Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Κορίτσια μου, διαβάζω για ωδίνες, πετρώματα  , σπασιμο υμένα, θηλασμους .... πω Ωωωω είμαστε κοντά μωρε!!!!

Εγώ φρικαρισμενη είμαι, θέλω να βγω έξω.  5 Μάη θα πάω για καφέ και μια βόλτα στην θάλασσα , δεν υπάρχει περίπτωση και μετά ας πάω να γεννήσω. 

  • Μου αρέσει 7

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ κορίτσια προτιμώ να σπάσουν τα νερά..  μ'αρέσουν οι εκπλήξεις :-P

Κατά τα άλλα αϋπνίες, καουρες, ευτυχώς μου έδωσε gaviscon μασωμένα δισκία και σώθηκα. Παρατήρησα ότι έχω πολλά υγρά κ μου είπε ότι είναι φυσιολογικό. Βέβαια έκανα κ καλλιέργεια να δούμε μήπως υπάρχει κανένα μικρόβιο. 18 κιλά πήρα αλλά παραδόξως δεν μου φαίνεται τόσο πολύ, ωστόσο Εγώ αισθάνομαι μια μικρή νεογέννητη φαλαινιτσα.. :grin:

Την πεμπτη περιμένουμε το κρεβατάκι, κατά τα άλλα είμαστε σχεδόν έτοιμοι κάτι ψιλοπραγματα μεινανε.. απο βδομάδα θα κάνω το πρώτο μου καρδιοτοκογραφημα. Γενικά Ανυπομονώ να γεννήσω, και για να δω την μικρή μου ζουζουνιτσα αλλά κ γιατί έχω κουραστεί..

Ελπίζω από βδομάδα να ανοίξουν τα μαγαζια, να πάμε καμία βόλτα, να προλάβω να κάνω κ μπαλαγιαζ, Να πάει κ ο άντρας μου στη δουλειά να ηρεμήσει λιγο το κεφάλι μου.. 

  • Μου αρέσει 5

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! Χτες γύρισα αργά από τον γιατρο. Πάλι δύο μετρήσεις μ βγάλε ο γιατρός αντε Ν πήρε σε 4 μέρες το πολύ 100 γραμμάρια. Δε θέλει να μεγαλώσει άλλο αυτό το παιδί χαχαχ είναι 2500και κάτι. μου είπε  να πάω πάλι για nst και υπέρηχο στο μαιευτήριο τη Τετάρτη και Πέμπτη στο ιατρείο του και θα δει αν είναι καλό το nst θα τ αφήσουμε κ άλλο το μωρο όμως αν δει κάτι και δεν οξυγωνονεται καλα μ πε ότι θα πάμε με πρόκληση. Τα  nst μου είναι πάντως πολύ καλά κ ο γιατρός λέει ακόμα το παιδί οξυγωνονεται. Ενδέχεται λοιπόν να γεννήσω νωρίτερα όπως το. Κόβω αλλά θα ήθελα ιδανικό; μετά τις 4 Μαΐου να χουν χαλαρώσει τα μέτρα. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας είπα το χειρότερο.. έβγαλα αιμορροΐδες. Μου έκοψε τον σίδηρο κ το ασβέστιο για λίγο καιρό μέχρι να δουλέψει λίγο το σύστημα..  το καλό είναι ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα μέχρι στιγμής ούτε πόνο ούτε φαγούρα..  βάζω βέβαια μια κρέμα.. έχει καμία από εσας? Φεύγουν μετά το τοκετό?


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

Δεν σας είπα το χειρότερο.. έβγαλα αιμορροΐδες. Μου έκοψε τον σίδηρο κ το ασβέστιο για λίγο καιρό μέχρι να δουλέψει λίγο το σύστημα..  το καλό είναι ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα μέχρι στιγμής ούτε πόνο ούτε φαγούρα..  βάζω βέβαια μια κρέμα.. έχει καμία από εσας? Φεύγουν μετά το τοκετό?

Αχχ έβγαλα κ. Γω πριν μια βδομάδα μια εξωτερική και τρόμαξα δεν είχα ξαναβγάλει στη ζωή μου ευτυχώς δε μ. Πονάει. Μου είπε η μαία ότι μετά τον τοκετό θα μικρυνει πολύ και θα φύγει τώρα όχι. Όλα τα είχαμε αυτό μας έλειπε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Lalom πραγματικά όλα τα είχαμε... ελπίζω όντως να περάσει κ να μην το φορτώθουμε κ αυτό μετά..  το καλό είναι ότι έμεινε πολύ λίγος καιρός όποτε πόσο να επιβαρυνθεί η κατάσταση..  

