Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, tzoukos είπε:

Καλησπερα!! Να σου ζησει!!! 

Γεννησαμε κι εμεις τελικα χωρις προκληση γιατι την Πεμπτη το βραδυ μετα το ραντεβου με τον γιατρο εσπασαν τα νερα! Ταλαιπωρηθηκαμε αρκετα κι εγω κι ο μπεμπης αφου τα καταφεραμε να γεννησουμε φυσιολογικα μετα απο 13 ωρες...!!! Με εντονους πονους, εμμετους κλπ. Ολα ομως τα χω ηδη ξεχασει..!!! Ερωτας διχως αυριο..!!! 

Κοριτσια να μας ζησουν τα μωρα μας, να ειναι παντα γερα, υγιεις και ευτυχισμενα!!!! 

Να σου ζήσει κ εσένα!! Κλείνουμε σιγά σιγά με τα γεννητούρια! Γερό να ναι κ εσένα! 

  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

σε ευχαριστω πολυ.!!καλα ειμαι και καθε μερα και καλυτερα.. οχι δυστηχως μονο μια φορα την εβδομαδα μπορω να την δω και αυτο με ραντεβου.!! πρεπει αν κανουμε υπομονη λογω της καταστασης

σε ευχαριστω πολυ και εσυ να την χαιρεσαι την μπεμπα σου.!! ποσο μεινατε στην μενν?? βλεπω οτι θηλαζεις αρπαξε απο την αρχη την θηλη το μωρο η δυσκολευτικε? μου ειπαν οτι μπορει να μην μπορεσει να θηλασει απο την αρχη γιατι ειναι προωρο εγω προς το παρον κανω αντλησεις και το πηγαινω στο νοσοκομειο!

Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική,  εμάς χρειάστηκε να μείνει 20 μέρες μέσα,  στο Ιασώ γέννησα,  στην αρχή έτρωγε με σωληνάκι,  μετά με το μπουκάλι λίγο λίγο μέχρι που όταν την πήραμε έτρωγε 50μλ,  θηλή δεν μπόρεσε να πιάσει γιατί δεν είχε δύναμη,  ακόμα και τα μπιμπερό που τα ταΐζουν το γάλα πέφτει χωρίς να κάνουν την κίνηση τα μωρά,  η δικιά μας πνιγόταν αβέρτα..Τώρα όμως που είναι σαν να γεννιόταν τώρα,  πιάνει κανονικά θηλή και την θηλάζω,  όχι αποκλειστικά εδώ και μια εβδομάδα της δίνω και ξένο,  γιατί το θήλαστρο αν δεν είναι νοσοκομειακό σου σταματάει την ποσότητα μετά από καιρό...Τώρα η μπέμπα πίνει μεγάλη ποσότητα και δεν της την καλύπτω...Δεν πειράζει έφαγε δύο μήνες μόνο δικό μου.

Μην σε αγχώνει η προωροτητα..εμάς γεννήθηκε 2270, έφτασε 2040  στο νοσοκομείο και τώρα κοντεύει 4500 κιλά...θα γίνουν αρκουδάκια θα δεις..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ξένη είπε:

Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική,  εμάς χρειάστηκε να μείνει 20 μέρες μέσα,  στο Ιασώ γέννησα,  στην αρχή έτρωγε με σωληνάκι,  μετά με το μπουκάλι λίγο λίγο μέχρι που όταν την πήραμε έτρωγε 50μλ,  θηλή δεν μπόρεσε να πιάσει γιατί δεν είχε δύναμη,  ακόμα και τα μπιμπερό που τα ταΐζουν το γάλα πέφτει χωρίς να κάνουν την κίνηση τα μωρά,  η δικιά μας πνιγόταν αβέρτα..Τώρα όμως που είναι σαν να γεννιόταν τώρα,  πιάνει κανονικά θηλή και την θηλάζω,  όχι αποκλειστικά εδώ και μια εβδομάδα της δίνω και ξένο,  γιατί το θήλαστρο αν δεν είναι νοσοκομειακό σου σταματάει την ποσότητα μετά από καιρό...Τώρα η μπέμπα πίνει μεγάλη ποσότητα και δεν της την καλύπτω...Δεν πειράζει έφαγε δύο μήνες μόνο δικό μου.

