Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Koalaki87 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά...πολύ χάρηκα άντε είδες τσάμπα το άγχος που χες!!!και με την επανεξέταση σου και εκεί καλά θα είναι όλα!!!800γραμμαρια;;;; Πωπω!!!θηριακι.ποσο εβδομάδων είσαι τώρα ;

24+2 τώρα δε ξέρω καλό κακό αυτό τι να πω κ εγώ δε ξέρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Barbei είπε:

Καλημέρα μανούλες, έχω μια ανησυχία από εχθές δεν είχα και καλό ύπνο. Έχω να νιώσω τον μπέμπη από εχθές το πρωί, είναι πολύ κινητικος όλη μέρα κανονικά, δεν έχει ξανά συμβεί αυτό και δυστυχώς το ραντεβού μου με τον γιατρό μεταφέρθηκε για Παρασκευή. Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί τώρα αυτό? 

Δοκίμασες να φας σοκολατα;; επίσης και παγωμένο νερό πιες!! Το έχω νιώσει αυτό το άγχος και είναι ότι χειρότερο.. εμένα και τα 2 μου παιδιά γύρω στις 36 εβδομάδες κάνανε 1 μέρα να κινηθούν, καθόμουν και ταρακουνουσα τη κοιλιά μου για να τα αισθανθώ.. Τελικά πήγαινα έκτακτα για καρδιοτοκογραφημα, όπου και ήταν όλα καλά.. 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα στις μανούλες. Σήμερα πήγα στο γιατρό και είδα τον μικρούλι μου. Που λέει ο λόγος γιατί φατσουλα πάλι δεν είδα είχε βάλει και τα δύο του χέρια στο πρόσωπο του. Είμαι πεσμένη πια δεν θέλει να τον δούμε σίγουρα, κάθε φορά κάνει το ίδιο, μια και καλή θα τον δω στη γέννα. Όλα πάνε πολύ καλά, έχει πάει 632 γραμ. Και η καμπύλη μου βγήκε πολύ καλή όπως και η άλλες εξετάσεις μου. Κι εμένα η κοιλιά είναι τούμπανο αλλά ο αφαλος μου δεν έχει πεταχτεί και η γραμμούλα έχει κάνει την εμφάνισή της από το πάνω μέρος της κοιλιάς κάτω από τον αφαλό δεν έχει σχηματιστεί ακόμα. Με τα κιλά δεν τα πάω καθόλου καλά :shock::shock::shock: 4 +αυτό το μήνα.Που θα φτάσω δεν ξέρω έχω αρχίσει να φοβάμαι :roll:. Με το που μπήκα στο ιατρείο του το είπα πριν με ζύγιση για να μην μου βάλει τις φωνές μετά.... :-DΔεν μπορώ εξηγεισω το πως ανεβαίνουν έτσι τρελά, ενώ κάνω μικρά γεύματα ανά 3ωρο, χωρίς πολλά γλυκά :unsure:. Στο ιατρείο όλες οι εγκυμονουσες ήταν με μάσκα κορίτσια και γάντια εκτός από μια που ήταν "χυμαδιο" και μπήκε πριν από εμένα με έπιασαν κάτι νεύρα, τα άκουσε ο γιατρός όταν μπήκα. 

Αχ κορίτσι μου δυστυχώς κι εμένα μπόμπα είναι, συνάντησα κι εγώ μια γνωστή τυχαία στο δρόμο που είναι 14 μέρες μεγαλύτερη η εγκυμοσύνη από εμένα και είχε τη μισή κοιλιά από εμένα ο άντρας μου σοκαρίστηκε το λέει και το ξανά λέει. Αλλά είναι πιο κοντουλα και μικροκαμομενη. Και έχει πάρει λιγότερα κιλά από εμένα. Εγώ από 54 κιλά με 1.65 ύψος έχω φτάσει 66 κιλά :huh::shock:

Μπραβο!! Τι ωραιο συναισθημα να βλεπεις το μωρακι σου..κ ειναι κ ολα καλα!! Μπραβο!! Κ σε ποια εβδομάδα εισαι(κάτι εχω κανει κ δε βλεπω τικερακια γι αυτο ρωταω!);;γιατι κ γω ειναι 1,60(κυπαρίσσι!!!) Κ ημουν 48,5κιλα κ τωρα ειμαι 60.5..σοκκκκ..πρωτη φορα βλεπω τη ζυγαρια μου με τετοιο αριθμο χαχαχχ..παντως κ γω εχω μπολικη κοιλιτσα..οσο για αφαλο τπτ ακομα στηβθεση του κ γραμμη εδω κ 3 βδομαδες περιπου αχνοφαίνεται κατω απντον αφαλο..πανυως κ εμενα ο ιατρος δεν μου πε τπτ για τα κιλα..ευτυχως!! :grin:

5 ώρες πρίν, Barbei είπε:

Καλημέρα μανούλες, έχω μια ανησυχία από εχθές δεν είχα και καλό ύπνο. Έχω να νιώσω τον μπέμπη από εχθές το πρωί, είναι πολύ κινητικος όλη μέρα κανονικά, δεν έχει ξανά συμβεί αυτό και δυστυχώς το ραντεβού μου με τον γιατρό μεταφέρθηκε για Παρασκευή. Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί τώρα αυτό? 

Δεν νομιζω να ναι κατι κοριτσι μου..δεν ειναι παντα δραστηρια..κ μενα μου εχει συμβει..απλα παρακολουθησε το κ αν σε αγχωνει τοσο πολυ παρε ενα τηλ το ιατρο σου!!

1 hour ago, Gianna! είπε:

Γεια σας! Μόλις τώρα γύρισα από το γιατρό όλα καλά μου είπαν κ με το αμνιακό είχε πέσει τώρα θα δούμε κ τη Παρασκευή που έχω τον επανέλεγχο του β επιπέδου να δούμε πιο σίγουρα τη τιμή του! Μου είπαν βέβαια ότι είναι γύρω στα 800γρ κ έκανε στη γιατρό μου εντύπωση μεγάλο μωρό θα βγει ;-);-)

Μπραβο !!! Τι ωραια!!!! Ολα καλα θα ναι!!! 

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Gianna! τι ωραια που είδες το μωρούλι σου!! Και θα το ξαναδείς σύντομα!! Πωπω θα το χορτάσεις !!! Εφυγε και το άγχος με το αμνιακό ε;;

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@Gianna! τι ωραια που είδες το μωρούλι σου!! Και θα το ξαναδείς σύντομα!! Πωπω θα το χορτάσεις !!! Εφυγε και το άγχος με το αμνιακό ε;;

Ναι να δούμε κ τη μέτρηση θα κάνει ο άλλος στο β επιπέδου αλλά είμαι αισιόδοξη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8@Emma9Κι εγώ μια από τα ίδια πάντα ήμουν μέχρι και 50 με 51 κιλά δεν έιχα ποτέ ανέβει παραπάνω,και εννοείται χωρίς καμία προσπάθεια. Μέχρι που πήγα 54 και την περίοδο πρίν μείνω έγκυος που κάναμε προσπάθεια για σύλληψη και επερνα πολλά φάρμακα και είχε πρηστεί και η κοιλιά μου, και τώρα μου έχει έρθει βάρη αυτό με τα κιλά που ανέβαινουν ραγδαία.Τους πρώτους μήνες δεν είχα θέμα παρόλο που λόγο αποκόλλησης έπρεπε να μείνω ξαπλωμένη μέχρι να κλείσω τον 3ο μήνα. Από τον 4ο και μετά με έχει πάρει η κάτω βόλτα,βάζω 4 κιλά το μήνα :blink: κι επειδή ζυγιζωμαι συχνά παρατηρώ ότι μπορεί κάποιες φορές σε 4 με 5 μέρες να πάρω 1με - 1,5 κιλο. Δεν μπορώ να το εξηγήσω, ούτε και να το σταματήσω γιατί δεν έχω αύξηση της μερίδες μου και μάλιστα μετράω και τους υδατάνθρακες δηλαδή σπάνια μακαρόνια, ζυμαρικά, ψωμί μια φέτα ολικής μόνο γιατί πρέπει να μετράω το σακχαρω μου 4 φορές ημερισιως. Αλλά έχω σοκαριστεί κι εγώ με αυτή την αλλαγή, και σκέφτομαι και το μετά πως θα φύγουν τόσα πολλά, γιατί θα είμαι άλλος άνθρωπος, ελπίζω να μην με επηρεάσει ψυχολογικά. Τικερακι δεν έχω βάλει γιατί δεν ξέρω το πως, είμαι 24+4 μέρες. Εμένα είπε είναι πολλά 4 το μήνα αλλά ευτυχώς είχες περιθώριο. Με είδε που είχα αγχωθεί κιόλας και στο τέλος μου είπε δεν πειράζει και να ευχαριστηθώ την εγκυμοσύνη μου, αλλά ξέρω ότι ήταν λόγια παρηγοριάς.

