Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Eflenew said:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Να είσαι καλα σε ευχαριστω!!!!

      39 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Εννοείται να το πάρεις χαλαρά !!! Ευτυχώς τελείωσε με τόσο γιατί πίστεψε με θα τράβαγες μεγάλο λούκι …. Και θα σου έπαιρνε αρκετό καιρό να προσπαθήσετε ! Αυτή η βλαστοκύστη είναι ταγμένη να είναι αγιο βαλεντινικη!!! ❤️

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Μεγάλη κουβέντα ο θηλασμός!!! Θεωρώ ότι το παν είναι η ενημέρωση. Εγώ ακούω ακόμα μανουλες που λένε δεν είχα γάλα και γι' αυτό δεν θήλασα. Νομίζω ότι εκεί έγινε κακή διαχείριση. Χωρίς να θέλω να προσβάλλω καποια μανούλα. Αλλωστε κάνει ό,τι θέλει με το παιδί της και ποια είμαι εγώ για να της πω τι θα κάνει και τι όχι;;

Προσωπικά δεν έχω εμπειρία, το γνωρίζετε! Έχω ενημερωθεί πάρα πολύ όμως και θα προσπαθήσω  να τα εφαρμόσω κιόλας! Γάλα έχεις όσο χρειάζεται το μωρό. Στην αρχή χρειάζεται πολύ μικρή ποσότητα και αυτό και παράγεται από το στήθος. Μετά αρχίζει η παραγωγή. Και έχουμε το σχήμα παραγωγης-ζητησης.

Και εγώ προσωπικά δεν έχω πάρει τίποτα από αποστηρωτες, γάλατα και τα σχετικά. Το μόνο που μου έδωσαν είναι πιπίλες και ένα μπουκάλι σε πακετο-δωρο, τα οποία δεν θέλω να χρησιμοποιήσω!! Και μια φίλη μου προθυμοποιήθηκε να μου δανείσει το θηλαστρο και επειδή φοβόμουν μήπως γεννηθεί πρόωρο και πρέπει να του πηγαίνω το πήρα να υπάρχει. Αν και θα νοίκιαζα το νοσοκομειακό που είναι καλύτερο σε αυτήν την περίπτωση. Θέλω πολύ να θηλάσω αποκλειστικά και όσο πάει!!! Νομίζω ότι ειναι ένα από τα πιο όμορφα ταξίδια!!! Είναι δυσκολο, αλλά είναι κάτι τόσο όμορφο!!! Εγώ ψαχτηκα πολύ γιατί έχω και επίπεδες θηλές και φοβόμουν πάρα πολύ μήπως δεν τα καταφέρω. Τώρα είμαι πιο αισιόδοξη και ο,τι και να γίνει θα το παλέψω μέχρι τέλους!!! Μόνο αν δεν παίρνει βάρος η' δεν βρέχει πάνες μετά από κάποιες μερες θα ψαχτω περαιτέρω.

Καλημέρα κορίτσια,ο θηλασμός όντως είναι μια μεγάλη κουβέντα νομίζω το βασικό είναι να μην έχεις άγχος όλα θα έρθουν φυσικά έχει ταλαιπωρία στην αρχή γιατί τα μωράκια θηλάζουν συνεχώς.Εγω τώρα που έχω ένα προωρακι χρειάστηκε στην αρχή να δώσω και λίγο συμπλήρωμα γιατί ήταν πολύ μικρό και κουραζόταν πολύ εύκολα οπότε πρώτα θήλαζα και μετά συμπλήρωμα με 10ml ξένο αυτό για τις πρώτες 3 μέρες μετά δεν χρειαζόταν άλλο.Επισης και στην πρώτη μου κόρη επειδή είχα ένα τοκετό 15 ώρες το πρώτο βράδυ κοιμηθηκα και η μικρή πήρε ένα γεύμα ξένο πάλι μετά θηλασαμε αποκλειστικά για ένα χρόνο. Αυτό που θέλω να σας πω είναι ότι και λίγο ξένο να χρειαστεί μην απογοητευτείς δεν χάνεται ο θηλασμός τόσο εύκολα αν υπάρχει θέληση

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, FofiK είπε:

Το διάβασα τραγουδιστα να ξέρεις χαχαχαχ

Εεετσι!! Πώς με πιάνεις χαχαχαχαχα

@katerinafilip μπράβο σας!!! Και προωρακι και αποκλειστικός θηλασμός  τώρα πια! Πατε πολύ καλά!! Από βάρος πάει καλά το μωρούλι σου??

