Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, V_baby είπε:

@Koalaki87  ευχαριστώ!!! Ούτε εμένα εχει πεταχτεί ο αφαλός!!! Και δε βλέπω και τη γραμμή να σχηματίζεται... Πάντως η κοιλιά έχει τουμπανιασει για τα καλά... :!:

Καλά από κοιλιά άσε....τουμπανεϊρος ... Σαν οκτώ μηνων είναι. Δλδ σε δύο μήνες πόσο θα ναι; ΣΟΚ. Αλλά εξαρτάται αυτό με τις κοιλίτσες...άλλες κοπέλες έχουν μικρή κοιλιά μέχρι τέλους..και άλλες πάλι με μεγάλες κοιλίτσες που φουσκώνουν νωρίς..τι να πω.ειναι στο σωματότυπο.αχ ξεαγχωθηκα ρε κορίτσια τώρα με τον αφαλό..χθες βράδυ μάτι δεν έκλεισα το σκεφτόμουν συνεχεια.δεν ένιωθα και την μπουμπού μου κοιμόταν μαλλον και δεν είχα νιώσει τίποτα από το απόγευμα μέχρι σήμερα το πρωί και με είχαν πιάσει τα τρελά μου! η γραμμή που λες εμένα τώρα εμφανίστηκε..ξεκινά από κάτω και φτάνει λίγο πιο κάτω από τον αφαλό.αλλα και την γραμμή πολλές δεν την είχαν όπως η κουμπάρα μου. 

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο αφαλος δεν πετάχτηκε σε καμία εγκυμοσύνη. Απλά η λακουβιτσα χάνεται κ γίνεται επίπεδος εντελως.κ τώρα σχεδόν επίπεδος έχει γινει. Η γραμμή δεν μεγάλωσε άλλο αν κ απ'οτι θυμαμαι θα γίνει έντονη σε αυτό το τρίμηνο. Κοιλιά νόμιζα ότι έχω μικρή μέχρι που είδα κάτι φώτο στο ίντερνετ με κοιλίτσες που αχνοφαίνονται, επίσης κάτι κοιλιακούς μέχρι τον 6ο-7ο αλλά τέλος πάντων.. Πάντως η δική μου από την προηγούμενη εβδομάδα έχει αρκετή διαφορά! Επίσης κορίτσια επιτέλους βλέπω αυτή την λάμψη της εγκυμοσύνης στο πρόσωπο που λέγαμε λίγους μήνες πριν?Αισθάνομαι πολύ όμορφη! Δεν είμαι ψώνιο.. να ξερετε :D

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο και εμένα η κοιλιά, αχ και έχουμε δρόμο ακομααα τουλάχιστον 2 κιλά ακόμα θα πάρει το μωρο οποτεεεε εμένα με βλέπω να κάνω μπαμ..  Έχω φίλη που πήγε να γεννήσει και είχε κοιλιά ούτε 6 μηνών, βέβαια πολύ αθλητικό κορμί και γενικά πολύ γυμναστική, οπότε πιστεύω όσο πιο σφιχτή/γυμνασμένη η κοιλιά προ εγκυμοσύνης τόσο λιγότερο θα χαλαρώσει και θα πεταχτεί!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στις μανούλες. Σήμερα πήγα στο γιατρό και είδα τον μικρούλι μου. Που λέει ο λόγος γιατί φατσουλα πάλι δεν είδα είχε βάλει και τα δύο του χέρια στο πρόσωπο του. Είμαι πεσμένη πια δεν θέλει να τον δούμε σίγουρα, κάθε φορά κάνει το ίδιο, μια και καλή θα τον δω στη γέννα. Όλα πάνε πολύ καλά, έχει πάει 632 γραμ. Και η καμπύλη μου βγήκε πολύ καλή όπως και η άλλες εξετάσεις μου. Κι εμένα η κοιλιά είναι τούμπανο αλλά ο αφαλος μου δεν έχει πεταχτεί και η γραμμούλα έχει κάνει την εμφάνισή της από το πάνω μέρος της κοιλιάς κάτω από τον αφαλό δεν έχει σχηματιστεί ακόμα. Με τα κιλά δεν τα πάω καθόλου καλά :shock::shock::shock: 4 +αυτό το μήνα.Που θα φτάσω δεν ξέρω έχω αρχίσει να φοβάμαι :roll:. Με το που μπήκα στο ιατρείο του το είπα πριν με ζύγιση για να μην μου βάλει τις φωνές μετά.... :-DΔεν μπορώ εξηγεισω το πως ανεβαίνουν έτσι τρελά, ενώ κάνω μικρά γεύματα ανά 3ωρο, χωρίς πολλά γλυκά :unsure:. Στο ιατρείο όλες οι εγκυμονουσες ήταν με μάσκα κορίτσια και γάντια εκτός από μια που ήταν "χυμαδιο" και μπήκε πριν από εμένα με έπιασαν κάτι νεύρα, τα άκουσε ο γιατρός όταν μπήκα. 