Μην σε αγχώνει η προωροτητα..εμάς γεννήθηκε 2270, έφτασε 2040  στο νοσοκομείο και τώρα κοντεύει 4500 κιλά...θα γίνουν αρκουδάκια θα δεις..

σε ευχαριστω πολυ Ξενη για τις πληροφοριες.. ειναι το πρωτο μου παιδακι μετα απο πολυ κοπο και ακουω διαφορα αυτες τις μερες για το μετα οποτε μια μανουλα με προωρακι σιγουρα τα λεει πιο σωστα.!! ευτυχως δεν εχασε πολυ βαρος απο 2050 επεσε στα 1920 και εχθες μου ειπαν οτι αρχισε να περνει βαρος και εφτασε 1970..δεν με αγχωνει η προωροτητα τοσο οσο με αγχωνε το γεγονος να μην διασωληνωθει το μωρο και ευτυχως δεν εγινε και ι αντεδρασε γρηγορα στο 24ωρο οπου της εβγαλαν το οξυγονο και αρχισε να τρωει με το σωληνακι.! τωρα θα κανω υπομονη μεχρι να περασουν οι μερες για να την παρουμε σπιτι  15 μερες ειναι που θα παει θα περασουν..!!!

και παλι σε ευχαριστω 

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Τζινα38 είπε:

σε ευχαριστω πολυ Ξενη για τις πληροφοριες.. ειναι το πρωτο μου παιδακι μετα απο πολυ κοπο και ακουω διαφορα αυτες τις μερες για το μετα οποτε μια μανουλα με προωρακι σιγουρα τα λεει πιο σωστα.!! ευτυχως δεν εχασε πολυ βαρος απο 2050 επεσε στα 1920 και εχθες μου ειπαν οτι αρχισε να περνει βαρος και εφτασε 1970..δεν με αγχωνει η προωροτητα τοσο οσο με αγχωνε το γεγονος να μην διασωληνωθει το μωρο και ευτυχως δεν εγινε και ι αντεδρασε γρηγορα στο 24ωρο οπου της εβγαλαν το οξυγονο και αρχισε να τρωει με το σωληνακι.! τωρα θα κανω υπομονη μεχρι να περασουν οι μερες για να την παρουμε σπιτι  15 μερες ειναι που θα παει θα περασουν..!!!

και παλι σε ευχαριστω 

Να μην ακούς τίποτα από κανέναν άσχετο για το μετά...τα προωρακια μας δεν έχουν διάφορα με τα υπόλοιπα μωρά..εμάς τώρα είναι μια πονηροοοο...λέω στον γιατρό για προωρακι πως την βλέπετε σε κιλά και κινήσεις? Μου λέει που το είδες το προωρακι? Κανονικό παιδί είναι.....απλά αν έχεις γάλα να το κρατήσεις όσο έχεις και σιγά σιγά θα θηλάσει και το μωρό...αν θες να πάρει πιο γρήγορα κιλά Κάνε μικτή διατροφή με ξένο και δικό σου...Εγώ επέλεξα να του δώσω αποκλειστικά δικό μου και η αλήθεια είναι ότι έπαιρνε βάρος αλλά όχι όσο θα έπαιρνε αν έπινε και ξένο...Δεν με πείραξε όμως, τώρα είναι 2 μηνών και κάτι και έχει πάρει 2300κιλά...Μια χαρά είναι!!!Όσο έχεις δικό σου γάλα δεν θα ταλαιπωρηθεί το μωρό στις αλλαγές γάλατος μέχρι να βρεις πιο του κάνει...Εγώ τώρα της δίνω δικό μου και ένα για την παλινδρόμηση,  το πίνει καλά αλλά όχι όπως πίνει το δικό μου...το μωράκι σου είναι καλά και σε λίγες μέρες θα πηγαίνεις να το ταΐζεις και σε λίγους μήνες θα το βλέπεις και δεν θα πιστεύεις πως έχει μεγαλώσει...ας σου πει και η @Rafaelatarzan για την κορακλα της που είναι και αυτή προωρακι...Όλα καλά θα πάνε,  αυτή τη στιγμή να σκέφτεσαι θετικά,  να τρως καλά,  να ξεκουράζεσαι γιατί σε λίγες μέρες ξέχνα την ξεκούραση,  θα σε ξυπνάει το παιδάκι σου λες και είναι συντονισμένο ξυπνητήρι....φιλιά από εμένα...Ότι θες είμαστε εδώ...

