Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Athina3 είπε:

Biogaia 5 στάγονες την μέρα.

 

Κορίτσια που θηλαζετε.. πως το κάνετε? Δίνεται κ τα δυο στήθη ή εναλαξ μια το ένα μια το άλλο? Κ πόσο σας κρατάει ο κάθε θηλασμος?

Καλησπέρα Αθήνα! Εμεις είμαστε μόλις 9 ημερών κ θηλαζουμε. Εγώ δίνω ένα στήθος κάθε φορά προκειμένου από ότι μου έχουν πει να παίρνει όλο τα γαλα γιατί στο τέλος είναι το πιο λιπαρό μέρος. Οι διάρκεια των θηλασμων ποικίλει πολύ από πέντε λεπτά μέχρι κ μια ώρα. Όταν διαρκεί πολύ προσπαθώ να την διακόπτω για να ρεύεται γιατί μετά μου κάνει εμετό. Αν μου κάνει πολύ σύντομο θηλασμό δίνω ξανά το ίδιο στήθος την επόμενη φορά. Η αλήθεια είναι ότι είναι σχεδόν συνεχως στο στήθος με μικρά διαλείμματα! Επίσης αυτό που με βοήθησε πολύ είναι οι ξαπλωτοι θηλασμοι το βράδυ! Ξεκουράζομαι κ εγώ κ νιώθω ότι κ αυτή τρώει καλύτερα κ κοιμαται πιο πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Athina3 είπε:

Και εμένα το βράδυ ψευτοθηλαζει αλλά την ημέρα κάθε 2ωρες του φίνα κ ξένο κ ώρα το Χω μειώσει μια φορά την ημέρα.. από κολικούς του δίνω σταγόνες. Υπάρχουν μέρες που κάνει το στήθος μου πιπίλα κ έτσι αναγκαστικά κάποιες φορές του δίνω πιπίλα όταν δεν την παλεύω άλλο. Εσείς έχετε δώσει πιπίλα? Στο μεγάλο δεν είχα δώσει αλλά τώρα ο μικρός βλέπω ότι την θέλει..

Κορίτσι μου και εγώ έδωσα πιπιλα αναγκαστικά, μετά από κάθε γευμα έχει πονους , μέχρι να ρευτει κλαίει γοερά και ακόμα δεν έχουμε καταλήξει με τον παιδιατρο αν έχει αλλεργία στα γαλακτομικα, γοπ η κολικους οπότε του έδωσα για να ηρεμει λίγο ,και η αλήθεια είναι τη δέχτηκε με πολλη ευκολία. Είχα ακουσει ότι τις πρωτες 40 μέρες δεν κάνει στον θηλασμό γιατι παθαινει συγχυση θηλων αλλά δεν την παλευα αλλιώς. Μέχρι τώρα δεν έχει θέμα με τον θηλασμό. Πιάνει και την πιπιλα και το στήθος αρκετά καλά. 

Just now, Athina3 είπε:

Biogaia 5 στάγονες την μέρα.

 

Κορίτσια που θηλαζετε.. πως το κάνετε? Δίνεται κ τα δυο στήθη ή εναλαξ μια το ένα μια το άλλο? Κ πόσο σας κρατάει ο κάθε θηλασμος?

Τις πρωτες μέρες έδινα και από τα δυο αλλά μου έκανε πρασινα κακά που συνηθως δείχνουν ότι με τις πολλες εναλλαγες δεν έπαιρνε το παχυ γάλα. Εδώ και δυο μερες δίνω ένα στήθος σε κάθε γευμα και παρατηρησα ότι τα κακά του έγιναν μουσταρδί που ειναι το φυσιολογικό. Θα δώσω και από το άλλο στήθος αν βλέπω ότι πειναει και κλαίει. Για αρχή παντως πιστευω οτι ειναι καλες οι εναλλαγες για την εδραίωση της γαλουχιας, να παιρνει ερεθίσματα το στήθος για να αυξηθεί η παραγωγη . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Athina3 είπε:

Biogaia 5 στάγονες την μέρα.

