Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Vila είπε:

Καλημεεεεεεεεραααααα!!!!

@_marjio μου είδα στον ύπνο μου πως είμασταν όλες μαζί σε μια αίθουσα αναμονής και θα μας φώναζε μαία να μπούμε να γεννήσουμε και πρώτη φώναξε εσένα :D

Εγώ σχετικά καλά κοιμήθηκα, απλώς επειδή έφαγα μπόλικο ανανά το βράδυ σηκώθηκα πολλές φορές για τσισα!

 

 

 

Αχ κοριτσάκι μου.... τι γλυκό!!! Σας έχω μέσα στο μυαλό μου συνέχεια ❤ έχουμε έννοια η μια την άλλη και πόσο όμορφο είναι αυτό!! Άμα βγει το όνειρο σου παίξε και ένα τζόκερ χαχαχα

  • Μου αρέσει 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vila είπε:

Καλημεεεεεεεεραααααα!!!!

@_marjio μου είδα στον ύπνο μου πως είμασταν όλες μαζί σε μια αίθουσα αναμονής και θα μας φώναζε μαία να μπούμε να γεννήσουμε και πρώτη φώναξε εσένα :D

Εγώ σχετικά καλά κοιμήθηκα, απλώς επειδή έφαγα μπόλικο ανανά το βράδυ σηκώθηκα πολλές φορές για τσισα!

 

 

 

Ελα ρε συυυυυ!! Γλυκουλα..αντε να δούμε θα βγει τ ονειρο;!!;!;! 

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

Γυρισα απο το γιατρο...2400 μ ειπε περίπου...δεν εδειξε ο καρδιοτοκογραφος συσπασεις...μ ειπε απλα ξεκουραση...προχωραμε!

Μπράβο η μπουμπουκα σου!!! Πάμε για τερματισμό!!!

Just now, kerasia93 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε;εγω περιμενω το φαι να γινει να φαμε!φασολακια σημερα εσεις τι καλο;

Φασολάκια και εμείς σήμερα!! Με φετούλα και ψωμάκι για βουτες..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια μου.!! @Vila τι γλυκο ονειρο  πλησιαζει ο καιρος για ολες σας.. εγω τωρα θα γεννουσα με το αρχικο πλανο που ηταν η 38η βδομαδα 

πως περασε φιλες μου ο καιρος και σιγα σιγα θα γεμσει με μπεμπακια η συζητηση μας.! 

εμας ξεκινησαν οι κολικοι και ποναμε πολυ εδω και 2 μερες, αγκαλιτσες και χαδακια στην κοιλιτσα για να περασουν η καημενη εχει πολλα αερια και ολη την μερα μας ριχνει πορδιτσες χιχιχι ο μπανπας της λεει οτι θα την βιντεοσκοπηση για να της το δειξει οταν μεγαλωσει την ωρα που θα λεει " δεν κλανουν μπαμπα οι γυναικες" χαχαχα.. τρελενοναι οταν κοιμαται και χαμογελαει ειναι για ρουφισμα η ατιμη..! απο κιλα φτασαμε 3200 και πειναμε ολη την ωρα χαχαχα

Just now, elenakii22 είπε:

Γυρισα απο το γιατρο...2400 μ ειπε περίπου...δεν εδειξε ο καρδιοτοκογραφος συσπασεις...μ ειπε απλα ξεκουραση...προχωραμε!

μπραβο το μπουμπουκι σου.!

 

Just now, kerasia93 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε;εγω περιμενω το φαι να γινει να φαμε!φασολακια σημερα εσεις τι καλο;

εμεις αρακα σημερα 

Just now, Emma9 είπε:

Παιδια του λαδερου σημερα!! Εγω μπαμιες!!