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , evi1996 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Με το καλό τα μωράκια σας και σε οσεσ Γέννησαν να σας ζήσουν !!Ήθελα να σας ρωτήσω αν εσείς ειχατε κάνει εξετάσεις για θρόμβοφιλια;;;

Καλημερα κορίτσι μου, εγω ειχα κανει..αλλα σκεψου πριν καν μεινω εγκυος, λογω εξωσωματικης γιατι θελουν να τα τσεκαρουν ολα..αλλα για μενα ειναι μια εξεταση που επρεπε να γινεται παντα, αλλα απ οτι ξερω σπανια τη βαζουν οι γιατροι στις εγκυουλες!!!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Πώς είστε? Εγώ ηρεμία, περιμένω "Ένα του σημάδι μονοοο" χαχαχα

@Αντζελίνα 30 είναι η γνωστή προετοιμασία,  όλα φυσιολογικά εδώ που έχεις φτάσει!!! Πότε πας στο γιατρό?? 

Χαχαχα.. Θα έρθει που θα πάει.. 

Εχω αυτη την Πέμπτη γι αυτό δεν πήρα τηλ επειδη είναι μεθαύριο το ραντεβου.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

@Μαρίαφi αν δεν σε δεχτούν στην ομάδα στο φεις που λένε τα κορίτσια, πες σε εμάς που έχουμε μπει να σε προσκαλεσουμε.. Μια φίλη μου ενώ απαντησε στις ερωτήσεις δεν την είχαν δεχτεί για πολλές μέρες.. Την προσκάλεσα γράφοντας τον λόγο και την περιοχή που μένει και την δέχτηκαν..

@Vila στο Αρεταιειο που λες έχει το σεμινάριο και λαιβ και μέσω ζουμ.. Έχει σημασια πού θα το παρακολουθήσεις; 

Πάντως κορίτσια τα μέτρα για τον covid που παίρνουν τα μαιευτήρια δεν είναι ίδια.. κάθε νοσοκομείο κάνει τα δικά του.. Ενώ τα ιδιωτικά στην Αθήνα είναι ακόμη αυστηρά και επιτρέπεται μόνο ο μπαμπας, σε δημόσια έχουν χαλαρώσει τα μέτρα.. Στο Αλεξάνδρας γέννησε μια γνωστή μου και όχι μόνο έρχονταν επισκέπτες με τη μόνη διαφορά να μπαίνει ένας ένας αλλά έμεινε και η μαμά της μέσα.. Κανονικά δεν έπρεπε όλα τα μαιευτήρια να έχουν την ίδια τακτική από τον εοδυ; 

 

Με δέχτηκαν! Ευχαριστώ!!! Ααα! Τα λευκά μου αυτή την εβδομάδα είναι 18.600!!! Αφού όμως είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη δεν με πειράζει! 

2 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Με το καλό τα μωράκια σας και σε οσεσ Γέννησαν να σας ζήσουν !!Ήθελα να σας ρωτήσω αν εσείς ειχατε κάνει εξετάσεις για θρόμβοφιλια;;;

Εγώ έχω κάνει. Μου τις ζήτησε ο γιατρός στο πρώτο τρίμηνο αλλά λόγω παλαιότερων προβλημάτων υγείας τις είχα ήδη κάνει προ 5ετιας

πρίν από 2 λεπτά , Αντζελίνα 30 είπε:

Καλημέρα.. @FofiK και το Αρεταιειο είναι δημόσιο.. Ο, τι να ναι..

