Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Τα φώτα σας!!!


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

μην το σκεφτεσε ο υπερηχος εχει αποκλιση μεχρι 2 εβδομαδες ειναι φυσιολογικο να παει πισω κ μπροστα. δεν σημαινει οτι πεφτουν ακριβως μεσα στις μετρησεις. το οτι ακουσατε καρδια ειναι πολυ θετικο. σκςψου οτι στον πρωτο υπερηχο ισως επεσε λιγο εξω ο γιατρος . κ εμενα το εμβρυο φαινοταν δυο εβδομαδες μεγαλητερο . σκεψου οτι μου λεγαν αποκλειετε να εμεινες εγκυος αυτο τον κυκλο εγω ομως ηξερα τις επαφες. 

Μακάρι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα κορίτσια. Σε μία ώρα έχω ραντεβού για υπερηχογράφημα... Σήμερα θα κριθούν όλα! Δεν έχω καλή διαίσθηση, αλλά ελπίζω να βγει λανθασμένη....Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SNE80 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια. Σε μία ώρα έχω ραντεβού για υπερηχογράφημα... Σήμερα θα κριθούν όλα! Δεν έχω καλή διαίσθηση, αλλά ελπίζω να βγει λανθασμένη....Θα δείξει.

Καλημερα!!! Όλα θα πάνε καλά να σκέφτεσαι θετικά.και να είσαι αισιόδοξη!!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Καλημερα!!! Όλα θα πάνε καλά να σκέφτεσαι θετικά.και να είσαι αισιόδοξη!!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια!

Παλινδρόμησε....ήταν όλα σε εξαιρετική κατάσταση μου είπε ο γιατρός... Ωοθήκες, ενδομήτριο....τα πάντα... Γι'αυτό δεν αποβλήθηκε... Αλλά το μωράκι μου δεν τα κατάφερε... Σταμάτησε η καρδιά και η ανάπτυξη του πριν 5-6 μέρες απ'ότι μας είπε ο γιατρός... Πέμπτη ή Παρασκευή μπαίνω για απόξεση...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SNE80 είπε:

Παλινδρόμησε....ήταν όλα σε εξαιρετική κατάσταση μου είπε ο γιατρός... Ωοθήκες, ενδομήτριο....τα πάντα... Γι'αυτό δεν αποβλήθηκε... Αλλά το μωράκι μου δεν τα κατάφερε... Σταμάτησε η καρδιά και η ανάπτυξη του πριν 5-6 μέρες απ'ότι μας είπε ο γιατρός... Πέμπτη ή Παρασκευή μπαίνω για απόξεση...

Δεν ξέρω τι να σου πω..τα λόγια είναι πολύ μικρά αυτές τις στιγμές... Πραγματικά λυπάμαι πολύ!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 21/9/2019 at 5:00 ΜΜ, SNE80 είπε:

Γειά σας κορίτσια...Είμαι πολύ μπερδεμένη.
Βάσει ΤΕΡ ειμαι 8 εβδομαδων. Ο κύκλος μου ήταν 25-29 μέρες με τελευταία περίοδο 27/7. Στις 6/9 είχα τον πρώτο μου υπέρηχο. Ήμουν 5+6 και ο γιατρός με έβγαζε 5+5. Είχαμε δει σάκο 2,8mm και λεκιθικο, αλλά όχι έμβρυο. Στις 16/9 έκανα τον δεύτερο υπέρηχο και είδαμε σάκο 7cm με έμβρυο 4mm και ακούσαμε καρδιά με 100 παλμους αλλά διακεκομμένα...Μου είπε ότι υπερηχογραφικά ήμουν 6+1, ενώ βάσει τελευταίας περιόδου ήμουν 7+4. Άφησε να εννοηθεί ότι δεν είναι σίγουρος για τίποτα. Μπορεί η κύηση να συνεχίσει, μπορεί να παλινδρομησει...Θα επαναλαβω τον υπέρηχο την Τρίτη. Θα ήθελα την γνώμη σας σας παρακαλώ. Είχε καμία σας αντίστοιχη εμπειρία 

 

5 ώρες πρίν, SNE80 είπε:

Παλινδρόμησε....ήταν όλα σε εξαιρετική κατάσταση μου είπε ο γιατρός... Ωοθήκες, ενδομήτριο....τα πάντα... Γι'αυτό δεν αποβλήθηκε... Αλλά το μωράκι μου δεν τα κατάφερε... Σταμάτησε η καρδιά και η ανάπτυξη του πριν 5-6 μέρες απ'ότι μας είπε ο γιατρός... Πέμπτη ή Παρασκευή μπαίνω για απόξεση...

