Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Δεν έχουμε βοήθεια...SOS


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημερα...ανοίγω αυτό το θέμα γιατι με απασχολεί που δεν εχω βοήθεια... διανυω τον 7ο μήνα της εγκυμοσυνης...να πανε όλα καλά πρωτα ο θεος... Αλλά προβληματίζομαι  τι θα κάνουμε όταν γυρίσω στην δουλεια... Δεν έχουμε κανέναν κοντά μας... Κ δεν ξερω πως θα τα καταφέρουμε... σκέφτομαι να βρω ένα βρεφονηπιακό σταθμό  που να τα κρατάει τα παιδάκια μέχρι τις 6... Μια χαρά...Η ιδιωτικός ή του δημοσίου... Αυτό που με απασχολεί είναι τι θα κάνουμε όμως Χριστούγεννα,Πάσχα που κλείνουν από δύο βδομάδες... Κ όλο τον αυγουστο;;;  καμμια που να είναι στην ίδια θέση κ αν μπορεί να μας πει πως τα κατάφερε... ή κάποια που έχει κάτι άλλο στο μυαλό της;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηρέμησε! Ούτε εμείς είχαμε κανέναν απολύτως. Και τα 2 μου παιδάκια μια χαρά είναι! Είτε θα βρεις βρεφονηπιακό μέχρι αργά, είτε νταντά να τον παίρνει από το σταθμό και να μένει μαζί του μια δυο ώρες μέχρι να γυρίσεις, είτε νταντά όλη μέρα. Προσωπικά δοκίμασα και τα 2 (νταντά ολη μερα και σταθμο μονο) και ειμαι κάθετη στο ότι ο σταθμός είναι η βέλτιστη λύση. Νταντά δεν θέλω να ξανακούσω! Οι ιδιωτικοί σταθμοί είναι ανοιχτοι σχεδόν όλες τις γιορτές και πλέον οι περισσότεροι είναι και το μισό Αύγουστο. Θα βρείτε λύση. Εμάς που είναι κλειστός τον Αύγουστο ολόκληρο παίρναμε άδεια ο ένας μετά τον άλλο με μια ενδιάμεση βδομάδα κοινή. Μην τρελαίνεσαι! Όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 2

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konsta15 είπε:

Ηρέμησε! Ούτε εμείς είχαμε κανέναν απολύτως. Και τα 2 μου παιδάκια μια χαρά είναι! Είτε θα βρεις βρεφονηπιακό μέχρι αργά, είτε νταντά να τον παίρνει από το σταθμό και να μένει μαζί του μια δυο ώρες μέχρι να γυρίσεις, είτε νταντά όλη μέρα. Προσωπικά δοκίμασα και τα 2 (νταντά ολη μερα και σταθμο μονο) και ειμαι κάθετη στο ότι ο σταθμός είναι η βέλτιστη λύση. Νταντά δεν θέλω να ξανακούσω! Οι ιδιωτικοί σταθμοί είναι ανοιχτοι σχεδόν όλες τις γιορτές και πλέον οι περισσότεροι είναι και το μισό Αύγουστο. Θα βρείτε λύση. Εμάς που είναι κλειστός τον Αύγουστο ολόκληρο παίρναμε άδεια ο ένας μετά τον άλλο με μια ενδιάμεση βδομάδα κοινή. Μην τρελαίνεσαι! Όλα καλά θα πάνε!

Αλήθεια υπάρχουν σταθμοί που είναι ανοιχτά στις γιορτές κ ανοιχτά τον μισό αυγουστο;;; που μενεις;;; ξέρεις κανέναν να δω αν με βολεύει... αχχχ μακάρι να βρω κάτι τέτοιο.. Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω ούτε εγώ νταντά...με ηρέμησες λιγάκι...μακάρι να βρω κ εγώ κάτι τέτοιο...το πρόβλημα μου είναι που σκέφτομαι  μόνο οι γιορτές κ ο Αύγουστος.... Κατά τα άλλα εχω δει ότι υπάρχουν βρεφονηπιακούς  μεχρι στις 6.... Αλλά Αύγουστο εγω είναι δύσκολο για άδεια ο άντρας μπορεί Αλλά πάλι τις δυο εβδομάδες...απλά βλέπω να ξεχνάμε κ τις διακοπές...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου τα είπε κ η κονστα.θα δεις για ιδιωτικό σταθμό, οι δημόσιοι δ ξερω αν παίρνουν από 6μ,κ ειναι ως τις 4.οι μερες που ειναι κλειστά στις γιορτές είναι ελάχιστες, νομιζω 24-26/12,Μ.πεμπτη με Μ. Παρασκευή, κ δυο εβδομάδες τον αυγουστο(μενουμε επαρχία), δ ξερω με τον Αύγουστο πως μπορείτε να τα βολεψετε