  • Μου αρέσει 1

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

@Lalom πραγματικά όλα τα είχαμε... ελπίζω όντως να περάσει κ να μην το φορτώθουμε κ αυτό μετά..  το καλό είναι ότι έμεινε πολύ λίγος καιρός όποτε πόσο να επιβαρυνθεί η κατάσταση..  

Καλα τώρα εντάξει έχουμε μπει τελευταία τελική ευθεία. Τώρα τα άγχη θα είναι για μετά τη γέννα πως θα προσαρμοστεί με το μωρό, πόσο θα τρώει κλπ ένα μόνιμο άγχος δηλαδή χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, dinaki23 said:

Μη μιλατε για γλυκααααα...θα κλαψω!!!!Εντωμεταξυ κ εγω ηθελα να παρω αυτα τα μπισκοτακιαε την ζαχαροπαστα που εχουν σχεδιακια για μωρο πανω νσ τα εχω στο μαιευτηριο αλλα τωρα δεν θα εχουμε επισκεψεις!!Ποιος θα τα φαει;;;!!Θα τα παρω κ εγω για το καλο κ θα τα στειλω στους πολυ κοντινους μετα...

Είχα κάνει τέτοια μπισκότα στη βάφτιση του γιου μου. Πολύ ωραίες φωτογραφίες και πολυ εντυπωσιακά. Απλά παθαίνεις κρίση σακχάρου με τη ζαχαρόπαστα. :) Και στο γιο μου μέχρι τώρα διακοσμώ τις τούρτες με ζαχαρόπαστα αλλά δεν τις καλύπτω. Τελείως ανθυγιεινό. Αν θες μπορώ να σου πω μια πολύ εύκολη συνταγή για frosting και μετά βγάζεις μόνο τα διακοσμητικά ;) 

12 hours ago, kastel said:

Από όσο ξέρω όταν μιλάμε για ωδινες, υπάρχει μια κλιμάκωση, δηλαδή ξεκινάς πόνους περιόδου πιο μικρής έντασης και πιο αραιά και αυξάνονται με το πέρασμα του χρόνου. Από την άλλη μπορεί να μην έχεις πόνους αλλαααααααα θα σπάσουν τα νερά άρα το λες και ξαφνικό :DΣε μας που είναι η πρώτη φορά, δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει το σώμα μας ακόμη. Πάντως εγώ όταν έχω πονακια λέω πάει, γενναω αλλά μπαααααα. Τι θα προτιμούσες;;; ωδινες ή νερά;;; 

@kastel καλημέρα!! έλα κοντεύεις!! Για συμπαράσταση το γιο μου τον γέννησα 39+4 ;) Εμένα οι συσπάσεις-ωδίνες ξεκίνησαν στις 11 το βράδυ. Στις 3 αποφάσισα να ξυπνήσω τον άντρα μου και η απάντηση που πήρα ήταν: Δε γίνεται σήμερα. Έχω μίτινγκ στις 12....

Πριν γεννήσω ρώταγα συγγενείς και φίλες πώς είναι να σου σπάνε τα νερά και όλες μου έλεγαν ότι τους τα έσπασαν στο νοσοκομείο. Τα δικά μου νερά έσπασαν κατά τις 9 το πρωί. Ένιωσα ένα μικρό τσαφ και άχισαν να τρέχουν νερά. Όταν λέμε νερά όμως εννοώ ποτάμια. Αν και εξαρτάται στην κάθε γυναίκα. Θυμάμαι ότι περπατούσα στη αίθουσα τοκετού για να πάω τουαλέτα να βάλω αυτές τις σερβιέτες και το παντελόνι μου είχε γίνει ήδη μούσκεμα. Αν και είχα πολλές ωδίνες και δυνατές δεν είχα καθόλου διαστολή. Και όταν τελικά έφτασε στα 10εκ σταμάτησαν οι συσπάσεις και μου έδωσαν φάρμακα. Γέννησα στις 17:30 το απόγευμα. Θυμάμαι ότι πονούσε μέχρι την επισκληρείδιο. Ψέματα δεν θα πω. Αλλά τώρα που πλησιάζει ξανά  ώρα δεν θα άλλαζα την εμπειρία μου και το ΦΤ με τίποτα.