Λυπάμαι πολύ. Καλή ανάρρωση σου εύχομαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2019 at 3:35 PM, SNE80 said:

Παλινδρόμησε....ήταν όλα σε εξαιρετική κατάσταση μου είπε ο γιατρός... Ωοθήκες, ενδομήτριο....τα πάντα... Γι'αυτό δεν αποβλήθηκε... Αλλά το μωράκι μου δεν τα κατάφερε... Σταμάτησε η καρδιά και η ανάπτυξη του πριν 5-6 μέρες απ'ότι μας είπε ο γιατρός... Πέμπτη ή Παρασκευή μπαίνω για απόξεση...

@SNE80 λυπάμαι πραγματικά πάρα πολύ για την απώλειά σου. Σε νιώθω απόλυτα γιατί τον τελευταίο χρόνο βίωσα 2 παλίνδρομες κυήσεις. Την πρώτη φορά είχαμε ακούσει και την καρδιά και το έμβρυο σταμάτησε να αναπτύσεετα την 11η εβδομάδα. Ο γιατρός μου είπε ότι συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις υπάρχει κάποια χρωμοσωμική ανωμαλία και η φύση έπραξε σωστά. Δεν ξέρω αν υπάρχουν λόγια που θα σε κάνουν να αισθανθείς καλύτερα. Και τις 2 φορές έκανα απόξεση. Και τις 2 φορές ένιωθα ότι το βιώνω όλο αυτό μόνη. Σωματικά και ψυχολογικά είσαι ακόμη έγκυος και είναι δύσκολο να αποδεχτείς αυτήν την απώλεια. Ο άντρας μου ήταν δίπλα μου και έχω ήδη ένα αγοράκι του οποίου η παρουσία δεν μου επέτρεπε ιδιαίτερα να θρηνήσω ή να σκεφτώ. Αλλά στην αρχή είναι δύσκολο. Προσπάθησε όσο μπορείς μετά την απόξεση να γυρίσεις σελίδα και να συνεχίσεις τη ζωή σου. Δυστυχώς συμβαίνει πολύ πιο συχνά απ' όσο νομίζουμε. Ακόμη με επισκέπτονται οι σκέψεις για αυτές τις δύο απώλειες. Ακόμη θυμάμαι τις προβλεπόμενες ημερομηνίες. Αλλά σκέφτομαι ότι έγινε για καλό. Καλύτερα τόσο νωρίς παρά να ανακάλυπτες κάποια ανωμαλία αργότερα. Μην κατηγορείς τον εαυτό σου και μη μισείς το σώμα σου. Γιατί εγώ μετά τη 2η παλίνδρομη αυτό έκανα. Δεν είχα καμία απολύτως εμπιστοσύνη στο σώμα μου. Πίστευα ότι ποτέ ξανά δεν θα είναι σε θέση να φιλοξενήσει ένα μωράκι. Αλλά ίσως τειλκά όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Κουράγιο σου εύχομαι. Προσπάθησε όσο μπορείς να αντιμετωπίζεις τη ζωή με χαμόγελο. Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

