Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πραγματικά θέλω την βοήθεια σας γιατί θα τρελαθώ. Με την γυναίκα μου που έχει Σπω (δεν κάνει ωορρηξία)πριν 4 χρόνια αποφασίσαμε στα 25 να θέλουμε παιδάκι η ιστορία μασ μεγάλη πέσαμε σε γιατρούς άστο καλύτερα που της έδινα φάρμακα για να κάνει ωορρηξία και αποτέλεσμα 0 μέχρι που λέω κάτι δεν πάει καλά. Μόνοι μασ το ψάξαμε με σαλπιγ.. διάφραγμα και πολύποδες. Αλλάζουμε γιατρό και κάνουμε υστεροσκοπηση . Για να μην λέω πολλά 3 φορές υστεροσκοπηση και μετά λέμε τελοσ πάμε εξωσωματική. Κάνουμε εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστη καμία μόνο μοριδια. Αποτελέσμα μηδέν κάναμε τα πάντα από εξετάσεις βρέθηκα με μετάθεση χρωμοσώματος έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου . Ξανά εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστες 5 (3αριστες 2 μμμμ) βάλαμε την Παρασκευή τα δύο μωράκια μασ συναισθήματα πολλά άγχος φόβο για το πότε θα έρθει το παιδάκι μασ σπίτι. Έκανε την βλακεία η γυναίκα μου και έκανε τέστ εχτές το απόγευμα αρνητικό έσκασε έκλαιγε προσπαθούσα να την χαλαρώσω. Λογικό γυναίκα τα τραβάει όλα.  Το άγχος μασ τώρα είναι ότι Παρασκευή έκανε εμβρυομεταφορα Κυριακή πρωί ήθελε καφέ δεν τησ χάλασα χατηρι με προσοχή σιγά σιγά λέτε να μην κάναμε καλά;;; Μετά εγώ θέλω να μην κάνει τίποτε να τα κάνω εγώ εκείνη σήμερα ήθελε να κάνει τον νεροχύτη λέτε να υπάρχει πρόβλημα;; Και το τελευταίο και σημαντικό την ημέρα με την σκόνη είχαμε κόσμο στην βεράντα και έκατσε 3 ώρες έξω και τώρα έχει βήχα αλλά προσπαθεί να μην έχει βήχα για να μην βλάψει τα μωράκια μασ λέτε η σκόνη να τησ έκανε κακό;; Κορίτσια χίλια συγνώμη απλά το άγχος χτυπάει κόκκινο θέλω να τα καταφέρει δεν θέλω να την βλέπω να τα τραβάει όλα αυτά. Εύχομαι σε όλες θετικές χοριακες.

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum, να ρωτήσω κάτι, ξέρετε αν στα δημόσια μαιευτήρια κάνουν υποχρεωτικά σε όλες τις εγκύους τεστ για κορονοϊο; Το ζητούν σε κάποια ιδιωτικά, σε όλες, ανεξαρτήτως συμπτωμάτων μετά τα γεγονότα του Περιστερίου . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tzoukos είπε:

Βρε κοριτσια απο που πηρατε νυχτικα;;;; Οτι βρισκω ειναι ασε να μην πω....

Δεν καταλαβαινω γιατι αν γεννησεις θα πρεπει να φορεσεις το νυχτικο που φοραγε η γιαγια μου στο χωριο;;;;; Μα καλα τι χαλια ειναι αυτα;;;; Αχ να μην μπορουμε να παμε στα μαγαζια....

Καμια ιδεα;;;;;

Εγω παρήγγειλα από oysho δεν έχουν καμία σχέση με τα κλασσικά της γιαγιάς χαχαχαχα εγώ πήρα δύο κ είναι καλή ποιότητα ελαφριά ραντακι κ πολύ μοντέρνα :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Εγω παρήγγειλα από oysho δεν έχουν καμία σχέση με τα κλασσικά της γιαγιάς χαχαχαχα εγώ πήρα δύο κ είναι καλή ποιότητα ελαφριά ραντακι κ πολύ μοντέρνα :)

Ευχαριστω βρε κοριτσια!!!! 

Lalom μολις παρηγγειλα κι εγω απο το oyso, τα μονα τις προκοπης!! 