Just now, _marjio είπε:

Τούμπανο και εμένα η κοιλιά, αχ και έχουμε δρόμο ακομααα τουλάχιστον 2 κιλά ακόμα θα πάρει το μωρο οποτεεεε εμένα με βλέπω να κάνω μπαμ..  Έχω φίλη που πήγε να γεννήσει και είχε κοιλιά ούτε 6 μηνών, βέβαια πολύ αθλητικό κορμί και γενικά πολύ γυμναστική, οπότε πιστεύω όσο πιο σφιχτή/γυμνασμένη η κοιλιά προ εγκυμοσύνης τόσο λιγότερο θα χαλαρώσει και θα πεταχτεί!

Αχ κορίτσι μου δυστυχώς κι εμένα μπόμπα είναι, συνάντησα κι εγώ μια γνωστή τυχαία στο δρόμο που είναι 14 μέρες μεγαλύτερη η εγκυμοσύνη από εμένα και είχε τη μισή κοιλιά από εμένα ο άντρας μου σοκαρίστηκε το λέει και το ξανά λέει. Αλλά είναι πιο κοντουλα και μικροκαμομενη. Και έχει πάρει λιγότερα κιλά από εμένα. Εγώ από 54 κιλά με 1.65 ύψος έχω φτάσει 66 κιλά :huh::shock:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Μόλις τώρα ήρθα στο νοσοκομείο για το ραντεβού κ μια που λέγατε για τα κιλά κ εγώ αγχώνομαι πόσο θα έχω ανέβει γιατί μου την είχαν πει το προηγούμενο μήνα αλλά αυτό το μήνα πρόσεχα παρά πολύ πιστεύω να μην ξέφυγα από τα δεδομένα τους!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πρωινή εγώ σήμερα.. δε κολλάει ύπνος :neutral:

@Gianna! με το καλο να δεις το μωρούλι σου! 

@Αφροδίτη......... και εγώ δεν έχω δει τη φατσούλα του, καθόλου δε με πειράζει. Στη δεύτερη μου εγκυμοσύνη που είχα δει 3d το γιο μου καμία σχέση με τη πραγματικότητα χαχα οπότε, μια και καλή στη γέννα!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες, έχω μια ανησυχία από εχθές δεν είχα και καλό ύπνο. Έχω να νιώσω τον μπέμπη από εχθές το πρωί, είναι πολύ κινητικος όλη μέρα κανονικά, δεν έχει ξανά συμβεί αυτό και δυστυχώς το ραντεβού μου με τον γιατρό μεταφέρθηκε για Παρασκευή. Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί τώρα αυτό? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Ήλιος επιτέλους εδώ!! Ρε παιδιά να σας πω κάτι? 2 μέρες τώρα είχα μια άρνηση να πάρω τα χάπια μου.. Δεν μπορώ με έχουν κουράσει τόσα πολλά. Το θέμα είναι ότι αυτές τις 2 μέρες λες κ μου έχει φύγει το πρήξιμο νιώθω πολύ ανάλαφρη. Μήπως μας πρήζουν όλα αυτά τα χάπια? 

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα!! Μόλις τώρα ήρθα στο νοσοκομείο για το ραντεβού κ μια που λέγατε για τα κιλά κ εγώ αγχώνομαι πόσο θα έχω ανέβει γιατί μου την είχαν πει το προηγούμενο μήνα αλλά αυτό το μήνα πρόσεχα παρά πολύ πιστεύω να μην ξέφυγα από τα δεδομένα τους!

Τυχερουλα θα δεις μπεμπακι! Άσε τα κιλά κ απόλαυσε το!!! Περιμένουμε νέα! 

 

