Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, kastel said:

Καλά πεθαίνω με τον άντρα σου!! Χαχαχαχαχα! Δεν σε πιάσαν τα γέλια;; άσε μας χριστιανε μου με το μίτινγκ! :-DΣυγγνώμη, μέχρι να πάει 10 η διαστολή μου δεν σου είχαν κάνει επισκληριδιο;;;;;; σοκ! Να σου πω την αλήθεια δεν φοβάμαι, ανυπομονώ! 

Εσείς που είναι το δεύτερο μωράκι σας, πότε πήγατε στο νοσοκομείο /κλινική;;; εννοώ ανά πόση ώρα περιμένατε να έχετε συσπάσεις;; εγώ νομίζω ότι με το πρώτο "αχ" θα φύγω! :D

Πωωωω μπαμπατσικος ο μικρός σου! Τέλεια! Γιατί έκλαιγες όμως; Εννοώ το μπουμπούκι σου είναι υγιές κ εσύ επίσης.. ❤️Και καισαρική να κάνεις, δεν έγινε και τίποτα,αρκεί να είστε και οι δύο καλά. 

Δεν θέλει να μεγαλώσει άλλο το παιδί σου όντως! Φτάνει λέει.. Σημασία έχει ότι είναι καλά αλλιώς ο γιατρός θα σου έλεγε ότι βλέπει κάτι παράξενο. Πότε έχεις κανονικά πητ; 

@kastel καλά μου ήρθε να του δώσω ξανάστροφη. Για να καταλάβεις ήρθε στο μαιευτήριο με γραβάτα και σακάκι και είπε και στη μαία ότι έχει μιτινγκ και εκείνη του απάντησε ότι δεν νομίζει ότι θα πάει... άσε!!!

Επισκληρίδειο δυστυχώς μου έκαναν στα 7 εκατοστά. Βλέπεις πήγαινε πολύ αργα η διαστολή και μετά η μαία με ψιλοξέχασε θα έλεγα. Οπότε πονούσα για πολλές ώρες. Κατά τη 1 μου την έκαναν και με κρατούσαν 4 άτομα γιατί έτρεμε όλο μου το κορμί από τον πόνο. Καλά τώρα τα θυμάμαι και γελάω. Να σου πω στην αρχή είχα συσπάσεις κάθε 20 λεπτά και νόμιζα ότι ήταν στο μυαλό μου. Μετά κάθε 15, 10 ε και στο 5λεπτο αποφάσισα ότι μάλλον πρέπει να πάμε. Έκανα πάντως το ζεστό μου ντουζ, ετοιμαστηκα και πήγαμε :) 

Πάντως εδώ αν είχα πάει πιο νωρίς θα με έδιωχναν. Δεν ξέρω τί κάνουν στην Ελβετία

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@kastel καλά μου ήρθε να του δώσω ξανάστροφη. Για να καταλάβεις ήρθε στο μαιευτήριο με γραβάτα και σακάκι και είπε και στη μαία ότι έχει μιτινγκ και εκείνη του απάντησε ότι δεν νομίζει ότι θα πάει... άσε!!!

Επισκληρίδειο δυστυχώς μου έκαναν στα 7 εκατοστά. Βλέπεις πήγαινε πολύ αργα η διαστολή και μετά η μαία με ψιλοξέχασε θα έλεγα. Οπότε πονούσα για πολλές ώρες. Κατά τη 1 μου την έκαναν και με κρατούσαν 4 άτομα γιατί έτρεμε όλο μου το κορμί από τον πόνο. Καλά τώρα τα θυμάμαι και γελάω. Να σου πω στην αρχή είχα συσπάσεις κάθε 20 λεπτά και νόμιζα ότι ήταν στο μυαλό μου. Μετά κάθε 15, 10 ε και στο 5λεπτο αποφάσισα ότι μάλλον πρέπει να πάμε. Έκανα πάντως το ζεστό μου ντουζ, ετοιμαστηκα και πήγαμε :) 

Πάντως εδώ αν είχα πάει πιο νωρίς θα με έδιωχναν. Δεν ξέρω τί κάνουν στην Ελβετία

Έχω κλάψει με το μίτινγκ να ξέρεις....

