Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, FofiK είπε:

Βιλιτσααα κι εμένα έτσι μπουλουκος είναι με μαγουλαρες για φάγωμα!Μου χουν πει το τεσσαρι θα το φτάσουμε αν πάρουμε όλο το μήνα! Του τραγουδαω κι εγώ  χοντρούλη μου εσύ είσαι το μανούλι μου και μου λέει η μάνα μου μη λες χοντρούλη το παιδί χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχα

Μπράβο στο γιατρουλη σου που θα σε περιμένει! Ααα και να ξέρεις οι επαφές βοηθάνε (μας το χε πει η μαία στα μαθήματα, και χαρακτηριστικά μας είπε οι ελεύθερες ολοκληρωμένες επαφές," να μη καψει τσάμπα το μηχάνημα δηλαδή" χαχαχαχχαχαχχαχ) Να μου πεις με τι κουράγιο... Κ θα καταλάβω απολύτως.

Καλημέρα κορίτσια και κοιλιτσες καλοκαιρινές!

Αχ μωρέ τα θρεφταρακια μας!!:P

Κι εγώ τον λέω χοντρούλη μου και ο άντρας μου μου λέει θα του δημιουργήσεις κόμπλεξ του παιδιού μην το λες έτσι μπορεί απλά να είναι ψηλός! Χαχαχαχα

1 ώρα πρίν, _marjio είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Πώς ειστε; είμαστε όλες εδώ ή έχουμε τίποτα??  Για να δούμε πότε θα πάρουν μπροστά οι "μηχανές"??

Εγώ κοιμήθηκα βαθιά απόψε, μόνο 2 φορές σηκώθηκα για τουαλέτα! Τέλεια!! 

 

Οι μηχανές ακόμα στο ρελαντί χεχε

Κι εγώ έριξα έναν ύπνο κάτσε καλά!! Ευτυχώς γιατί ξενύχτια coming soon!

Just now, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!εγώ ακόμη ξαπλωμένη τεμπελιάζω! πήγαμε στο γιατρό χθες πρωί πρωί ,του είπα για τους πόνους στη μέση, ειχα κ συσπασεις όταν πήγαμε αλλά όχι επώδυνες.επίσης εδώ κ 2-3 μέρες επισκέπτομαι συνέχεια την τουαλέτα.. Αντίο δυσκοιλιοτητα χάχα! Με εξέτασε κ κολπικά κ μου είπε ότι έχει ήδη ξεκινησει η διαστολη αλλά δε σημαίνει γεννάμε.. Μπορεί να προχωρήσει αργά αργά ή το αντίθετο βεβαια.ποτέ δε ξέρεις! Αυτός φεύγει χαλκιδικη χειμώνα καλοκαίρι από Πέμπτη έως Κυριακή κ μου είπε δεν θα παει γιατι λογικά στην 3η γέννα θα έχουμε γρήγορη εξέλιξη οπότε υποθέτει ότι μέχρι την Κυριακή θα έχω γεννήσει! Μόλις αισθανθώ οποιοδήποτε πονακι να πάω στην κλινική μου ειπε. Οπότε μάλλον θα είμαι η επόμενη κορίτσια! @Vila μου πρέπει να βιαστείς χάχα! Ούτε κ μένα μου έκανε nst.

Άντε να δούμε φίλη!!! 

Πάντως όντως το ότι καθαρίζει το εντερακι είναι σημάδι! Εγώ ακόμα δυσκοιλιότητα.. 

Just now, kerasia93 είπε:

Καλημερα κοριτσιαα!!τι κανετε;εμεις μολις γυρισαμε απο γιατρο 35+3 σημερα και μας ειπε η γιατρος οτι εμεινε πισω λιγες μερες και αντι για 400γρ πηρε 330γρ.και η αληθεια ειναι πως εχω αγχωθει

Βρε αγάπη για τα 70 γραμμάρια μην μου αγχώνεσα αν όλα τα υπόλοιπα είναι οκ! Πόσο βάρος έχει το μωράκι τώρα?

