Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Sofi_94 είπε:

Oxi Βόλο είμαι εγώ αλλά όντως παιδευτηκανε πολύ και μπορεί και όντως να έχει απόκλιση εφόσον δεν μετρηθεί σωστά σιγά σιγά που ηρεμώ είμαι οκ 

Κι  εμένα πριν 2 βδομάδες στον υπέρηχο του γιατρού αντί να βγει 36 εβδομαδων που ήμουν, τον μέτρησε 35 και 2 και έδειχνε ότι έχω πάρει μόνο 100 γραμμάρια. ΣΟΚ! την επόμενη εβδομάδα τον έβγαλε κανονικά..συμβαίνουν αυτά , γιατι μεγαλώνουν και δεν έχουν πολύ χώρο να τεντωθουν κι αυτά τα καημένα. 

Σήμερα έχω γιατρό κορίτσια...Άντε να μάθω και ημερομηνία!!!! Βαθιές ανάσες 

  • Μου αρέσει 5

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κι  εμένα πριν 2 βδομάδες στον υπέρηχο του γιατρού αντί να βγει 36 εβδομαδων που ήμουν, τον μέτρησε 35 και 2 και έδειχνε ότι έχω πάρει μόνο 100 γραμμάρια. ΣΟΚ! την επόμενη εβδομάδα τον έβγαλε κανονικά..συμβαίνουν αυτά , γιατι μεγαλώνουν και δεν έχουν πολύ χώρο να τεντωθουν κι αυτά τα καημένα. 

Σήμερα έχω γιατρό κορίτσια...Άντε να μάθω και ημερομηνία!!!! Βαθιές ανάσες 

Αντε να πάνε όλα καλά και μας πεις πότε θα έρθει το μπομπιρακι! Φτάσαμε σχεδόν καλέ!!,❤️

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κορίτσια να σας πω και εγώ την εμπειρία μου... Ο γιατρός μου, τον τελευταίο μήνα δε μου λέει ούτε πόσα πήρε, ούτε 2 μέρες πριν, 2 μέρες μετά  τίποτα! Εννοείται οτι αν ήθελα θα μου τα έλεγε αλλα προτιμάει το να είμαι ήρεμη και να μην τα σκέφτομαι όλα αυτά, εκτός αν δει κάτι πολυ ανησυχητικό (φτου φτου). Και όντως είμαι πολύ ήρεμη!! Νιώθω τον μικρό κανονικά να κουνιέται με βλέπει ανα δυό εβδομάδες ο γιατρός κ το μόνο που μου είπε είναι: πονοκέφαλος, αίμα, σπάσιμο νερών αυτά τα 3 θα με κάνουν να πάω στην κλινική κ να τσεκάρω τι γίνεται. 
Υπάρχουν αποκλίσεις στο βάρος των μωρών.. μπορεί να σου λέει είναι 3 κιλά κ να είναι 3.200 ή λιγότερο. Το θέμα είναι να μην είναι κάτω απο 2 ( κ αυτό στις εβδομάδες που είμαστε πριν την γέννα) 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγω πηγα σήμερα παλι για nst και υπέρηχο εκει που ειχα κανει την αυχενικη και την β επιπεδου. Με τον ιδιο εμβρυολογο.. Μου εκανε αναλυτικο υπέρηχο και μου τα βρηκε ολα εξαιρετικά και 2. 700 σε βάρος. Οποτε δε παω νωριτερα για τοκετο θα παω μαλλον φυσιολογικα με βαση την πητ μου.Μου λεει ειναι ενα φυσιολογικο μωρο και τρεφεται εξαιρετικά. Κ ενω ο γιατρος μου τελευταια φορα τη Δευτέρα μου το εβγαζε 2417. :)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μόλις γύρισα από το nst σε δημόσιο νοσοκομείο εννοείται σου λένε όλα καλά και τίποτε άλλο έκανα και ένα υπέρηχο και 2700 γρ με απόκλιση 400 γρ και 2 βδομάδες πίσω υπερηχογραφικά αλλά μου είπε ο γιατρός ότι επειδή είναι κουλουριασμένος δεν βγαινουνε οι μετρήσεις σωστά και να μην ανησυχώ εγώ όμως ανυσηχησα αρκετά μπορώ να πω να πάω και σε εξωτερικό γιατρό τι να κάνω ?