πω πω τελειο φαγητο απο τα αγαπημενα μου.. και με κοτοπουλακι στον φουρνο ειναι τελειο

  • Μου αρέσει 7

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια πως είσαστε σήμερα? Τι κάνουν οι κοιλιτσες? Εμείς πήγαμε για μια βουτιά λόγω ότι άρχισε πάλι η ζέστη αλλά ήτανε παγωμένη κ εγώ δε μπήκα μόνο μέχρι τα γόνατα περίπου κ ψιλό άρπαξα στο χρώμα σκεφτείτε δεν έκατσα στον ήλιο καθόλου μόνο όσο ήμουν στο νερό. Εμείς σήμερα κάτι γρήγορο μια ομελέτα με σαλατουλα μια χαρά. Λίγες μέρες ακόμα μπαίνω κ εγώ στο μήνα μου κ αρχίζω κ αγχώνομαι λιγάκι μπορώ να πω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε;εγω περιμενω το φαι να γινει να φαμε!φασολακια σημερα εσεις τι καλο;

Εγώ σήμερα εψησα φιλέτο κοτόπουλο και έκανα μια σαλάταρα με λαχανικά και πένες και σως γιαουρτιού έφαγα μέχρι αηδιας και τώρα βογκαω..

Κορίτσια από υγρά έχετε κι εσείς μπόλικα??σήμερα νιώθω ότι είναι πολλά και καθόλου πηχτα σόρρυ κιόλας μεσημεριατικο..

Just now, Gianna! είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είσαστε σήμερα? Τι κάνουν οι κοιλιτσες? Εμείς πήγαμε για μια βουτιά λόγω ότι άρχισε πάλι η ζέστη αλλά ήτανε παγωμένη κ εγώ δε μπήκα μόνο μέχρι τα γόνατα περίπου κ ψιλό άρπαξα στο χρώμα σκεφτείτε δεν έκατσα στον ήλιο καθόλου μόνο όσο ήμουν στο νερό. Εμείς σήμερα κάτι γρήγορο μια ομελέτα με σαλατουλα μια χαρά. Λίγες μέρες ακόμα μπαίνω κ εγώ στο μήνα μου κ αρχίζω κ αγχώνομαι λιγάκι μπορώ να πω.

Σε τι εβδομάδα εισια εσύ κορίτσι μου??ρίχνεις κι εσύ βουτιές??τι ωραία :)

μενεις σε νησί??

  • Μου αρέσει 1

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα!!!πιστεύω οτι μπορεις να φτασεις,ειδικα αν σκεφτεις οτι ηδη εχεις παει πολυ πιο μακρυα απο οτι υπολογιζες!!τράχηλο ειχα δει αρχες του μηνα γυρω στο 3 ειναι 3.10 καπου εκει...αν εχω χρονο μπορει να πεταχτώ σμρ...ξεκινησα παλι μαγνησιο κ βλεπουμε..κ να παω θα μ πει να ξεκουράζομαι,εγω δουλευω ακομα αλλα θα σταματησω απο βδομαδα για να μπω σιγουρα στο μηνα μ μην γινει τπτ γτ ειμαστε κ σε νησι κ αν γεννηθεί πρόωρο κ χρειστει υππστηριξη θα πρέπεινα παει πατρα αθηνα πραγμα παρα πολυ δυσκολο για εμας...κατι που θα ειμαι απο καισαρικη κατι που εχω κ ενα διχρονο...οποτε πρεπει να προσεχω λιγο παραπανω...

Μακάρι να φτάσω! Και εγώ αισιόδοξη είμαι από εδώ και περα.

Μια χαρά είναι ο τράχηλος σου!!! Αν παίρνεις και μαγνήσιο βοηθάει αρκετά για τις συσπάσεις. Αλλά αν δεν ξεκουράζεσαι και εσύ να ξέρεις τα φάρμακα δεν μπορούν να κάνουν δουλειά 100%. Όσο μπορείς επιστράτευσε όποιον έχεις για βοήθεια και με τη δουλειά οκ, αφού σταματάς την άλλη εβδομάδα θα μπορέσεις λίγο να είσαι πιο χαλαρή. Μόνο μη ξεκινήσεις δουλειές στο σπίτι κλπ μετά. Μια χαρά θα φτάσεις στο μήνα σου απλά πρόσεξε αυτές τις τελευταίες μέρες. Τίποτα δεν εμεινε!!!

