Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Βρε κοριτσια σχετικα με το ΙΚΑ και την αδεια... Διαφωτιστε με λιγο!!Γιατι ολο τα διαβαζω και ολο τα ξεχναω...

Παιρνω τον υπερηχο (β'επιπεδου) με την ΠΗΤ και παω στο ΙΚΑ, μου δινει εκει ο γιατρος χαρτουρα και την παω στη δουλεια μου, και μετα τα δινω παλι στο ΙΚΑ;

Στο ΙΚΑ παω νωριτερα απο τις 56 μερες πριν την ΠΗΤ;;;

ΑΧ ! Αγχωθηκα ξαφνικα!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλησπερα κοιλιτσες!Τι κανετε? Σας διαβασα γρηγορα γρηγορα και ως συνηθως ξεχναω τα περισσοτερα!!!!!

Κυριακη μου περαστικουλια σου!Ωραιο το αρθρο που παραθεσες! Θεωρω οτι απο αγαπη και αγκαλια κανεις δε επαθε κακο!

Ελενη καλη αδεια να εχεις,φροντισε να την εκμεταλλευτεις στην ξαπλα και γενικα στην ξεκουραση!Αργοτερα δεν θα μας μενει χρονος για ξεκουραση ειδικα στην αρχη οποτε γεμισε μπαταριες!!!!!

Μαριαλενα μου λες να εισαι η πρωτη που θα γεννησει στο καφε μας? Οποτε ειναι να ερθει το μπεμπακι με το καλο να ερθει!!!!!!!!!

Προσπ μου οπως παντα κατατοπιστικοτατη σε ολες μας τις αποριες!!!!!!Ευχαριστουμε πολυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!

Ντινακι,Λια και Αριστεα πολλα χαδακια στις κοιλιτσες σας!!!!!

Ο μπεμπακος μου κλωτσαει συνεχεια...αλλα γενικα κοιμαμαι καλα τα βραδια!

Στον γιατρο θα παω απο βδομαδα γιατι ολα τα απογευματα αυτης της εβδομαδας θα ειναι αθηνα για γεννες! Πρωινα ειναι στο ικα οποτε δεν μπορω να δω το μπεμπακι μου....:-(

Απο φορμακια δεν εχω παρει τιποτα παρα μονο ενα για το καλο πριν κανα 15μερο απο τζαμπο της disney με τον γουινι! Το πηρα για 6 μηνων γιατι του τζαμπο το 0 και το 3 ειναι πολυ μικρα! Για εσωρουχα θα παω στο Ηρα που εχει τα κοντομανικα 2,90 και τα μακρυμανικα 3,50 αν δεν κανω λαθος!Θα παρω απο μια 3αδα στο καθενα και θα παρω και απο τζαμπο μερικα αλλα πιο μεγαλα γιατι μεγαλωνουν απιστευτα γρηγορα! Την αλλη εβδομαδα πρωτα ο Θεος θα κανουμε ψωνια γενικοτερα και θα του παρω και φορμακια βολτας με το ποδι μεσα!

Σημερα πηγαμε και πηραμε το καροτσακι του! Δεν χορταινω να το κοιταζω!!

Το δωματιο θα το βαψουμε τελικα απο την επομενη εβδομαδα γιατι σημερα που πηγαμε να παρουμε τα χρωματα ελειπε ο ανθρωπος που θα μας εδινε τα φωτα ως προς τις αποχρωσεις και τελικα φυγαμε!

Αυτα απο μενα....θα τα πουμε παλι απο αυριο!

Καλο ξημερωμα να εχουμε!!!!!!!!!!!!

cacgoodnight7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ματινα μου οι κλωτσιες καλα κρατουν ε;;; χαχαχα!!

Και μεις σημερα βγαλαμε το καροτσι απο το κουτι του και το φτιαξαμε, ανυπομωνω να βαλω μεσα τη μπεμπα!!!!

Με το καλο τα ψωνια, με το καλο και το βαψιμο φυσικα!! Α! και να ξερεις οτι στα χρωματολογια τα χρωματα δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα! Εμεις την πατησαμε και ξαναπηγαμε για να παρουμε λευκο χρωμα για να ανοιξουμε αυτα που ειχαμε ηδη παρει γιατι ηταν πολυ σκουρα...:shock:

Παρ'ολα αυτα το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο!!!!!!!!!!!

