Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Τρομάζω και αναστατονομαι με το παραμικρό


Liliy91

Recommended Posts

Γειά σας, διανύω την 11 προς 12 εμβομαδα κύησης και παρατήρησα ότι ξαφνιαζομαι πολύ εύκολα με το παραμικρό σε οποιοδήποτε θορυθο. Ιδιαίτερα το βράδυ όταν ήδη κοιμάμαι, να σπάσει κάτι το κατικοιδιο μας ( επικοινωνεί με την σελήνη η γατούλα μας άσχημες ώρες και αρχίζει να παίζει, σκαρφαλώνει σε ότι βρει με αποτέλεσμα να σπάσει 3 κορνίζες με γυαλλι σε ένα βράδυ). Ψες για παράδειγμα έσπασα εγώ την γυάλινη μπουκάλα με νερό που είχα στο κομοδίνο μου. Και το πιο σταθερό καθημερινό φαινόμενο είναι το ότι η οδός που διαμενουμε γίνεται παράνομα βέβαια πίστα αγώνων κάθε βράδυ χωρίς οι αρχές να κανουν κάτι για αυτό. 

Ξέρω ίσως σας φαινετε περίεργο το όλο θέμα μου αλλά το 2015 είχα χάσει το μωράκι μας από άγνωστους τότε λόγους όταν ήμουν στις 21 εμβομαδα. Πήρε αρκετό διάστημα να συνερθω και να προσπαθήσουμε ξανά γιατί φοβόμουν. Γενικά προσέχω όλα όσα μου λει ο γιατρός και το ακολουθώ κατά γράμμα αλλά αυτό που παθαίνω και είναι σε πολύ έντονο βαθμό το πέρασε η το περνα κάποια άλλη κοπέλα σαν εμένα? Έχει πιθανότητα να βλάψει αυτό το μωράκι μου? 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Liliy91 είπε:

Γειά σας, διανύω την 11 προς 12 εμβομαδα κύησης και παρατήρησα ότι ξαφνιαζομαι πολύ εύκολα με το παραμικρό σε οποιοδήποτε θορυθο. Ιδιαίτερα το βράδυ όταν ήδη κοιμάμαι, να σπάσει κάτι το κατικοιδιο μας ( επικοινωνεί με την σελήνη η γατούλα μας άσχημες ώρες και αρχίζει να παίζει, σκαρφαλώνει σε ότι βρει με αποτέλεσμα να σπάσει 3 κορνίζες με γυαλλι σε ένα βράδυ). Ψες για παράδειγμα έσπασα εγώ την γυάλινη μπουκάλα με νερό που είχα στο κομοδίνο μου. Και το πιο σταθερό καθημερινό φαινόμενο είναι το ότι η οδός που διαμενουμε γίνεται παράνομα βέβαια πίστα αγώνων κάθε βράδυ χωρίς οι αρχές να κανουν κάτι για αυτό. 

Ξέρω ίσως σας φαινετε περίεργο το όλο θέμα μου αλλά το 2015 είχα χάσει το μωράκι μας από άγνωστους τότε λόγους όταν ήμουν στις 21 εμβομαδα. Πήρε αρκετό διάστημα να συνερθω και να προσπαθήσουμε ξανά γιατί φοβόμουν. Γενικά προσέχω όλα όσα μου λει ο γιατρός και το ακολουθώ κατά γράμμα αλλά αυτό που παθαίνω και είναι σε πολύ έντονο βαθμό το πέρασε η το περνα κάποια άλλη κοπέλα σαν εμένα? Έχει πιθανότητα να βλάψει αυτό το μωράκι μου? 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Καλημερα!!!! Εεε δεν νομιζω να κανει κατι κακκο στο εμβρυο οι μανουλες που κυοφορουν εν μεσω πολεμου δεν θα ειχε καμια παιδι αν ηταν ετσι! Λυπαμαι για την απωλεια σου αλλα αυτην ειναι μια νεα εγκυμοσυνη ξεχωριστη προσπαθησε οσο μπορεις να εισαι ηρεμη θορυβοι υπαρχουν παντου κ σιγουρα δεν μπορεις να κλειστεις σε ενα ηχομονωμενο δωματιο 9μηνες για να μην ακους τιποτα! Με το καλο μια τελειομηνη υγιεις εγυμοσυνη κ ενα γερο μωρακι στην αγγαλιτσα σου!!!

Με τους θορυθους ησουν ετσι ευαισθητη κ απο πριν ή τωρα με την εγκυμοσυνη εγινες;;

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος said:

Καλημερα!!!! Εεε δεν νομιζω να κανει κατι κακκο στο εμβρυο οι μανουλες που κυοφορουν εν μεσω πολεμου δεν θα ειχε καμια παιδι αν ηταν ετσι! Λυπαμαι για την απωλεια σου αλλα αυτην ειναι μια νεα εγκυμοσυνη ξεχωριστη προσπαθησε οσο μπορεις να εισαι ηρεμη θορυβοι υπαρχουν παντου κ σιγουρα δεν μπορεις να κλειστεις σε ενα ηχομονωμενο δωματιο 9μηνες για να μην ακους τιποτα! Με το καλο μια τελειομηνη υγιεις εγυμοσυνη κ ενα γερο μωρακι στην αγγαλιτσα σου!!!

Με τους θορυθους ησουν ετσι ευαισθητη κ απο πριν ή τωρα με την εγκυμοσυνη εγινες;;

Πριν ήμουν πολύ ελάχιστα, όπως τρομάζει ο κάθε φυσιολογικός άνθρωπος. Τώρα είναι που νιώθω ότι αυξήθηκε αρκετά 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το άγχος σου κ η αγωνία σου για τη νέα εγκυμοσύνη σου, μεγενθύνει πράγματα. Είναι φυσιολογικό. Μην δίνεις σημασία. :)

Όλα θα πάνε καλά. Καλή τύχη κ με το καλό το μωράκι σου. Δεν θα ξαναγίνει κ στο λέει μια παθούσα π έχει τώρα μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liliy91 είπε:

Πριν ήμουν πολύ ελάχιστα, όπως τρομάζει ο κάθε φυσιολογικός άνθρωπος. Τώρα είναι που νιώθω ότι αυξήθηκε αρκετά 

Θεωρω πως το αυξησε το ανχος σου για την νεα εγκυμοσυνη! Ολα καλα θα πανε!! Κ εγω π ειχα αγχος τωρα σκεφτομαι πως δεν την ευχαριστηθηκα οσο θα ηθελα λογω του αγχους!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...