@Gianna!μπράβο, όλα καλά θα είναι και στην επανεξέταση μην ανησυχείς. 

@Koalaki87θα είναι έκπληξη η φατσουλα τους. Αν και τα κορίτσια που έχουν εμπειρία @"Gigi"+ @_marjioλένε πως δεν είναι αξιόπιστη η φώτο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια αυτα τα κιλα...με δειχνει ηδη 68 κ στο πρωτο εφτασα 70..αν καταφέρω κ δε περασω τα 75 θαυμα θα ειναι...στο πρωτο μολις βγηκα απο το νοσοκομειο ημουν 66 κ τα εχασα σχετικα γρηγορα αν κ ενα διαστημα ειχε κολλησει η ζυγαρια...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Πώς καταλαβαίνετε ότι πετρώνει η κοιλιά σας τι νιώθετε? Γιατί με ρώτησε σήμερα η γιατρός μου κ της λέω(ευτυχώς είναι φίλη μου) τι να σου πω δε ξέρω δε μου έχει ξανατυχει αυτό κ δε ξέρω πως είναι.

Link to comment
Share on other sites

@Gianna! εμένα με πιάνουν τέτοιες συσπασουλες,  αισθάνομαι τη μήτρα σφιχτή,  να πετρώνει δηλαδή, αν σου τύχει δεν νομιζω να υπάρχει περίπτωση να μη το καταλάβεις.. 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Πώς καταλαβαίνετε ότι πετρώνει η κοιλιά σας τι νιώθετε? Γιατί με ρώτησε σήμερα η γιατρός μου κ της λέω(ευτυχώς είναι φίλη μου) τι να σου πω δε ξέρω δε μου έχει ξανατυχει αυτό κ δε ξέρω πως είναι.

Το καταλαβαίνεις γιατί είναι ακριβώς ετσι όπως περιγράφεται... Στο λέω με σιγουριά γιατί το νιώθω καθημερινά εδώ και αρκετό καιρό!

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , Αφροδίτη......... είπε:

8@Emma9Κι εγώ μια από τα ίδια πάντα ήμουν μέχρι και 50 με 51 κιλά δεν έιχα ποτέ ανέβει παραπάνω,και εννοείται χωρίς καμία προσπάθεια. Μέχρι που πήγα 54 και την περίοδο πρίν μείνω έγκυος που κάναμε προσπάθεια για σύλληψη και επερνα πολλά φάρμακα και είχε πρηστεί και η κοιλιά μου, και τώρα μου έχει έρθει βάρη αυτό με τα κιλά που ανέβαινουν ραγδαία.Τους πρώτους μήνες δεν είχα θέμα παρόλο που λόγο αποκόλλησης έπρεπε να μείνω ξαπλωμένη μέχρι να κλείσω τον 3ο μήνα. Από τον 4ο και μετά με έχει πάρει η κάτω βόλτα,βάζω 4 κιλά το μήνα :blink: κι επειδή ζυγιζωμαι συχνά παρατηρώ ότι μπορεί κάποιες φορές σε 4 με 5 μέρες να πάρω 1με - 1,5 κιλο. Δεν μπορώ να το εξηγήσω, ούτε και να το σταματήσω γιατί δεν έχω αύξηση της μερίδες μου και μάλιστα μετράω και τους υδατάνθρακες δηλαδή σπάνια μακαρόνια, ζυμαρικά, ψωμί μια φέτα ολικής μόνο γιατί πρέπει να μετράω το σακχαρω μου 4 φορές ημερισιως. Αλλά έχω σοκαριστεί κι εγώ με αυτή την αλλαγή, και σκέφτομαι και το μετά πως θα φύγουν τόσα πολλά, γιατί θα είμαι άλλος άνθρωπος, ελπίζω να μην με επηρεάσει ψυχολογικά. Τικερακι δεν έχω βάλει γιατί δεν ξέρω το πως, είμαι 24+4 μέρες. Εμένα είπε είναι πολλά 4 το μήνα αλλά ευτυχώς είχες περιθώριο. Με είδε που είχα αγχωθεί κιόλας και στο τέλος μου είπε δεν πειράζει και να ευχαριστηθώ την εγκυμοσύνη μου, αλλά ξέρω ότι ήταν λόγια παρηγοριάς.