6 ώρες πρίν, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα στις μανούλες. Σήμερα πήγα στο γιατρό και είδα τον μικρούλι μου. Που λέει ο λόγος γιατί φατσουλα πάλι δεν είδα είχε βάλει και τα δύο του χέρια στο πρόσωπο του. Είμαι πεσμένη πια δεν θέλει να τον δούμε σίγουρα, κάθε φορά κάνει το ίδιο, μια και καλή θα τον δω στη γέννα. Όλα πάνε πολύ καλά, έχει πάει 632 γραμ. Και η καμπύλη μου βγήκε πολύ καλή όπως και η άλλες εξετάσεις μου. Κι εμένα η κοιλιά είναι τούμπανο αλλά ο αφαλος μου δεν έχει πεταχτεί και η γραμμούλα έχει κάνει την εμφάνισή της από το πάνω μέρος της κοιλιάς κάτω από τον αφαλό δεν έχει σχηματιστεί ακόμα. Με τα κιλά δεν τα πάω καθόλου καλά :shock::shock::shock: 4 +αυτό το μήνα.Που θα φτάσω δεν ξέρω έχω αρχίσει να φοβάμαι :roll:. Με το που μπήκα στο ιατρείο του το είπα πριν με ζύγιση για να μην μου βάλει τις φωνές μετά.... :-DΔεν μπορώ εξηγεισω το πως ανεβαίνουν έτσι τρελά, ενώ κάνω μικρά γεύματα ανά 3ωρο, χωρίς πολλά γλυκά :unsure:. Στο ιατρείο όλες οι εγκυμονουσες ήταν με μάσκα κορίτσια και γάντια εκτός από μια που ήταν "χυμαδιο" και μπήκε πριν από εμένα με έπιασαν κάτι νεύρα, τα άκουσε ο γιατρός όταν μπήκα. 

Αχ κορίτσι μου δυστυχώς κι εμένα μπόμπα είναι, συνάντησα κι εγώ μια γνωστή τυχαία στο δρόμο που είναι 14 μέρες μεγαλύτερη η εγκυμοσύνη από εμένα και είχε τη μισή κοιλιά από εμένα ο άντρας μου σοκαρίστηκε το λέει και το ξανά λέει. Αλλά είναι πιο κοντουλα και μικροκαμομενη. Και έχει πάρει λιγότερα κιλά από εμένα. Εγώ από 54 κιλά με 1.65 ύψος έχω φτάσει 66 κιλά :huh::shock:

Εντάξει δεν είναι λίγα αλλά δεν έχεις ξεφύγει κ τόσο πολύ..Κ αφού δεν το παρακάνεις με το φαγητό μην αγχώνεσαι. Μάλλον είναι στον οργανισμό σου. Η αδερφή μου ανέπνεε κ έβαζε κιλά στην εγκυμοσυνη, έβαλε 30, αλλά τα έχασε όλα. Στο ιατρείο μήπως έπρεπε να περιμενει μια μία?? Αντε πήρες κ συ τη δόση σου!μεγάλωσε το γλυκούλι σου! Κ εγώ ανυπομονώ κ δεν ξέρω καν πότε θα παω. Φάτσα ούτε εμείς έχουμε δει αλλά όπως κ η marjio στον μικρό μου που τον είχαμε δει δεν είχε καμία σχέση! 

Just now, Barbei είπε:

Καλημέρα μανούλες, έχω μια ανησυχία από εχθές δεν είχα και καλό ύπνο. Έχω να νιώσω τον μπέμπη από εχθές το πρωί, είναι πολύ κινητικος όλη μέρα κανονικά, δεν έχει ξανά συμβεί αυτό και δυστυχώς το ραντεβού μου με τον γιατρό μεταφέρθηκε για Παρασκευή. Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί τώρα αυτό? 

Κ εγώ το σκ ανησυχούσα για τον ίδιο λόγο κ τλκ κάποια στιγμή άρχισε τις κωλοτουμπες πάλι! Ίσως είναι κ από το άγχος σου τώρα. Πρέπει να ηρεμήσεις λίγο κ θα δεις ότι θα το νιώσεις. Φάε ότι βρισκεις μπροστά σου κ μετά ξαπλωνε στο πλάι. Ίσως τη νύχτα κουνιόταν την ώρα που κοιμόσουν! 

  • Μου αρέσει 4

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ήλιος επιτέλους εδώ!! Ρε παιδιά να σας πω κάτι? 2 μέρες τώρα είχα μια άρνηση να πάρω τα χάπια μου.. Δεν μπορώ με έχουν κουράσει τόσα πολλά. Το θέμα είναι ότι αυτές τις 2 μέρες λες κ μου έχει φύγει το πρήξιμο νιώθω πολύ ανάλαφρη. Μήπως μας πρήζουν όλα αυτά τα χάπια? 

Τυχερουλα θα δεις μπεμπακι! Άσε τα κιλά κ απόλαυσε το!!! Περιμένουμε νέα! 

