Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Με τη βοηθεια του Θεου όλα θα πάνε καλά!!! Οι σκέψεις μας και οι ευχες μας είναι μαζί σου. 🙏

      On 8/5/2024 at 1:17 ΜΜ, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

      @η ζωή είναι όμορφηΠως είστε? Κάνατε υπέρηχο? Ελπίζω να είναι όλα σούπερ 🙏

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , kastel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Πώς είστε; Εσείς που δίνετε μπιμπερό στα μωράκια σας, πόση ώρα κρατάτε το γάλα όταν πίνει; ο δικός μου μπορεί να κάνει και μια μισή ώρα να ολοκληρώσει το γεύμα του. Τι κάνουμε; το πετάμε; 

Εγω ρωρξσα τον παιδιατρο για το μητρικο γαλα ποση ωρα κρατάει αφού την ταιζω γιατί τότε έκανε και 1,5 ώρα να φάει, μου είχε πει δεν παθαίνει κάτι για 1,5 ώρα...Και εγώ για μια ώρα ήξερα...άντε 1,5 δεν το εχω αφήσει όμως παραπάνω και όχι θα πάω βόλτα να το έχω μαζί μου εκτεθειμένο,  στο σπίτι...

Τώρα το ξένο που της δίνω λέει 1 ώρα ότι κρατάει...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, kastel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Πώς είστε; Εσείς που δίνετε μπιμπερό στα μωράκια σας, πόση ώρα κρατάτε το γάλα όταν πίνει; ο δικός μου μπορεί να κάνει και μια μισή ώρα να ολοκληρώσει το γεύμα του. Τι κάνουμε; το πετάμε; 

εγω στην μια ωρα το πεταω...έντολη τ ντοκ μ οχι παραπάνω...ασε που το χω κανει μονο μοα φορα ....χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

γεια σας κοριτσια μου!!

εσεις που θηλαζετε,σκεφτεστε καθολου πως θα ειναι οι εξοδοι σας;σασ αγχωνει; εμεις σαραντιζουμε την Τεταρτη ξ το σκεφτομαι...

Κορίτσι μου αν κ ακόμη δεν έχω φτάσει να θηλάζω (είμαι στον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου) αλλά επειδή το έχω ήδη ψάξει πολύ λόγω του ότι το θέλω με όλη μου τη καρδιά πιστεύω ότι είναι μια απόφαση ζωής υπό την έννοια πως αν μια μανούλα αποφασίσει ότι θέλει αληθινά να θηλάσει τότε θα πρέπει να προσαρμόσει όλη της τη ζωή πάνω στον θηλασμό(ξέρεις ήδη πιστεύω πόσες ώρες πρέπει να το έχεις πάνω σου,τον αρχικό πόνο που ίσως αντιμετώπισει,όπως κ τις εξόδους που λες..) μπορεις να πάρεις σεντονακια πανέμορφα ώστε να μη φαίνεται όταν θηλάζεις όπου κ αν είσαι,όπως υπάρχουν κ μπλούζες θηλασμού να ανοίγουν εύκολα όταν είσαι έξω ή ακόμη θα μπορούσες να ταιζεις πριν βγεις κ να έχεις κ μαζί σου άντλησει δικό σου γάλα αν θες να τον ταισεις κ νιώθεις άβολα να θηλάσεις έξω..

Αλλιώς μπορείς να σκεφτείς το τι σε κάνει εσένα να νιώθεις ευτυχής κ άνετη κ αν δε σε βολεύει τελικά στους ρυθμούς της ζωής σου ο θηλασμός αλλά ούτε κ η άντληση δικού σου γάλατος να δώσεις φόρμουλα στο μωρό σου ώστε να μπορείς να το ταιζεις οπουδήποτε, οποτεδήποτε..

