Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Συμπεθερα ποιο της δινεις;

Πώς είναι  ο γαμπρός μας??? πίνουμε το allernova τις novalac...αντιαναγωγικο κ αντιαλλεργικο λογο θεμάτων που έχουμε....ειναι το τρίτο γάλα που αλλάζουμε..απο την μονάδα έπινε ένα φρισολακ για πρόωρα...το κανε μετο με τα από λίγες μέρες...πήγαμε στο φρισολακ μετά ha τα ίδια κ εδω..εμετούς πολλούς...μετά πήγαμε στο φρισολακ ac από σκατα έγινε η μικρή γαιτι η αλλεργεια της της φουντωσε την παλκινδρομμηση την οποία την έπαθε από την αλλεργεια...της τρελής δηλ....τώρα πίνει αυτό που σ πα ....πάει καλά θα δούμε στο μέλλον...της πόπης  η νύφη σ...ειναι εκλεκτή..αχαχχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Lalom είπε:

Να ρωτησω κατι?? Ποσα γεύματα ξενο πινει? Μια φορά 120μλ?η πινει κ αλλα μεσα στη μερα/νυχτα. 

@ZOIRITA20813 Εγώ που δίνω μόνο ξένο και σε λίγο κλείνουμε μήνα , η παιδίατρος μου είπε οτι πρέπει να πίνει σίγουρα 500ml την ημέρα.. εγώ ανα 3 ωρο του φτιάχνω 90ml αλλα υπάρχουν φορές που θα πιει 60.  Μέχρι τώρα ελάχιστες φορές έχουμε ξεπεράσει το 3ωρο. Του δίνω το frisolac ac (anti colic)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Τα μωρα σας τα βαζετε να καθησουν μπρουμητα;;;Ισχυει αυτο που λενε οτι πρεπει να τους αλλαζουμε θεση για να διαμορφωνονται κεφαλι κ σπονδυλικη στηλη;;;

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

Τα μωρα σας τα βαζετε να καθησουν μπρουμητα;;;Ισχυει αυτο που λενε οτι πρεπει να τους αλλαζουμε θεση για να διαμορφωνονται κεφαλι κ σπονδυλικη στηλη;;;

Ναι,πρεπει να το αλλαζεις θεσι συχνα.(δεξια,αριστερα,ανασκελα)Μπρομιτα για λιγο και να εισαι μπροστα.

Καλημερα σε ολες.Ειμαστε πολι καλα.Θιλαζομε φουλ και κοιμαται πολι.(φτου φτου). Κι ο μεγαλος δεν πολιασχολειται

Επεξεργάστηκαν by Comet
  • Μου αρέσει 4

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά και να την παλευετε.. 

Ο μπεμπης μου σε καθε γεύμα ρεύεται πολύ και κλαίει για αυτό το λόγο -_-. Αποτέλεσμα να μην κοιμάται και να είναι ανήσυχος. Τρώει 130-140 και τον βάζω πάντα να ρευτει αλλά πάντα έχει κ άλλο!!

Εχετε κ εσείς τετοια;επίσης, σας κατουρανε κ εσάς τα αγόρια σε κάθε αλλαγή πάνας ή μόνο ο δικός μου είναι τέτοιος;; :shock::grin:

Σε άλλα νέα, τα έχω παίξει λίγο χωρίς βοήθεια αλλά προσπαθώ να παίρνω ανάσες όταν μου το επιτρέπει ο μικρός μου. 

Παράθεση

-_-

 

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

Τα μωρα σας τα βαζετε να καθησουν μπρουμητα;;;Ισχυει αυτο που λενε οτι πρεπει να τους αλλαζουμε θεση για να διαμορφωνονται κεφαλι κ σπονδυλικη στηλη;;;

Εγώ τκν βάζω εννοείται με επίβλεψη αλλά δεν του αρέσει καθόλου. Μάλλον το ξεκίνησα αργά και δεν έμαθε καθόλου. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel είπε:

Γειά κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά και να την παλευετε.. 