Just now, Mum to be είπε:

Κορίτσια, τι καρότσι έχετε παρει;εγώ ακόμα δεν έχω 

Εγω πηρα από τα celestino.Σε σχέση με αλλά καταστήματα ήταν από τα πιο φθηνά . Γενικά δεν φοραω νυχτικα στο σπίτι όποτε το πήρα μόνο για το μευαιτηριο για αυτό δεν ήθελα κάτι ακριβό και καλο. Ρίξε μια ματιά και στα h&m, ousho, La redoute. Αρκετά φθηνά βρήκα και σε ένα μαγαζί που λέγεται comfort. 

Καροτσι πηρα της inglesina το trilogy quatro. Εχει καροτσι, πορτ μπεμπε με βαση (πολυ στερεο) και το καθισματακι αυγο για το αυτοκινητο. Το πηρα απ το ηρα με εκπτωση 599€ που πηρα και κουνια και αλαξιερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Κορίτσια, τι καρότσι έχετε παρει;εγώ ακόμα δεν έχω 

Εγω πηρα από τα celestino.Σε σχέση με αλλά καταστήματα ήταν από τα πιο φθηνά . Γενικά δεν φοραω νυχτικα στο σπίτι όποτε το πήρα μόνο για το μευαιτηριο για αυτό δεν ήθελα κάτι ακριβό και καλο. Ρίξε μια ματιά και στα h&m, ousho, La redoute. Αρκετά φθηνά βρήκα και σε ένα μαγαζί που λέγεται comfort. 

Το trilogy ,της inglesina πηρα...μονο το κλασικο καροτσι...χωρις πορτ μπεμπε κ αυγο μας εδωσαν ενα της inglesina ...και εγω απο τα celestino πηρα και τα oysho...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, RubberSoul said:

Καλησπέρα στο forum, να ρωτήσω κάτι, ξέρετε αν στα δημόσια μαιευτήρια κάνουν υποχρεωτικά σε όλες τις εγκύους τεστ για κορονοϊο; Το ζητούν σε κάποια ιδιωτικά, σε όλες και μάλιστα με χρέωση ανεξαρτήτως συμπτωμάτων μετά τα γεγονότα του Περιστερίου . 

Γνωρίζει κάποια κοπέλα για αυτό; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 42 λεπτά , Mum to be είπε:

Κορίτσια, τι καρότσι έχετε παρει;εγώ ακόμα δεν έχω 

Εγω πηρα από τα celestino.Σε σχέση με αλλά καταστήματα ήταν από τα πιο φθηνά . Γενικά δεν φοραω νυχτικα στο σπίτι όποτε το πήρα μόνο για το μευαιτηριο για αυτό δεν ήθελα κάτι ακριβό και καλο. Ρίξε μια ματιά και στα h&m, ousho, La redoute. Αρκετά φθηνά βρήκα και σε ένα μαγαζί που λέγεται comfort. 

εγω πηρα 3 σε 1 απο το beboulino 210 ευρω.. loreli corina set :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , ZOIRITA20813 είπε:

Κοριτσιααααα ! Μόλις γύρισα από γιατρό, εγώ πήρα σύνολο 10 κιλά, ο μπέμπης από 3300 την προηγούμενη εβδομάδα τώρα φαίνεται 3100 κι αυτό γιατί πάλι δεν μπορούσε να τον μετρήσει σωστα. Φαινόταν μικρότερος σε εβδομάδα. Γενικότερα δεν ανησυχώ γιατί όντως ο μικρός ήταν κουλουριασμενος οπότε τι μετρήσεις να κάνει κανεις; οι χτύποι του ήταν τέλειοι και δεν υπάρχει καμία δυσφορία στο μωρό. Αυτο μας νοιάζει τώρα....το καλό είναι ότι αύριο θα με πάρει να μου πει ποτέ γεννάμε....μπορεί και το Σάββατο 2 Μαΐου....έχω ενθουσιαστεί τόσο πολύ!!!Ο πατέρας βέβαια πανικοβληθηκε.... έπαιρνε βαθιές ανάσες μέσα στο ιατρείο μόλις άκουσε ότι το πολύ σε 5 6 μερες θα γεννήσω , αφού του λέει ο γιατρός, μήπως να αφήσω την γυναίκα να πιάσω εσένα; σαν να ασπρίσες!!! Χαχαχα

 

Εγώ πήρα το trilogy της inglesina αλλά δεν πήρα το πορτ μπεμπέ γιατί το καρότσι είναι και για βρέφη. Το είχα βρει 390 ευρώ με δωρο την τσάντα μεταφοράς,το καρότσι και το καθισματακι/Αυγό.