Τι κάνετε κορίτσια μου; πως πάτε; εγω από το Σάββατο νιώθω κάθε μέρα πονακια έντονα σαν περιόδου στο κάτω μέρος της κοιλιάς και στη μέση.. Δεν έχω δωσει σημασία  μέχρι τώρα μιας κι έχω μπει στον μήνα μου και τα θεωρω φυσιολογικά.. Αλλά μήπως σημαίνει κάτι που είναι σε καθημερινή βάση.. Και ξύπνησα σημερα δύο φορές με πόνο και σφυξιμο σε όλη την κοιλιά.. Που κάθε μέρα νιώθω λίγα τέτοια που μάλλον είναι συσπάσεις.. Λέτε να μη χρειάζεται να πάρω τον γιατρό να του πω ότι έχω καθημερινά πόνους περιόδου και να περιμένω το ραντεβού; 

Και εγώ πόνους περιόδου και χαμηλά! Προετοιμαζόμαστε σιγά σιγά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@katerinafilip Πολύ ωραίο που θηλασες και πρόωρακι!! Εμένα ήταν άγχος μου αυτό!! Αν γεννιόταν πρόωρο (ακόμα παίζει) η' αν αργούσα εγώ για κάποιο λόγο να μπορέσω να θηλάσω, ναι μπορεί και να έδινα αν μου πουν πως το χρειάζεται το μωρό αλλά αφού πρώτα το είχα παλέψει και είχα δει ότι δεν γίνεται αλλιώς. Δεν θέλω δλδ να πέσω κατευθείαν στην παγίδα του εύκολου. Δεν είμαι κατά στο να πάρει το μωρό λίγο ξένο γάλα, αλλά όχι αναίτια. Μόνο αν υπάρξει κάποια ανάγκη.

Κορίτσια πήγα για nst σήμερα και τα είπαμε και με τον γιατρό. Όλα καλά. Δεν κάναμε υπέρηχο βεβαια. Την επόμενη φορά μάλλον! Βασικά το nst εδειξε συσπάσεις, δύο μικρές και μια μεγαλουλα. Εγώ να πω την αλήθεια σοκαρίστηκα γιατί με τόσο μαγνήσιο δεν πίστευα ότι θα δείξει κάτι. Αλλά ο γιατρός δεν ανησυχήσε. Οπότε οκ, αυτός ξέρει καλύτερα!!! Συνεχίζω τα φάρμακα και αυτήν την εβδομάδα. Ξενέρωσα λίγο με αυτό. Αλλά από την άλλη λέω τι είναι μια εβδομάδα μπροστά στις 10; Ο γιατρός σήμερα ήταν αισιόδοξος, μου λέει άντε μπορεί να πας και 37η, γιατί όχι και 38η;;;!!!! Τον κοιταγα και δεν το πιστευα!!!! Νόμιζα με κοροϊδεύει!!! Ακόμα νομίζω ότι μου το είπε για να μου δώσει κουράγιο!! Όσο για την αντιβίωση, μου λεει πόση αντιβίωση να πάρεις και εσύ βρε κορίτσι μου;;; Κάτσε να επαναλάβουμε να δούμε αν όντως εμφανίζεται πάλι και μου λέει ίσως το αφήσουμε για τη γέννα να σου βάλλουμε αντιβίωση. Οπότε θα δούμε πάλι τι γινεται. Επίσης, τον ρωτησα, ποτέ πάω νοσοκομειο πέρα από το αν δω αίμα κλπ! Και μου είπε όταν έχω ανά 8 λεπτά περίπου συσπάσεις... Του λέω αν έρθω νωρίτερα από ανασφάλεια;;; Μου λέει αν δεν έχεις διαστολή θα σε στείλουμε για περπάτημα η' σπίτι και ξαναέρχεσαι! Όταν του είπα που μένω βέβαια μου είπε μάλλον εδώ γύρω θα την βγαλεις, γιατί είναι λίγο μακριά. Εντάξει τα ήξερα αυτά αλλά λέω κάτσε να τον ρωτήσω να είμαι σίγουρη. Επίσης, έχασα ένα κιλό!!!! Πολύ το χάρηκα!!! Η διατροφή της κορτιζόνης βοήθησε τελικά!!! Χαχαχα...

Περιμένουμε νομίζω πολλά νέα και από τις άλλες κοπέλες που είχαν σήμερα γιατρο!!!!