Όλα καλά θα πάνε!!! Πλησιάζεις ;)  Θα δεις πόση πολλή δύναμη έχεις! 

On 4/27/2020 at 11:47 AM, dinaki23 said:

Καλημερα κοριτσια!!Μηπως ξερετε αν υπαρχει ενοτητα εδω για θηλασμο κ τι πρεπει να τρωμε κατα την περιοδο που θηλαζουμε;;ή μηπως ξερετε που μπορω να βρω πληροφοριες...επισης,αυτο μας το λεει ο παιδιατρος λογικα;;το τι πρεπει να φαμε για τυχον αλλεργιες;

Θα συμφωνήσω ότι ό καθένας θα σου πει άλλα πράγματα και ίσως τελείως αντίθετα. Δες τί λέει και η παιδίατρος. Αλλά δες και πώς αντιδράει το μωρό σου. Εμένα η παιδίατρος μου είχε πει όχι ντομάτες, όσπρια και γαλακτοκομικά. Αν και ο γιος μου δεν είχε κολικούς, είχα διαπιστώσει ότι όταν έτρωγα λίγο τυρί ήταν ανήσυχος, γκρίνιαζε περισσότερο και είχε αέρια. Οπότε έτρωγα κανένα τυράκι χωρίς λακτόζη και έπινα γάλα αμυγδάλου. Σίγουρα όσπρια δεν θα σου συνιστούσα ;) 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

Δεν σας είπα το χειρότερο.. έβγαλα αιμορροΐδες. Μου έκοψε τον σίδηρο κ το ασβέστιο για λίγο καιρό μέχρι να δουλέψει λίγο το σύστημα..  το καλό είναι ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα μέχρι στιγμής ούτε πόνο ούτε φαγούρα..  βάζω βέβαια μια κρέμα.. έχει καμία από εσας? Φεύγουν μετά το τοκετό?

Εγω ειχα κι απο πριν και τωρα εβγαλα κι αλλη.. Δυστυχως πολυ επωδυνες θρομβωνονται συχνα και γενικα ενα δραμα...!!!! Δεν ξερω να σου πω αν θα φυγουν μετα, συνηθως λενε οτι φευγουν..ελπιζω να παραμεινουν ανωδυνες και να σου φυγουν μετα τον τοκετο...!!!!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου..

Μόλις γυρίσαμε απ το γιατρό...3600 ήδη ο μικρός μου και είμαστε 37 κ 5... θα βγει πολύ μεγάλος λέει ο γιατρός κ ότι ο πλακούντας είναι πολύ καλός κ τον τρέφει... Εγώ πήρα 20 κιλά αν κ δεν μπορώ να καταλάβω ούτε το πως με το τόσο λίγο που τρώω ούτε που έχουν πάει γιατί δεν έχω παχύνει ιδιαίτερα... 

Το αρνητικο είναι ότι είναι ακόμα εγκαρσιος κ δύσκολο να αλλάξει θέση τώρα...Την Δευτέρα έχω πάλι ραντεβού...μου είπε αν θέλω να δοκιμάσουμε πρόκληση μήπως τυχόν τύχει κ γυρίσει εκείνη τη στιγμή απ τις συσπάσεις κ καταφέρουμε φτ...Αλλά μπορεί κ απλά να φάω τους πόνους κ να καταλήξω σε καισαρικη...η αληθεια ειναι οτι απο την ωρα που βγηκαμε απ το ραντεβου με εχει πιάσει ένα κλάμα κ μια στεναχώρια που δεν μπορώ να καταλάβω απ ότι ακριβώς είναι... 

Για καρδιοτοκογραφο μου είπε να πάω το Σκ στην κλινική.. κ βλέποντας....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..

Μόλις γυρίσαμε απ το γιατρό...3600 ήδη ο μικρός μου και είμαστε 37 κ 5... θα βγει πολύ μεγάλος λέει ο γιατρός κ ότι ο πλακούντας είναι πολύ καλός κ τον τρέφει... Εγώ πήρα 20 κιλά αν κ δεν μπορώ να καταλάβω ούτε το πως με το τόσο λίγο που τρώω ούτε που έχουν πάει γιατί δεν έχω παχύνει ιδιαίτερα... 