 

Εντάξει δεν είναι λίγα αλλά δεν έχεις ξεφύγει κ τόσο πολύ..Κ αφού δεν το παρακάνεις με το φαγητό μην αγχώνεσαι. Μάλλον είναι στον οργανισμό σου. Η αδερφή μου ανέπνεε κ έβαζε κιλά στην εγκυμοσυνη, έβαλε 30, αλλά τα έχασε όλα. Στο ιατρείο μήπως έπρεπε να περιμενει μια μία?? Αντε πήρες κ συ τη δόση σου!μεγάλωσε το γλυκούλι σου! Κ εγώ ανυπομονώ κ δεν ξέρω καν πότε θα παω. Φάτσα ούτε εμείς έχουμε δει αλλά όπως κ η marjio στον μικρό μου που τον είχαμε δει δεν είχε καμία σχέση! 

Κ εγώ το σκ ανησυχούσα για τον ίδιο λόγο κ τλκ κάποια στιγμή άρχισε τις κωλοτουμπες πάλι! Ίσως είναι κ από το άγχος σου τώρα. Πρέπει να ηρεμήσεις λίγο κ θα δεις ότι θα το νιώσεις. Φάε ότι βρισκεις μπροστά σου κ μετά ξαπλωνε στο πλάι. Ίσως τη νύχτα κουνιόταν την ώρα που κοιμόσουν! 

Μακάρι να γίνει έτσι, πολύ άγχος όντως. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Barbei είπε:

Καλημέρα μανούλες, έχω μια ανησυχία από εχθές δεν είχα και καλό ύπνο. Έχω να νιώσω τον μπέμπη από εχθές το πρωί, είναι πολύ κινητικος όλη μέρα κανονικά, δεν έχει ξανά συμβεί αυτό και δυστυχώς το ραντεβού μου με τον γιατρό μεταφέρθηκε για Παρασκευή. Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί τώρα αυτό? 

Μην αγχώνεσαι...το έγραψα και εγώ χθες το σουκου η μπέμπα μου ήταν εξαφανισμένη...ούτε τικ δεν έκανε να νιώσω έστω ότι έχω κάτι έχω μέσα αλλά επανήλθε...μπορεί να είναι η θέση του τέτοια και δεν νιώθεις αλλά και τα μωράκια είναι σαν εμάς..δεν έχουν κάθε μέρα την ίδια διάθεση..!ηρέμησε μην το σκέφτεσαι και θα το νιώσεις πάλι! @Gianna!.περιμένουμε νεακια σου!!! Όλα καλά!!!! @Αφροδίτη.........και εγώ αγχώνομαι με τα κιλακια... γιατί και λόγω Καραντίνας έχω τον ασυγκράτητο γαμώτο. Δεν έχω ζυγιστει καν γιατί θα με πιάσει τρέμουλο.αυριο θα πάρω τον γιατρό για να κανονίσουμε ραντεβού οπότε τότε θα έρθει η λυπητερή. Επισης και εγώ δεν έχω καταφέρει φατσουλα...δεν τα έχουμε καταφέρει μέχρις στιγμής!

Καλημέρα σε όλες τις κοπελιές!!! Εδώ Αθήνα μουνταμαρα και σήμερα..

Τι τρώμε σήμερα

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα αν και μεσημεριασε :roll: @Barbei και εμένα κάποιες μέρες είναι πιο ήσυχος απο άλλες. Δοκίμασε να φας κάτι γλυκό .. εγώ όταν ξαπλώνω συνήθως του δίνει και καταλαβαίνει... Μην αγχώνεσαι πάντως! 

Όσο για φατσούλα και εμείς στη β επιπέδου με τα χίλια ζόρια μας το εμφάνισε και πάλι μη φανταστείτε.. τον ενοχλουσαμε φαίνεται τον κύριο και έβαζε το χέρι μπροστά!!!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μόλις τώρα γύρισα από το γιατρό όλα καλά μου είπαν κ με το αμνιακό είχε πέσει τώρα θα δούμε κ τη Παρασκευή που έχω τον επανέλεγχο του β επιπέδου να δούμε πιο σίγουρα τη τιμή του! Μου είπαν βέβαια ότι είναι γύρω στα 800γρ κ έκανε στη γιατρό μου εντύπωση μεγάλο μωρό θα βγει ;-);-)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Γεια σας! Μόλις τώρα γύρισα από το γιατρό όλα καλά μου είπαν κ με το αμνιακό είχε πέσει τώρα θα δούμε κ τη Παρασκευή που έχω τον επανέλεγχο του β επιπέδου να δούμε πιο σίγουρα το τιμή του! Μου είπαν βέβαια ότι είναι γύρω στα 800γρ κ έκανε στη γιατρό μου εντύπωση μεγάλο μωρό θα βγει ;-);-)

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά...πολύ χάρηκα άντε είδες τσάμπα το άγχος που χες!!!και με την επανεξέταση σου και εκεί καλά θα είναι όλα!!!800γραμμαρια;;;; Πωπω!!!θηριακι.ποσο εβδομάδων είσαι τώρα ;

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...