Αν έχεις έστω και μια αμφιβολία, δεν βλάπτει να πάρεις και μια δευτερη γνωμη.Εμενα ο γιατρός έβγαζε το μηριαιο οστό δυο βδομάδες πιο πισω εδώ και ένα μήνα, κάτι που συνεχίζεται μέχρι σημερα, αν και το βάρος του μωρου είναι μια χαρά. Πήρα και δευτερη γνωμη, τα ίδια μου είπε. Το θέμα είναι ότι ηρέμησα απ'οτι στιγμή που με διαβεβαίωσαν ότι το παιδι είναι καλά και αναπτύσσεται σωστά. 

Just now, Lalom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγω πηγα σήμερα παλι για nst και υπέρηχο εκει που ειχα κανει την αυχενικη και την β επιπεδου. Με τον ιδιο εμβρυολογο.. Μου εκανε αναλυτικο υπέρηχο και μου τα βρηκε ολα εξαιρετικά και 2. 700 σε βάρος. Οποτε δε παω νωριτερα για τοκετο θα παω μαλλον φυσιολογικα με βαση την πητ μου.Μου λεει ειναι ενα φυσιολογικο μωρο και τρεφεται εξαιρετικά. Κ ενω ο γιατρος μου τελευταια φορα τη Δευτέρα μου το εβγαζε 2417. :)

Μπραβο κορίτσι μου, μια χαρά. Αφου όλα είναι καλά και τρέφεται το μωρό σωστά, από δω και περα θα περιμενεις την πητ σου. Πάντως αποκλίσεις στο βάρος του εμβρύου είναι κάτι πολυ συνηθισμένο, ειδικά όταν οι υπέροχοι γίνονται από διαφορετικά μηχανήματα και χειριστές. Το ίδιο μου έχει συμβεί και σε μένα. Την ίδια μέρα ο ένας γιατρός το έβγαζε 1900γραμμαρια και ο άλλος 2300γραμμαρια .Αντε τωρα βγάλε άκρη. Μιας γνωστής μου το μωρό , ο γιατρός το έβγαζε 3.600γραμμαρια ,τελικά γεννήθηκε 4.500γραμμαρια . Επαθε ένα σοκ η κοπέλα. Μιλάμε σχεδόν για ένα κιλό απόκλιση. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mum to be είπε:

Αν έχεις έστω και μια αμφιβολία, δεν βλάπτει να πάρεις και μια δευτερη γνωμη.Εμενα ο γιατρός έβγαζε το μηριαιο οστό δυο βδομάδες πιο πισω εδώ και ένα μήνα, κάτι που συνεχίζεται μέχρι σημερα, αν και το βάρος του μωρου είναι μια χαρά. Πήρα και δευτερη γνωμη, τα ίδια μου είπε. Το θέμα είναι ότι ηρέμησα απ'οτι στιγμή που με διαβεβαίωσαν ότι το παιδι είναι καλά και αναπτύσσεται σωστά. 

Μπραβο κορίτσι μου, μια χαρά. Αφου όλα είναι καλά και τρέφεται το μωρό σωστά, από δω και περα θα περιμενεις την πητ σου. Πάντως αποκλίσεις στο βάρος του εμβρύου είναι κάτι πολυ συνηθισμένο, ειδικά όταν οι υπέροχοι γίνονται από διαφορετικά μηχανήματα και χειριστές. Το ίδιο μου έχει συμβεί και σε μένα. Την ίδια μέρα ο ένας γιατρός το έβγαζε 1900γραμμαρια και ο άλλος 2300γραμμαρια .Αντε τωρα βγάλε άκρη. Μιας γνωστής μου το μωρό , ο γιατρός το έβγαζε 3.600γραμμαρια ,τελικά γεννήθηκε 4.500γραμμαρια . Επαθε ένα σοκ η κοπέλα. Μιλάμε σχεδόν για ένα κιλό απόκλιση. 

