Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Vila είπε:

Παρούσα!!!! :P

@Frogie μου πες μου λεπτομέρειες να σε βάλω στο πινακακι μας!!! 

Κορίτσια μόλις γύρισα από γιατρό! Λοιπόν.. δεν έχουμε σημάδια για γέννα ακόμη! Δεν έχει εμπεδωθεί το κεφαλάκι του, αλλά είναι χαμηλά. Ίσως αποφασίσει μέσα στη βδομάδα να σκάσει μύτη! Αν όχι θα με δεί πάλι τη Δευτέρα και θα αποφασίσουμε τότε τι και πώς. Αν αντέχεις μου λέει σε αφήνω και 41 εβδομάδα αλλά αυτό θα το δούμε γιατί περιέχει να είναι καλά και το μωράκι. Από βάρος μας τον βγάζει 3750!! Μάλλον θα χρειαστεί καινούργια φορμακια κορίτσια ο χοντρούλης μου :wub:

@V_baby σε βλέπω άνετα για 37η για να το λέει και ο γιατρουλης!!! 

Βρε παιδιά εμένα nst δε μου έχει κάνει ποτέ! 

@"Gigi" μου βρε λες τελικά να είμαστε μαζί μαιευτήριο?????

Σευχαριστω αγαπημένη μου έχω Πητ 9/8 και έχω κοριτσάκι :)

ο γλυκούλης έχει βολεύει στην κοιλίτσα και δεν το παίρνει απόφαση ε??όποτε θέλει αυτός αφού τον παρακολουθείτε <3 όσο για τα φορμακια χαλάλι τα new born σίγουρα θα τον στενεύουν αν πήρες χιχιχιχιχι..η θα τα βάλει για κάνα δυβδομαδο.. το nst είναι ο καρδιοτοκογραφος??

  • Μου αρέσει 1

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Frogie είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου για το λικέρ κι εμένα με αφήνει ο γιατρός ένα ποτηράκι την εβδομάδα..αλλά δεν το πίνω κορίτσια γιατί είμαι μπεκροκανατα και είναι μαρτύριο να πιεις μόνο ένα..καλύτερα κανένα χαχαχχαχαχα...οι γαμπρός και οι πατούσες πονάνε κι εμένα και σκέψου δεν έχω βάλει κιλά λόγω διατροφής ζαχάρου αν έχεις βάλει και κάνα κιλακι φαντάζομαι θα πονάνε πολύ περισσότερο..

@V_baby από το στόμα σου κορίτσι μου και στου Θεού το αυτί που λένε..κι εμείς φυσιολογικά το πάμε αν και ακούω καμιά χαζομάρα ότι λόγω ζαχάρου η αντιπηκτικών θα πάω καισαρική..ο γιατρός βέβαια μου λέει ότι δεν στέκει τίποτα από τα δυο και πάμε βουρ όσο τραβήξει..

Ποιο κορίτσι έχει το πινακακι??να με βάλετε κι εμένα να μπω επίσημα στην παρέα??? :)

Για να στο λέει ο γιατρός κάτι θα ξέρει καλύτερα!!! Σου εύχομαι να πας φυσιολογικά και με καν(έναν) πόνο!!! 

Just now, Frogie είπε:

Σευχαριστω αγαπημένη μου έχω Πητ 9/8 και έχω κοριτσάκι :)

ο γλυκούλης έχει βολεύει στην κοιλίτσα και δεν το παίρνει απόφαση ε??όποτε θέλει αυτός αφού τον παρακολουθείτε <3 όσο για τα φορμακια χαλάλι τα new born σίγουρα θα τον στενεύουν αν πήρες χιχιχιχιχι..η θα τα βάλει για κάνα δυβδομαδο.. το nst είναι ο καρδιοτοκογραφος??

Ναι είναι ο καρδιοτοκογραφος!!! Εσύ ξεκίνησες;;

Just now, Vila είπε:

Παρούσα!!!! :P

@Frogie μου πες μου λεπτομέρειες να σε βάλω στο πινακακι μας!!! 

Κορίτσια μόλις γύρισα από γιατρό! Λοιπόν.. δεν έχουμε σημάδια για γέννα ακόμη! Δεν έχει εμπεδωθεί το κεφαλάκι του, αλλά είναι χαμηλά. Ίσως αποφασίσει μέσα στη βδομάδα να σκάσει μύτη! Αν όχι θα με δεί πάλι τη Δευτέρα και θα αποφασίσουμε τότε τι και πώς. Αν αντέχεις μου λέει σε αφήνω και 41 εβδομάδα αλλά αυτό θα το δούμε γιατί περιέχει να είναι καλά και το μωράκι. Από βάρος μας τον βγάζει 3750!! Μάλλον θα χρειαστεί καινούργια φορμακια κορίτσια ο χοντρούλης μου :wub:

@V_baby σε βλέπω άνετα για 37η για να το λέει και ο γιατρουλης!!! 

Βρε παιδιά εμένα nst δε μου έχει κάνει ποτέ! 

@"Gigi" μου βρε λες τελικά να είμαστε μαζί μαιευτήριο?????

Μακάρι!!! 

