Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Ναι η βεβαίωση και οι υπ. δηλώσεις είναι σε ένα χαρτί του ΙΚΑ, αυτό το χιλιοφωτοτυπημένο, χιχιχιχιχι!!!!

Η εξουσιοδότηση είναι απλή (λογικό!) και θα σου δώσουν ένα έντυπο για να την γράψεις, που είναι η γνωστή υπεύθυνη δήλωση..!

Η απόφαση δεν μου έχει έρθει, οπότε δεν ξέρω και τι ποσό θα πάρω... Μάλλον και σε σένα για τις 15 θα σου πουν, έχει περάσει λένε η ημερομηνία για τις αιτήσεις που είναι να είναι έτοιμες 1 Οκτ. :rolleyes:

Πότε θα τα καταθέσεις;;

Τώρα ξανασκεφτόμουν τα ρουχαλάκια και πάλι έχω μπερδευτεί... Δεν ξέρω πόσα χρειάζονται στην αρχή και τι είδους συνδυασμούς κάνουμε (κορμάκια με φορμάκια)... πφφφφφ

Εγώ θα πάω την επόμενη Τρίτη!!! 19 ξεκινάει η άδεια, 20 θα είμαι εκεί!!!;) Ελπίζω να μην έχει περάσει η ημερομηνία και για τις 15 όταν θα πάω εγώ...αλλιώς ας τα αφήσουνε να τα πάρω μαζί με το επίδομα λοχείας και το βοήθημα!! χαχα...:tongue:

Κι εγώ έτσι μπερδεμένη ήμουνα με τα ρουχαλάκια....γι'αυτό πήρα μερικά, ικανοποιήθηκα κι αν δω ότι δε μου φτάνουνε θα πάρω όταν γεννήσω!! Όχι εγώ δηλαδή, ο άντρας μου!!!:rolleyes: Εγώ πήρα ολόσωμα βαμβακερά φορμάκια!! Δεν πήρα με το ποδαράκι απ'έξω κι αναρωτιέμαι πώς θα του τα τρώω τα πατουσάκια με τα φορμάκια που πήρα???:rolleyes: Όταν θα τον αλλάζω πάνες θα ασχολούμαι με το ρούφηγμα των πατουσακίων!!!! χιχιχι

Πήρα καμιά δεκαριά φορμάκια (τα 2-3 είναι βελούδινα) και 10 με 15 ζιπουνάκια από τα οποία τα περισσότερα δεν είναι για newborn αλλά για μεγαλύτερα!!!

Ας δούμε πρώτα πόσο θα γεννηθούνε και καλύτερα θα ψωνίσουμε αν έχουμε εικόνα!!;)

Εξάλλου είδη μπεμπέ βρίσκεις παντού!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πατουσάκιαααααααα!!!!! Μία τρέλα!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:p

Εγώ πάντω προσανατολίζομαι να πάρω μόνο 0-3, όχι newborn.. Καλά θα κάνω ή όχι...; :confused:

Τα 0-3 δεν είναι τα newborn????:confused: χαχα..σε κατατόπισα!!!:tongue:

Εγώ αυτά νόμιζα πως ήτανε.....:rolleyes: Τελικά, τώρα που το ξανασκέφτομαι, δεν ξέρω τι αγόρασα!!!

Περαστικά σου κιόλας!!!!

Με τις αγορές που έκανα μου φαίνεται ότι τον μπέμπη θα τον ντύνω σαν το Σαρλώ...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!! Ωραία, και οι δύο μπερδευτήκαμε!!!! :P Εγώ νομίζω ότι υπάρχει νούμερο newborn, νούμερο 0-3, 3-6 κ.ο.κ.. Το newborn είναι πολύ-πολύ μικρό, αυτή την εντύπωση έχω. Έχω δει ότι έχει στα Mothercare.

Έχω πάλι πονοκέφαλο λόγω του κρυώματος.... Πάω να φάω και να ηρεμήσω λίγο στον καναπέ... Καληνύχτα και όνειρα γλυκά σε όλες!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα καλα ξεμπερδεματα!!

Ειδα και γω το νουμερο newborn(mothercare) και up to one month(mark's&spencer) και μαλιστα οταν ανοιξα να τα δω ηταν πολυ πολυ μικρα!!

Αχ, ποσο μικρα θα ειναι;

Αλλα πιστευω καλυτερα 0-3....


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!!:P:p

Ξύπνησα και δεν ξέρω αν θα με ξαναπάρει ο ύπνος!!!!! Αλλά δεν πειράζει, αφού δεν έχω να πάω στη δουλειά....;)

Ε, τότε σίγουρα τα 0-3 μηνών είναι τα καλύτερα!! Τα newborn είναι πολύ μικρά!!!!!!!;)

Φιλάκια στις κοιλίτσες σας!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Ελενη πρωινη-πρωινη σημερα εε;;

Τωρα που το σκεφτομαι εμενα χαλασε ο υπνος μου απο τοτε που σταματησα τη δουλεια..

Επειδη δεν κουραζομαι σχεδον καθολου, δε με παιρνει ευκολα ο υπνος, και γενικα δεν κοιμαμαι βαθια!!!!

Οπως και να χει απο δω και περα (για τους 2 επομενους μηνες τουλαχιστον) οποτε μου ερχεται θα κοιμαμαι... Γεμιζω τις αποθηκες μου..χαχαχαχα!!!!!:lol::lol::lol:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγκυουλεσ!!!!!φουσκωνουμαι????

