blink:Τι ανοχή έχεις στον πόνο;;; Άρα μόλις μας πιάσουν οι πονοι καλό είναι να φύγουμε. Ντουζάκι προλαβαίνουμε άραγε;; Θα θελα.. :P

Ααααα αν είναι μόνο αυτό δεν πειράζει.. Έλα θα κάνουμε παρέα μετά, κ εγώ 18 έβαλα χαχαχα Θα παρηγορεί η μία την άλλη 

Να ερθω και εγώ στη παρεα μετά γιατί η γουρουνα έβαλα 20 κιλά;αχ!περιμενω να γεννήσω να ξεκινήσω δίαιτα. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, tzoukos είπε:

Συναδελφισσα κι εγω!!!! Πολλες μαζευτηκαμε χαχαχαχαχα!!!

Συμφωνω μαζι σου καθε μια ειναι ξεχωριστη και καποια συμπτωματα διαφερουν απο τη μια κοπελα στην αλλη. 

Κορίτσια κ εγω συναδερφισα μαζεύτηκε πολλές!! Με το καλό σε όλες μας!!εγώ αύριο 37+2 κ μου πε θα με εξετάσει κ κολπικα

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Κορίτσια κ εγω συναδερφισα μαζεύτηκε πολλές!! Με το καλό σε όλες μας!!εγώ αύριο 37+2 κ μου πε θα με εξετάσει κ κολπικα

5 προς το παρόν μετράω όντως πολλές μαζευτηκαμε σε δημόσιο πας η σε ιδιώτη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Σοκ, δηλαδή αν περ:shock:ιμενες ακόμα λίγο και δεν πήγαινες στη κλινική , παιζει να γεννούσες σπίτι ;

Να ερθω και εγώ στη παρεα μετά γιατί η γουρουνα έβαλα 20 κιλά;αχ!περιμενω να γεννήσω να ξεκινήσω δίαιτα. 

Μπορει.:shock:Παντως ημουν σιγουρι οτι δεν γενναω.Ουτε τα πραγματα δεν πηρα.Ετρεχε ο αντρας μου μετα.Δεν ειχαν σπασει και τα νερα.Μετα την επισκλιριδιο εσπασαν.Εξελιχτικε πολυ γρηγορα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...