@Gianna!μπράβο, όλα καλά θα είναι και στην επανεξέταση μην ανησυχείς. 

@Koalaki87θα είναι έκπληξη η φατσουλα τους. Αν και τα κορίτσια που έχουν εμπειρία @"Gigi"+ @_marjioλένε πως δεν είναι αξιόπιστη η φώτο. 

Δεν πειραζει κορίτσι μου, οντως θα τα χασεις με το καλο οταν γεννησεις..ολες θα τα χάσουμε ..κ μεναμαλλον γι αυτο δεν μου λεει κατι επειδη ειχα περιθωριο..ας χαρουμε λοιπον την εγκυμοσύνηκ οταν ερθει η ωρα να αντιμετωπίσουμε τα κιλα θα τα αντιμετωπισουμε!!!:)

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ομορφες τι κανετε??? να ρωτησω τις 2ο-3ο μανουλες ποτε ετοιμασατε βαλιτσα για την κλινικη ή νοσοκομειο??? ειχα μια κουβεντα σημερα με μια φιλη η οποια μου ελεγε τωρα που μπηκα στον 7ο να εχω ετοιμη βαλιτσα και νομιζω οτι ηταν λιγο υπερβολικη..!!

αα και κατι αλλο πιτζαμες ή νυχτικακι??ρομπα μαλλον δεν θα παρω γιατι θα ειναι καλοκαιρι και δεν νομιζω να χρειαστει

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας γλυκούλες! Πως μου είστε? Πάω να διαβάσω τι έχετε γράψει και επανέρχομαι!

Λοιπόν από κοιλιά ξαφνικά μέσα σε 10 μέρες έχει γίνει τούμπανο.. έτσι για να νιώσω πως μπήκα τρίτο τρίμηνο!!!!! Ο ομφαλός μου δεν έχει πεταχτεί όμως έξω!

Για τα κιλακια δεν θέλω καν να το σκέφτομαι.. :oops: είμαι συν 12 ήδη! Άντε να δούμε που θα φτάσουμε! Τελευταία φορά που είχα πάει γιατρό μου είπε οκ καλά είσαι μην στεναχωριέσαι είσαι ψιλή χαχαχαχα! Θα προτιμούσα η αλήθεια είναι να με μαλώσει λίγο αλλά από την άλλη δε θέλω να προσθέσω αυτό το άγχος πάνω μου.. από τη στιγμή που δεν υπάρχει θέμα με ζάχαρο ή πίεση. Πέσαμε και μέσα στον εγκλεισμό βρε κορίτσια.. πολύ καθησιο.. δε βοηθάει ή κατάσταση!

12 ώρες πρίν, Barbei είπε:

Καλημέρα μανούλες, έχω μια ανησυχία από εχθές δεν είχα και καλό ύπνο. Έχω να νιώσω τον μπέμπη από εχθές το πρωί, είναι πολύ κινητικος όλη μέρα κανονικά, δεν έχει ξανά συμβεί αυτό και δυστυχώς το ραντεβού μου με τον γιατρό μεταφέρθηκε για Παρασκευή. Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί τώρα αυτό? 