Ο μπεμπης μου σε καθε γεύμα ρεύεται πολύ και κλαίει για αυτό το λόγο -_-. Αποτέλεσμα να μην κοιμάται και να είναι ανήσυχος. Τρώει 130-140 και τον βάζω πάντα να ρευτει αλλά πάντα έχει κ άλλο!!

Εχετε κ εσείς τετοια;επίσης, σας κατουρανε κ εσάς τα αγόρια σε κάθε αλλαγή πάνας ή μόνο ο δικός μου είναι τέτοιος;; :shock::grin:

Σε άλλα νέα, τα έχω παίξει λίγο χωρίς βοήθεια αλλά προσπαθώ να παίρνω ανάσες όταν μου το επιτρέπει ο μικρός μου. 

 

Εγώ τκν βάζω εννοείται με επίβλεψη αλλά δεν του αρέσει καθόλου. Μάλλον το ξεκίνησα αργά και δεν έμαθε καθόλου. 

Ναι,τα αγορακια κατορανε μολις ανοιξεις τιν πανα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ναι,τα αγορακια κατορανε μολις ανοιξεις τιν πανα.

Εσυ που έχεις και δύο αγοράκια, για πες πως τα καταφέρνουμε να μην βρέχονται σε κάθε άλλαγμα; τα ρούχα εννοώ.. Υπάρχει άραγε κάποιο tip ή μας βγαίνει η ψυχή μη λερωθουν (πάλι!); 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

Τα μωρα σας τα βαζετε να καθησουν μπρουμητα;;;Ισχυει αυτο που λενε οτι πρεπει να τους αλλαζουμε θεση για να διαμορφωνονται κεφαλι κ σπονδυλικη στηλη;;;

Εμάς μας είπε ο παιδίατρος να την βάζουμε για λίγο μπρούμυτα με επίβλεψη φυσικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

Τα μωρα σας τα βαζετε να καθησουν μπρουμητα;;;Ισχυει αυτο που λενε οτι πρεπει να τους αλλαζουμε θεση για να διαμορφωνονται κεφαλι κ σπονδυλικη στηλη;;;

Εγώ την βάζω μια δεξιά, μια αριστερά, μια ανάσκελα και μπρούμυτα κοιμάται όλη μέρα επάνω μου που την έχω όλη μέρα αγκαλιά γιατί ανακουφίζεται λόγω της παλινδρόμησης....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kastel είπε:

Εσυ που έχεις και δύο αγοράκια, για πες πως τα καταφέρνουμε να μην βρέχονται σε κάθε άλλαγμα; τα ρούχα εννοώ.. Υπάρχει άραγε κάποιο tip ή μας βγαίνει η ψυχή μη λερωθουν (πάλι!); 

Το μονο που Μπορεις να κανεις ειναι να ανοιγεις τιν πανα και να τιν κρατας μεχρι να κατορισει.Ετσι τιν γλιτωνω.

  • Χαχα 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε κορίτσια εσάς είναι όλη μερα στο βυζι;

Σήμερα είναι σκουλαρίκι στο στηθος, βέβαια δεν έχω παράπονο γιατι ενώ πονουσε λόγω κολικων και σφιγγοταν όσο ήταν στο βυζι απλά ζοριζοταν και συνέχισε να βυζαινει.δεν έκλαψε οπότε μπορώ να πω ότι ανακουφιστικα. Αλλα κουράστηκα η γυναίκα να πω την αλήθεια. Έχετε κάνα κολπο; ο παιδίατρος δεν είναι πολύ φαν του μαρσιπο. Μόνο για 20 λεπτα την μέρα μου είπε


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

εμένα λόγο προωροτητας αφου την πήρα σε 2 βδομάδες από μενν την βγάλαν με 60μλ.μετα απο 2 μέρες πήγες 90 κ τώρα 2 μηνών πίνει 180...ξενο δίνω κ εγώ..να σ ζήσει το αγγελούδι σ 

Κι εσένα κορίτσι μου να σου ζήσει η μπεμπουλα σου ότι καλύτερο σας εύχομαι

3 ώρες πρίν, kastel είπε:

Γειά κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά και να την παλευετε.. 

