Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Κ μένα έχει λοξυγγα δεν ήξερα ότι οφείλεται επειδή δε ρευεται πάντα. Θα το εφαρμόσω κ εγώ με την κλίση. Ευχαριστώ!! @dinaki23 μπράβο μια χαρά μεγαλώσατε φτου φτου!! @Ntepaki22 και εγώ όταν είμαι κομμάτια έτσι θηλάζω !!

ο λοξυγγας ειναι ας πουμε το ρεψιμο που φτανει μεχρι ενα σημειο αλλα δεν βγαινει...εμας επειδη δε ρευεται συνεχεια εχει και αερια,αντι να βγαλει τον αερα αο παμω τον βγαζει απο κατω μας ειπε...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dinaki23 είπε:

ο λοξυγγας ειναι ας πουμε το ρεψιμο που φτανει μεχρι ενα σημειο αλλα δεν βγαινει...εμας επειδη δε ρευεται συνεχεια εχει και αερια,αντι να βγαλει τον αερα αο παμω τον βγαζει απο κατω μας ειπε...

Κ εμείς το ίδιο!! Προχθές δε κοιμηθήκαμε είχε λοξυγγα κ αέρια όλη τη νύχτα!!

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!αγωνιστικούς χαιρετισμούς! Ξύπνιος από τις 530,έφαγε, καμία όρεξη για ύπνο. Παίξαμε και τώρα κοιμήθηκε. Εγώ όμως ξύπνησα....μαντέψτε  ποια θα κουτουλαει και σήμερα, όπως όλες μας!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! @ZOIRITA20813αγωνιστικούς χαιρετισμούς κ από εδώ, την τελείως αυπνη μάνα! Έχει δύο μέρες που όταν τρώει κλαίει, σπαραζει! Φανταστείτε βραχνιαζει μετά.. Δεν ήξερα τι να κάνω. Χθες δεν κοιμήθηκα καθόλου! Όταν λένε καθόλου το εννοώ.. Πήγα παιδίατρο σήμερα, έβαλε 1 κιλό σε 2 εβδομάδες :shock:. Η αλήθεια είναι ότι ανέβαζε γουλιες καιρό τώρα αλλά μου είχε πει ότι είναι νορμάλ στα μωρά..σημερα Μου είπε για γοπ και έδωσε αγωγή κ αν δεν γίνει τίποτα, αλλάζουμε γάλα. Το σημαντικό είπε ότι βάζει πολύ καλό βάρος και να μην ανησυχώ. Θα ξαναπάω την άλλη εβδομάδα να δούμε.. Τώρα έφαγε χωρίς κλάματα, δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Ουφ τα είπε και ξελαφρωσα. Μάλλον πρέπει να κοιμηθώ λιγάκι... :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! @ZOIRITA20813αγωνιστικούς χαιρετισμούς κ από εδώ, την τελείως αυπνη μάνα! Έχει δύο μέρες που όταν τρώει κλαίει, σπαραζει! Φανταστείτε βραχνιαζει μετά.. Δεν ήξερα τι να κάνω. Χθες δεν κοιμήθηκα καθόλου! Όταν λένε καθόλου το εννοώ.. Πήγα παιδίατρο σήμερα, έβαλε 1 κιλό σε 2 εβδομάδες :shock:. Η αλήθεια είναι ότι ανέβαζε γουλιες καιρό τώρα αλλά μου είχε πει ότι είναι νορμάλ στα μωρά..σημερα Μου είπε για γοπ και έδωσε αγωγή κ αν δεν γίνει τίποτα, αλλάζουμε γάλα. Το σημαντικό είπε ότι βάζει πολύ καλό βάρος και να μην ανησυχώ. Θα ξαναπάω την άλλη εβδομάδα να δούμε.. Τώρα έφαγε χωρίς κλάματα, δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Ουφ τα είπε και ξελαφρωσα. Μάλλον πρέπει να κοιμηθώ λιγάκι... :rolleyes:

Καλησπέρα....τι αγωγή σου έδωσε?Και εμείς πίνουμε φάρμακο για παλινδρόμηση,  το λαπραζολ.