 

Κορίτσια μου κατέστρωσα σχέδιο με γιατροσόφια :D είδα στο ίντερνετ φυσικούς τρόπους για να έρθει ο τοκετός και λέω να δοκιμάσω κάποιους ( οποίους με βολεύουν δηλαδή)  σήμερα έβρασα κανέλα σε νερό σαν τσάι και ήπια το πρωί και μπορώ να πω ότι ήταν πολύ νόστιμο κιόλας! Το απόγευμα θα πάω να πάρω ανανά να φάω και καυτερά :P λένε πως όλα αυτά βοηθούν. Επίσης θα σταματήσω να χρησιμοποιώ το ασανσέρ.. 3 όροφο μένουμε είναι αρκετές οι σκάλες.. και άντε να δούμε! Περπάτημα και ασκήσεις στη μπάλα κάνω ήδη, τώρα λέω να κάνουμε και σεξακι σιγά σιγά αν και ο άντρας μου την έχει δεί στοργικός πατέρας και φοβάται μήπως ενοχλήσει το παιδί του χαχαχαχα..

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 7

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Emma9 οχι δεν μου ειπε τιποτα αλλο!απλα οτι εμεινε πισω καποιες μερες.της ειπα μηπως πρεπει να κανω καποια εξεταση παραπανω μου ειπε οχι!απλα μου εδωσε κατι χαρτακια ροζ να τα βαλω στο εσωρουχο και να δω αν θα γινει μωβ να δουμε μηπως χανω υγρα και δεν το εχω καταλαβει.ετσι και αλλιως πλεον θα με βλεπει καθε εβδομαδα και θα το δουμε! @Vila 2250 ηταν σημερα!και ειπε σε ολας τις μετρησεις εμεινε πισω καποιες μερες! 

  • Μου αρέσει 2

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! Πήγαμε στο γιατρό χθες.Το μωράκι μας είναι περίπου 2730 και είναι δόξα το Θεό καλά!Την άλλη Τρίτη θα με ξαναδεί εκτός απροόπτου.

Σήμερα μου ήρθε στο μυαλό η "διαδρομή" της εγκυμοσύνης!

Τη στιγμή που το ανακοίνωσα στον αγαπημένο μου σύζυγο,ο οποίος είναι πραγματικά ο άνθρωπος μου,το στήριγμα μου(ευτυχία και συγκίνηση...!)  μέχρι και σήμερα!

Απίστευτο!!!!!!!

Αλλά ακόμα πιο "απίστευτο"είναι που σε λίγο καιρό θα κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα!!!!

Το σκέφτεστε;;;!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, FofiK είπε:

Κορίτσια σήμερα έχει online μάθημα από το Αρεταίειο για το θηλασμό. Μπείτε είτε στη σελίδα του fb σύλλογος Φίλων Αρεταίειου που λέει κ λεπτομέρειες,  ή στείλτε mail στο [email protected] να σας στείλουν το λινκ για zoom. Θα προβληθεί και live στο Facebook

Σ'ευχαριστουμε που μας το είπες!!! Το είδα!!! Ήταν πολύ χρήσιμο!!! Είδα και ένα παλιό...

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια!!

@V_baby βλεπω να γενναμε μαζι!!!εχουμε ιδιες ημερομηνιες!!εγω λογω καισαρικης θα παω λογικα 15-20 ιουλιου,απο βδομαδα θα ξερω!

Λες;;; Μακάρι να έχουμε μαζί γεννητουρια. Αν και εγώ το έχω στο μυαλό μου πως πριν τις 10 θα έρθει!!! Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Πωπω παιδιά κι εγώ μόλις το παρακολούθησα, πολύ ωραία τα είπαν! Και ειδικά εκεί που έλεγαν για τον πρώτο θηλασμό μετά τη γέννα, την επαφή δέρμα με δέρμα και το συναισθηματικό δέσιμο έριξα ένα κλαμααααα... Με κοιτούσε ο άντρας μου με απορία 