Με τα νυχτικά την πατησα λίγο. Πήρα 4 στις εκπτώσεις ώστε αν ερχόταν κόσμος να αλλάζω και τώρα που δεν θα είναι άνθρωπος στο μαιευτήριο θα μου μείνουν αμανατι τα 2...χαχα . Αλλά τα είχα πάρει από τοπικό μαγαζί στον Κορυδαλλό. Δεν ξέρω Να σου πω καταστήματα πέρα από oysho, h&m και celestino

Αχ τι έμεινε, γέννας, μπράβο με το καλοοο

Just now, RubberSoul είπε:

Γνωρίζει κάποια κοπέλα για αυτό; Ευχαριστώ

Μια φίλη μου που γέννησε πριν 2 βδομάδες δημόσιο Θεσσαλονίκη δεν της έκαναν το τεστ. Της πηραν μόνο το πυρετο όταν μπήκε μέσα. 

Αχ ευχαριστώ κορίτσια, εχω πελαγωσει λίγο. Ήθελα να τα παρω όλα στον 8ο μήνα τρομάρα μου(που να ξερα τι θα γινόταν) και από Δευτέρα θα τρεξω στα μαγαζιά να παρω κουνια και καρότσι . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZOIRITA20813 είπε:

Κοριτσιααααα ! Μόλις γύρισα από γιατρό, εγώ πήρα σύνολο 10 κιλά, ο μπέμπης από 3300 την προηγούμενη εβδομάδα τώρα φαίνεται 3100 κι αυτό γιατί πάλι δεν μπορούσε να τον μετρήσει σωστα. Φαινόταν μικρότερος σε εβδομάδα. Γενικότερα δεν ανησυχώ γιατί όντως ο μικρός ήταν κουλουριασμενος οπότε τι μετρήσεις να κάνει κανεις; οι χτύποι του ήταν τέλειοι και δεν υπάρχει καμία δυσφορία στο μωρό. Αυτο μας νοιάζει τώρα....το καλό είναι ότι αύριο θα με πάρει να μου πει ποτέ γεννάμε....μπορεί και το Σάββατο 2 Μαΐου....έχω ενθουσιαστεί τόσο πολύ!!!Ο πατέρας βέβαια πανικοβληθηκε.... έπαιρνε βαθιές ανάσες μέσα στο ιατρείο μόλις άκουσε ότι το πολύ σε 5 6 μερες θα γεννήσω , αφού του λέει ο γιατρός, μήπως να αφήσω την γυναίκα να πιάσω εσένα; σαν να ασπρίσες!!! Χαχαχα

Το Σάββατο!!! Ούτε να προλάβεις να αγχωθείς! γρήγορα γρήγορα το μωράκι σου! Και θα είναι και Σαββατογεννημένο! 

Με το καλό να έρθει! Για το βάρος του όταν γεννηθεί μόνο θα ξέρεις! Οι υπέρηχοι λίγο να πάει πιο κει και θα βγει άλλη τιμή! 

@Rafaelatarzan @Ξένη για πείτε μας πως τα πάτε με τα μωράκια σας; Έχει ξενύχτι; Κούραση; 

@Mariaia μια μέρα έμεινε!!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! 

Εγώ πήγα σήμερα γιατρό ίδιο βάρος το βρήκε με την περασμένη εβδομάδα... αλλά δε μου είπε κάτι, οπότε περιμένω! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Αχ τι έμεινε, γέννας, μπράβο με το καλοοο

Μια φίλη μου που γέννησε πριν 2 βδομάδες δημόσιο Θεσσαλονίκη δεν της έκαναν το τεστ. Της πηραν μόνο το πυρετο όταν μπήκε μέσα. 

Αχ ευχαριστώ κορίτσια, εχω πελαγωσει λίγο. Ήθελα να τα παρω όλα στον 8ο μήνα τρομάρα μου(που να ξερα τι θα γινόταν) και από Δευτέρα θα τρεξω στα μαγαζιά να παρω κουνια και καρότσι . 

Θα ειναι ανοιχτα αυτα τα μαγαζια;;;; Γιατι ειπε μονο οπτικα, αθλητικα ειδη, κομμωτηρια και κατι τετοια και τα υπολοιπα μικρα στις 11/05. Τα μεγαλα καταστηματα 01/06. 