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Να μην ακούς τίποτα από κανέναν άσχετο για το μετά...τα προωρακια μας δεν έχουν διάφορα με τα υπόλοιπα μωρά..εμάς τώρα είναι μια πονηροοοο...λέω στον γιατρό για προωρακι πως την βλέπετε σε κιλά και κινήσεις? Μου λέει που το είδες το προωρακι? Κανονικό παιδί είναι.....απλά αν έχεις γάλα να το κρατήσεις όσο έχεις και σιγά σιγά θα θηλάσει και το μωρό...αν θες να πάρει πιο γρήγορα κιλά Κάνε μικτή διατροφή με ξένο και δικό σου...Εγώ επέλεξα να του δώσω αποκλειστικά δικό μου και η αλήθεια είναι ότι έπαιρνε βάρος αλλά όχι όσο θα έπαιρνε αν έπινε και ξένο...Δεν με πείραξε όμως, τώρα είναι 2 μηνών και κάτι και έχει πάρει 2300κιλά...Μια χαρά είναι!!!Όσο έχεις δικό σου γάλα δεν θα ταλαιπωρηθεί το μωρό στις αλλαγές γάλατος μέχρι να βρεις πιο του κάνει...Εγώ τώρα της δίνω δικό μου και ένα για την παλινδρόμηση,  το πίνει καλά αλλά όχι όπως πίνει το δικό μου...το μωράκι σου είναι καλά και σε λίγες μέρες θα πηγαίνεις να το ταΐζεις και σε λίγους μήνες θα το βλέπεις και δεν θα πιστεύεις πως έχει μεγαλώσει...ας σου πει και η @Rafaelatarzan για την κορακλα της που είναι και αυτή προωρακι...Όλα καλά θα πάνε,  αυτή τη στιγμή να σκέφτεσαι θετικά,  να τρως καλά,  να ξεκουράζεσαι γιατί σε λίγες μέρες ξέχνα την ξεκούραση,  θα σε ξυπνάει το παιδάκι σου λες και είναι συντονισμένο ξυπνητήρι....φιλιά από εμένα...Ότι θες είμαστε εδώ...

Εγώ εδώ μα σ πω ότι θες αν λ τα είπαμε οι 2 μας ...ποια πρωορα??? ούτε εγώ βλέπω πρόωρο μωρά...κανονική ειναι κ μένα κ μαλιστα  παραπάνω από το κανονικό ...εμένα έφτασε χάνοντας κιλά 1600 μέσα....ακόμα πιο μοντέλο ήθελε να γίνει αλλα έγινε τώρα πατάτα σ ειπα..χαχαχαχχαχα ένα σαμιαμιδι ήταν κ μισό δεν θα πω ψέματα αλλα τώρα είναι γιγάντιο.να ξες τα προωρα βιάζονται να μεγαλώσουν κ το κάνουν με κάθε επυτυχια ....καλά στα λέει κ η @Ξένη ξυπνητήρι έρχεται κ μάζεψε δυνάμεις θα τις χρειαστείς γιατί δεν θα την προλαβαίνεις.....οτι θες είμαστε δίπλα σ ...φιλακια στο μοντέλο σ το όμορφο κ σε εσενα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Ξένη είπε:

Να μην ακούς τίποτα από κανέναν άσχετο για το μετά...τα προωρακια μας δεν έχουν διάφορα με τα υπόλοιπα μωρά..εμάς τώρα είναι μια πονηροοοο...λέω στον γιατρό για προωρακι πως την βλέπετε σε κιλά και κινήσεις? Μου λέει που το είδες το προωρακι? Κανονικό παιδί είναι.....απλά αν έχεις γάλα να το κρατήσεις όσο έχεις και σιγά σιγά θα θηλάσει και το μωρό...αν θες να πάρει πιο γρήγορα κιλά Κάνε μικτή διατροφή με ξένο και δικό σου...Εγώ επέλεξα να του δώσω αποκλειστικά δικό μου και η αλήθεια είναι ότι έπαιρνε βάρος αλλά όχι όσο θα έπαιρνε αν έπινε και ξένο...Δεν με πείραξε όμως, τώρα είναι 2 μηνών και κάτι και έχει πάρει 2300κιλά...Μια χαρά είναι!!!Όσο έχεις δικό σου γάλα δεν θα ταλαιπωρηθεί το μωρό στις αλλαγές γάλατος μέχρι να βρεις πιο του κάνει...Εγώ τώρα της δίνω δικό μου και ένα για την παλινδρόμηση,  το πίνει καλά αλλά όχι όπως πίνει το δικό μου...το μωράκι σου είναι καλά και σε λίγες μέρες θα πηγαίνεις να το ταΐζεις και σε λίγους μήνες θα το βλέπεις και δεν θα πιστεύεις πως έχει μεγαλώσει...ας σου πει και η @Rafaelatarzan για την κορακλα της που είναι και αυτή προωρακι...Όλα καλά θα πάνε,  αυτή τη στιγμή να σκέφτεσαι θετικά,  να τρως καλά,  να ξεκουράζεσαι γιατί σε λίγες μέρες ξέχνα την ξεκούραση,  θα σε ξυπνάει το παιδάκι σου λες και είναι συντονισμένο ξυπνητήρι....φιλιά από εμένα...Ότι θες είμαστε εδώ...

καλημερα.. ενα θα σου πω ο αντρας μου με φωναζει χαιδευτικα Μιλκι γιατι ειμαι με ενα θηλαστρο ολη την ωρα χαχαχαχα...μου ειπε και Ραφαελα καποια πραγματα..σε ευχαριστω και παλι.. πολλα φιλια

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια και μωρακια!Τι κανετε;Χτες τι νιχτα ιρθε το γαλα.Ο μπεμπις τρωει σαν τρελος και μετα υπνο.Νιωθω τελεια..Και ποσο διαφορετικα απο τιν Πρωτι φορα.Δεν εχω αγχος

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Τζινα38 είπε:

καλημερα.. ενα θα σου πω ο αντρας μου με φωναζει χαιδευτικα Μιλκι γιατι ειμαι με ενα θηλαστρο ολη την ωρα χαχαχαχα...μου ειπε και Ραφαελα καποια πραγματα..σε ευχαριστω και παλι.. πολλα φιλια

Καλά κάνεις...Όσο χρειάζονται στο νοσοκομείο να τους πηγαίνεις και το υπόλοιπο κατάψυξη..Εγώ όταν πήρα τη μπέμπα στο σπίτι την έβαζα στο στήθος αλλά δεν έπιανε,  δεν είχε τη δύναμη,  άσε που έπεφτε και το οξυγόνο της...Τώρα όμως, που ουσιαστικά τώρα θα γεννιόταν πιάνει ρώγα και του δίνει και καταλαβαίνει...Αφού κάποιες φορές της την τραβάω για να την βγάλω και γίνεται σφεντόνα ή ρώγα....γελάω μόνη μου...προσπάθησε με το θήλαστρο όσο μπορείς...Εγώ το έβγαζα κάθε τρεις ώρες και το βράδυ μια φορά,  ήθελα να ξεκουραστώ μέχρι να πάρουμε τη μπέμπα..Μετά που την πήραμε το έβγαζα και το βράδυ κάθε τρεις ώρες.. υπομονή και με τον καιρό θα μπουν όλα σε μια σειρά...φιλιά 