Το αρνητικο είναι ότι είναι ακόμα εγκαρσιος κ δύσκολο να αλλάξει θέση τώρα...Την Δευτέρα έχω πάλι ραντεβού...μου είπε αν θέλω να δοκιμάσουμε πρόκληση μήπως τυχόν τύχει κ γυρίσει εκείνη τη στιγμή απ τις συσπάσεις κ καταφέρουμε φτ...Αλλά μπορεί κ απλά να φάω τους πόνους κ να καταλήξω σε καισαρικη...η αληθεια ειναι οτι απο την ωρα που βγηκαμε απ το ραντεβου με εχει πιάσει ένα κλάμα κ μια στεναχώρια που δεν μπορώ να καταλάβω απ ότι ακριβώς είναι... 

Για καρδιοτοκογραφο μου είπε να πάω το Σκ στην κλινική.. κ βλέποντας....

Καλησπερα σε ολες.Πολυ καλος ειναι,οντως μεγαλουτσικο μωρακι. Δεν πιρε θεσι τελικα.Τι σκεφτεσαι να κανεις;Παιζει να γυρισει απο τις συσπασεις;Να εμπεδωτει αν ειναι με το κεφαλι κατω ναι,ετσι εκανε ο μικρος αλλα να γυρισει δεν ξερω.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Είχα κάνει τέτοια μπισκότα στη βάφτιση του γιου μου. Πολύ ωραίες φωτογραφίες και πολυ εντυπωσιακά. Απλά παθαίνεις κρίση σακχάρου με τη ζαχαρόπαστα. :) Και στο γιο μου μέχρι τώρα διακοσμώ τις τούρτες με ζαχαρόπαστα αλλά δεν τις καλύπτω. Τελείως ανθυγιεινό. Αν θες μπορώ να σου πω μια πολύ εύκολη συνταγή για frosting και μετά βγάζεις μόνο τα διακοσμητικά ;) 

@kastel καλημέρα!! έλα κοντεύεις!! Για συμπαράσταση το γιο μου τον γέννησα 39+4 ;) Εμένα οι συσπάσεις-ωδίνες ξεκίνησαν στις 11 το βράδυ. Στις 3 αποφάσισα να ξυπνήσω τον άντρα μου και η απάντηση που πήρα ήταν: Δε γίνεται σήμερα. Έχω μίτινγκ στις 12....

Πριν γεννήσω ρώταγα συγγενείς και φίλες πώς είναι να σου σπάνε τα νερά και όλες μου έλεγαν ότι τους τα έσπασαν στο νοσοκομείο. Τα δικά μου νερά έσπασαν κατά τις 9 το πρωί. Ένιωσα ένα μικρό τσαφ και άχισαν να τρέχουν νερά. Όταν λέμε νερά όμως εννοώ ποτάμια. Αν και εξαρτάται στην κάθε γυναίκα. Θυμάμαι ότι περπατούσα στη αίθουσα τοκετού για να πάω τουαλέτα να βάλω αυτές τις σερβιέτες και το παντελόνι μου είχε γίνει ήδη μούσκεμα. Αν και είχα πολλές ωδίνες και δυνατές δεν είχα καθόλου διαστολή. Και όταν τελικά έφτασε στα 10εκ σταμάτησαν οι συσπάσεις και μου έδωσαν φάρμακα. Γέννησα στις 17:30 το απόγευμα. Θυμάμαι ότι πονούσε μέχρι την επισκληρείδιο. Ψέματα δεν θα πω. Αλλά τώρα που πλησιάζει ξανά  ώρα δεν θα άλλαζα την εμπειρία μου και το ΦΤ με τίποτα.

Όλα καλά θα πάνε!!! Πλησιάζεις ;)  Θα δεις πόση πολλή δύναμη έχεις! 

Θα συμφωνήσω ότι ό καθένας θα σου πει άλλα πράγματα και ίσως τελείως αντίθετα. Δες τί λέει και η παιδίατρος. Αλλά δες και πώς αντιδράει το μωρό σου. Εμένα η παιδίατρος μου είχε πει όχι ντομάτες, όσπρια και γαλακτοκομικά. Αν και ο γιος μου δεν είχε κολικούς, είχα διαπιστώσει ότι όταν έτρωγα λίγο τυρί ήταν ανήσυχος, γκρίνιαζε περισσότερο και είχε αέρια. Οπότε έτρωγα κανένα τυράκι χωρίς λακτόζη και έπινα γάλα αμυγδάλου. Σίγουρα όσπρια δεν θα σου συνιστούσα ;) 

Καλά πεθαίνω με τον άντρα σου!! Χαχαχαχαχα! Δεν σε πιάσαν τα γέλια;; άσε μας χριστιανε μου με το μίτινγκ! :-DΣυγγνώμη, μέχρι να πάει 10 η διαστολή μου δεν σου είχαν κάνει επισκληριδιο;;;;;; σοκ! Να σου πω την αλήθεια δεν φοβάμαι, ανυπομονώ! 