 

  • Μου αρέσει 5

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@katerinafilip Πολύ ωραίο που θηλασες και πρόωρακι!! Εμένα ήταν άγχος μου αυτό!! Αν γεννιόταν πρόωρο (ακόμα παίζει) η' αν αργούσα εγώ για κάποιο λόγο να μπορέσω να θηλάσω, ναι μπορεί και να έδινα αν μου πουν πως το χρειάζεται το μωρό αλλά αφού πρώτα το είχα παλέψει και είχα δει ότι δεν γίνεται αλλιώς. Δεν θέλω δλδ να πέσω κατευθείαν στην παγίδα του εύκολου. Δεν είμαι κατά στο να πάρει το μωρό λίγο ξένο γάλα, αλλά όχι αναίτια. Μόνο αν υπάρξει κάποια ανάγκη.

Κορίτσια πήγα για nst σήμερα και τα είπαμε και με τον γιατρό. Όλα καλά. Δεν κάναμε υπέρηχο βεβαια. Την επόμενη φορά μάλλον! Βασικά το nst εδειξε συσπάσεις, δύο μικρές και μια μεγαλουλα. Εγώ να πω την αλήθεια σοκαρίστηκα γιατί με τόσο μαγνήσιο δεν πίστευα ότι θα δείξει κάτι. Αλλά ο γιατρός δεν ανησυχήσε. Οπότε οκ, αυτός ξέρει καλύτερα!!! Συνεχίζω τα φάρμακα και αυτήν την εβδομάδα. Ξενέρωσα λίγο με αυτό. Αλλά από την άλλη λέω τι είναι μια εβδομάδα μπροστά στις 10; Ο γιατρός σήμερα ήταν αισιόδοξος, μου λέει άντε μπορεί να πας και 37η, γιατί όχι και 38η;;;!!!! Τον κοιταγα και δεν το πιστευα!!!! Νόμιζα με κοροϊδεύει!!! Ακόμα νομίζω ότι μου το είπε για να μου δώσει κουράγιο!! Όσο για την αντιβίωση, μου λεει πόση αντιβίωση να πάρεις και εσύ βρε κορίτσι μου;;; Κάτσε να επαναλάβουμε να δούμε αν όντως εμφανίζεται πάλι και μου λέει ίσως το αφήσουμε για τη γέννα να σου βάλλουμε αντιβίωση. Οπότε θα δούμε πάλι τι γινεται. Επίσης, τον ρωτησα, ποτέ πάω νοσοκομειο πέρα από το αν δω αίμα κλπ! Και μου είπε όταν έχω ανά 8 λεπτά περίπου συσπάσεις... Του λέω αν έρθω νωρίτερα από ανασφάλεια;;; Μου λέει αν δεν έχεις διαστολή θα σε στείλουμε για περπάτημα η' σπίτι και ξαναέρχεσαι! Όταν του είπα που μένω βέβαια μου είπε μάλλον εδώ γύρω θα την βγαλεις, γιατί είναι λίγο μακριά. Εντάξει τα ήξερα αυτά αλλά λέω κάτσε να τον ρωτήσω να είμαι σίγουρη. Επίσης, έχασα ένα κιλό!!!! Πολύ το χάρηκα!!! Η διατροφή της κορτιζόνης βοήθησε τελικά!!! Χαχαχα...

Περιμένουμε νομίζω πολλά νέα και από τις άλλες κοπέλες που είχαν σήμερα γιατρο!!!!

 

Βρε μια χαρά είσαι!!!! 37 σίγουρα λέω εγώ!! Εντωμεταξύ αυτός ο εντεροιος δεν έχω δει τι προκαλεί..  Πλέον βλέπω και εγώ πως αν κατι βρουν στην καλλιέργεια η αντιβίωση κατά τον τοκετό είναι σίγουρη! 

Όλε για τη διατροφή της κορτιζόνης ... εγώ με τη ζυγαριά έκοψα τις σχέσεις μας χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Βρε μια χαρά είσαι!!!! 37 σίγουρα λέω εγώ!! Εντωμεταξύ αυτός ο εντεροιος δεν έχω δει τι προκαλεί..  Πλέον βλέπω και εγώ πως αν κατι βρουν στην καλλιέργεια η αντιβίωση κατά τον τοκετό είναι σίγουρη! 