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σας έρχομαι από τις μανούλες Ιουνίου. Σε λίγες μέρες περιμένω το μπέμπη μου και ήθελα να ρωτήσω όσες κοπέλες γέννησαν με καισαρική πόσα βράδια κάτσατε στο μαιευτήριο. Όταν είχα γεννήσει την κόρη μου έμεινα 3 βράδια αλλά μου έχει δημιουργηθεί η υποψία ότι τώρα λόγω κατάστασης δίνουν εξιτήριο νωρίτερα. Ισχύει?

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας έρχομαι από τις μανούλες Ιουνίου. Σε λίγες μέρες περιμένω το μπέμπη μου και ήθελα να ρωτήσω όσες κοπέλες γέννησαν με καισαρική πόσα βράδια κάτσατε στο μαιευτήριο. Όταν είχα γεννήσει την κόρη μου έμεινα 3 βράδια αλλά μου έχει δημιουργηθεί η υποψία ότι τώρα λόγω κατάστασης δίνουν εξιτήριο νωρίτερα. Ισχύει?

Καλησπερα κοριτσι μου, με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!!! Στην καισαρικη στο Ιασω τουλαχιστον ειναι 4 βραδυα. Αν γεννησεις πχ Παρασκευη πρωι θα φυγεις την Τριτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tzoukos είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου, με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!!! Στην καισαρικη στο Ιασω τουλαχιστον ειναι 4 βραδυα. Αν γεννησεις πχ Παρασκευη πρωι θα φυγεις την Τριτη.

Σ ευχαριστώ πολύ! Να χαίρεσαι το μωράκι σου! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας έρχομαι από τις μανούλες Ιουνίου. Σε λίγες μέρες περιμένω το μπέμπη μου και ήθελα να ρωτήσω όσες κοπέλες γέννησαν με καισαρική πόσα βράδια κάτσατε στο μαιευτήριο. Όταν είχα γεννήσει την κόρη μου έμεινα 3 βράδια αλλά μου έχει δημιουργηθεί η υποψία ότι τώρα λόγω κατάστασης δίνουν εξιτήριο νωρίτερα. Ισχύει?

με το καλο το μωράκι σ...εγω έκατσα 2 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Σ ευχαριστώ! Σε ιδιωτικο ή σε δημόσιο? 

σε ιδιωτικό αγαπη στο μητερα...αλλα παίζει ρόλο κ ο γιατρος πόσο θα σε αφήσει...γιατί άλλες κοπέλες στο ιδιο μαιευτήριο έκατσαν 4 μέρες...συν επίσης πόσο γρήγορη ανάρρωση θα έχεις...αν κάνεις καισαρική η συμβουλή μ είναι ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΑΜΕΣΩΣ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

σε ιδιωτικό αγαπη στο μητερα...αλλα παίζει ρόλο κ ο γιατρος πόσο θα σε αφήσει...γιατί άλλες κοπέλες στο ιδιο μαιευτήριο έκατσαν 4 μέρες...συν επίσης πόσο γρήγορη ανάρρωση θα έχεις...αν κάνεις καισαρική η συμβουλή μ είναι ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΑΜΕΣΩΣ...

Καλημέρα. Ναι φαντάζομαι ότι παίζουν ρόλο όλα αυτά. Όταν λες αμέσως εσύ σηκώθηκες την ίδια μέρα? Γιατί εμένα τότε από το πρωί που γέννησα με βάλανε σε δωμάτιο μετά το μεσημέρι. Οπότε με σήκωσαν το επόμενο πρωί 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...