Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, "Gigi" είπε:

Η φίλη σου δούλευε ως τώρα κανονικα ή έπαιρνε αναρρωτική? Ο λογιστής μου μου είπε εμένα αυτο που σας έγραψα κ ότι θα συνεχίσω κανονικά τις αναρρωτικες.Τι να πω δεν ξέρω. Αύριο θα επικοινωνήσω κ με την εταιρεία κ θα δούμε. Έτσι κι αλλιώς μου είπε θα ξαναγίνουν οι αιτήσεις από την αρχή για όσους δεν πρόλαβαν οπότε δεν αγχώνομαι. 

Έχασες κιλά εννοεις τώρα με την διατροφή? Τόσο γρήγορα??? Ουαου! Δώσε μας ελπίδες! Αν είναι να φάμε αυτό τον μήνα του σκασμού κ τον επόμενο κομμένα όλα :grin: 

Από ποιο κατάστημα θέλεις να παραγγείλεις? Από τα γνωστά τα μεγαλα? δεν ξέρω για καρότσι παντως εγώ χθες όλη μέρα έψαχνα να παραγγείλω παιχνίδια για τα βαφτιστήρια κ τα είδα όλα! τα μεγάλα καταστήματα εχουν ανακοίνωση ότι λόγω μεγάλου αριθμού παραγγελιών θα επανέλθουν σε λίγες μέρες ξανα, ή ενημερώνουν ότι θα γίνει παράδοση σε τουλάχιστον 14 μέρες κλπ κ όλα εξαντλημένα εντωμεταξύ αυτά που ήθελα. Από κάτι συνοικιακά μαγαζιά βολεύτηκα. Υποτίθεται σε 2-6μερες.για να δούμε! αφού το βρήκες το καροτσι πάρ'το καλού κακού.

Κοριτσια με έχει πιάσει ήδη καούρα πάλι κ έφαγα κ ένα μπεργκερακι πριν λίγο με τα μεσημεριανά μπιφτέκια.. Προβλέπεται ξενυχτι!!κοιμηθειτε κ για μένα :grin: καλό βράδυ σε ολες

Όχι έπαιρνε αναρρωτική.. δεν ξέρω όμως τελικά τι έκανε..

Ναι από την διατροφή.. αφού τρώω μόνο πατάτες βραστές ή στον φούρνο με πολύ λίγο λάδι ρύζι σούπες μακαρόνια ανθότυρο η μανούρι κανένα γιαούρτι πολλά φρούτα και κοτόπουλο φιλέτο... Σήμερα όμως έκανε μπιφτέκια με πατάτες στον φούρνο ακόμα έχω την γεύση στο στόμα μου χαχαχα...

Το καρότσι θα το πάρω από ένα κατάστημα στην Θεσσαλονίκη το baby Maison λογικά από εκεί και τι λίκνο

Εγώ για την βαφτισιμια έκανα κατάθεση στον λογαριασμό της μάνας της να πάρει ότι θέλει ούτως ή άλλως Ανάσταση δεν θα κάνουμε οπότε μου είπε να μην πάρω λαμπάδα..

Ααά ξέχασα και πολλές σαλάτες και όταν πεινάω πίνω πολύ νερό η καθαρίζω κανένα αγγούρι η καρότο να ξεγελάσω την πείνα μου χαχαχα

  • Μου αρέσει 3

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? 

Μόλις γύρισα από την καμπύλη ευτυχώς ήτανε μια χαρά τώρα μένει να δούμε αν έχει υποχωρήσει το αμνιακό γιατί δε θέλω να σκέφτομαι να μπω στη διαδικασία για αμνιο ή την άλλη εξέταση αίματος δε θυμάμαι πως τη λένε. Πφφφφ 

Αύριο έχω ραντεβού αλλά δε ξέρω αν θα με δεί η γιατρός μου αλλιώς τη Παρασκευή για επανέλεγχο του Β επιπέδου. Τι άγχος αυτό ρε παιδιά. Δε θέλω να σκέφτομαι αρνητικά μόνο θετικά

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? 