@Athinaa πως είστε;;;; Αυτό ήταν;;; Ερωτεύτηκες και εσύ;;; Πάει;;; Χαχαχαχα... Περιμένουμε νεα σου!!! 

 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Frogie είπε:

Εγώ σήμερα εψησα φιλέτο κοτόπουλο και έκανα μια σαλάταρα με λαχανικά και πένες και σως γιαουρτιού έφαγα μέχρι αηδιας και τώρα βογκαω..

Κορίτσια από υγρά έχετε κι εσείς μπόλικα??σήμερα νιώθω ότι είναι πολλά και καθόλου πηχτα σόρρυ κιόλας μεσημεριατικο..

Σε τι εβδομάδα εισια εσύ κορίτσι μου??ρίχνεις κι εσύ βουτιές??τι ωραία :)

μενεις σε νησί??

@Frogie το Σάββατο μπαίνω στις 36 βδομάδες. Βουτιές τώρα είναι σχετικό δε κάνει τώρα αλλά σιγά σιγά μπαίνω αλλά λόγω το ότι ήτανε παγωμένη για να μην έχω συσπάσεις δε μπήκα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γύρισα από τον γιατρό.. Είμαι 36 και 5 μερες.. Έκανα καρδιοτοκογραφο και έχω συχνές συσπάσεις και η μήτρα μου έχει έντονη κινητικότητα.. Η μπέμπα όμως είναι μικρουλα.. Είναι μόνο 2300 :-(.. Την περίμενε λίγο παραπάνω αλλά μου είπε ότι είναι μέσα στην καμπυλη προς το κατωτοτατο επίπεδο.. Αλλά από την αρχή της εγκυμοσύνης η ανάπτυξή της είναι φυσιολογική.. Πιστεύει ότι θα γεννηθεί 2600 με 2800 το πολύ.. Θα με δει σε 15 μέρες.. δεν θέλει νωρίτερα γιατί ο τράχηλος είναι κλειστός ακόμη.. Και πρέπει να περπατήσω αυτές τις μέρες πολύ.. Αλλά πιστευει δεν θα φτάσω την πητ μου είπε, λόγω της έντονης κινητικότητας της μήτρας.. 

Ακούω εσάς που είναι μεγάλα και εμένα είναι μινιόν.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

@Frogie το Σάββατο μπαίνω στις 36 βδομάδες. Βουτιές τώρα είναι σχετικό δε κάνει τώρα αλλά σιγά σιγά μπαίνω αλλά λόγω το ότι ήτανε παγωμένη για να μην έχω συσπάσεις δε μπήκα.

Εγώ την Κυριακή μπαίνω στις 35 μια βδομαδουλα μας περνάτε :)

Σήμερα εγώ είμαι λίγο αγχομενη ρε κορίτσια έχω κάτι πονακια περιόδου χωρίς πέτρωμα κοιλιάς αλλά δεν τα είχα είναι νορμάλ τώρα αυτό??σκέφτηκα μήπως φταίει ότι έχω να πάω τουαλέτα δύο μέρες μπορεί και τρεις..αλλά παρόλα αυτά με έχει ρίξει λίγο και είναι μακρυά και το ραντεβού στον γιατρό και θα σκάσω..