Καλά όντως δεν πρέπει να μας λένε και να αγχωνόμαστε τζάμπα μαζί με την ανυπομονησία εγώ με αυτό που Μ πε που δεν Μ είπε κάτι ο άνθρωπος πήγα να πάθω κρίση πανικού είμαι και υστερω τεσπά όλα καλά είναι και θα ειναι εννοείται ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Καλά όντως δεν πρέπει να μας λένε και να αγχωνόμαστε τζάμπα μαζί με την ανυπομονησία εγώ με αυτό που Μ πε που δεν Μ είπε κάτι ο άνθρωπος πήγα να πάθω κρίση πανικού είμαι και υστερω τεσπά όλα καλά είναι και θα ειναι εννοείται ...

Α ,καλά κορίτσι μου απο υστερία άλλο τίποτα από την αρχη της εγκυμοσυνης. Αν μου έλεγαν κάτι που με ανησυχούσε έστω και λίγο έκανα ολόκληρη έρευνα στα ιατρικά βιβλία και περιοδικα και ας ήταν καθησυχαστικοι οι γιατροί. Μπορώ να σου πω ότι ηρέμησα το τρίτο τρίμηνο πια. Ίσως φταίει που είναι και το πρώτο μου, δεν ξέρω. Πάντως γενικα ειμαι λίγο σκληροπετση με την υγεία, δεν έχω τρέλα να το ψάχνω και να το αναλυω περαιτερω. Τώρα στην εγκυμοσυνη τι έπαθα, δεν ξέρω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Αν έχεις έστω και μια αμφιβολία, δεν βλάπτει να πάρεις και μια δευτερη γνωμη.Εμενα ο γιατρός έβγαζε το μηριαιο οστό δυο βδομάδες πιο πισω εδώ και ένα μήνα, κάτι που συνεχίζεται μέχρι σημερα, αν και το βάρος του μωρου είναι μια χαρά. Πήρα και δευτερη γνωμη, τα ίδια μου είπε. Το θέμα είναι ότι ηρέμησα απ'οτι στιγμή που με διαβεβαίωσαν ότι το παιδι είναι καλά και αναπτύσσεται σωστά. 

Μπραβο κορίτσι μου, μια χαρά. Αφου όλα είναι καλά και τρέφεται το μωρό σωστά, από δω και περα θα περιμενεις την πητ σου. Πάντως αποκλίσεις στο βάρος του εμβρύου είναι κάτι πολυ συνηθισμένο, ειδικά όταν οι υπέροχοι γίνονται από διαφορετικά μηχανήματα και χειριστές. Το ίδιο μου έχει συμβεί και σε μένα. Την ίδια μέρα ο ένας γιατρός το έβγαζε 1900γραμμαρια και ο άλλος 2300γραμμαρια .Αντε τωρα βγάλε άκρη. Μιας γνωστής μου το μωρό , ο γιατρός το έβγαζε 3.600γραμμαρια ,τελικά γεννήθηκε 4.500γραμμαρια . Επαθε ένα σοκ η κοπέλα. Μιλάμε σχεδόν για ένα κιλό απόκλιση. 