Μόλις γύρισα από την καμπύλη ευτυχώς ήτανε μια χαρά τώρα μένει να δούμε αν έχει υποχωρήσει το αμνιακό γιατί δε θέλω να σκέφτομαι να μπω στη διαδικασία για αμνιο ή την άλλη εξέταση αίματος δε θυμάμαι πως τη λένε. Πφφφφ 

Αύριο έχω ραντεβού αλλά δε ξέρω αν θα με δεί η γιατρός μου αλλιώς τη Παρασκευή για επανέλεγχο του Β επιπέδου. Τι άγχος αυτό ρε παιδιά. Δε θέλω να σκέφτομαι αρνητικά μόνο θετικά

Καλημερα!! Μη σκεφτεσαι αρνητικα να εισαι οσο γινεται περισσοτερο αισιοδοξη κ ολα καλα θα πάνε!!υπομονη λιγες μέρες..

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Καλημερα!! Μη σκεφτεσαι αρνητικα να εισαι οσο γινεται περισσοτερο αισιοδοξη κ ολα καλα θα πάνε!!υπομονη λιγες μέρες..

Ναι μόνο θετικά σκέφτομαι μόλις νιώθω το μπεμπακο κ κάνει τα δικά του τα ξεχνάω όλα κ ότι όλα θα πάνε καλά. Πάντα θετική σκέψη.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Gianna! καλά αποτελέσματα με τη καμπύλη! Έτσι να σκέφτεσαι θετικά, μας δίνουν τόση δύναμη αυτά τα μωρουλια εκεί μέσα!!! Υπομονή λιγες μερες!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, _marjio είπε:

@Gianna! καλά αποτελέσματα με τη καμπύλη! Έτσι να σκέφτεσαι θετικά, μας δίνουν τόση δύναμη αυτά τα μωρουλια εκεί μέσα!!! Υπομονή λιγες μερες!!

Η καμπύλη βγήκε ήτανε πολύ καλή ευτυχώς περίμενα να την πάρω για να μην ξαναπηγαινω εκεί!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Gianna! Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ αγχώνομαι για αυτό που μας είπε για τα νεφρά του μωρού (υδρονεφρωση) και καλώς εχόντων των πραγμάτων θα πάμε την επόμενη εβδομάδα. Πηραμε βέβαια την απόφαση να μην κάνουμε ούτε αμνιοπαρακέντηση ούτε nipt. Η καμπύλη εμένα προσωπικά μου φαίνεται το τίποτα μπροστά σε αυτό. Όχι ότι είναι κάτι πολύ σοβαρό, αλλά δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί το μωρό!!! Απλά και εγώ προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και, όπως λες, όταν αισθάνομαι το μωρό να κάνει τα δικά του εκεί μέσα παίρνω δύναμη και λέω "όλα καλά θα πάνε". Πέρασα μια αποβολή, πικραθηκα πολύ, και όμως, είπα μέσα μου, όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος, "ο,τι και να γίνει αυτό το μωρό θα το κρατήσω στην αγκαλιά μου"!!! Δεν θα αφήσω τίποτα να μου χαλάσει την ψυχολογία. Ούτε κορονοιους, ούτε τίποτα!!! Πάμε σφαίρα να δούμε το μωράκι μας!!! Ανυπομονώ να τον πάρω στην αγκαλιά μου, αλλά λεω: "κάτσε εκεί όπως είσαι μπέμπη να φτάσουμε ως το τέλος. Εγώ θα την βρω την υπομονή"!!! όλα καλά να πάνε με τις εξετάσεις σου και .... think positive!!! :grin: 