Ο μπεμπης μου σε καθε γεύμα ρεύεται πολύ και κλαίει για αυτό το λόγο -_-. Αποτέλεσμα να μην κοιμάται και να είναι ανήσυχος. Τρώει 130-140 και τον βάζω πάντα να ρευτει αλλά πάντα έχει κ άλλο!!

Εχετε κ εσείς τετοια;επίσης, σας κατουρανε κ εσάς τα αγόρια σε κάθε αλλαγή πάνας ή μόνο ο δικός μου είναι τέτοιος;; :shock::grin:

Σε άλλα νέα, τα έχω παίξει λίγο χωρίς βοήθεια αλλά προσπαθώ να παίρνω ανάσες όταν μου το επιτρέπει ο μικρός μου. 

 

Εγώ τκν βάζω εννοείται με επίβλεψη αλλά δεν του αρέσει καθόλου. Μάλλον το ξεκίνησα αργά και δεν έμαθε καθόλου. 

Εμένα με κατουράει θέλω να σου πω οπότε του βγάζω την πάνα η όταν είναι γυμνός πριν τον μπανιαρισω ποσό ημερών είναι και τρώει 130 140? Κι εγώ χωρίς βοήθεια άστο δύσκολο αρκετά υπονη τι άλλο να κανουμε

3 ώρες πρίν, kastel είπε:

Γειά κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά και να την παλευετε.. 

Ο μπεμπης μου σε καθε γεύμα ρεύεται πολύ και κλαίει για αυτό το λόγο -_-. Αποτέλεσμα να μην κοιμάται και να είναι ανήσυχος. Τρώει 130-140 και τον βάζω πάντα να ρευτει αλλά πάντα έχει κ άλλο!!

Εχετε κ εσείς τετοια;επίσης, σας κατουρανε κ εσάς τα αγόρια σε κάθε αλλαγή πάνας ή μόνο ο δικός μου είναι τέτοιος;; :shock::grin:

Σε άλλα νέα, τα έχω παίξει λίγο χωρίς βοήθεια αλλά προσπαθώ να παίρνω ανάσες όταν μου το επιτρέπει ο μικρός μου. 

 

Εγώ τκν βάζω εννοείται με επίβλεψη αλλά δεν του αρέσει καθόλου. Μάλλον το ξεκίνησα αργά και δεν έμαθε καθόλου. 

Ααα επίσης είχα δει ένα βίντεο στο γιουτιουμπ που περνούσε την κοιλίτσα κάτω από τον αφαλό μωρό μαντήλι και κατουρουσε ο μπέμπης αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα να σου πω την αλήθεια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 είπε:

Κι εσένα κορίτσι μου να σου ζήσει η μπεμπουλα σου ότι καλύτερο σας εύχομαι

Εμένα με κατουράει θέλω να σου πω οπότε του βγάζω την πάνα η όταν είναι γυμνός πριν τον μπανιαρισω ποσό ημερών είναι και τρώει 130 140? Κι εγώ χωρίς βοήθεια άστο δύσκολο αρκετά υπονη τι άλλο να κανουμε

Ααα επίσης είχα δει ένα βίντεο στο γιουτιουμπ που περνούσε την κοιλίτσα κάτω από τον αφαλό μωρό μαντήλι και κατουρουσε ο μπέμπης αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα να σου πω την αλήθεια

Τι κόλπο είναι αυτό με το μαντήλι;;; κουλο! Θαντο ψάξω.. Ενός μήνα είναι και τρώει 130-140. Χωρίς βοήθεια είναι λίγο απελπισία αλλααααα θα μεγαλώσουν που θα παει.. Αν αρχίσει να μην  ξυπνάει τη νύχτα θα είμαι κομπλέ. 

Just now, Sofi_94 είπε:

Ανά τριωρο κάνετε και εσείς τάισμα?

Συνήθως ναι ανά 3ωρα αλλά μια φορά συνήθως κάνει και 4ωρο. Βέβαια καλύτερα να μην το έκανε γιατί ξυπνάει με γκρίνια και κλάμα. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...