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!εγώ ακόμη ξαπλωμένη τεμπελιάζω! πήγαμε στο γιατρό χθες πρωί πρωί ,του είπα για τους πόνους στη μέση, ειχα κ συσπασεις όταν πήγαμε αλλά όχι επώδυνες.επίσης εδώ κ 2-3 μέρες επισκέπτομαι συνέχεια την τουαλέτα.. Αντίο δυσκοιλιοτητα χάχα! Με εξέτασε κ κολπικά κ μου είπε ότι έχει ήδη ξεκινησει η διαστολη αλλά δε σημαίνει γεννάμε.. Μπορεί να προχωρήσει αργά αργά ή το αντίθετο βεβαια.ποτέ δε ξέρεις! Αυτός φεύγει χαλκιδικη χειμώνα καλοκαίρι από Πέμπτη έως Κυριακή κ μου είπε δεν θα παει γιατι λογικά στην 3η γέννα θα έχουμε γρήγορη εξέλιξη οπότε υποθέτει ότι μέχρι την Κυριακή θα έχω γεννήσει! Μόλις αισθανθώ οποιοδήποτε πονακι να πάω στην κλινική μου ειπε. Οπότε μάλλον θα είμαι η επόμενη κορίτσια! @Vila μου πρέπει να βιαστείς χάχα! Ούτε κ μένα μου έκανε nst.

Άντε με το καλοοοο..... Έτσι και αλλιώς σε είχαμε στο νου μας ότι πλησιάζει η ώρα, αλλά τώρα στο επιβεβαίωσε και ο γιατρός. Θα περιμένουμε νεακια σύντομα λοιπον....


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

@Emma9 οχι δεν μου ειπε τιποτα αλλο!απλα οτι εμεινε πισω καποιες μερες.της ειπα μηπως πρεπει να κανω καποια εξεταση παραπανω μου ειπε οχι!απλα μου εδωσε κατι χαρτακια ροζ να τα βαλω στο εσωρουχο και να δω αν θα γινει μωβ να δουμε μηπως χανω υγρα και δεν το εχω καταλαβει.ετσι και αλλιως πλεον θα με βλεπει καθε εβδομαδα και θα το δουμε! @Vila 2250 ηταν σημερα!και ειπε σε ολας τις μετρησεις εμεινε πισω καποιες μερες! 

Αφού η γιατρός σου είναι ήρεμη να είσαι κι εσύ!! Το μπεμπακι σου εσένα θα είναι μοντέλο! Όχι σαν τα δικά μας τα χοντρούλικα :P

  • Χαχα 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρίαφi είπε:

Καλημέρα! Εγώ να κοιμήθηκα το πολύ 2 ώρες ζήτημα είναι... και το κακο είναι ότι όταν δεν κοιμάμαι, τρώω!!!!!!

Στις 6 πήγα για καφέ και τώρα σπίτι.. δεν περνάει η ώρα!!!

Έχω να πάω για καφέ δεν ξέρω από πότε!!!! Νομίζω από αρχές του 4ου μήνα. Βέβαια αυτό με την αϋπνία δεν παλεύεται. Το πέρασα για δύο εβδομάδες σχεδόν. Βέβαια δεν κοιμόμουν καθόλου. Το ρεκόρ ήταν 2 ώρες και πεταγομουν σαν ελατήριο με κρίσεις. Αλλά και πάλι δεν παλευεται. Πάντως ελπίζω ο καφές να ήταν ντεκαφεινε μήπως και βοηθηθεί η κατάσταση!!! Χαχαχα..

πρίν από 4 λεπτά , kerasia93 είπε:

Καλημερα κοριτσιαα!!τι κανετε;εμεις μολις γυρισαμε απο γιατρο 35+3 σημερα και μας ειπε η γιατρος οτι εμεινε πισω λιγες μερες και αντι για 400γρ πηρε 330γρ.και η αληθεια ειναι πως εχω αγχωθει

Μου φαίνεται πολύ η μικρή διαφορά. Εμείς δεν το μετρήσαμε αυτήν την φορα. Την άλλη εβδομάδα λογικά. Κάπου εκεί θα είναι και ο δικός μας. Είναι όμως στα φυσιολογικά πλαίσια. Οπότε δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι! Θα στο έλεγε ο γιατρός αν ήταν κάτι.