Όπως κ να έχει να κάνεις αυτό που θα σε γεμιζει χωρίς πίεση.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κορίτσι μου αν κ ακόμη δεν έχω φτάσει να θηλάζω (είμαι στον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης μου) αλλά επειδή το έχω ήδη ψάξει πολύ λόγω του ότι το θέλω με όλη μου τη καρδιά πιστεύω ότι είναι μια απόφαση ζωής υπό την έννοια πως αν μια μανούλα αποφασίσει ότι θέλει αληθινά να θηλάσει τότε θα πρέπει να προσαρμόσει όλη της τη ζωή πάνω στον θηλασμό(ξέρεις ήδη πιστεύω πόσες ώρες πρέπει να το έχεις πάνω σου,τον αρχικό πόνο που ίσως αντιμετώπισει,όπως κ τις εξόδους που λες..) μπορεις να πάρεις σεντονακια πανέμορφα ώστε να μη φαίνεται όταν θηλάζεις όπου κ αν είσαι,όπως υπάρχουν κ μπλούζες θηλασμού να ανοίγουν εύκολα όταν είσαι έξω ή ακόμη θα μπορούσες να ταιζεις πριν βγεις κ να έχεις κ μαζί σου άντλησει δικό σου γάλα αν θες να τον ταισεις κ νιώθεις άβολα να θηλάσεις έξω..

Αλλιώς μπορείς να σκεφτείς το τι σε κάνει εσένα να νιώθεις ευτυχής κ άνετη κ αν δε σε βολεύει τελικά στους ρυθμούς της ζωής σου ο θηλασμός αλλά ούτε κ η άντληση δικού σου γάλατος να δώσεις φόρμουλα στο μωρό σου ώστε να μπορείς να το ταιζεις οπουδήποτε, οποτεδήποτε..

Όπως κ να έχει να κάνεις αυτό που θα σε γεμιζει χωρίς πίεση.

Το προσπαθω με τον θηλασμο...ειναι πολυ δυσκολο ,ψυχολογικα κυριως,και βγαζω το καπελο σε ολες τις κοπελες που το καραφερνουν!!Θελει υπομονη και επιμονη στην αρχη!Εγω βαζω κ ψευδοθηλες κ ειναι ακομα πιο μπερδεμα...οπως κ να χει κανουμε αυτο που θεωρουμε καλυτερο για τα παιδακια μας!!ο,τι και να ναι αυτο!!με το καλο το μωρακι σου!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Το προσπαθω με τον θηλασμο...ειναι πολυ δυσκολο ,ψυχολογικα κυριως,και βγαζω το καπελο σε ολες τις κοπελες που το καραφερνουν!!Θελει υπομονη και επιμονη στην αρχη!Εγω βαζω κ ψευδοθηλες κ ειναι ακομα πιο μπερδεμα...οπως κ να χει κανουμε αυτο που θεωρουμε καλυτερο για τα παιδακια μας!!ο,τι και να ναι αυτο!!με το καλο το μωρακι σου!!

Το καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι (τουλάχιστον για κάποιες γυναίκες) για αυτό κ σου ειπα κ εγώ να κάνεις ότι θεωρείς καλύτερο όχι μόνο για το παιδάκι σου αλλά κ για εσένα..

Γιατί όπως λέει κ μια ψυχή.. ευτυχισμένη μαμά,ευτυχισμένα παιδιά!!;)

Σε ευχαριστώ,κ εσύ να χαίρεσαι το μωρό σου κ ο,τι καλύτερο εύχομαι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dinaki23 said:

γεια σας κοριτσια μου!!

εσεις που θηλαζετε,σκεφτεστε καθολου πως θα ειναι οι εξοδοι σας;σασ αγχωνει; εμεις σαραντιζουμε την Τεταρτη ξ το σκεφτομαι...

Γεια σου  λοιπόν επειδή δεν την παλευα ψυχολογικά όλη μέρα μέσα κλεισμένη με ένα μωρό στο σπίτι μόνη μου και συν τους κολικούς που είχαμε... Πήρα την μισή ευχή και βγαίναμε με τον άντρα μου γτ εκείνος δουλεύει πολλές ώρες συν ότι δεν είναι κοντά οι δικοί μου... Και το μωρό μας μαζί... Βγαίναμε εννοώ να πάμε να αλλάξουμε δώρα ή να ψωνίσουμε.. ή για περπάτημα..  έχω θηλάσει σχεδόν παντού βέβαια όχι να φαίνομαι, η ίδια δεν ντρέπομσι γτ ταιζω το παιδάκι μου, αλλά είναι λίγο ταμπού ακόμα.... Η κάθε μία κάνει αυτό που την κάνει να αισθάνεται καλύτερα..προσωπικά ακολουθώ το ένστικτο μου