  • Ευχαριστώ 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@SNE80 λυπάμαι πραγματικά πάρα πολύ για την απώλειά σου. Σε νιώθω απόλυτα γιατί τον τελευταίο χρόνο βίωσα 2 παλίνδρομες κυήσεις. Την πρώτη φορά είχαμε ακούσει και την καρδιά και το έμβρυο σταμάτησε να αναπτύσεετα την 11η εβδομάδα. Ο γιατρός μου είπε ότι συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις υπάρχει κάποια χρωμοσωμική ανωμαλία και η φύση έπραξε σωστά. Δεν ξέρω αν υπάρχουν λόγια που θα σε κάνουν να αισθανθείς καλύτερα. Και τις 2 φορές έκανα απόξεση. Και τις 2 φορές ένιωθα ότι το βιώνω όλο αυτό μόνη. Σωματικά και ψυχολογικά είσαι ακόμη έγκυος και είναι δύσκολο να αποδεχτείς αυτήν την απώλεια. Ο άντρας μου ήταν δίπλα μου και έχω ήδη ένα αγοράκι του οποίου η παρουσία δεν μου επέτρεπε ιδιαίτερα να θρηνήσω ή να σκεφτώ. Αλλά στην αρχή είναι δύσκολο. Προσπάθησε όσο μπορείς μετά την απόξεση να γυρίσεις σελίδα και να συνεχίσεις τη ζωή σου. Δυστυχώς συμβαίνει πολύ πιο συχνά απ' όσο νομίζουμε. Ακόμη με επισκέπτονται οι σκέψεις για αυτές τις δύο απώλειες. Ακόμη θυμάμαι τις προβλεπόμενες ημερομηνίες. Αλλά σκέφτομαι ότι έγινε για καλό. Καλύτερα τόσο νωρίς παρά να ανακάλυπτες κάποια ανωμαλία αργότερα. Μην κατηγορείς τον εαυτό σου και μη μισείς το σώμα σου. Γιατί εγώ μετά τη 2η παλίνδρομη αυτό έκανα. Δεν είχα καμία απολύτως εμπιστοσύνη στο σώμα μου. Πίστευα ότι ποτέ ξανά δεν θα είναι σε θέση να φιλοξενήσει ένα μωράκι. Αλλά ίσως τειλκά όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Κουράγιο σου εύχομαι. Προσπάθησε όσο μπορείς να αντιμετωπίζεις τη ζωή με χαμόγελο. Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Σε ευχαριστώ πολύ....Το θέμα είναι ότι τώρα ενώ το θέλαμε και οι δύο και εγώ και ο σύντροφός μου πολύ, ενώ εγώ θέλω να προσπαθήσουμε από τον επόμενο κύκλο, ο σύντροφός μου λέει ότι δεν θέλει να το ξαναπεράσει... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SNE80 said:

Σε ευχαριστώ πολύ....Το θέμα είναι ότι τώρα ενώ το θέλαμε και οι δύο και εγώ και ο σύντροφός μου πολύ, ενώ εγώ θέλω να προσπαθήσουμε από τον επόμενο κύκλο, ο σύντροφός μου λέει ότι δεν θέλει να το ξαναπεράσει... 

@SNE80 ο γιατρός και τις 2 φορές μου είπε να περιμένω την πρώτη περιόδο και μετά να προσπαθήσουμε πάλι αν θέλουμε. Για να μην μαρκυγορώ μετά τη 2η παλίνδρομη άλλαξα γιατρό. Αυτός μου έκανε τη 2η απόξεση και μου έγραψε κάποιες βιταμίνες. Στο εξωτερικό που ζω λέγονται INOFOLIC. Ουσιαστικά είναι φολικό οξύ και μυο-ινοσιτόλη. Η μυο-ινοσιτόλη είναι πολύ σημαντική για το μεταβολισμό της γλυκόζης. Το σκεύασμα το δίνουν σε γυναίκες με πολυκυστικές αλλά μου το σύστησε γιατί γενικά παίχει ρόλο στην καλή ποιότητα των ωαρίων (https://inofolic.org.uk/benefits-of-inofolic-supplementation/). Αυτό σε περίπτωση που θα σε νιώσει ότι κάνεις κάτι για να βοηθήσεις το σύστημά σου. Από εκεί και πέρα, έχεις δει αν έχεις κάποιο θέμα με το θυρεοειδή; 

Μετά τη 2η παλίνδρομη είχα δει ψυχολόγο που δουλεύει στο παιδιατρικό τμήμα και εξειδεικέυεται σε τέτοια ζητήματα. Αυτό που μου είχε πει ήταν να δώσω χρόνο στον εαυτό μου και όταν εγώ νιώσω έτοιμη να προσπαθήσουμε πάλι. Ο σύζυγός μου ποτέ δεν μου εναντιώθηκε και για να πω την αλήθεια ποτέ δεν το συζητήσαμε μετά την 1η παλίνδρομη. Απλά συνεχίσαμε τη ζωή μας αλλα δεν παίρναμε προφυλάξεις.