Όλε για τη διατροφή της κορτιζόνης ... εγώ με τη ζυγαριά έκοψα τις σχέσεις μας χαχαχαχα

Ναι οπότε γι' αυτό και αυτός μου είπε ας την πάρεις μία και καλή στο τέλος!!! Χαχαχαχ.. και εγώ φοβόμουν να ανέβω. Ήμουν 82 και σήμερα έδειξε 80,5. Ε τους είπα 81 γιατί λέω θα το βρω μπροστά μου το μισό!!!χαχαχαχ... 

  • Χαχα 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Πώς είστε? Εγώ ηρεμία, περιμένω "Ένα του σημάδι μονοοο" χαχαχα

@Αντζελίνα 30 είναι η γνωστή προετοιμασία,  όλα φυσιολογικά εδώ που έχεις φτάσει!!! Πότε πας στο γιατρό?? 

Κι εγώ τραγουδιστά το διάβασα αχχαχαχαχα... εντωμεταξυ άσχετο αλλά να σας πω να γελάσετε χθες με ρωτάει μια φίλη και για πες τι σου λείπει???η μπύρα της λέω μόνο η μπύρα και με κοιτάει σαν χαζή..μωρη μου λέει τι σου λείπει να σου πάρω δώρο για το παιδί χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα άσχετο αλλά το τραγούδι μου θύμισε μπουζούκια και το ενα έφερε το άλλο..:)) 

@V_baby σου εύχομαι κορίτσι μου να πάρεις τις βρομαδουλες σου..θα γεννήσεις φυσιολογικά η με καισαρική??

  • Χαχα 7

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Frogie είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??πως είναι οι κοιλιτσες??εμείς ξυπνήσαμε ζωηρές ζωηρές..μετράει καμιά ζάχαρο??τα πρωιναου έχουν τρελαθεί λίγο εδώ και μια βδομάδα και δεν ξέρω γιατί..:/ 

@Αντζελίνα 30 έχεις δίκιο ότι ο κάθε ένας κάνει τα δικά του..πάντως εγώ που θα γεννήσω στο δημόσιο της πόλης μου ο άντρας μου θα είναι μαζί μου από την αρχή και θα μείνει μαζί μας..επίσης δεν έχει αναφερθεί κανείς σε τεστ κορονοιου νομίζω πως δεν το κάνουμε..κι αν κάνεις καισαρική επιτρέπονται δύο άτομα να είναι μαζί σου..επίσης είναι ο τέως τελείως χαλαρά πια ειδικά εδώ που δεν είχαμε κρούσματα κάνουν τα στραβα μάτια και ένας ένας επισκέπτονται κανονικά..

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε? Εγώ κάνω μετρήσεις σακχάρου καθημερινά. φαγα ένα μικρό κομμάτι γλυκό με κακάο πριν λίγη ώρα και ο μικρός έχει τρελαθεί και κλωτσάει, επίσης είχε ποτό λικέρ, λέτε να πειράζει? Κακός τι έφαγα? Μου έχουν μπει ιδέες τώρα. Αυτές τις μέρες με πονάνε πολύ οι γάμπες μου κι εσάς? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Frogie είπε:

Κι εγώ τραγουδιστά το διάβασα αχχαχαχαχα... εντωμεταξυ άσχετο αλλά να σας πω να γελάσετε χθες με ρωτάει μια φίλη και για πες τι σου λείπει???η μπύρα της λέω μόνο η μπύρα και με κοιτάει σαν χαζή..μωρη μου λέει τι σου λείπει να σου πάρω δώρο για το παιδί χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα άσχετο αλλά το τραγούδι μου θύμισε μπουζούκια και το ενα έφερε το άλλο..:)) 

@V_baby σου εύχομαι κορίτσι μου να πάρεις τις βρομαδουλες σου..θα γεννήσεις φυσιολογικά η με καισαρική??

Γέλασα με τη μπύρα!!!χαχαχχαα...

Ευχαριστώ!!! Με το καλό τα μπεμπακια μας (στην ώρα τους)!!!

Φυσιολογικά το πάμε.... Δεν υπάρχει κάποια ένδειξη για καισαρική προς το παρόν... 

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε? Εγώ κάνω μετρήσεις σακχάρου καθημερινά. φαγα ένα μικρό κομμάτι γλυκό με κακάο πριν λίγη ώρα και ο μικρός έχει τρελαθεί και κλωτσάει, επίσης είχε ποτό λικέρ, λέτε να πειράζει? Κακός τι έφαγα? Μου έχουν μπει ιδέες τώρα. Αυτές τις μέρες με πονάνε πολύ οι γάμπες μου κι εσάς? 