Εσείς που είναι το δεύτερο μωράκι σας, πότε πήγατε στο νοσοκομείο /κλινική;;; εννοώ ανά πόση ώρα περιμένατε να έχετε συσπάσεις;; εγώ νομίζω ότι με το πρώτο "αχ" θα φύγω! :D

Just now, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..

Μόλις γυρίσαμε απ το γιατρό...3600 ήδη ο μικρός μου και είμαστε 37 κ 5... θα βγει πολύ μεγάλος λέει ο γιατρός κ ότι ο πλακούντας είναι πολύ καλός κ τον τρέφει... Εγώ πήρα 20 κιλά αν κ δεν μπορώ να καταλάβω ούτε το πως με το τόσο λίγο που τρώω ούτε που έχουν πάει γιατί δεν έχω παχύνει ιδιαίτερα... 

Το αρνητικο είναι ότι είναι ακόμα εγκαρσιος κ δύσκολο να αλλάξει θέση τώρα...Την Δευτέρα έχω πάλι ραντεβού...μου είπε αν θέλω να δοκιμάσουμε πρόκληση μήπως τυχόν τύχει κ γυρίσει εκείνη τη στιγμή απ τις συσπάσεις κ καταφέρουμε φτ...Αλλά μπορεί κ απλά να φάω τους πόνους κ να καταλήξω σε καισαρικη...η αληθεια ειναι οτι απο την ωρα που βγηκαμε απ το ραντεβου με εχει πιάσει ένα κλάμα κ μια στεναχώρια που δεν μπορώ να καταλάβω απ ότι ακριβώς είναι... 

Για καρδιοτοκογραφο μου είπε να πάω το Σκ στην κλινική.. κ βλέποντας....

Πωωωω μπαμπατσικος ο μικρός σου! Τέλεια! Γιατί έκλαιγες όμως; Εννοώ το μπουμπούκι σου είναι υγιές κ εσύ επίσης.. ❤️Και καισαρική να κάνεις, δεν έγινε και τίποτα,αρκεί να είστε και οι δύο καλά. 

πρίν από 17 λεπτά , Lalom είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! Χτες γύρισα αργά από τον γιατρο. Πάλι δύο μετρήσεις μ βγάλε ο γιατρός αντε Ν πήρε σε 4 μέρες το πολύ 100 γραμμάρια. Δε θέλει να μεγαλώσει άλλο αυτό το παιδί χαχαχ είναι 2500και κάτι. μου είπε  να πάω πάλι για nst και υπέρηχο στο μαιευτήριο τη Τετάρτη και Πέμπτη στο ιατρείο του και θα δει αν είναι καλό το nst θα τ αφήσουμε κ άλλο το μωρο όμως αν δει κάτι και δεν οξυγωνονεται καλα μ πε ότι θα πάμε με πρόκληση. Τα  nst μου είναι πάντως πολύ καλά κ ο γιατρός λέει ακόμα το παιδί οξυγωνονεται. Ενδέχεται λοιπόν να γεννήσω νωρίτερα όπως το. Κόβω αλλά θα ήθελα ιδανικό; μετά τις 4 Μαΐου να χουν χαλαρώσει τα μέτρα. 

Δεν θέλει να μεγαλώσει άλλο το παιδί σου όντως! Φτάνει λέει.. Σημασία έχει ότι είναι καλά αλλιώς ο γιατρός θα σου έλεγε ότι βλέπει κάτι παράξενο. Πότε έχεις κανονικά πητ; 

  • Χαχα 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλά πεθαίνω με τον άντρα σου!! Χαχαχαχαχα! Δεν σε πιάσαν τα γέλια;; άσε μας χριστιανε μου με το μίτινγκ! :-DΣυγγνώμη, μέχρι να πάει 10 η διαστολή μου δεν σου είχαν κάνει επισκληριδιο;;;;;; σοκ! Να σου πω την αλήθεια δεν φοβάμαι, ανυπομονώ! 