διαβασα ολα μαζι αυτα που εχετε γραψει κ τωρα δε θυμαμαι τι ηθελα να ρωτησω κ τι να συμπληρωσω!!!

εγω εχω παρει μαλλον τα λιγοτερα μια 6αδα εσωτερικα φορμακια κ 4 εξωτερικα!!!αυτα απο ρουχα!!κ ελεγα να παρω κανα 2 newbaby για την αρχη κ για να το βγαλω απτο νοσοκομειο!!μηπως ειναι πολυ λιγα??

αυτο το σαβκο λεω να κανω γενικο στο σπιτι να κατεβασουμε κουρτινεσ να καθαρισουμε φωτιστικα ντουλαπεσ κ μετα να πληνω τα ρουχαλακια!!

ο γιτροσ μου μου ειπε οτι τελει οκτωμβριου θα παμε για γεννα!!εσασ σασ εχουν πει περιπου ημερομηνια??

Link to comment
Share on other sites

Μαριαλενα μου καλησπερα!!!

Τελος Οκτωβρη εσυ εε;; Αντε φτανει ο καιρος σου! Λες να κανεις εσυ ποδαρικο με γεννα στο καφε μας;;Η μηπως καποια αλλη βιαστει χαχαχα!!

Για το Μητερα και το rooming in εχτες ανοιξα να θεμα στο parents.gr

και περιμενω απαντησεις απο μανουλες που γεννησαν προσφατα εκει... Για να δουμε!!

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2138682#post2138682

Ολα καλα θα μας πανε!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια!

Προσπαθώ να μπω στη σελίδα από το πρωί και όλο μου έβγαζε σφάλμα :mad::mad:

Αριστέα μου καλά έκανες και άνοιξες θέμα! Θα μπορέσεις να μάθεις πιο πολλά έτσι από εμπειρίες που θα έχουν άλλες μανούλες στο Μητέρα!

Μαριαλένα, τέλη Οκτώβρη ε;; Πότε είχες κανονικά ΠΗΤ; Εμένα είναι στις 5 Νοέμβρη.. Ο γιατρός δεν μου έχει πει τίποτα ακόμη για ημερομηνία, έχω μόνο στο μυαλό μου την ΠΗΤ..

Κάτι ήθελα να σας ρωτήσω αλλά δεν το θυμάμαι τώρα.... (πάντως όχι για τα ρουχαλάκια!!! :tongue: κατέληξα μόνο στα 0-3 παρεμπιπτόντως, τα οποία έβλεπα και στον ύπνο μου εχθές... οκκκκ!!!...)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες..

τα newborn ειναι ξεχωριστη κατηγορια και ειναι extra small βασικα.. απλα μερικες εταιρειες στα 0-3 μπορει να τα εχουν ονομασει και ετσι αλλα δεν εοχυν σχεση με τα κανονικα newborn..

η αποφαση του ΙΚΑ για το ποσο θα σας σταλει ταχυδρομικα σε λιγες μερες τωρα πια που ισχυει το ηλεκτρονικο συστημα μεσω τραπεζης..

και εγω στις 20 υποτιθεται οτι αρχιζει η αδεια μου και θα κανω τα χαρτια στις 19.. αρα θα πληρωθω 1 Οκτωβρη..

το ΙΚΑ πληρωνει καθε 1 και 15..

με το καλο οι αδειες σας κοριτσια!!

Link to comment
Share on other sites

ειχα ξαναγραψει πως τα μωρα θελουν θερμοκρασια 18-23 βαθμους.. αν το χειμωνα το σπιτι σας ειναι ζεστο ενα ολοσωμο φορμακι βαμβακερο ειναι μια χαρα.. φορμακι με ακαλυπτο το ποδι μονο αν βγαινετε εξω μεσα απο το ρουχο του

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες..

τα newborn ειναι ξεχωριστη κατηγορια και ειναι extra small βασικα.. απλα μερικες εταιρειες στα 0-3 μπορει να τα εχουν ονομασει και ετσι αλλα δεν εοχυν σχεση με τα κανονικα newborn..

η αποφαση του ΙΚΑ για το ποσο θα σας σταλει ταχυδρομικα σε λιγες μερες τωρα πια που ισχυει το ηλεκτρονικο συστημα μεσω τραπεζης..

και εγω στις 20 υποτιθεται οτι αρχιζει η αδεια μου και θα κανω τα χαρτια στις 19.. αρα θα πληρωθω 1 Οκτωβρη..

το ΙΚΑ πληρωνει καθε 1 και 15..

με το καλο οι αδειες σας κοριτσια!!

Εμένα Prosperous θα κατατεθεί το ποσό στις 15 Οκτ. κι ας πήγα 9 Σεπτέμβρη στο ΙΚΑ... Νόμιζα κι εγώ ότι θα προλάβαινα το 1 Οκτ. αλλά που....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Prosperous θα κατατεθεί το ποσό στις 15 Οκτ. κι ας πήγα 9 Σεπτέμβρη στο ΙΚΑ... Νόμιζα κι εγώ ότι θα προλάβαινα το 1 Οκτ. αλλά που....

θα σου πω μολις κανω την καταθεση των χαρτιων μου.. αλλα οποτε και να ναι ας ειναι τουλαχισοτν γιατι με αυτα και αυτα ποιος ξερει τι θα προλαβουμε να παρουμε..για την ωρα δηλαδη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...