Μα και εμένα επειδή ζοριζοταν ο γιατρός να το μετρήσει με στείλε στον εμβρυολογοσ που έχει πιο εξειδίκευμενο μηχάνημα. Φαντάσου με μέτρησε όπως με μέτρησε στη Β επιπέδου είδε τα πάντα. Ναι το ξέρω έχουν αποκλίσεις τα άτιμα κ τρομάζουν τον κόσμο :)

Just now, Mum to be είπε:

Α ,καλά κορίτσι μου απο υστερία άλλο τίποτα από την αρχη της εγκυμοσυνης. Αν μου έλεγαν κάτι που με ανησυχούσε έστω και λίγο έκανα ολόκληρη έρευνα στα ιατρικά βιβλία και περιοδικα και ας ήταν καθησυχαστικοι οι γιατροί. Μπορώ να σου πω ότι ηρέμησα το τρίτο τρίμηνο πια. Ίσως φταίει που είναι και το πρώτο μου, δεν ξέρω. Πάντως γενικα ειμαι λίγο σκληροπετση με την υγεία, δεν έχω τρέλα να το ψάχνω και να το αναλυω περαιτερω. Τώρα στην εγκυμοσυνη τι έπαθα, δεν ξέρω. 

Εγω από ότι κατάλαβα κάθε μωρο εχει την μοναδική δική του ανατομία κ έτσι κουλουριασμενα που είναι λογικό να βγαίνουν λίγο διαφορετικές οι μετρήσεις. Με τόσα που έχω ακούσει το τελευταίο καιρό κ διαβάσει εδώ μέσα όλα τα μωρά έπρεπε να βγουν με κοντά πόδια. Χαχαχα. Καμία σχέση μετρήσεις είναι και καλύτερα να μη ψάχνουμε τίποτα γιατί μπήκα κ γ σε αυτό το τρύπακι κ μόνο καλό δεν είναι. Ότι είναι το μωράκι σου εφόσον δεν έχει κάτι παθολογική θα αναπτυχθεί μια χαρά κ έξω από τη κοιλίτσα. Κ το λέω εγώ που μπήκα στο τρύπακι ν ψάξω γτ είναι χαμηλό το βάρος του παιδιού κ τι εκατοστιαίες θέσεις έχει. Για μένα αν είναι υγιής δε μετράει κάτι άλλο. Αν κάνω κ δεύτερο παιδί κάποια στιγμή δε θα ασχοληθώ ποτέ ξανά με μετρήσεις. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλά 

Just now, Lalom είπε:

Μα και εμένα επειδή ζοριζοταν ο γιατρός να το μετρήσει με στείλε στον εμβρυολογοσ που έχει πιο εξειδίκευμενο μηχάνημα. Φαντάσου με μέτρησε όπως με μέτρησε στη Β επιπέδου είδε τα πάντα. Ναι το ξέρω έχουν αποκλίσεις τα άτιμα κ τρομάζουν τον κόσμο :)

Εγω από ότι κατάλαβα κάθε μωρο εχει την μοναδική δική του ανατομία κ έτσι κουλουριασμενα που είναι λογικό να βγαίνουν λίγο διαφορετικές οι μετρήσεις. Με τόσα που έχω ακούσει το τελευταίο καιρό κ διαβάσει εδώ μέσα όλα τα μωρά έπρεπε να βγουν με κοντά πόδια. Χαχαχα. Καμία σχέση μετρήσεις είναι και καλύτερα να μη ψάχνουμε τίποτα γιατί μπήκα κ γ σε αυτό το τρύπακι κ μόνο καλό δεν είναι. Ότι είναι το μωράκι σου εφόσον δεν έχει κάτι παθολογική θα αναπτυχθεί μια χαρά κ έξω από τη κοιλίτσα. Κ το λέω εγώ που μπήκα στο τρύπακι ν ψάξω γτ είναι χαμηλό το βάρος του παιδιού κ τι εκατοστιαίες θέσεις έχει. Για μένα αν είναι υγιής δε μετράει κάτι άλλο. Αν κάνω κ δεύτερο παιδί κάποια στιγμή δε θα ασχοληθώ ποτέ ξανά με μετρήσεις. 