Just now, Vila είπε:

Αχ μωρέ τα θρεφταρακια μας!!:P

Κι εγώ τον λέω χοντρούλη μου και ο άντρας μου μου λέει θα του δημιουργήσεις κόμπλεξ του παιδιού μην το λες έτσι μπορεί απλά να είναι ψηλός! Χαχαχαχα

Οι μηχανές ακόμα στο ρελαντί χεχε

Κι εγώ έριξα έναν ύπνο κάτσε καλά!! Ευτυχώς γιατί ξενύχτια coming soon!

Άντε να δούμε φίλη!!! 

Πάντως όντως το ότι καθαρίζει το εντερακι είναι σημάδι! Εγώ ακόμα δυσκοιλιότητα.. 

Βρε αγάπη για τα 70 γραμμάρια μην μου αγχώνεσα αν όλα τα υπόλοιπα είναι οκ! Πόσο βάρος έχει το μωράκι τώρα?

 

Κορίτσια μου κατέστρωσα σχέδιο με γιατροσόφια :D είδα στο ίντερνετ φυσικούς τρόπους για να έρθει ο τοκετός και λέω να δοκιμάσω κάποιους ( οποίους με βολεύουν δηλαδή)  σήμερα έβρασα κανέλα σε νερό σαν τσάι και ήπια το πρωί και μπορώ να πω ότι ήταν πολύ νόστιμο κιόλας! Το απόγευμα θα πάω να πάρω ανανά να φάω και καυτερά :P λένε πως όλα αυτά βοηθούν. Επίσης θα σταματήσω να χρησιμοποιώ το ασανσέρ.. 3 όροφο μένουμε είναι αρκετές οι σκάλες.. και άντε να δούμε! Περπάτημα και ασκήσεις στη μπάλα κάνω ήδη, τώρα λέω να κάνουμε και σεξακι σιγά σιγά αν και ο άντρας μου την έχει δεί στοργικός πατέρας και φοβάται μήπως ενοχλήσει το παιδί του χαχαχαχα..

 

Κάνε ο,τι βρεις!!!! Θα έρθει, που θα πάει;;;!!!!

Just now, Σταυρούλα Γ είπε:

Χαίρετε! Πήγαμε στο γιατρό χθες.Το μωράκι μας είναι περίπου 2730 και είναι δόξα το Θεό καλά!Την άλλη Τρίτη θα με ξαναδεί εκτός απροόπτου.

Σήμερα μου ήρθε στο μυαλό η "διαδρομή" της εγκυμοσύνης!

Τη στιγμή που το ανακοίνωσα στον αγαπημένο μου σύζυγο,ο οποίος είναι πραγματικά ο άνθρωπος μου,το στήριγμα μου(ευτυχία και συγκίνηση...!)  μέχρι και σήμερα!

Απίστευτο!!!!!!!

Αλλά ακόμα πιο "απίστευτο"είναι που σε λίγο καιρό θα κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα!!!!

Το σκέφτεστε;;;!!!!!!!!!!!!!!

Ο καιρός περνάει πάρα πολύ γρήγορα!!! Πραγματικά!!! Εγώ σήμερα μπήκα στην 35η και δεν μπορώ να το πιστέψω!!! Επιτέλους μετά από 2,5 μήνες ξάπλα αισθάνομαι ότι μπορώ να κάνω κάποια πράγματα και να είμαι λίγο πιο λειτουργική!!!