Δε νομίζω να πειράζει. Η ποσότητα είναι πολύ μικρή. Μην το σκέφτεσαι καν. Έτσι και αλλιώς οι περισσότεροι γιατροί επιτρέπουν 1 ποτήρι κρασί την εβδομάδα. Οπότε δε νομίζω να είναι θέμα μια τόσο μικρή ποσότητα.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , V_baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@katerinafilip Πολύ ωραίο που θηλασες και πρόωρακι!! Εμένα ήταν άγχος μου αυτό!! Αν γεννιόταν πρόωρο (ακόμα παίζει) η' αν αργούσα εγώ για κάποιο λόγο να μπορέσω να θηλάσω, ναι μπορεί και να έδινα αν μου πουν πως το χρειάζεται το μωρό αλλά αφού πρώτα το είχα παλέψει και είχα δει ότι δεν γίνεται αλλιώς. Δεν θέλω δλδ να πέσω κατευθείαν στην παγίδα του εύκολου. Δεν είμαι κατά στο να πάρει το μωρό λίγο ξένο γάλα, αλλά όχι αναίτια. Μόνο αν υπάρξει κάποια ανάγκη.

Κορίτσια πήγα για nst σήμερα και τα είπαμε και με τον γιατρό. Όλα καλά. Δεν κάναμε υπέρηχο βεβαια. Την επόμενη φορά μάλλον! Βασικά το nst εδειξε συσπάσεις, δύο μικρές και μια μεγαλουλα. Εγώ να πω την αλήθεια σοκαρίστηκα γιατί με τόσο μαγνήσιο δεν πίστευα ότι θα δείξει κάτι. Αλλά ο γιατρός δεν ανησυχήσε. Οπότε οκ, αυτός ξέρει καλύτερα!!! Συνεχίζω τα φάρμακα και αυτήν την εβδομάδα. Ξενέρωσα λίγο με αυτό. Αλλά από την άλλη λέω τι είναι μια εβδομάδα μπροστά στις 10; Ο γιατρός σήμερα ήταν αισιόδοξος, μου λέει άντε μπορεί να πας και 37η, γιατί όχι και 38η;;;!!!! Τον κοιταγα και δεν το πιστευα!!!! Νόμιζα με κοροϊδεύει!!! Ακόμα νομίζω ότι μου το είπε για να μου δώσει κουράγιο!! Όσο για την αντιβίωση, μου λεει πόση αντιβίωση να πάρεις και εσύ βρε κορίτσι μου;;; Κάτσε να επαναλάβουμε να δούμε αν όντως εμφανίζεται πάλι και μου λέει ίσως το αφήσουμε για τη γέννα να σου βάλλουμε αντιβίωση. Οπότε θα δούμε πάλι τι γινεται. Επίσης, τον ρωτησα, ποτέ πάω νοσοκομειο πέρα από το αν δω αίμα κλπ! Και μου είπε όταν έχω ανά 8 λεπτά περίπου συσπάσεις... Του λέω αν έρθω νωρίτερα από ανασφάλεια;;; Μου λέει αν δεν έχεις διαστολή θα σε στείλουμε για περπάτημα η' σπίτι και ξαναέρχεσαι! Όταν του είπα που μένω βέβαια μου είπε μάλλον εδώ γύρω θα την βγαλεις, γιατί είναι λίγο μακριά. Εντάξει τα ήξερα αυτά αλλά λέω κάτσε να τον ρωτήσω να είμαι σίγουρη. Επίσης, έχασα ένα κιλό!!!! Πολύ το χάρηκα!!! Η διατροφή της κορτιζόνης βοήθησε τελικά!!! Χαχαχα...

Περιμένουμε νομίζω πολλά νέα και από τις άλλες κοπέλες που είχαν σήμερα γιατρο!!!!