Καλά αυτό με τις εκατοστιαίες άστο και εγώ τα ίδια κάνω μη νομίζεις έχει ο Θεός ολα καλά θα πάνε να γεννησουμε να ηρεμήσουμε από αυτό το κομμάτι της άγνοιας τουλάχιστον ...μετά θα χουμε άλλες έννοιες γιατί δεν κοοματε γιατί δεν τρώει χαχαχαχ Χριστέ μου δηλαδή από δω και πέρα με μια έννοια θα ζούμε αλλά αυτή είναι η φυσική τάξη της ζωής οπότε καλώς τα μας..:grin:

Just now, Mum to be είπε:

Α ,καλά κορίτσι μου απο υστερία άλλο τίποτα από την αρχη της εγκυμοσυνης. Αν μου έλεγαν κάτι που με ανησυχούσε έστω και λίγο έκανα ολόκληρη έρευνα στα ιατρικά βιβλία και περιοδικα και ας ήταν καθησυχαστικοι οι γιατροί. Μπορώ να σου πω ότι ηρέμησα το τρίτο τρίμηνο πια. Ίσως φταίει που είναι και το πρώτο μου, δεν ξέρω. Πάντως γενικα ειμαι λίγο σκληροπετση με την υγεία, δεν έχω τρέλα να το ψάχνω και να το αναλυω περαιτερω. Τώρα στην εγκυμοσυνη τι έπαθα, δεν ξέρω. 

Μια από τα ίδια ενώ αλλά στο τέλος τώρα άντε ξανά μάνα πως τι και γιατί ...και να μεγαλώσει και να σου πει άσε μας ρε μάνα ...το πνιγείς η δε το πνιγείς όχι πες τωρα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Καλά 

Καλά αυτό με τις εκατοστιαίες άστο και εγώ τα ίδια κάνω μη νομίζεις έχει ο Θεός ολα καλά θα πάνε να γεννησουμε να ηρεμήσουμε από αυτό το κομμάτι της άγνοιας τουλάχιστον ...μετά θα χουμε άλλες έννοιες γιατί δεν κοοματε γιατί δεν τρώει χαχαχαχ Χριστέ μου δηλαδή από δω και πέρα με μια έννοια θα ζούμε αλλά αυτή είναι η φυσική τάξη της ζωής οπότε καλώς τα μας..:grin:

Μια από τα ίδια ενώ αλλά στο τέλος τώρα άντε ξανά μάνα πως τι και γιατί ...και να μεγαλώσει και να σου πει άσε μας ρε μάνα ...το πνιγείς η δε το πνιγείς όχι πες τωρα

Καλα. Από δω κ πέρα ένα μόνιμο άγχος έτσι είναι ο κύκλος της ζωής... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κοριτσια απο που πηρατε νυχτικα;;;; Οτι βρισκω ειναι ασε να μην πω....

Δεν καταλαβαινω γιατι αν γεννησεις θα πρεπει να φορεσεις το νυχτικο που φοραγε η γιαγια μου στο χωριο;;;;; Μα καλα τι χαλια ειναι αυτα;;;; Αχ να μην μπορουμε να παμε στα μαγαζια....

Καμια ιδεα;;;;;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τι καρότσι έχετε παρει;εγώ ακόμα δεν έχω 

Just now, tzoukos είπε:

Βρε κοριτσια απο που πηρατε νυχτικα;;;; Οτι βρισκω ειναι ασε να μην πω....

Δεν καταλαβαινω γιατι αν γεννησεις θα πρεπει να φορεσεις το νυχτικο που φοραγε η γιαγια μου στο χωριο;;;;; Μα καλα τι χαλια ειναι αυτα;;;; Αχ να μην μπορουμε να παμε στα μαγαζια....

Καμια ιδεα;;;;;

Εγω πηρα από τα celestino.Σε σχέση με αλλά καταστήματα ήταν από τα πιο φθηνά . Γενικά δεν φοραω νυχτικα στο σπίτι όποτε το πήρα μόνο για το μευαιτηριο για αυτό δεν ήθελα κάτι ακριβό και καλο. Ρίξε μια ματιά και στα h&m, ousho, La redoute. Αρκετά φθηνά βρήκα και σε ένα μαγαζί που λέγεται comfort. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzoukos είπε:

Βρε κοριτσια απο που πηρατε νυχτικα;;;; Οτι βρισκω ειναι ασε να μην πω....