Μπαίνω έτσι από περιέργεια και σε άλλες ομάδες που είναι φρέσκες και βλέπω τα άγχη τους κλπ και λέω έτσι ήμασταν και εμείς και τώρα μιλάμε για τοκετούς και σε λίγο καιρό για θηλασμους κλπ!!! Είμαστε έτοιμες να υποδεχτούμε τα μπεμπακια μας. Πολυ λίγες μείναμε που δεν έχουμε μπει στο μήνα μας ακόμα. Σε το πολύ 2 εβδομάδες θα έχουμε μπει όλες και οι μισές πιθανόν θα έχουν γεννήσει κιόλας. Δεν θα προλαβαίνουμε να χαρούμε το ένα γεννητουρι και θα έρχεται το άλλο!!! Πόσο συγκινητικό μετά από τόσο καιρό, τόσα άγχη, τόσες συγκινήσεις, τόσες ανησυχίες και όλα αυτά θα καταλήξουν σε ένα όμορφο ταξίδι που σιγά σιγά φτάνει στο τέλος του για δώσει την σκυτάλη του σε ένα άλλο ακόμα πιο μεγάλο!!! Αχχχχχ!!!! 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, FofiK είπε:

 

4 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Πώς ειστε; είμαστε όλες εδώ ή έχουμε τίποτα??  Για να δούμε πότε θα πάρουν μπροστά οι "μηχανές"??

Εγώ κοιμήθηκα βαθιά απόψε, μόνο 2 φορές σηκώθηκα για τουαλέτα! Τέλεια!! 

 

Τι κάνετε κοριτσαρες??εγώ πήγα έριξα μια βουτιτσα το πρωί και δροσιστηκα και τώρα χαλαρώνω..κι εγώ χθες βράδυ πολύ βαθύ ύπνο αφού όταν σηκωκομουν για τουαλέτα έλεγα θα στουκαρω πουθενά..

πρίν από 37 λεπτά , kerasia93 είπε:

Καλημερα κοριτσιαα!!τι κανετε;εμεις μολις γυρισαμε απο γιατρο 35+3 σημερα και μας ειπε η γιατρος οτι εμεινε πισω λιγες μερες και αντι για 400γρ πηρε 330γρ.και η αληθεια ειναι πως εχω αγχωθει

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι οι μετρήσεις είναι κατά προσέγγιση πάντα και ένα χιλιοστό να ξεφύγει η γιατρός πέφτει έξω η μέτρηση..εγώ έχω καταλάβει ότι ο γιατρός μου είναι χουβαρντας στις μετρησεις πάντα μου την βγάζει μεγαλύτερη ενώ ο εμβρυολογος που κάναμε τους μεγάλους υπερήχους μου την βγάζει πάντα τζαστ..ακόμα και να ισχύει όμως τα μπεμπακια παίρνουν βάρος με το δικό τους ρυθμο και όχι με τον μέσο ορο..

πρίν από 14 λεπτά , Emma9 είπε:

Εεε το μικρουλακι εχει αραξει!!! Δεν ψήνεται ακόμα!!! Χαχαχα..ωχ παναγια μου ενα μπεμπονι που θα βγει!!!ενταξει μπορει ο δικος σου να καλυπτεται απ τους υπερηχους..ποιος ξερει;!;! Ο καθε γιατρος....αντε λοιπον να δουμε ποτε θα σκασει μυτη το γλυκακι!!

Αχαχαχα μια απ τα ιδια!!! Καλαααα..χθες ειχα παει για αιματολογικες κ ερχεται ενα ζευγαρι ηλικιας 80κατι σιγουρα κ ηταν χερακι χερακι ακομα κ γι αυτο εκλαψα!! Αχαχχα..οποτε καταλαβαινεις..

Άντε βρε κοριτσι μου..οποτε θα μπαινουμε καθε μερα κ θα σε ψαχνουμε πια..αντε με το καλο κ οσο πιο ανωδυνα γινεται!! Αχχχχ κοριτσιααα φτανει η στιγμη σιγα σιγα για ολες μας!!

Αντε  καλε σιγα κ;;;δεν ειναι τπτ βρε κοριτσι μου..κ μενα εμεινε πισω κ πρσ κ μου ειπαν οτι δεν ειναι τπτ..βεβαια κ γω στην αρχη αγχωθηκα αλλα μετα αφου καταλαβα οτι δεν αγχωνεται ο γιατρος μου γιατι να αγχωθω εγω;;  εσενα σου πε κατι πανω σ αυτο;;;ολα καλα θα ειναι!! 