Προσωπικα νομιζω θα προτιμουσα την επιλογή της νταντάς για τοσο μικρο μωρο, γτ καμια φορα κ η πρώτη χρονιά στο σχολειο έχει πολλές μέρες εκτός λόγω ιωσεων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου...Πώς να εμπιστευτείς μια ξένη στο παιδί σου κ μέσα στο σπίτι σου... άσε που μια φίλη μου που κάποτε είχε μια... είχε τύχη να την κρεμάσει πολλές φορές τελευταία στιγμή κ δεν είχε που να αφήσει το παιδί...οι ιδιωτικοί  ποσο κοστιζουν περιπου;;; κανένα 500 το μηνα;;; εκανα μια μικρή έρευνα χθες δεν γράφουν ομως όλοι στα σάιτ ωράρια κ τέτοια...Αλλά βρήκα έναν που τα κρατάει μέχρι τις 5.30 Χριστούγεννα Πάσχα  οπως τα λες...Αλλά Αύγουστο κλείνει 3 βδομάδες...πιστεύω αν ψάξω αργότερα με το καλο πιο εντατικά κάτι θα βρω...Για να δούμε...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλημερα...ανοίγω αυτό το θέμα γιατι με απασχολεί που δεν εχω βοήθεια... διανυω τον 7ο μήνα της εγκυμοσυνης...να πανε όλα καλά πρωτα ο θεος... Αλλά προβληματίζομαι  τι θα κάνουμε όταν γυρίσω στην δουλεια... Δεν έχουμε κανέναν κοντά μας... Κ δεν ξερω πως θα τα καταφέρουμε... σκέφτομαι να βρω ένα βρεφονηπιακό σταθμό  που να τα κρατάει τα παιδάκια μέχρι τις 6... Μια χαρά...Η ιδιωτικός ή του δημοσίου... Αυτό που με απασχολεί είναι τι θα κάνουμε όμως Χριστούγεννα,Πάσχα που κλείνουν από δύο βδομάδες... Κ όλο τον αυγουστο;;;  καμμια που να είναι στην ίδια θέση κ αν μπορεί να μας πει πως τα κατάφερε... ή κάποια που έχει κάτι άλλο στο μυαλό της;;;

Καλημέρα! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας.

Καταρχήν μην αγχώνεσαι, λύσεις για όλα υπάρχουν.

Και εμείς δεν έχουμε βοήθεια καμία, πριν καν μείνω έγκυος είχα αποφασίσει πως όταν γυρίσω στην δουλειά το παιδί θα πάει βρεφονηπιακό, και αυτό έκανα, φυσικά με ότι αυτό συνεπάγεται. Χριστούγεννα και Πάσχα οι ιδιωτικοί δεν κλείνουν δύο εβδομάδες, κλείνουν μόνο στις αργίες, (τουλάχιστον εκεί που πάμε εμείς έτσι είναι) , και τον Αύγουστο παίρνω άδεια τρεις εβδομάδες, τις άλλες δύο κάτι βρίσκουμε πάντα.  Άλλη μία λύση είναι η νταντά, αν μπορείς να βρεις κάποια με συστάσεις που να έχει δουλέψει και σε κάποιον γνωστό σου ακόμα καλύτερα (προσωπικά είχα απορρίψει αυτή την λύση), και αν υπάρχει η δυνατότητα να εγκατασταθεί  κάμερα στον χώρο ώστε να μπορείς να παρακολουθείς τι συμβαίνει σπίτι.

Το κόστος στον ιδιωτικό εξαρτάται από την περιοχή και τον παιδικό, κάνε μία έρευνα (όταν με το καλό έρθει η ώρα) και θα δεις τι σας βολεύει.