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από τον γιατρό.. Είμαι 36 και 5 μερες.. Έκανα καρδιοτοκογραφο έχω συχνές συσπασειςκαο η μήτρα μου έχει έντονη κινητικότητα.. Η μπέμπα όμως είναι μικρουλα.. Είναι μόνο 2300 :-(.. Την περίμενε λίγο παραπάνω αλλά μου είπε ότι είναι μέσα στην καμπυλη προς το κατωτοτατο επίπεδο.. Αλλά από την πορεία της από την αρχή της ανάπτυξη της είναι φυσιολογικό.. Θα με δει σε 15 μέρες.. δεν θέλει νωρίτερα γιατί ο τράχηλος είναι κλειστός ακόμη.. Και πρέπει να περπατήσω αυτές τις μέρες πολύ.. Αλλά πιστευει δεν θα φτάσω την πητ μου είπε, λόγω της έντονης κινητικότητας της μήτρας.. 

Κοριτσαρα μου μην στεναχωριέσαι το σημαντικό είναι ότι είσαστε στην καμπύλη και ότι θα είναι μια χαρά και αύριο να γεννήσεις..είναι το πρώτο σου??σου είπε να αρχίσεις περπάτημα γιια να βοηθήσεις να ανοίξει ο τράχηλος??? 


VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frogie είπε:

Εγώ την Κυριακή μπαίνω στις 35 μια βδομαδουλα μας περνάτε :)

Σήμερα εγώ είμαι λίγο αγχομενη ρε κορίτσια έχω κάτι πονακια περιόδου χωρίς πέτρωμα κοιλιάς αλλά δεν τα είχα είναι νορμάλ τώρα αυτό??σκέφτηκα μήπως φταίει ότι έχω να πάω τουαλέτα δύο μέρες μπορεί και τρεις..αλλά παρόλα αυτά με έχει ρίξει λίγο και είναι μακρυά και το ραντεβού στον γιατρό και θα σκάσω..

Κοριτσαρα μου μην στεναχωριέσαι το σημαντικό είναι ότι είσαστε στην καμπύλη και ότι θα είναι μια χαρά και αύριο να γεννήσεις..είναι το πρώτο σου??σου είπε να αρχίσεις περπάτημα γιια να βοηθήσεις να ανοίξει ο τράχηλος??? 

Ναι το πρώτο μου είναι.. Ναι για να ανοιξει ο τραχηλος τελείως.. 2 με 3 ώρες περπάτημα.. Γιατί εφόσον έχω συσπάσεις πρέπει να ανοίξει ο τράχηλος και πρέπει να βοηθήσω.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Frogie είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε σήμερα??εγώ τώρα λεω να σηκωθώ από το κρεβάτι :) το ζαχαρο νηστείας μου έχει απορρυθμιστει τελείως και δεν καταλαβαίνω το λόγο 98 μετρηθηκα σήμερα..και ο γιατρός δεν μου έβαλε εξέταση ούρων αυτό το μήνα και σκέφτομαι μήπως πρέπει να του πω κάτι.. :/ 

 

Εντωμεταξυ έχω μια κουδουνιστρα και την κουνάω πάνω από την κοιλιά μου και η σκατιαρουλα η μπέμπα κουνιέται δεν θα αντέξω θα το φάω αυτό το μωρό όταν σκάσει μύτη χαχαχχαχ..τρελομαμα από κοιλιά...

Καλησπέρα, μήπως πρέπει να δει τις μετρήσεις σου ένας διαβητολογος? Και να σου δώσει διατροφή για αρχή. Κι εγώ το μετράω από την αρχή σχεδόν αλλά όλες οι μετρήσεις μου είναι άριστες τζάμπα τα λεφτά στις ταινίες. Και με έβαλε προληπτικά να το κάνω η ενδοκρινολογος μου γιατί είναι και διαβητολογος και έχει τα κολλήματα της.Μη τυχόν και παρουσιάσω διαβήτη κύησης, μέχρι που οι πρώτες μετρήσεις μου μετά τα γεύματα ήταν κάτω του 100 και μου λέει μήπως πείνας? Πάντως εμένα όριο μου είχε δώσει στην πρωινή μέτρηση νηστικη το 90 και μετά τα γεύματα μέχρι το 120.ο γυναικολόγος σου τι λέει για αυτό? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...