Κι εγώ θα έκλαιγα αν τους έβλεπα βουρκωσα μόνο που το διάβασα χαχαχαχα..

 

@gigi μου με το καλό να γεννήσεις κορίτσι μου <3 λάθος gigi ταγκαρα @"Gigi"

@Vila σευχαριστω για το πινακακι νιώθω μέλος χιχιχιχιιχ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kerasia93 είπε:

@Emma9 οχι δεν μου ειπε τιποτα αλλο!απλα οτι εμεινε πισω καποιες μερες.της ειπα μηπως πρεπει να κανω καποια εξεταση παραπανω μου ειπε οχι!απλα μου εδωσε κατι χαρτακια ροζ να τα βαλω στο εσωρουχο και να δω αν θα γινει μωβ να δουμε μηπως χανω υγρα και δεν το εχω καταλαβει.ετσι και αλλιως πλεον θα με βλεπει καθε εβδομαδα και θα το δουμε! @Vila 2250 ηταν σημερα!και ειπε σε ολας τις μετρησεις εμεινε πισω καποιες μερες! 

Ποσο εβδομαδων εισαι θυμισε μου κοριτσι μου;

Κοριτσια εχει κανει καποια εξέταση τωρα αυτο το 3μηνο για d-dimer ;

Just now, Σταυρούλα Γ είπε:

Χαίρετε! Πήγαμε στο γιατρό χθες.Το μωράκι μας είναι περίπου 2730 και είναι δόξα το Θεό καλά!Την άλλη Τρίτη θα με ξαναδεί εκτός απροόπτου.

Σήμερα μου ήρθε στο μυαλό η "διαδρομή" της εγκυμοσύνης!

Τη στιγμή που το ανακοίνωσα στον αγαπημένο μου σύζυγο,ο οποίος είναι πραγματικά ο άνθρωπος μου,το στήριγμα μου(ευτυχία και συγκίνηση...!)  μέχρι και σήμερα!

Απίστευτο!!!!!!!

Αλλά ακόμα πιο "απίστευτο"είναι που σε λίγο καιρό θα κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα!!!!

Το σκέφτεστε;;;!!!!!!!!!!!!!!

Αχχχ ναιιιι!! Τι ομορφες αναμνησεις..κ τι ομορφα που μιλας ετσι για τον ανθρωπο σου!! Τιποτα δεν εμεινε πια για να κρατήσουμε τα ζουζουνακια μας αγκαλια!!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια μου..

@"Gigi" διάρροια με πιασε και εμένα από χθες... για να δουμε!! Ο δικός μου γιατρός δε με εξετάζει κολπικα και δε ξέρω τι γίνεται εκεί κάτω!! 

@kerasia93 υπάρχουν και αποκλίσεις στους υπέρηχους, τα έχουμε πει, δυστυχώς όμως οι γιατροί μας αγχωνουν και μπορεί να μην υπάρχει καν λόγος!! Μια χαρά είναι το μωρούλι σου ❤

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ ολες ξεαγχωθηκα λιγο η αληθεια ειναι!!το εχουμε ξετυναξει το μωρακι μας με τοσες εξετασεις!! @Emma9 κοριτσι μου ειμαι 35+3 μερες!

Μη το σκεφτεσαι..κ το δικο μου ηταν 2500 σχεδον στις 36κ4..οποτε μη το σκέφτεσαι!! Απλα δε θα βγαλουμε γιγαντακια!! Θα βγαλουμε μινιατουρακια κ θα τα κανουνε μπαμπατσικα εμεις..χαχα..κ γω στην αρχη ειχα στενοχωρηθει πολυ αλλα απ τη στιγμη που με βεβαιωσαν οτι ειναι υγιεστατο σκασιλα μου..χιχιχιχ

Just now, _marjio είπε:

Γειά σας κορίτσια μου..

@"Gigi" διάρροια με πιασε και εμένα από χθες... για να δουμε!! Ο δικός μου γιατρός δε με εξετάζει κολπικα και δε ξέρω τι γίνεται εκεί κάτω!! 