 

Μια χαρα κοριτσι μου ολα καλα!! Μπραβο!! Θα δεις δεν θα κανεις προωρακι!! :x

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε? Εγώ κάνω μετρήσεις σακχάρου καθημερινά. φαγα ένα μικρό κομμάτι γλυκό με κακάο πριν λίγη ώρα και ο μικρός έχει τρελαθεί και κλωτσάει, επίσης είχε ποτό λικέρ, λέτε να πειράζει? Κακός τι έφαγα? Μου έχουν μπει ιδέες τώρα. Αυτές τις μέρες με πονάνε πολύ οι γάμπες μου κι εσάς? 

Οχι λογω σοκολατας θα ναι πιστευω κ γω χθες που εφαγα σοκοκοτα λογω nst αφου τελειωσα με το nst κ μεχρι το βραδυ αργα παρτυυυυυ!!! Πρεπινα χόρευε ασταματητα..χαχχαχ..αντε καλε σιγα ειναι πολλη μικρη η ποσοτητα..εμενα σκεψουμ αφηνει ενα με δυο ποτηρια κρασι την εβδομαδα..μην αγχωνεσαι..οι γαμπες..χαχαχ..νιωθω λες κ δουλευα ορθια 15ωρες οπως κ οι πατουσες απο κατω..οποτε μην ανησυχεις..βασικα νομιζω οτι προς το τελος ειναι φυσιολογικο απλα να πονας παντου..χαχα..εγω αυτο καταλαβαινω..

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε? Εγώ κάνω μετρήσεις σακχάρου καθημερινά. φαγα ένα μικρό κομμάτι γλυκό με κακάο πριν λίγη ώρα και ο μικρός έχει τρελαθεί και κλωτσάει, επίσης είχε ποτό λικέρ, λέτε να πειράζει? Κακός τι έφαγα? Μου έχουν μπει ιδέες τώρα. Αυτές τις μέρες με πονάνε πολύ οι γάμπες μου κι εσάς? 

Μην αγχώνεσαι καθόλου για το λικέρ κι εμένα με αφήνει ο γιατρός ένα ποτηράκι την εβδομάδα..αλλά δεν το πίνω κορίτσια γιατί είμαι μπεκροκανατα και είναι μαρτύριο να πιεις μόνο ένα..καλύτερα κανένα χαχαχχαχαχα...οι γαμπρός και οι πατούσες πονάνε κι εμένα και σκέψου δεν έχω βάλει κιλά λόγω διατροφής ζαχάρου αν έχεις βάλει και κάνα κιλακι φαντάζομαι θα πονάνε πολύ περισσότερο..

@V_baby από το στόμα σου κορίτσι μου και στου Θεού το αυτί που λένε..κι εμείς φυσιολογικά το πάμε αν και ακούω καμιά χαζομάρα ότι λόγω ζαχάρου η αντιπηκτικών θα πάω καισαρική..ο γιατρός βέβαια μου λέει ότι δεν στέκει τίποτα από τα δυο και πάμε βουρ όσο τραβήξει..

Ποιο κορίτσι έχει το πινακακι??να με βάλετε κι εμένα να μπω επίσημα στην παρέα??? :)

  • Μου αρέσει 2

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

Παρούσα!!!! :P

@Frogie μου πες μου λεπτομέρειες να σε βάλω στο πινακακι μας!!! 

Κορίτσια μόλις γύρισα από γιατρό! Λοιπόν.. δεν έχουμε σημάδια για γέννα ακόμη! Δεν έχει εμπεδωθεί το κεφαλάκι του, αλλά είναι χαμηλά. Ίσως αποφασίσει μέσα στη βδομάδα να σκάσει μύτη! Αν όχι θα με δεί πάλι τη Δευτέρα και θα αποφασίσουμε τότε τι και πώς. Αν αντέχεις μου λέει σε αφήνω και 41 εβδομάδα αλλά αυτό θα το δούμε γιατί περιέχει να είναι καλά και το μωράκι. Από βάρος μας τον βγάζει 3750!! Μάλλον θα χρειαστεί καινούργια φορμακια κορίτσια ο χοντρούλης μου :wub:

@V_baby σε βλέπω άνετα για 37η για να το λέει και ο γιατρουλης!!! 

Βρε παιδιά εμένα nst δε μου έχει κάνει ποτέ! 

@"Gigi" μου βρε λες τελικά να είμαστε μαζί μαιευτήριο?????

  • Μου αρέσει 6

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...