 

 

8 ώρες πρίν, vikib είπε:

Προσωπικα νομιζω θα προτιμουσα την επιλογή της νταντάς για τοσο μικρο μωρο, γτ καμια φορα κ η πρώτη χρονιά στο σχολειο έχει πολλές μέρες εκτός λόγω ιωσεων

Αυτό με τις ιώσεις ισχύει, τουλάχιστον εμείς γονατίσαμε τα δύο πρώτα χρόνια...

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Οπως σου είπα εγώ θα σκεφτομουν για μας την λύση της νταντάς, χωρίς να μας έχεις χρειαστεί, αυτό δ σημαινει οτι ταιριάζει σε όλες τις οικογενειες

Απλα καλό είναι να έχετε μεριμνήσει κ για τις μερες ιωσεων

Επειδη ακριβώς μενουμε επαρχία είναι λίγο πιο εύκολο να βρεις αν όχι γνωστή νταντά, έστω με συστάσεις από γνωστούς. Κ το κόστος είναι μικρότερο για παιδικό, δ ξερω αθηνα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Καλημέρα! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας.

Καταρχήν μην αγχώνεσαι, λύσεις για όλα υπάρχουν.

Και εμείς δεν έχουμε βοήθεια καμία, πριν καν μείνω έγκυος είχα αποφασίσει πως όταν γυρίσω στην δουλειά το παιδί θα πάει βρεφονηπιακό, και αυτό έκανα, φυσικά με ότι αυτό συνεπάγεται. Χριστούγεννα και Πάσχα οι ιδιωτικοί δεν κλείνουν δύο εβδομάδες, κλείνουν μόνο στις αργίες, (τουλάχιστον εκεί που πάμε εμείς έτσι είναι) , και τον Αύγουστο παίρνω άδεια τρεις εβδομάδες, τις άλλες δύο κάτι βρίσκουμε πάντα.  Άλλη μία λύση είναι η νταντά, αν μπορείς να βρεις κάποια με συστάσεις που να έχει δουλέψει και σε κάποιον γνωστό σου ακόμα καλύτερα (προσωπικά είχα απορρίψει αυτή την λύση), και αν υπάρχει η δυνατότητα να εγκατασταθεί  κάμερα στον χώρο ώστε να μπορείς να παρακολουθείς τι συμβαίνει σπίτι.

Το κόστος στον ιδιωτικό εξαρτάται από την περιοχή και τον παιδικό, κάνε μία έρευνα (όταν με το καλό έρθει η ώρα) και θα δεις τι σας βολεύει.

 

 

Αυτό με τις ιώσεις ισχύει, τουλάχιστον εμείς γονατίσαμε τα δύο πρώτα χρόνια...

2 χρόνια εεε πωπω;;; Ναι για νταντά σπίτι θέλει κάμερες σίγουρα... πφφφ...μακάρι να τα βολέψουμε κ εμείς.... Κ όσο σκέφτομαι φίλες κ γνωστές..Που έχουν βοήθεια  κ δεν την εκτιμούν  τρελαίνομαι....

18 ώρες πρίν, vikib είπε:

Καλημερα

Οπως σου είπα εγώ θα σκεφτομουν για μας την λύση της νταντάς, χωρίς να μας έχεις χρειαστεί, αυτό δ σημαινει οτι ταιριάζει σε όλες τις οικογενειες

Απλα καλό είναι να έχετε μεριμνήσει κ για τις μερες ιωσεων

Επειδη ακριβώς μενουμε επαρχία είναι λίγο πιο εύκολο να βρεις αν όχι γνωστή νταντά, έστω με συστάσεις από γνωστούς. Κ το κόστος είναι μικρότερο για παιδικό, δ ξερω αθηνα

Έχεις δίκιο σίγουρα είναι πιο φθηνή λύση... να πω την αληθεια μια ειχα κ καλή κοπέλα κ την ξέρουμε σαν άνθρωπο γενικά... Αλλά φέτος την σταμάτησαν κ σίγουρα θα βρει κάτι μέχρι του χρόνου που θα την χρειαστώ εγω.... Κ δεν είναι κοπέλα που άμα βρει θα τους αφήσει για εμάς...Είναι πολύ εντάξει...λέω έπαψε να την κραταγαν άλλο έναν χρόνο... Αλλά ξεκίνησε  σχολείο κ η μικρή κ δεν την χρειαζόντουσαν άλλο...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...