@kerasia93 υπάρχουν και αποκλίσεις στους υπέρηχους, τα έχουμε πει, δυστυχώς όμως οι γιατροί μας αγχωνουν και μπορεί να μην υπάρχει καν λόγος!! Μια χαρά είναι το μωρούλι σου ❤

Ωχ λες να φτανει η στιγμη κοριτσι μου;;;;αχχχ καλα τα λεω..κάθε πρωι θα πρεπει να μετραμε αν ειμαστε ολες ακομα εδω..αχχαχα..αντε αντε να ερχονται τα ομορφα νεακια!!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Ποσο εβδομαδων εισαι θυμισε μου κοριτσι μου;

Κοριτσια εχει κανει καποια εξέταση τωρα αυτο το 3μηνο για d-dimer ;

Αχχχ ναιιιι!! Τι ομορφες αναμνησεις..κ τι ομορφα που μιλας ετσι για τον ανθρωπο σου!! Τιποτα δεν εμεινε πια για να κρατήσουμε τα ζουζουνακια μας αγκαλια!!

Τι είναι αυτή η εξέταση κορίτσι μου πρώτη φορά την ακούω..εμένα ο εμβρυολογος όταν κάναμε το ντοπλερ στις 31 εβδομάδες μου την έβγαλε 1700 μετά από ακριβώς δύο εβδομάδες πήγα στον γιατρό μου στο νοσοκομείο και μου το βγάλε το παιδί 2300 στις 33 εβδομάδες είπα να αγχωθω αλλά μετά λέω άστο μια χαρά είναι όλα..

Σήμερα έβλεπα ένα τέλειο δωράκι νύχτες πιγκουίνο που βγάζει και λευκούς ήχους..έχετε πάρει κάτι παρόμοιο??λέτε να βοηθάει καθόλου στον ύπνο και στην χαλάρωση??


VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολυυυυυ!! Κ σήμερα διάρροια.. Μπας κ έχω γαστρεντεριτιδα μωρέ??:-D  κ οι συσπασεις είναι πολλές αλλά δεν πονάνε. Τώρα που έχω στο μυαλό μου κ τη διαστολή καήκαμε... Μάτι δε θα κλείνουμε μέχρι να γεννήσω όπως καταλαβαίνετε!! 

Just now, Frogie είπε:

Τι είναι αυτή η εξέταση κορίτσι μου πρώτη φορά την ακούω..εμένα ο εμβρυολογος όταν κάναμε το ντοπλερ στις 31 εβδομάδες μου την έβγαλε 1700 μετά από ακριβώς δύο εβδομάδες πήγα στον γιατρό μου στο νοσοκομείο και μου το βγάλε το παιδί 2300 στις 33 εβδομάδες είπα να αγχωθω αλλά μετά λέω άστο μια χαρά είναι όλα..

Σήμερα έβλεπα ένα τέλειο δωράκι νύχτες πιγκουίνο που βγάζει και λευκούς ήχους..έχετε πάρει κάτι παρόμοιο??λέτε να βοηθάει καθόλου στον ύπνο και στην χαλάρωση??

Με το καλό το μωράκι σου κοριτσάκι μου!!!!!! 

Εγώ πήρα την ollie την κουκουβάγια.μήπως είναι στην ίδια σειρά με τον πιγκουίνο που λες? Είναι επαναφορτιζομενη, Έχει λευκούς ήχους,νανουρίσματα κ φωτίζει απαλά στην κοιλια της. Γενικά εγώ κ με τα δύο μεγαλύτερα παιδάκια μου νομίζω σώθηκα πραγματικά με τους λευκούς ήχους. Τι πιστολάκι κάψαμε βέβαια, τι στον απορροφητηρα με τις ώρες.. Χαμός! Αλλά ήρεμουσαν στο δευτερόλεπτο αυτό έχει σημασία. Τώρα θα δοκιμάσω το αρκουδάκι αυτό μήπως μάθουν κ δεν χρειάζονται δυνατό ήχο. Θα δείξει! 

  • Μου αρέσει 3

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...