Όπως σου έγραψα και πριν, αυτό συμβαίνει συχνά και δεν σημαίνει ότι έχεις εσύ ή ο σύντροφός σου κάποιο πρόβλημα. Τώρα στο ότι δεν θέλει να το ξαναπεράσει, τί σημαίνει αυτό;  Ότι δεν θέλει γενικά να κάνετε παιδί; Να προσπαθήσετε ποτέ ξανά; Ο καθένας μας βιώνει μία απώλεια με τον δικό του τρόπο και δεν είμαι εγώ αυτή που θα κρίνει κάποιον. Μια εγκυμοσύνη είναι πάντα ένα ρίσκο. Από την αρχή μέχρι και το τέλος. Και επειδή έχω ζήσει και την καλή και την άσχημη έκβαση, μπορώ να σου πω ότι ο πόνος και ενδεχομένως η άρνηση που νιώθετε τώρα θα εξαφανιστεί σε μια επόμενη κύηση που όλα θα πάνε καλά!! Αυτό ποτέ δεν το ξεχνάς, ζεις με αυτό και σε κάθε επόμενη κύηση θα το σκέφτεσαι και θα φοβάσαι. Αλλά αξίζει τον κόπο. Δεν σου μιλάω θεωρητικά. Η πρώτη μου απόξεση ήταν 14/12/2018. Η τελευταία μου απόξεση ήταν 4/7/2019. Η πρώτη μου (και τελευταία) περίοδος 8/8. Και χθες άκουσα την καρδούλα του μωρού μου. Είμαι 8 εβδομάδων και φοβάμαι πολύ. Φοβάμαι να περπατήσω, φοβάμαι να κουνηθώ, φοβάμαι να οδηγήσω, φοβάμαι να παίξω με το γιο μου ή να τον πάρω αγκαλιά. Παίρνω διάφορα χάπια, κάνω αντιπηκτικές ενέσεις στην κοιλιά. Ακόμη είναι πολύ νωρίς. Πάντα όμως κάτι μπορεί να πάει στραβά. Το θέμα είναι να προσπαθούμε να αποβάλλουμε αυτές τις σκέψεις. Εγώ ελπίζω και χαμογελάω παρόλα αυτά. Γιατί σκέφτομαι τί μπορεί να συμβεί σε λίγους μήνες :)


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λυπάμαι πολύ πραγματικά για αυτό που έγινε! Δυστυχώς είναι και αυτά μέσα στη ζωή. Σε νιώθω γιατί έκανα διακοπή στην 15η εβδομάδα λόγω συνδρόμου. Ξέρω πόσο πονάει σωματικά και ψυχολογικά. Μετά την διακοπή κ εγώ δεν ήθελα να προσπαθήσω αμέσως, αλλά με τον καιρό άλλαξα γνώμη κ τώρα είμαι πάλι έγκυος (με πολυ αγχος). Δώσε λίγο χρόνο στον σύντροφό σου να συνειδητοποιησει κ αυτός τι έγινε και θα προσπαθήσετε ξανά. Καμία φορά οι άντρες θέλουν περισσότερο χρόνο από εμάς. Έχε υπομονή και πολύ κουράγιο, θα έρθουν δύσκολες μέρες, αλλά θα περάσουν γρηγορα..  τα καλύτερα έρχονται!!

  • Ευχαριστώ 1

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, froso91 είπε:

Λυπάμαι πολύ πραγματικά για αυτό που έγινε! Δυστυχώς είναι και αυτά μέσα στη ζωή. Σε νιώθω γιατί έκανα διακοπή στην 15η εβδομάδα λόγω συνδρόμου. Ξέρω πόσο πονάει σωματικά και ψυχολογικά. Μετά την διακοπή κ εγώ δεν ήθελα να προσπαθήσω αμέσως, αλλά με τον καιρό άλλαξα γνώμη κ τώρα είμαι πάλι έγκυος (με πολυ αγχος). Δώσε λίγο χρόνο στον σύντροφό σου να συνειδητοποιησει κ αυτός τι έγινε και θα προσπαθήσετε ξανά. Καμία φορά οι άντρες θέλουν περισσότερο χρόνο από εμάς. Έχε υπομονή και πολύ κουράγιο, θα έρθουν δύσκολες μέρες, αλλά θα περάσουν γρηγορα..  τα καλύτερα έρχονται!!

Απλά ο γιατρός είπε αν θέλουμε να προσπαθήσουμε γρήγορα γιατί σε λίγες μέρες γίνομαι 39... Μετά ελαχιστοποιούνται οι πιθανότητες.

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαινω, με συζήτηση Όλα λύνονται. Προσπάθησε να του εξηγήσεις ότι ήταν ένα τυχαίο γεγονός.Υπομονη κ επιμονή κ Θα αλλάξει γνώμη. Εύχομαι σύντομα να έχεις ένα μωράκι.