Ρωταω γιατι κι εγω θελω καποια πραγματα ακομα και απ το ιντερνετ ειναι αστα να πανε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ciqa είπε:

Το Σάββατο!!! Ούτε να προλάβεις να αγχωθείς! γρήγορα γρήγορα το μωράκι σου! Και θα είναι και Σαββατογεννημένο! 

Με το καλό να έρθει! Για το βάρος του όταν γεννηθεί μόνο θα ξέρεις! Οι υπέρηχοι λίγο να πάει πιο κει και θα βγει άλλη τιμή! 

@Rafaelatarzan @Ξένη για πείτε μας πως τα πάτε με τα μωράκια σας; Έχει ξενύχτι; Κούραση; 

@Mariaia μια μέρα έμεινε!!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! 

Εγώ πήγα σήμερα γιατρό ίδιο βάρος το βρήκε με την περασμένη εβδομάδα... αλλά δε μου είπε κάτι, οπότε περιμένω! 

εμείς καλά τα παμε.....εκεί που ήταν καλή την νύχτα κ κοιμοταν έως κ 5 ώρες τώρα άλλαξε πάλι κ κοιμάτε 2 κ τρώει.. χαχαχαχαχαχα πιστεύω να ξανά αλλάξει..

Κατά τα άλλα ειναι υσηχη πολύ τις αρέσει η ομιλία κ ο θόρυβος.....γελάει μονή της ....χαχαχαχα μας χεζει μας κλανει κ πάλι τούμπαλιν....

Έχει κάνει προγουλη πολύ κ μάγουλα.....πάει το μοντέλο που είχα.....χαχαχχαχαχ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, RubberSoul είπε:

Γνωρίζει κάποια κοπέλα για αυτό; Ευχαριστώ

Εμένα ο γιατρός με ενημέρωσε ότι κ εγώ κ ο συνοδός που θα είναι μαζί μου πήγα κάνουμε το τεστ για τον κορωνοιο....Αλλά θα γεννήσω σε ιδιωτική κλινική...Τώρα για το δημόσιο δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εμείς καλά τα παμε.....εκεί που ήταν καλή την νύχτα κ κοιμοταν έως κ 5 ώρες τώρα άλλαξε πάλι κ κοιμάτε 2 κ τρώει.. χαχαχαχαχαχα πιστεύω να ξανά αλλάξει..

Κατά τα άλλα ειναι υσηχη πολύ τις αρέσει η ομιλία κ ο θόρυβος.....γελάει μονή της ....χαχαχαχα μας χεζει μας κλανει κ πάλι τούμπαλιν....

Έχει κάνει προγουλη πολύ κ μάγουλα.....πάει το μοντέλο που είχα.....χαχαχχαχαχ

Τα μωρά πρέπει να έχουν δίπλες! Και βραχιολάκια στα χεράκια! (Οι γραμμούλες που κόβουν στον καρπό!!!).

Μόλις περπατήσουν να ξαναγίνουν μοντέλα! Μέχρι τότε τάιζε τη μπουμπού σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky said:

Εμένα ο γιατρός με ενημέρωσε ότι κ εγώ κ ο συνοδός που θα είναι μαζί μου πήγα κάνουμε το τεστ για τον κορωνοιο....Αλλά θα γεννήσω σε ιδιωτική κλινική...Τώρα για το δημόσιο δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω 

Αν επιτρέπεται σε ποιο μαιευτήριο; Στο Μητέρα πχ έμαθα πως το ζητούν μόνο για την έγκυο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

Εμένα ο γιατρός με ενημέρωσε ότι κ εγώ κ ο συνοδός που θα είναι μαζί μου πήγα κάνουμε το τεστ για τον κορωνοιο....Αλλά θα γεννήσω σε ιδιωτική κλινική...Τώρα για το δημόσιο δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω 

Για τεστ δεν ξέρω αλλά δημόσιο κορίτσια δεν επιτρέπεται να εχεις σύνοδο καθόλου εκτός εάν κάνει κάποια κοπέλα καισαρική και η αλήθεια είναι ότι πελαγωσα είναι το πρώτο μου επίσης η μάνα μου είναι Γερμανία ο σύζυγος εξωτερικό και άστα με έκαψε αυτός ο Κορωναίος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...