Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα ηλεκτρονικά γίνεται κ αυτό! Έκανες αίτηση για το συμπληρωματικό? Το 6μηνο θα το πάρουμε εφόσον περάσουν οι 64 μέρες από το ικα κ πάρουμε την άδεια 2020 τοτε θα κάνουμε την αιτηση

Κορίτσια πόσες πάνες χρησιμοποιείται την ημέρα ? Ρωτάω τα κορίτσια που θηλάζουν ..για να ξέρουμε ότιόντως έχουν φάει καλά? Άλλες  μέρες χαλάει 8 άλλες 6. Την ημέρα κάθε μιάμιση ώρα τον  θηλάζω κ σκέφτομαι μη δε χορταινει

Εμενα πανω απο 10 στανταρ!!!Μια χαρα ειναι κ εσενα...δεν παιρνει βαρος;;

εμενα αυτες τις μερες θηλαζει καθε μια ωρα κ εγω σκεφτομαι μηπως δςν χορταινει αλλα οταν τελειωνει δεν γκρινιαζει οποτε φανταζομαι οτι τρωει καλα..επισης πηρε 1 κιλο σε 20 μερες αρα τρωει...κ εσυ απ το βαρος μπορεις να καταλαβεις...

εσενα ρευεται μετα απο καθε γευμα;;εμενα οχι!περιμενω μεχρι κ 20 λεπτα αλλα τπτ...

Just now, Comet είπε:

Καλημερα σε ολες.Μια χαρα ειναι οι πανες σας .Κι εγω ταιζω πιο σιχνα τωρα.Ετσι παει.Χτες ειχαμε τον πρωτο κολικο.20 λεπτα ορλιαζε.Ξεκινισα τιν αλοιφι και σταγονες για το εντερο.Αντε να δουμε .Εννοειται ολι τι νιχτα αγκαλια.Ποιος ιπνος...

Καλη υπομονη!!Εγω νομιζω οτι κατι κανουν οι σταγονες ...ειναι καλυτερα...πολλα αερια βεβαια αλλα δεν ποναει τοσο,δεν γκρινιαζει οπως πρωτα...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Εμενα πανω απο 10 στανταρ!!!Μια χαρα ειναι κ εσενα...δεν παιρνει βαρος;;

εμενα αυτες τις μερες θηλαζει καθε μια ωρα κ εγω σκεφτομαι μηπως δςν χορταινει αλλα οταν τελειωνει δεν γκρινιαζει οποτε φανταζομαι οτι τρωει καλα..επισης πηρε 1 κιλο σε 20 μερες αρα τρωει...κ εσυ απ το βαρος μπορεις να καταλαβεις...

εσενα ρευεται μετα απο καθε γευμα;;εμενα οχι!περιμενω μεχρι κ 20 λεπτα αλλα τπτ...

Καλη υπομονη!!Εγω νομιζω οτι κατι κανουν οι σταγονες ...ειναι καλυτερα...πολλα αερια βεβαια αλλα δεν ποναει τοσο,δεν γκρινιαζει οπως πρωτα...

Χθες κλείσαμε μήνα κ από 3940 που γεννήθηκε πήγε 3560.. δε ρευεται πάντα.. Του δίνω κ εγώ σταγόνες κ έχει πολλά αέρια κάθε μέρα θεωρώ ότι ναι καλό γιατί αν δεν είχε θα ποναγε κ  θα ζοριζοταν για να τα βγάλει.. Θέλει όμως συνέχεια αγκαλιά είναι γκρινιάρης αν τον αφήσουμε κάτω.. πιπίλα έχετε δώσει?


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Χθες κλείσαμε μήνα κ από 3940 που γεννήθηκε πήγε 3560.. δε ρευεται πάντα.. Του δίνω κ εγώ σταγόνες κ έχει πολλά αέρια κάθε μέρα θεωρώ ότι ναι καλό γιατί αν δεν είχε θα ποναγε κ  θα ζοριζοταν για να τα βγάλει.. Θέλει όμως συνέχεια αγκαλιά είναι γκρινιάρης αν τον αφήσουμε κάτω.. πιπίλα έχετε δώσει?

2940 εννοεις μαλλον γιατι θυμαμαι οτι ειχανε ιδιο βαρος με τον δικο μου τι σου ειπε ο παιδιατρος για το βαρος;;;...ναι κ εμενα με τις σταγονες εχει αερια ενω πρωτα σφιγγοταν οαρα πολυ κ γκρινιαζε...πιπιλα εχω δωσει εξαρχης αλλα δεν την θελει...πιο πολυ του την δινω λιγο γιατι την αλοιφω με τις σταγονες βιταμινης d που του δινω για να τις γλυφει,ειναι πιο ευκολο...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι 2940 ήθελα να πω. Εμένα την θέλει την πιπίλα κ έχω δει ότι τον ηρεμεί εκτός αν του φύγει που εκεί παθαίνει σοκ. Δεν είχα δώσει όμως στο μεγάλο κ δεν ήθελα κ τώρα να δώσω αλλά δεν αντέχω να ναι συνεχεια πάνω στο στήθος μου βλέπει κ ο μεγάλος κ θέλει κ αυτός τον χρόνο του κ δε προλαβαίνω να κάνω τίποτα.  Απλά φοβάμαι με την πιπίλα μην πάθει σύγχυση θηλών κ άντε μετά πως κόβεται?