Εσείς που είναι το δεύτερο μωράκι σας, πότε πήγατε στο νοσοκομείο /κλινική;;; εννοώ ανά πόση ώρα περιμένατε να έχετε συσπάσεις;; εγώ νομίζω ότι με το πρώτο "αχ" θα φύγω! :D

Πωωωω μπαμπατσικος ο μικρός σου! Τέλεια! Γιατί έκλαιγες όμως; Εννοώ το μπουμπούκι σου είναι υγιές κ εσύ επίσης.. ❤️Και καισαρική να κάνεις, δεν έγινε και τίποτα,αρκεί να είστε και οι δύο καλά. 

Δεν θέλει να μεγαλώσει άλλο το παιδί σου όντως! Φτάνει λέει.. Σημασία έχει ότι είναι καλά αλλιώς ο γιατρός θα σου έλεγε ότι βλέπει κάτι παράξενο. Πότε έχεις κανονικά πητ; 

Χαχα εχω 14 Μαΐου. Παίρνει αλλα πχ θα παρει σε 6 μερες 100γραμμαρια. Δεν παιρνει φουλ που αλλες λενε οτι στο τελος παιρνουν ολα πολυ τελικα ειναι μυθος γτ παιρνει οσα ειναι ν παρει το καθε παιδι. Επειδή είμαι μικροκαμωμενη μ πε ο γιατρός λογικα γ αυτο αλλα οχι ολα ειναι αψογα nst ντομπλερ αμνιακο τα παντα. Μου ειπε θα τ αφησουμε αν δούμε οτι οξυγονωνεται κανονικά αλλά αν δει κατι θα πάμε μ πρόκληση. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλά πεθαίνω με τον άντρα σου!! Χαχαχαχαχα! Δεν σε πιάσαν τα γέλια;; άσε μας χριστιανε μου με το μίτινγκ! :-DΣυγγνώμη, μέχρι να πάει 10 η διαστολή μου δεν σου είχαν κάνει επισκληριδιο;;;;;; σοκ! Να σου πω την αλήθεια δεν φοβάμαι, ανυπομονώ! 

Εσείς που είναι το δεύτερο μωράκι σας, πότε πήγατε στο νοσοκομείο /κλινική;;; εννοώ ανά πόση ώρα περιμένατε να έχετε συσπάσεις;; εγώ νομίζω ότι με το πρώτο "αχ" θα φύγω! :D

Πωωωω μπαμπατσικος ο μικρός σου! Τέλεια! Γιατί έκλαιγες όμως; Εννοώ το μπουμπούκι σου είναι υγιές κ εσύ επίσης.. ❤️Και καισαρική να κάνεις, δεν έγινε και τίποτα,αρκεί να είστε και οι δύο καλά. 

Δεν θέλει να μεγαλώσει άλλο το παιδί σου όντως! Φτάνει λέει.. Σημασία έχει ότι είναι καλά αλλιώς ο γιατρός θα σου έλεγε ότι βλέπει κάτι παράξενο. Πότε έχεις κανονικά πητ; 

Εγω περιμενα 3 ωρες στο σπιτι με πονους αλλα δεν πιστευα οτι γενναω.Ο μικρος ηταν ακομι ψιλα στο διαφραγμα μου και δεν πονουσα τοσο πολυ.( νομιζα οτι προσπατει να εμπεδωτει)Ο αντρας μου ηταν στι δουλεια και η αδερφι μου στο τηλεφωνο με πιεσε να παω.Ετσι εφτασα με σχεδον 8 διαστολι και εκανα τοτε επισκλιριδιο.Σε 2 ωρες ειχα γεννησει.Τωρα ομως ξερω και δεν Θα περιμενω τοσο γιατι λογικα  θα γεννησω πιο γρηγορα οποτε μετα απο καμια ωρα πονους Θα φυγω για κλινικι.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Comet δεν ξέρω...Η αλήθεια είναι ότι αν την Δευτέρα δεν έχει αλλάξει τπτ νομίζω ότι θα του πω να παμε κατευθείαν καισαρική...Εκτός αν μ πει ότι υπάρχουν πάνω από 70% πιθανότητες να γυρίσει κ να εμπεδωθεί κατά την διάρκεια του τοκετού...Αλλιώς νομίζω ότι τζάμπα θα φάω όλους τους πόνους της πρόκλησης...

@kastel δεν ξέρω τι με εχει πιάσει...Πιο πολύ στο ότι πήρα τόσο κιλά κ σκέφτομαι πόσο χάλια θα είμαι μετα τη γεννα...χαχαχα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...