Δεν καταλαβαινω γιατι αν γεννησεις θα πρεπει να φορεσεις το νυχτικο που φοραγε η γιαγια μου στο χωριο;;;;; Μα καλα τι χαλια ειναι αυτα;;;; Αχ να μην μπορουμε να παμε στα μαγαζια....

Καμια ιδεα;;;;;

Εγώ πήρα απο το casuallo. Είχε προσφορές πριν κανα 2 εβδομάδες!! Για 2-3 βράδια μια χαρά είναι.. Μετά θα μπούνε στην άκρη :-D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααα ! Μόλις γύρισα από γιατρό, εγώ πήρα σύνολο 10 κιλά, ο μπέμπης από 3300 την προηγούμενη εβδομάδα τώρα φαίνεται 3100 κι αυτό γιατί πάλι δεν μπορούσε να τον μετρήσει σωστα. Φαινόταν μικρότερος σε εβδομάδα. Γενικότερα δεν ανησυχώ γιατί όντως ο μικρός ήταν κουλουριασμενος οπότε τι μετρήσεις να κάνει κανεις; οι χτύποι του ήταν τέλειοι και δεν υπάρχει καμία δυσφορία στο μωρό. Αυτο μας νοιάζει τώρα....το καλό είναι ότι αύριο θα με πάρει να μου πει ποτέ γεννάμε....μπορεί και το Σάββατο 2 Μαΐου....έχω ενθουσιαστεί τόσο πολύ!!!Ο πατέρας βέβαια πανικοβληθηκε.... έπαιρνε βαθιές ανάσες μέσα στο ιατρείο μόλις άκουσε ότι το πολύ σε 5 6 μερες θα γεννήσω , αφού του λέει ο γιατρός, μήπως να αφήσω την γυναίκα να πιάσω εσένα; σαν να ασπρίσες!!! Χαχαχα

 

Just now, Mum to be είπε:

Κορίτσια, τι καρότσι έχετε παρει;εγώ ακόμα δεν έχω 

Εγω πηρα από τα celestino.Σε σχέση με αλλά καταστήματα ήταν από τα πιο φθηνά . Γενικά δεν φοραω νυχτικα στο σπίτι όποτε το πήρα μόνο για το μευαιτηριο για αυτό δεν ήθελα κάτι ακριβό και καλο. Ρίξε μια ματιά και στα h&m, ousho, La redoute. Αρκετά φθηνά βρήκα και σε ένα μαγαζί που λέγεται comfort. 

Εγώ πήρα το trilogy της inglesina αλλά δεν πήρα το πορτ μπεμπέ γιατί το καρότσι είναι και για βρέφη. Το είχα βρει 390 ευρώ με δωρο την τσάντα μεταφοράς,το καρότσι και το καθισματακι/Αυγό.

Just now, tzoukos είπε:

Βρε κοριτσια απο που πηρατε νυχτικα;;;; Οτι βρισκω ειναι ασε να μην πω....

Δεν καταλαβαινω γιατι αν γεννησεις θα πρεπει να φορεσεις το νυχτικο που φοραγε η γιαγια μου στο χωριο;;;;; Μα καλα τι χαλια ειναι αυτα;;;; Αχ να μην μπορουμε να παμε στα μαγαζια....

Καμια ιδεα;;;;;

Με τα νυχτικά την πατησα λίγο. Πήρα 4 στις εκπτώσεις ώστε αν ερχόταν κόσμος να αλλάζω και τώρα που δεν θα είναι άνθρωπος στο μαιευτήριο θα μου μείνουν αμανατι τα 2...χαχα . Αλλά τα είχα πάρει από τοπικό μαγαζί στον Κορυδαλλό. Δεν ξέρω Να σου πω καταστήματα πέρα από oysho, h&m και celestino

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...