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Ναι 2940 ήθελα να πω. Εμένα την θέλει την πιπίλα κ έχω δει ότι τον ηρεμεί εκτός αν του φύγει που εκεί παθαίνει σοκ. Δεν είχα δώσει όμως στο μεγάλο κ δεν ήθελα κ τώρα να δώσω αλλά δεν αντέχω να ναι συνεχεια πάνω στο στήθος μου βλέπει κ ο μεγάλος κ θέλει κ αυτός τον χρόνο του κ δε προλαβαίνω να κάνω τίποτα.  Απλά φοβάμαι με την πιπίλα μην πάθει σύγχυση θηλών κ άντε μετά πως κόβεται?

δεν θα την ειχε παθει ηδη;εγω δεν εχω δει να μπερδευεται γιατι κ συμπληρωμα εχει τυχει να δωσω κ παλι ολα καλα...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Athina3 είπε:

Χθες κλείσαμε μήνα κ από 3940 που γεννήθηκε πήγε 3560.. δε ρευεται πάντα.. Του δίνω κ εγώ σταγόνες κ έχει πολλά αέρια κάθε μέρα θεωρώ ότι ναι καλό γιατί αν δεν είχε θα ποναγε κ  θα ζοριζοταν για να τα βγάλει.. Θέλει όμως συνέχεια αγκαλιά είναι γκρινιάρης αν τον αφήσουμε κάτω.. πιπίλα έχετε δώσει?

Τα μωρακια που θιλαζον δεν ρευονται παντα.Δεν δινω πιπιλα Μην πατει σιγχισι θιλων.Μακαρι να μποροσα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να μάθω πότε ο Οαεδ δίνει το επιδομα αδείας καλοκαιριού στην ειδική παροχή μητρότητας και αν ξέρετε πόσο είναι περίπου. Είμαι στο εξάμηνο από 8/1- έως 8/7/20

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimip είπε:

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να μάθω πότε ο Οαεδ δίνει το επιδομα αδείας καλοκαιριού στην ειδική παροχή μητρότητας και αν ξέρετε πόσο είναι περίπου. Είμαι στο εξάμηνο από 8/1- έως 8/7/20

Νομίζω όταν τελειώσει το εξάμηνο κ είναι ένα ποσοστό κ ένα ποσοστό από την δουλειά σου


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alexandrath είπε:

Κορίτσια ξέρετε πότε παιρνάνε το πρώτο άλμα; Σε πια εβδομάδα; Σήμερα όλη μέρα γκρίνια...!δεν ξέρω τι να κάνω!!

και εμενα σημερα γκρινιαααα...ολη μερα κλαιω!!

δεν εχω ιδεα για αλματα.  


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2020 at 7:34 ΜΜ, Ξένη είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Πώς είστε; Εσείς που δίνετε μπιμπερό στα μωράκια σας, πόση ώρα κρατάτε το γάλα όταν πίνει; ο δικός μου μπορεί να κάνει και μια μισή ώρα να ολοκληρώσει το γεύμα του. Τι κάνουμε; το πετάμε; 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Πώς είστε; Εσείς που δίνετε μπιμπερό στα μωράκια σας, πόση ώρα κρατάτε το γάλα όταν πίνει; ο δικός μου μπορεί να κάνει και μια μισή ώρα να ολοκληρώσει το γεύμα του. Τι κάνουμε; το πετάμε; 

Καλησπέρα!!! Εμένα η παιδίατρος μου είπε μέχρι και μια ώρα. Αν κάνει διάλειμμα να το κρατάμε σε σωστή θερμοκρασία. Μετά πέταμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Καλησπέρα!!! Εμένα η παιδίατρος μου είπε μέχρι και μια ώρα. Αν κάνει διάλειμμα να το κρατάμε σε σωστή θερμοκρασία. Μετά πέταμα.

Μία ώρα ήξερα κ εγώ αλλά άλλοι λένε πέταμα αμέσως κ άλλοι μέχρι 2 ώρες! Τι εννοείς σωστή θερμοκρασία; μπαι δε γουει, έχω αγοράσει μια μηχανή που φιλτράρει το νερό, το κάνει στους 70 και μετά βγάζει το γάλα σε θερμοκρασία όπως του στήθους.. 37 σε 2 λεπτά!!tommee tippee λέγεται και δεν ξέρω τι θα έκανε χωρίς αυτήν γιατί το μωρό ωριεται όταν πεινάει! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...