Καληνυχτα και φιλια στην κοιλιτσα!!!!!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια σχετικα με το ΙΚΑ και την αδεια... Διαφωτιστε με λιγο!!Γιατι ολο τα διαβαζω και ολο τα ξεχναω...

Παιρνω τον υπερηχο (β'επιπεδου) με την ΠΗΤ και παω στο ΙΚΑ, μου δινει εκει ο γιατρος χαρτουρα και την παω στη δουλεια μου, και μετα τα δινω παλι στο ΙΚΑ;

Στο ΙΚΑ παω νωριτερα απο τις 56 μερες πριν την ΠΗΤ;;;

ΑΧ ! Αγχωθηκα ξαφνικα!

Αριστέα μου, πας στο γιατρό του ΙΚΑ με το χαρτί του γιατρού σου που γράφει την ΠΗΤ (εμένα δεν το κοίταξε καν...) και κυρίως με τους υπέρηχους αυχενικής και β-επιπέδου, πάνω στους οποίους αναγράφεται η ΠΗΤ. Σου δίνει ένα χαρτί που πάνω πάνω βεβαιώνει την ΠΗΤ και από κάτω ακολουθούν 2 υπεύθυνες δηλώσεις, η μία είναι δική σου για το πότε σταμάτησες τη δουλειά - την οποία συμπληρώνεις και υπογράφεις- και η άλλη είναι του εργοδότη που γράφει το ίδιο, δηλαδή βεβαιώνει το πότε σταμάτησες από την εργασία, οπότε πρέπει αυτό το χαρτί να το πάει κάποιος στον εργοδότη σου να συμπληρώσουν το μέρος που τους αφορά και να υπογράψουν. Μετά πρέπει να το πάρεις πίσω και μόλις ξεκινήσουν οι 56 μέρες που απομένουν για την ΠΗΤ, πας στο ΙΚΑ της περιοχής σου στο τμήμα Παροχές και κάνεις αίτηση για το επίδομα κυοφορίας, με τα δικαιολογητικά που είχα γράψει και στην Ελένη. Αν θέλεις κάτι άλλο, ρώτησέ με χωρίς δισταγμό!

Μην αγχώνεσαι πάντως, είναι απλή διαδικασία!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία με τα καροτσάκια, Αριστέα και Ματίνα!!!! Εμείς το έχουμε στο κουτί του και περιμένουμε να φτιάξουμε πρώτα το δωμάτιο και μετά να ασχοληθούμε με το καροτσάκι! Λογικά μέχρι τις 20 του μήνα θα είναι έτοιμο το δωμάτιο από τις βαφές και τις ζωγραφιές και μετά θα μπορούμε να ζητήσουμε να μας φέρουν τα έπιπλα!

Τελικά, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα πάω την Πέμπτη να κοιτάξω για τα ρουχαλάκια!!! :P

Σας καληνυχτίζω μανούλες και μωράκια και σας στέλνω πολλά φιλάκια στα στρογγυλά κοιλουμπάκια σας!!! Όνειρα γλυκα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ματινάκι, σε ευχαριστώ πολυ για τα περαστικά! Σήμερα άρχισα να συνέρχομαι αν και ο πονοκέφαλος υπάρχει ακόμη αλλά είναι πιο λίγος.. Κρύωσα κι ας κάνει ζέστη, σε κάποιο ρεύμα την πάτησα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

σημερα πηγα για τις γενικες στο ΙΚΑ, Δευτερα εχω το ραντεβου για την αδεια κυοφοριας αφου στις 21 ξεκιναει επισημα..και μολις εβγαλα απο τις σακουλες το πορτ μπεμπε και το καθισμα αυτοκιητου για να τα πλυνω (σιγαα-σιγααα)

ειμαι λιγο κομματια και εχω και τη μικρη μαζι μου (γυρισαμε Αθηνα πλεον απο χθες) και ενα σπιτι μπαχαλο απο ρουχα και πραγματα..αντε καλα κουραγια να βρω να το τακτοποιησω..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλιτσεσ!!!!αποψε δε κοιμηθηκα καθολου ο μπεμπησ με χτυπουσε πολυ δυνατα κ απτισ δυο πλευρες!!!!απτι δεξια πλευρα ειδικα το ποδι του απο οτι μου ειπε ο γιατροσ πιεζει το σηκωτι κ γιαυτο με ποναει!!!