  • Μου αρέσει 5

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

@Gianna! Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ αγχώνομαι για αυτό που μας είπε για τα νεφρά του μωρού (υδρονεφρωση) και καλώς εχόντων των πραγμάτων θα πάμε την επόμενη εβδομάδα. Πηραμε βέβαια την απόφαση να μην κάνουμε ούτε αμνιοπαρακέντηση ούτε nipt. Η καμπύλη εμένα προσωπικά μου φαίνεται το τίποτα μπροστά σε αυτό. Όχι ότι είναι κάτι πολύ σοβαρό, αλλά δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί το μωρό!!! Απλά και εγώ προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και, όπως λες, όταν αισθάνομαι το μωρό να κάνει τα δικά του εκεί μέσα παίρνω δύναμη και λέω "όλα καλά θα πάνε". Πέρασα μια αποβολή, πικραθηκα πολύ, και όμως, είπα μέσα μου, όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος, "ο,τι και να γίνει αυτό το μωρό θα το κρατήσω στην αγκαλιά μου"!!! Δεν θα αφήσω τίποτα να μου χαλάσει την ψυχολογία. Ούτε κορονοιους, ούτε τίποτα!!! Πάμε σφαίρα να δούμε το μωράκι μας!!! Ανυπομονώ να τον πάρω στην αγκαλιά μου, αλλά λεω: "κάτσε εκεί όπως είσαι μπέμπη να φτάσουμε ως το τέλος. Εγώ θα την βρω την υπομονή"!!! όλα καλά να πάνε με τις εξετάσεις σου και .... think positive!!! :grin: 

Τη καμπύλη την έκανα νωρίτερα γιατί μας είπε ότι καμιά φορά αυξάνεται όταν υπάρχει ζάχαρο κύησης αλλιώς ίσως να έχει πέσει στον επανέλεγχο δε θέλω να σκέφτομαι άλλα ενδεχόμενα. Κ εγώ πέρασα πέρυσι μια αποβολή γι'αυτό πιο πολύ μπορεί να περνάνε από το μυαλό μας διάφορα άλλα όλα καλά θα πάνε. Σε ευχαριστώ κ με εσένα όλα καλά θα είναι την άλλη βδομάδα θα το δεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια?? Εγώ σήμερα μια χαρά! Κοιμήθηκα κ τη νύχτα πολύ καλά τλκ. Σήμερα γαριδομακαροναδα.. Αργήσαμε να φάμε τώρα ετοιμάζω. Έβαλα κ λίγο ούζο λέτε να πειράζει?? Έβαλα πολύ λίγο βέβαια. Θα φάω, δεν γίνεται. 

Just now, Gianna! είπε:

Τη καμπύλη την έκανα νωρίτερα γιατί μας είπε ότι καμιά φορά αυξάνεται όταν υπάρχει ζάχαρο κύησης αλλιώς ίσως να έχει πέσει στον επανέλεγχο δε θέλω να σκέφτομαι άλλα ενδεχόμενα. Κ εγώ πέρασα πέρυσι μια αποβολή γι'αυτό πιο πολύ μπορεί να περνάνε από το μυαλό μας διάφορα άλλα όλα καλά θα πάνε. Σε ευχαριστώ κ με εσένα όλα καλά θα είναι την άλλη βδομάδα θα το δεις.

Το άγχος υπάρχει πάντα έτσι κι αλλιώς! Ένα παραπάνω φυσικά όταν περιμένουμε αποτελέσματα. Όλα καλά θα είναι!! Όπως λέει κ η V baby εδώ που φτάσαμε δεν πρέπει να αφήσουμε τπτ να μας χαλάσει την ψυχολογία! 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Τι κάνετε κορίτσια?? Εγώ σήμερα μια χαρά! Κοιμήθηκα κ τη νύχτα πολύ καλά τλκ. Σήμερα γαριδομακαροναδα.. Αργήσαμε να φάμε τώρα ετοιμάζω. Έβαλα κ λίγο ούζο λέτε να πειράζει?? Έβαλα πολύ λίγο βέβαια. Θα φάω, δεν γίνεται. 