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Γεια σου  λοιπόν επειδή δεν την παλευα ψυχολογικά όλη μέρα μέσα κλεισμένη με ένα μωρό στο σπίτι μόνη μου και συν τους κολικούς που είχαμε... Πήρα την μισή ευχή και βγαίναμε με τον άντρα μου γτ εκείνος δουλεύει πολλές ώρες συν ότι δεν είναι κοντά οι δικοί μου... Και το μωρό μας μαζί... Βγαίναμε εννοώ να πάμε να αλλάξουμε δώρα ή να ψωνίσουμε.. ή για περπάτημα..  έχω θηλάσει σχεδόν παντού βέβαια όχι να φαίνομαι, η ίδια δεν ντρέπομσι γτ ταιζω το παιδάκι μου, αλλά είναι λίγο ταμπού ακόμα.... Η κάθε μία κάνει αυτό που την κάνει να αισθάνεται καλύτερα..προσωπικά ακολουθώ το ένστικτο μου

Τι κριμα να ειναι ακομα ταμπου....αυτο δυστυχως συμβαινει μονο στην χωρα μας...εμενα η μικρη μου ειναι σχεδον 3 μηνων, την θηλαζω αποκλειστικα κι ακομα φροντιζω να μην βγουμε πολλη ωρα εξω, οποτε δεν εχει τυχει να χρειαστει να τη θηλασω σε εξωτερικο χωρο..μονο σε σπιτια αλλων και στο αυτοκινητο..ομως πλεον λεμε σιγα σιγα να το επιχειρησουμε..εντωμεταξυ εχει πολυ αστατο προγραμμα, δηλαδη μπορει να ζηταει να φαει και καθε ωρα...αληθεια, εχει τυχει ποτε να σου πουν κατι; για παραδειγμα εχω φιλη που ηταν σε καφετερια και της ζητησαν να μεταφερθει μεσα....κι ενω ηταν και σκεπασμενη με πανα αγκαλιας..απαραδεκτα πραγματα εν ετει 2020..εκει τι απαντας;;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

γεια σας κοριτσια μου!!

εσεις που θηλαζετε,σκεφτεστε καθολου πως θα ειναι οι εξοδοι σας;σασ αγχωνει; εμεις σαραντιζουμε την Τεταρτη ξ το σκεφτομαι...

Επίσης ένα κόλπο που μου έχουν πει είναι να φοράς φανελάκι από μέσα και μπλουζα απ έξω.οποτε ανεβάζεις μπλούζα κατεβάζεις λίγο το φανελάκι και δεν φαίνεται τπτ και θηλαζεις.  

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Το προσπαθω με τον θηλασμο...ειναι πολυ δυσκολο ,ψυχολογικα κυριως,και βγαζω το καπελο σε ολες τις κοπελες που το καραφερνουν!!Θελει υπομονη και επιμονη στην αρχη!Εγω βαζω κ ψευδοθηλες κ ειναι ακομα πιο μπερδεμα...οπως κ να χει κανουμε αυτο που θεωρουμε καλυτερο για τα παιδακια μας!!ο,τι και να ναι αυτο!!με το καλο το μωρακι σου!!

Καλημερα σε ολες! Ναι ειναι δισκολο και θελει αφοσιωσι και πολι χρονο.Κι εμεις εχουμε κολικος πια και ξιπναμε ξιμερωματα με γκρινια και στο στιθος σινεχεια.Τι μερα ειναι καλιτερα.Εγω θα πα ρω μισι ευχι τιν Τεταρτι.Μονο για ψωνια και λιγο γιρω απο το σπιτι.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, Pagotoula said:

Τι κριμα να ειναι ακομα ταμπου....αυτο δυστυχως συμβαινει μονο στην χωρα μας...εμενα η μικρη μου ειναι σχεδον 3 μηνων, την θηλαζω αποκλειστικα κι ακομα φροντιζω να μην βγουμε πολλη ωρα εξω, οποτε δεν εχει τυχει να χρειαστει να τη θηλασω σε εξωτερικο χωρο..μονο σε σπιτια αλλων και στο αυτοκινητο..ομως πλεον λεμε σιγα σιγα να το επιχειρησουμε..εντωμεταξυ εχει πολυ αστατο προγραμμα, δηλαδη μπορει να ζηταει να φαει και καθε ωρα...αληθεια, εχει τυχει ποτε να σου πουν κατι; για παραδειγμα εχω φιλη που ηταν σε καφετερια και της ζητησαν να μεταφερθει μεσα....κι ενω ηταν και σκεπασμενη με πανα αγκαλιας..απαραδεκτα πραγματα εν ετει 2020..εκει τι απαντας;;

Ότι είναι μαλακές συγνώμη κιόλας για την φρασεολογία, αλλά είναι..  όταν ένα μωρό τρέφεται με μπιμπερο μέσα σε ένα κατάστημα είναι επιτρέπτο, ενώ αν τρέφεται από το στήθος της μαμάς του τους πειράζει... Και εμένα η μικρή μου λόγω κολικων θηλάζει άστατα ανα μία ώρα... Ειδικά το πρωί, μέχρι στιγμής για να κάτσουμε σε καφετέρια και να πιούμε καφέ πρέπει να κοιμάται γτ έχουμε λόγω κολικών μάθει στο κούνημα και στο περπάτημα... Στην καφετέρια ας πούμε έχω πάει σε μια γωνιά και έχω θηλάσει, στον δρόμο πάλι σε μέρος να μην με βλέπουν... Πιο πολύ γτ έχω θέμα εγώ να μην δουν τι στήθος μου όχι γιατί ντρέπομαι για τον θηλασμό... Αλλά και γτ η μικρή μου θέλει την ησυχία της για να θηλάσει ειδικά αν την έχει θερίσει η πείνα και αρχίζει και τρώει χέρια χαχαχα τσακώνεται με το στήθος μου μέχρι να πιάσει την ρώγα οπότε καταλαβαίνεις... Δεν ήμουν υπέρμαχος του θηλασμού, αλλά προσωπικά για την βόλτα είναι ότι πιο εύκολο, άντε να κάνουμε το πρώτο εμβόλιο να πάμε βόλτα θάλασσα και για κανένα μπάνιο εμείς οι γονείς το πρωί και εκεί θα την θηλάσω εννοείται... Αφού θα πεινάσει.. και έχω σκεφτεί να δώσω και μπιμπερο σε περίπτωση απουσίας μου με το δικό μ γάλα ή αν κάπου δεν μπορώ να θηλάσω δημόσια γενικά κορίτσια μετά τις σαράντα μέρες εδραιώνεται η παραγωγή .. το μωρό δεν παθαίνει σύγχυση..  

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!.σας εχει ερθει περιοδος;;;εγω την Τεταρτη σαραντιζω κ σημερα εχω αιμα,ενω δεν ειχα τοσες μερες...μονο κατι βλεννες αραια κ που...ειναι λογικο;;θηλαχω κιολας ..


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dinaki23 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!.σας εχει ερθει περιοδος;;;εγω την Τεταρτη σαραντιζω κ σημερα εχω αιμα,ενω δεν ειχα τοσες μερες...μονο κατι βλεννες αραια κ που...ειναι λογικο;;θηλαχω κιολας ..

Εγώ έχω ακόμα λοχεία....εσάς σας έχουν τελειωσει; 

Just now, Alexandrath είπε:

Όσες δίνετε ξένο πιο γάλα δίνετε;

Εγώ το novalac ac για κολικους...

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Εγώ έχω ακόμα λοχεία....εσάς σας έχουν τελειωσει; 

Εγώ το novalac ac για κολικους...

Και εγώ αυτό δίνω μια εβδομάδα τώρα.. έχω δει διαφορά απο το προηγούμενο που έδινα.. αλλα μου έχει μειώσει την ώρα φαγητού και σκέφτομαι να πω στην παιδίατρο ν πάμε στο novalac 1. Εσένα πόσο τρώει και ανα πόση ώρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...