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα....τι αγωγή σου έδωσε?Και εμείς πίνουμε φάρμακο για παλινδρόμηση,  το λαπραζολ.

Antramups λεγεται. Ελβετία το πήρα.. Τι είχε εσένα ή μικρή σου; έβγαζε ρουκέτες ημ, γουλιες η κρυφή γοπ; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! @ZOIRITA20813αγωνιστικούς χαιρετισμούς κ από εδώ, την τελείως αυπνη μάνα! Έχει δύο μέρες που όταν τρώει κλαίει, σπαραζει! Φανταστείτε βραχνιαζει μετά.. Δεν ήξερα τι να κάνω. Χθες δεν κοιμήθηκα καθόλου! Όταν λένε καθόλου το εννοώ.. Πήγα παιδίατρο σήμερα, έβαλε 1 κιλό σε 2 εβδομάδες :shock:. Η αλήθεια είναι ότι ανέβαζε γουλιες καιρό τώρα αλλά μου είχε πει ότι είναι νορμάλ στα μωρά..σημερα Μου είπε για γοπ και έδωσε αγωγή κ αν δεν γίνει τίποτα, αλλάζουμε γάλα. Το σημαντικό είπε ότι βάζει πολύ καλό βάρος και να μην ανησυχώ. Θα ξαναπάω την άλλη εβδομάδα να δούμε.. Τώρα έφαγε χωρίς κλάματα, δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Ουφ τα είπε και ξελαφρωσα. Μάλλον πρέπει να κοιμηθώ λιγάκι... :rolleyes:

κ μεις παίρνουμε φάρμακο  το galebiron...περαστικα στον μπουνπουκο σ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ μεις παίρνουμε φάρμακο  το galebiron...περαστικα στον μπουνπουκο σ..

Ρε σεις αυτό που μου έδωσε είναι χάπια.. Και λέει τα διαλύεις σε λίγο νεράκι και το δίνεις. Έκανα ένα αλλά δεν διαλύεται τελείως.. Μένουν κάτι ψιλοκοκκοι. Δεν του το έδωσα ακόμη γιατί σκιαχτηκα μόνη και περιμένω τον άντρα μου <_<εσάς τι είναι; δεν θα ήταν πιο νορμάλ σταγόνες; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Antramups λεγεται. Ελβετία το πήρα.. Τι είχε εσένα ή μικρή σου; έβγαζε ρουκέτες ημ, γουλιες η κρυφή γοπ; 

Εμένα έχει κρυφή γοπ..της ανεβαίνει το γάλα και ξανά κάτω...Συνέχεια όμως ακούω ένα γκλουπ γκλουπ....έμας το φάρμακο ήταν φάκελος των 15mg και μας το σπάει το φαρμακείο σε 3 των 5mg, πάει σύμφωνα με τα κιλά...Ειναι κοντά στα 5 η μικρή τώρα. Είναι κόκκοι που δεν διαλύονται, το βάζω σε κουτάλι με λίγο γάλα κάθε πρωί και της το δίνω...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Εμένα έχει κρυφή γοπ..της ανεβαίνει το γάλα και ξανά κάτω...Συνέχεια όμως ακούω ένα γκλουπ γκλουπ....έμας το φάρμακο ήταν φάκελος των 15mg και μας το σπάει το φαρμακείο σε 3 των 5mg, πάει σύμφωνα με τα κιλά...Ειναι κοντά στα 5 η μικρή τώρα. Είναι κόκκοι που δεν διαλύονται, το βάζω σε κουτάλι με λίγο γάλα κάθε πρωί και της το δίνω...