Καλεεεε....λίγο ακόμα να καθυστερουσα να μπω και θα είχατε γεννήσει όλες. Χαχαχαχα

 

  • Χαχα 3

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, υπάρχει περίπτωση να «κατέβηκε» πολυ απότομα η κοιλιά σε μια μέρα; Έκανα κάτι δουλειές σήμερα , όχι οτι κουράστηκα αλλα απο το απογευμα κ μετά τον νιώθω οτι έχει κατέβει αρκετά..  δλδ λέω ένα τσουπ κ φτάνει στο επίμαχο σημείο :blink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alexandrath είπε:

Κορίτσια, υπάρχει περίπτωση να «κατέβηκε» πολυ απότομα η κοιλιά σε μια μέρα; Έκανα κάτι δουλειές σήμερα , όχι οτι κουράστηκα αλλα απο το απογευμα κ μετά τον νιώθω οτι έχει κατέβει αρκετά..  δλδ λέω ένα τσουπ κ φτάνει στο επίμαχο σημείο :blink:

Ναι κορίτσι μου κι εγώ αυτό έπαθα. Βάρυνε η κοιλιά μου χαμηλά από την μια μέρα στην άλλη απότομα. 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια Μόλις γύρισα από το nst σε δημόσιο νοσοκομείο εννοείται σου λένε όλα καλά και τίποτε άλλο έκανα και ένα υπέρηχο και 2700 γρ με απόκλιση 400 γρ και 2 βδομάδες πίσω υπερηχογραφικά αλλά μου είπε ο γιατρός ότι επειδή είναι κουλουριασμένος δεν βγαινουνε οι μετρήσεις σωστά και να μην ανησυχώ εγώ όμως ανυσηχησα αρκετά μπορώ να πω να πάω και σε εξωτερικό γιατρό τι να κάνω ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μόλις γύρισα από το nst σε δημόσιο νοσοκομείο εννοείται σου λένε όλα καλά και τίποτε άλλο έκανα και ένα υπέρηχο και 2700 γρ με απόκλιση 400 γρ και 2 βδομάδες πίσω υπερηχογραφικά αλλά μου είπε ο γιατρός ότι επειδή είναι κουλουριασμένος δεν βγαινουνε οι μετρήσεις σωστά και να μην ανησυχώ εγώ όμως ανυσηχησα αρκετά μπορώ να πω να πάω και σε εξωτερικό γιατρό τι να κάνω ?

Ναι αν νιώθεις εσύ ανασφάλεια εννοείται να πας καλυτερα να εχεις το κεφάλι σου ήσυχο ξέρω οτι θα δώσεις λεφτά άλλα για μένα καλύτερα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι λέω μπας και δεν τρέφεται σωστά μήπως γέρασε ο πλακούντας ξέρω εγώ αλλά δεν θα δυσφορουσε δεν θα φαινότανε στον καρδιοτοκογραφο η μήπως είμαι υπερβολική εγώ τώρα ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Ναι λέω μπας και δεν τρέφεται σωστά μήπως γέρασε ο πλακούντας ξέρω εγώ αλλά δεν θα δυσφορουσε δεν θα φαινότανε στον καρδιοτοκογραφο η μήπως είμαι υπερβολική εγώ τώρα ?

Καλημέρα κορίτσι μου. Και υπερβολική να είσαι , δεν πειράζει. Καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο πάρα να γίνει τπτ στραβό. Κάνε ότι σου λεει το ένστικτο σου !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofi_94 είπε:

Ναι λέω μπας και δεν τρέφεται σωστά μήπως γέρασε ο πλακούντας ξέρω εγώ αλλά δεν θα δυσφορουσε δεν θα φαινότανε στον καρδιοτοκογραφο η μήπως είμαι υπερβολική εγώ τώρα ?

Καλημέρα.. Κ εγω θα έλεγα να πάρεις μια δεύτερη γνώμη. Όλα τα μωρά είναι κουλουριασμενα σε αυτή τη φάση οπότε δεν ξέρω γιατί σου τι είπε ετσι. Σε ποια εβδομάδα είσαι; Αν δεν είσαι ήρεμη πάντως να πας και σε ένα δεύτερο γιατρό και όχι δεν είσαι υπερβολική. 

  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

37 εβδομάδων ναι κάτι θα κάνω ευχαριστώ :x

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Και υπερβολική να είσαι , δεν πειράζει. Καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο πάρα να γίνει τπτ στραβό. Κάνε ότι σου λεει το ένστικτο σου !

Αυτό θα ηρεμήσω και θα το σκεφτώ λογικά ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μόλις γύρισα από το nst σε δημόσιο νοσοκομείο εννοείται σου λένε όλα καλά και τίποτε άλλο έκανα και ένα υπέρηχο και 2700 γρ με απόκλιση 400 γρ και 2 βδομάδες πίσω υπερηχογραφικά αλλά μου είπε ο γιατρός ότι επειδή είναι κουλουριασμένος δεν βγαινουνε οι μετρήσεις σωστά και να μην ανησυχώ εγώ όμως ανυσηχησα αρκετά μπορώ να πω να πάω και σε εξωτερικό γιατρό τι να κάνω ?

αν λες γ τ ελενα τα μηχανηματα τους πανε δυο εβδ πισω παθουσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...