  • Μου αρέσει 1

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

@SNE80 

ο γιατρός και τις 2 φορές μου είπε να περιμένω την πρώτη περιόδο και μετά να προσπαθήσουμε πάλι αν θέλουμε. Για να μην μαρκυγορώ μετά τη 2η παλίνδρομη άλλαξα γιατρό. Αυτός μου έκανε τη 2η απόξεση και μου έγραψε κάποιες βιταμίνες. Στο εξωτερικό που ζω λέγονται INOFOLIC. Ουσιαστικά είναι φολικό οξύ και μυο-ινοσιτόλη. Η μυο-ινοσιτόλη είναι πολύ σημαντική για το μεταβολισμό της γλυκόζης. Το σκεύασμα το δίνουν σε γυναίκες με πολυκυστικές αλλά μου το σύστησε γιατί γενικά παίχει ρόλο στην καλή ποιότητα των ωαρίων (https://inofolic.org.uk/benefits-of-inofolic-supplementation/). Αυτό σε περίπτωση που θα σε νιώσει ότι κάνεις κάτι για να βοηθήσεις το σύστημά σου. Από εκεί και πέρα, έχεις δει αν έχεις κάποιο θέμα με το θυρεοειδή; 

Μετά τη 2η παλίνδρομη είχα δει ψυχολόγο που δουλεύει στο παιδιατρικό τμήμα και εξειδεικέυεται σε τέτοια ζητήματα. Αυτό που μου είχε πει ήταν να δώσω χρόνο στον εαυτό μου και όταν εγώ νιώσω έτοιμη να προσπαθήσουμε πάλι. Ο σύζυγός μου ποτέ δεν μου εναντιώθηκε και για να πω την αλήθεια ποτέ δεν το συζητήσαμε μετά την 1η παλίνδρομη. Απλά συνεχίσαμε τη ζωή μας αλλα δεν παίρναμε προφυλάξεις.

Όπως σου έγραψα και πριν, αυτό συμβαίνει συχνά και δεν σημαίνει ότι έχεις εσύ ή ο σύντροφός σου κάποιο πρόβλημα. Τώρα στο ότι δεν θέλει να το ξαναπεράσει, τί σημαίνει αυτό;  Ότι δεν θέλει γενικά να κάνετε παιδί; Να προσπαθήσετε ποτέ ξανά; Ο καθένας μας βιώνει μία απώλεια με τον δικό του τρόπο και δεν είμαι εγώ αυτή που θα κρίνει κάποιον. Μια εγκυμοσύνη είναι πάντα ένα ρίσκο. Από την αρχή μέχρι και το τέλος. Και επειδή έχω ζήσει και την καλή και την άσχημη έκβαση, μπορώ να σου πω ότι ο πόνος και ενδεχομένως η άρνηση που νιώθετε τώρα θα εξαφανιστεί σε μια επόμενη κύηση που όλα θα πάνε καλά!! Αυτό ποτέ δεν το ξεχνάς, ζεις με αυτό και σε κάθε επόμενη κύηση θα το σκέφτεσαι και θα φοβάσαι. Αλλά αξίζει τον κόπο. Δεν σου μιλάω θεωρητικά. Η πρώτη μου απόξεση ήταν 14/12/2018. Η τελευταία μου απόξεση ήταν 4/7/2019. Η πρώτη μου (και τελευταία) περίοδος 8/8. Και χθες άκουσα την καρδούλα του μωρού μου. Είμαι 8 εβδομάδων και φοβάμαι πολύ. Φοβάμαι να περπατήσω, φοβάμαι να κουνηθώ, φοβάμαι να οδηγήσω, φοβάμαι να παίξω με το γιο μου ή να τον πάρω αγκαλιά. Παίρνω διάφορα χάπια, κάνω αντιπηκτικές ενέσεις στην κοιλιά. Ακόμη είναι πολύ νωρίς. Πάντα όμως κάτι μπορεί να πάει στραβά. Το θέμα είναι να προσπαθούμε να αποβάλλουμε αυτές τις σκέψεις. Εγώ ελπίζω και χαμογελάω παρόλα αυτά. Γιατί σκέφτομαι τί μπορεί να συμβεί σε λίγους μήνες :)

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2019 at 12:25 ΠΜ, froso91 είπε:

Το καταλαβαινω, με συζήτηση Όλα λύνονται. Προσπάθησε να του εξηγήσεις ότι ήταν ένα τυχαίο γεγονός.Υπομονη κ επιμονή κ Θα αλλάξει γνώμη. Εύχομαι σύντομα να έχεις ένα μωράκι.

Σ'ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...