 

Κορίτσια που θηλαζετε.. πως το κάνετε? Δίνεται κ τα δυο στήθη ή εναλαξ μια το ένα μια το άλλο? Κ πόσο σας κρατάει ο κάθε θηλασμος?

Συνηθως εναλλαξ το καθε στηθος ,πλεον θηλαζει γυρω στο μισαωρο(αυριο θα γινει 1 μηνα κιολας :)

 

 

εχεις δει βελτιωση με τις σταγονες;εμενα ειμαι βουλωμενη η μυτη φου κ του βαζω ορο...δυσκολευεται στην αναπνοη το καημενο

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Συνηθως εναλλαξ το καθε στηθος ,πλεον θηλαζει γυρω στο μισαωρο(αυριο θα γινει 1 μηνα κιολας :)

 

 

εχεις δει βελτιωση με τις σταγονες;εμενα ειμαι βουλωμενη η μυτη φου κ του βαζω ορο...δυσκολευεται στην αναπνοη το καημενο

Ναι ευτυχώς μας βοηθάνε πολύ οι σταγονες.. κ εγώ μισάωρο περίπου  θηλάζω αλλά θέλει συνεχειαααα κάθε μιάμιση ώρα ..  Πόσο κιλά είμαι τώρα τα νινακια σας?

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Ναι ευτυχώς μας βοηθάνε πολύ οι σταγονες.. κ εγώ μισάωρο περίπου  θηλάζω αλλά θέλει συνεχειαααα κάθε μιάμιση ώρα ..  Πόσο κιλά είμαι τώρα τα νινακια σας?

εμενα γρννηθηκε 2940 κ σημερα π τον ζυγισα ηταν 3700...ελπιζω να ειναι καλη η ζυγαρια,Τριτη εχουμε παιδιατρο,θα ξερω σιγουρα...

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

εμενα γρννηθηκε 2940 κ σημερα π τον ζυγισα ηταν 3700...ελπιζω να ειναι καλη η ζυγαρια,Τριτη εχουμε παιδιατρο,θα ξερω σιγουρα...

Καλημέρα κ μένα τόσο γεννήθηκε!! Μπραβοο εσείς μια  τα χαρά πάτε!!Εμένα στις 10 γίνεται ενός μηνών.. χθες τον ζύγισαμε κ ήταν 3540 κ εγώ δε ξέρω αν είναι καλή η ζυγαριά την είχαμε από τον μεγάλο κ δεν ξέρω αν τα έχει παίξει..

  • Μου αρέσει 2

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Athina3 είπε:

Ναι ευτυχώς μας βοηθάνε πολύ οι σταγονες.. κ εγώ μισάωρο περίπου  θηλάζω αλλά θέλει συνεχειαααα κάθε μιάμιση ώρα ..  Πόσο κιλά είμαι τώρα τα νινακια σας?

Καλησπέρα εμένα στο φαρμακείο μου είπανε επειδή είναι ημερών να ρωτήσω πρωτα παιδίατρο και υποφέρει δεν μπορώ να τον βλέπω να κλαίει

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε;;

Εμεις ζομπι απ την αυπνια!!Δλδ ελεος με τους κολικους!!κριμα τα μικρουλια!!!

Να σας ρωησω...μετα την γεννα εσας το δερμα του προσωπου σας αλλαξε;;εμενα ηταν λιπαρο κ τωρα ειναι σαν γυαλοχαρτο χαχα...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια τι κανετε;;

Εμεις ζομπι απ την αυπνια!!Δλδ ελεος με τους κολικους!!κριμα τα μικρουλια!!!

Να σας ρωησω...μετα την γεννα εσας το δερμα του προσωπου σας αλλαξε;;εμενα ηταν λιπαρο κ τωρα ειναι σαν γυαλοχαρτο χαχα...

Ζόμπι δεν λες τιποτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...