Κοριτσάκι μου μην ανησυχείς μου είχε τύχει κι εμένα κάποιες μέρες συνεχόμενα που ήταν πολύ ήσυχος και το σκεφτόμουν, όντως αν πιεις κάτι παγωμένο ή φας σοκολάτα ή γλυκό και ξαπλώσεις κάτι θα νιώσεις. Πάντως την ώρα που μου κάνει υπέρηχο ο γιατρός συνειδητοποιώ πως το μωράκι πολλές φορές κουνιέται απλά εμείς δε νιώθουμε, δηλαδή το έχω δει στον υπέρηχο να κινείται αλλά να μην το νιώθω εκείνη τη στιγμή! Νιώθουμε τις έντονες κινήσεις και τα στριφογυρίσματα! 

8 ώρες πρίν, Gianna! είπε:

Γεια σας! Μόλις τώρα γύρισα από το γιατρό όλα καλά μου είπαν κ με το αμνιακό είχε πέσει τώρα θα δούμε κ τη Παρασκευή που έχω τον επανέλεγχο του β επιπέδου να δούμε πιο σίγουρα τη τιμή του! Μου είπαν βέβαια ότι είναι γύρω στα 800γρ κ έκανε στη γιατρό μου εντύπωση μεγάλο μωρό θα βγει ;-);-)

Μπράβο Γιάννα μου το μπεμπακι!! Με το καλό και ο επανέλεγχος! Τι ωραία που το βλέπεις συχνά!! Εγώ περιμένω πως και πως την Πέμπτη να τον δω πάλι!!!

Just now, Τζινα38 είπε:

καλησπερα ομορφες τι κανετε??? να ρωτησω τις 2ο-3ο μανουλες ποτε ετοιμασατε βαλιτσα για την κλινικη ή νοσοκομειο??? ειχα μια κουβεντα σημερα με μια φιλη η οποια μου ελεγε τωρα που μπηκα στον 7ο να εχω ετοιμη βαλιτσα και νομιζω οτι ηταν λιγο υπερβολικη..!!

αα και κατι αλλο πιτζαμες ή νυχτικακι??ρομπα μαλλον δεν θα παρω γιατι θα ειναι καλοκαιρι και δεν νομιζω να χρειαστει

Τζίνα μου η νύφη μου και η κουμπάρα μου που έχουν παιδάκια μου είπαν πως ετοίμασαν βαλίτσα μπαίνοντας στον 8ο. Και όχι να τα κλείσουν στη βαλίτσα κιόλας.. απλά τα είχαν έτοιμα πλυμένα σιδερωμενα σε ένα συρτάρι και προς το τέλος του 8ου τα έβαλαν μέσα στη βαλίτσα. Νομίζω πως είναι πολύ νωρίς από τώρα..

Όσο για την κλινική εγώ πήρα ένα νυχτικό με ρομπακι και μια πιτζάμα και σκέφτομαι μήπως πάρω άλλο ένα νυχτικό μην τυχόν και έχω κάποιο ατύχημα και λερωθω.

@"Gigi" μου ποια χάπια παίρνεις και πιστεύεις πως σου προσκαλούν πρήξιμο? 

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Τζίνα μου η νύφη μου και η κουμπάρα μου που έχουν παιδάκια μου είπαν πως ετοίμασαν βαλίτσα μπαίνοντας στον 8ο. Και όχι να τα κλείσουν στη βαλίτσα κιόλας.. απλά τα είχαν έτοιμα πλυμένα σιδερωμενα σε ένα συρτάρι και προς το τέλος του 8ου τα έβαλαν μέσα στη βαλίτσα. Νομίζω πως είναι πολύ νωρίς από τώρα..

Όσο για την κλινική εγώ πήρα ένα νυχτικό με ρομπακι και μια πιτζάμα και σκέφτομαι μήπως πάρω άλλο ένα νυχτικό μην τυχόν και έχω κάποιο ατύχημα και λερωθω.

@"Gigi"

Και εγώ έτσι πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς από τώρα αλλά επέμενε ότι από τώρα να την ετοιμάσω επειδή μου είπε ο γιατρός μου για πιθανότητα προεκλαμψίας.. και εγώ σκέφτομαι νυχτικό να πάρω


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...