οσο για πιθανη ημερομηνια με βαση την περιοδο μου εβγαινε στις 9 νοεμβριου!!δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εχω κανει πριν 3χρονια κ ενα χειρουργιο για ινωμιομα οποτε θα παω με καισαρικη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια και τα μωρα!!!

Κυριακη μου σ'ευχαριστω πολυ για την επαναληψη!!!!

Αλλα ειπαμε οι εγκυμονουσες εχουν απωλειες μνημης...

Εμεις πιο πολυ ανοιξαμε το καροτσι για να δουμε μηπως λειπει τιποτα... Αλλα ολα ενταξει..

Με το καλο το δωματιο του μπεμπη και καλα ψωνια για αυριο!

Μακαρι σημερα να εισαι καλυτερα απο θεμα πονοκεφαλου...

prosperous καλα ξεμπερδεματα με το σπιτι.. Και 'γω περιμενω αυριο την πεθερα μου να κανουμε γενικη στο σπιτι, μεσα-εξω..

Καλε το Ντινακι ακομα να γυρισει;;; Ντινααααα;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μαριαλενα καλημερα!!

Α! Γι'αυτο θα γεννησεις νωριτερα;; Με το καλο ευχομαι κοριτσακι μου!

Στο Μητερα εισαι ειπαμε εε;; Αντε να μας πεις εντυπωσεις...


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σε ευχαριστω πολυ κ εσεισ με το καλο ολεσ!!!!δεν ξερω αν παιζει ρολο παντως ετυχε τελει οκτωμβριου περσυ να γεννησει κ η ξαδερφη μου κ ημερομηνια ειχε γυρω στισ 12 νοεμβρη κ αυτη γεννησε φυσιολογικα!!!

κοριτσια με την διακοσμηση του δωματιου τι θα κανετε?εγω εψαξα για αυτοκολητα κ για αγορια ειχαν πολυ λιγα πραγματα ενα που μας αρεσε εκανε 80 ευρω ηταν αρκετα βεβαια!!τελικα εχω παρει απτα jumbo με 15

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη διακοσμηση προς το παρον εχουμε βαψει το δωματιο κ μας ειπαν απο το μαγαζι με τα αυτοκολλητα οτι καλο ειναι να περασουν 3 εβδομαδες για να τα βαλουμε!!

Βρηκαμε απο το sticky.gr καποια σχεδια!!

Αλλα και στο τζαμπο που πηγα το Σαββατο ειχε αρκετα..και οικονομικα!! Γιατι 80? πολλα μου φαινονται...


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

με πεταξε εξω!!!ναι κ μενα σα πολλα μου φανηκαν κ δεν ειμαστε κ για ασκοπα εξοδα σε αυτη τη φαση!!στα jumbo πηραμε με τον winnie the pooh κ πηρα παλι με τον winnie κ το κρεμαστο παιχνιδακι πανω απτην κουνια με μουσικη κ φωτακι!!με 15 ευρω πηρα ποσα!!!

στα jumbo ειχε παρα πολυ ωραια για κοριτσια εγω τρελαθηκα με τα κοριτσιστικα!!!

οσο για το βαψιμο εχουν δικιο οσο μπορεις αστο να στεγνωσει καλα γιατι εμαινα δεν ειχε στεγνωσει καλα κ καποιοσ ακουμπησε το χερι του πανω σε λιλα τοιχο κ μου αφησε ολη την παλαμη του κ ασ ειχε περασει μηνασ!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οικονομικα στα τζαμπο αυτο να λεγετε...

Θελω να ξαναπαω γιατι ειχα δει ωραια πανακια τυπου σεντονακια για να ακουμπας πανω το μωρο, και να παρω και πετσετακια για τις γουλιτσες...


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

τα jumbo ειναι οικονομικα σε καποια πραγματα αλλα κακα τα ψεματα η ποιοτητα δεν ειναι παραδειγμα.. απλα ειναι βολικα σε καποια πραγματα.. αυτοκολλητα για το δωματιο της και εγω απο jumbo πηρα παντως..

και εμενα μου χει δωσει 16 Νοεμβριου ΠΗΤ αλλα αν μου κοψει την περιδεση 2 εβδομαδες νωριτερα οπως εκανε με τη κορη μου τοτε πιστευω οτι θα γεννησω νωριτερα απο 1 εως 10 Νοεμβρη..εγω για φυσιολογικο υποτιθεται παω..

με το καλο Marialena..

να κανουμε μια λιστα με τα ονοματα μας, τις ΠΗΤ και τα μαιευτηρια προτεινω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...