Το άγχος υπάρχει πάντα έτσι κι αλλιώς! Ένα παραπάνω φυσικά όταν περιμένουμε αποτελέσματα. Όλα καλά θα είναι!! Όπως λέει κ η V baby εδώ που φτάσαμε δεν πρέπει να αφήσουμε τπτ να μας χαλάσει την ψυχολογία! 

Όχι δε πειράζει, εφόσον μαγειρευτηκε. Όσο πιο πολύ ώρα μαγειρεύεται τοσο λιγότερο μένει στο φαγητό. Ε και στη τελική τώρα ρίχνεις λιγάκι κ είναι για τόσες μεριδες, μια χαρά θα είναι καλέ τι να πειράξει! Καλή όρεξη!


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@"Gigi" και εμείς αργά τρωμε.. 4 η ώρα μεσημεριανο :shock::shock: αφού σηκωνόμαστε 11+ .. Αχ τι να κάνουμε! Για το ούζο που λες δε νομίζω να πειράζει μωρέ η ποσότητα αυτή, εξάλλου το αλκοόλ δεν εξατμιζεται;;; Σήμερα εμείς είχαμε φασολακια λαδερά. Και σκέφτομαι από τώρα τι να φάμε για βράδυ ;)

 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλα τα κοριτσουδια και τα μωράκια σας... Εγώ έχω κάνει λακούβα στον καναπέ αυτές τις μέρες...με εχει πιάσει μια μαχμουλιτιδα άλλο πράγμα. @Gianna! Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι... Θα δεις όλα καλά θα πάνε στο τέλος...κοίτα μόνο τα θετικά και αυτό που νιώθεις μέσα στην κοιλίτσα σου και τίποτε άλλο...δυστυχώς και εγώ έχω περάσει μια παλινδρομη πριν από την εγκυμοσύνη αυτή και επειδή φοβόμαστε με το παραμικρό λογικό τώρα να ψαχνομαστε...αλλά σκέψου πως όσο προχωρά η εγκυμοσύνη τόσο οι πιθανότητες οι κακες εξατμίζονται!!! @"Gigi" μου μην αγχώνεσαι για το αλκοόλ στο φαγητό... εξατμίζεται εξάλλου το οινόπνευμα και δεν κάνεις κακό!!!στο λέω εγώ που χω συνήθεια να σβήνω πολλά φαγητά με κρασάκι και οιυζακι και είχα ρωτήσει. Μόνο η γεύση μένει το αλκοόλ καπουτ με το μαγείρεμα.ετσι κ αλλιώς μια στο τόσο μαγειρεύουμε τέτοια δεν είναι και καθημερινά ώστε να μας κάνει κακό. Αχ άτιμη γαριδομακαρονάδα μας ξεσηκώσες τώρα!!! @V_baby και εσύ να μην αγχώνεσαι καθόλου...όπως σου είπαν και άλλα κορίτσια που χουν κάνει αγοράκι δεν είναι κάτι κακό ώστε να σε παιρνει από κάτω... Αν ήταν κάτι ανησυχητικό πολύ ο γιατρός θα στο έλεγε και δεν θα στο άφηνε έτσι... Μερικά προβληματακια μπορεί να παρουσιαστούν στην εγκυμοσύνη μας αρκεί να είναι περαστικά και αντιμετωπίσημα κοριτσάκια μου!!! Εγώ σήμερα τορτελινια θα φάω!!! Λαχτάρα τα έχω.  Κορίτσια εμένα ο αφαλός μου γιατί δεν έχει πεταχτεί απέξω ακόμα;;;; Ίδιο τον βλέπω.το μόνο που παρατήρησα είναι η μαύρη γραμμουλα που χει ξεκινήσει από κάτω σιγά σιγά και φαίνεται κ ανεβαίνει αλλά ο αφαλός τίποτα ακόμα ρε γαμωτο