Αρα κ εσένα το ίδιο.. Της το έδινες από ενός μήνα; δεν είναι επικίνδυνο; το καταπίνει καλά; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel είπε:

Αρα κ εσένα το ίδιο.. Της το έδινες από ενός μήνα; δεν είναι επικίνδυνο; το καταπίνει καλά; 

Από 10 ημερών πίνει του ίδιου τύπου φάρμακο...Στο νοσοκομείο στη μενν της έδιναν ένα φάρμακο επαντορεν λέγεται,  το οποίο έχει αποσυρθεί,  που σκατα το βρήκαν αυτοί δεν ξέρω, όταν φύγαμε από το νοσοκομείο μας είπαν να της δίνουμε ένα άλλο,  νεξιουμ λεγόταν και αυτό δεν το βρίσκαμε στα φαρμακεία,  ο παιδίατρος μας πρότεινε να το κόψουμε για να δούμε αν όντως έχει παλινδρόμηση και πως θα αντιδράσει,  το κόψαμε και μετά από δύο βδομάδες ξεκίνησαν τα συμπτώματα,  να τραβιέται στο γάλα,  να κλαίει όταν τρώει,  μείωσε την ποσότητα γάλατος, οπότε ξεκινήσαμε αυτό το φάρμακο που μας είπε ο γιατρός...Τώρα είναι σχετικά καλά.. Είναι μικροί οι κόκκοι οπότε δεν νομίζω πως τους νιώθει στο στόμα της...πάντως δεν διαλύονται με τίποτα..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kastel είπε:

Ρε σεις αυτό που μου έδωσε είναι χάπια.. Και λέει τα διαλύεις σε λίγο νεράκι και το δίνεις. Έκανα ένα αλλά δεν διαλύεται τελείως.. Μένουν κάτι ψιλοκοκκοι. Δεν του το έδωσα ακόμη γιατί σκιαχτηκα μόνη και περιμένω τον άντρα μου <_<εσάς τι είναι; δεν θα ήταν πιο νορμάλ σταγόνες; 

υγρο είναι το δικας μας με συριιγγα της δινω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια. Να σας ρωτησω. Ποτε κανουμε την αιτηση στον οαεδ για το 6μηνο??εχει ασχοληθει καμια??? Και αυτό γινεται ηλεκτρονικα παλι. Πηρα τον οαεδ και ρωτησα αλλα ξεχασα να ρωτησω ποτε γινεται. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Lalom είπε:

Καλημέρα κοριτσια. Να σας ρωτησω. Ποτε κανουμε την αιτηση στον οαεδ για το 6μηνο??εχει ασχοληθει καμια??? Και αυτό γινεται ηλεκτρονικα παλι. Πηρα τον οαεδ και ρωτησα αλλα ξεχασα να ρωτησω ποτε γινεται. 

Καλημέρα ηλεκτρονικά γίνεται κ αυτό! Έκανες αίτηση για το συμπληρωματικό? Το 6μηνο θα το πάρουμε εφόσον περάσουν οι 64 μέρες από το ικα κ πάρουμε την άδεια 2020 τοτε θα κάνουμε την αιτηση

Κορίτσια πόσες πάνες χρησιμοποιείται την ημέρα ? Ρωτάω τα κορίτσια που θηλάζουν ..για να ξέρουμε ότιόντως έχουν φάει καλά? Άλλες  μέρες χαλάει 8 άλλες 6. Την ημέρα κάθε μιάμιση ώρα τον  θηλάζω κ σκέφτομαι μη δε χορταινει


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα ηλεκτρονικά γίνεται κ αυτό! Έκανες αίτηση για το συμπληρωματικό? Το 6μηνο θα το πάρουμε εφόσον περάσουν οι 64 μέρες από το ικα κ πάρουμε την άδεια 2020 τοτε θα κάνουμε την αιτηση

Κορίτσια πόσες πάνες χρησιμοποιείται την ημέρα ? Ρωτάω τα κορίτσια που θηλάζουν ..για να ξέρουμε ότιόντως έχουν φάει καλά? Άλλες  μέρες χαλάει 8 άλλες 6. Την ημέρα κάθε μιάμιση ώρα τον  θηλάζω κ σκέφτομαι μη δε χορταινει

Καλημερα σε ολες.Μια χαρα ειναι οι πανες σας .Κι εγω ταιζω πιο σιχνα τωρα.Ετσι παει.Χτες ειχαμε τον πρωτο κολικο.20 λεπτα ορλιαζε.Ξεκινισα τιν αλοιφι και σταγονες για το εντερο.Αντε να δουμε .Εννοειται ολι τι νιχτα αγκαλια.Ποιος ιπνος...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...