  • Μου αρέσει 2

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Καλησπερα σε όλα τα κοριτσουδια και τα μωράκια σας... Εγώ έχω κάνει λακούβα στον καναπέ αυτές τις μέρες...με εχει πιάσει μια μαχμουλιτιδα άλλο πράγμα. @Gianna! Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι... Θα δεις όλα καλά θα πάνε στο τέλος...κοίτα μόνο τα θετικά και αυτό που νιώθεις μέσα στην κοιλίτσα σου και τίποτε άλλο...δυστυχώς και εγώ έχω περάσει μια παλινδρομη πριν από την εγκυμοσύνη αυτή και επειδή φοβόμαστε με το παραμικρό λογικό τώρα να ψαχνομαστε...αλλά σκέψου πως όσο προχωρά η εγκυμοσύνη τόσο οι πιθανότητες οι κακες εξατμίζονται!!! @"Gigi" μου μην αγχώνεσαι για το αλκοόλ στο φαγητό... εξατμίζεται εξάλλου το οινόπνευμα και δεν κάνεις κακό!!!στο λέω εγώ που χω συνήθεια να σβήνω πολλά φαγητά με κρασάκι και οιυζακι και είχα ρωτήσει. Μόνο η γεύση μένει το αλκοόλ καπουτ με το μαγείρεμα.ετσι κ αλλιώς μια στο τόσο μαγειρεύουμε τέτοια δεν είναι και καθημερινά ώστε να μας κάνει κακό. Αχ άτιμη γαριδομακαρονάδα μας ξεσηκώσες τώρα!!! @V_baby και εσύ να μην αγχώνεσαι καθόλου...όπως σου είπαν και άλλα κορίτσια που χουν κάνει αγοράκι δεν είναι κάτι κακό ώστε να σε παιρνει από κάτω... Αν ήταν κάτι ανησυχητικό πολύ ο γιατρός θα στο έλεγε και δεν θα στο άφηνε έτσι... Μερικά προβληματακια μπορεί να παρουσιαστούν στην εγκυμοσύνη μας αρκεί να είναι περαστικά και αντιμετωπίσημα κοριτσάκια μου!!! Εγώ σήμερα τορτελινια θα φάω!!! Λαχτάρα τα έχω.  Κορίτσια εμένα ο αφαλός μου γιατί δεν έχει πεταχτεί απέξω ακόμα;;;; Ίδιο τον βλέπω.το μόνο που παρατήρησα είναι η μαύρη γραμμουλα που χει ξεκινήσει από κάτω σιγά σιγά και φαίνεται κ ανεβαίνει αλλά ο αφαλός τίποτα ακόμα ρε γαμωτο

Σε ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη αυτό που έχω μέσα μου σκέφτομαι κ τα ξεχνάω όλα. Ούτε εμένα ο αφαλός μου έχει πεταχτεί αλλά ο άντρας μου λέει δε πειράζει γιατί μιλάει από εκεί στο μπέμπη :-):-)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@Koalaki87 ο αφαλος δε πετάγεται σε όλες τις γυναίκες, εμένα και στις 2 εγκυμοσύνες μου ηταν επιπεδος μέχρι το τελος. Της κουμπάρας μου για παράδειγμα που ειναι πιο μεγάλος ο "κομπος" του αφαλού πετάχτηκε έξω ;-)

Αχ μιλάτε για φαγητά και τα βλέπω μπροστά μου να περνάνε και μου τρεχουν τα σαλιαααα χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια και είχα ανησυχήσει να πω την αλήθεια γιατί διάβαζα ότι περίπου στην εβδομάδα μου θα χει πεταχτεί ο αφαλός και κοιτιμαι αυτές τις μέρες με καθρεφτάκι να δω αλλαγή και είχα ανησυχήσει μήπως κάτι δεν πήγαινε καλά με εμένα!  Αχ έφαγα και έσκασα θα κάνω μπαμ!!!βλέπω σήμερα βράδυ να φυλάω Θερμοπύλες από τις καούρες κ το πολύ φαι.

  • Χαχα 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...