Μου κάνει εντύπωση. Συνήθως ξεκινάνε 36η εβδομάδα απλά εγώ τα ξεκίνησα νωρίς επειδή υπήρχε θέμα. Βέβαια, ίσως δεν το θεώρησε απαραίτητο ο γιατρός σου εφοσον ακούει την καρδούλα του και στον υπέρηχο και βλέπει ότι πάει καλά και γιατί αισθάνεσαι και εσύ η ίδια το μωρό. Τέλος ίσως επειδή δεν έχει εμπεδωθεί το μωρό ακόμα να μην έδινε πολύ σημασία και στις συσπάσεις. Μεταξύ μας, θεωρώ πως με τον υπέρηχο έχεις πιο καλή εικόνα για το έμβρυο. Βλέπεις τα πάντα (εκτός από τις συσπάσεις). Στο nst απλά ακούς παλμούς και βλέπεις αν έχεις συσπάσεις. Που τις συσπάσεις οκ τις καταλαβαίνεις και μόνη σου τις περισσότερες. Και δεν σημαίνει ότι γέννας με τις συσπασεις. Πρέπει να έχεις και διαστολή και και και... Οπότε δεν χάνεις και κάτι το τρομερό!!! Από την στιγμή που σου κάνει υπέρηχο είσαι καλυμμένη πιστεύω!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Για να στο λέει ο γιατρός κάτι θα ξέρει καλύτερα!!! Σου εύχομαι να πας φυσιολογικά και με καν(έναν) πόνο!!! 

Ναι είναι ο καρδιοτοκογραφος!!! Εσύ ξεκίνησες;;

Μακάρι!!! 

Μου κάνει εντύπωση. Συνήθως ξεκινάνε 36η εβδομάδα απλά εγώ τα ξεκίνησα νωρίς επειδή υπήρχε θέμα. Βέβαια, ίσως δεν το θεώρησε απαραίτητο ο γιατρός σου εφοσον ακούει την καρδούλα του και στον υπέρηχο και βλέπει ότι πάει καλά και γιατί αισθάνεσαι και εσύ η ίδια το μωρό. Τέλος ίσως επειδή δεν έχει εμπεδωθεί το μωρό ακόμα να μην έδινε πολύ σημασία και στις συσπάσεις. Μεταξύ μας, θεωρώ πως με τον υπέρηχο έχεις πιο καλή εικόνα για το έμβρυο. Βλέπεις τα πάντα (εκτός από τις συσπάσεις). Στο nst απλά ακούς παλμούς και βλέπεις αν έχεις συσπάσεις. Που τις συσπάσεις οκ τις καταλαβαίνεις και μόνη σου τις περισσότερες. Και δεν σημαίνει ότι γέννας με τις συσπασεις. Πρέπει να έχεις και διαστολή και και και... Οπότε δεν χάνεις και κάτι το τρομερό!!! Από την στιγμή που σου κάνει υπέρηχο είσαι καλυμμένη πιστεύω!!!

 

Έκανα μια φορά πριν κάνα μήνα γιατί είχα δει λίγο αιματακι και ήταν Σάββατο και με ανέλαβαν οι μαίες και μου κάναν μέχρι να έρθει ο γιατρός..τώρα έχω ραντεβού 13/7 και θα παω για καρδιοτοκογραφο και  υπέρηχο μου είπε..

Από κλάμα πως πάτε εσείς??εγώ την τελευταία εβδομάδα κλαίω τόσο πολύ που μετά κλαίω και λίγο ακόμα από τύψεις..είμαι έρμαιο των ορμονών μου..

  • Μου αρέσει 1

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

@Vila μου πολύ θετικό που σου είπε πως θα σε περιμένει μέχρι τη 41η εβδομάδα!!!  Ελπίζω να μη χρειαστεί γιατί και εσύ ίσως να αγχωθείς και να μην αφήσεις το σώμα σου να κάνει τη δουλειά του :wink: Μακάρι να έρθει αυτή την εβδομάδα ο μπουλουκος σου!!!

Just now, Frogie είπε:

 

Έκανα μια φορά πριν κάνα μήνα γιατί είχα δει λίγο αιματακι και ήταν Σάββατο και με ανέλαβαν οι μαίες και μου κάναν μέχρι να έρθει ο γιατρός..τώρα έχω ραντεβού 13/7 και θα παω για καρδιοτοκογραφο και  υπέρηχο μου είπε..

Από κλάμα πως πάτε εσείς??εγώ την τελευταία εβδομάδα κλαίω τόσο πολύ που μετά κλαίω και λίγο ακόμα από τύψεις..είμαι έρμαιο των ορμονών μου..

Καλά έριξα σήμερα ένα κλάμα ακούγοντας Χατζή πωπω ευτυχώς δε με είδαν γιατί δε θα γλυτωνα το γιουχαρισμα χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@Vila μου πολύ θετικό που σου είπε πως θα σε περιμένει μέχρι τη 41η εβδομάδα!!!  Ελπίζω να μη χρειαστεί γιατί και εσύ ίσως να αγχωθείς και να μην αφήσεις το σώμα σου να κάνει τη δουλειά του :wink: Μακάρι να έρθει αυτή την εβδομάδα ο μπουλουκος σου!!!

Καλά έριξα σήμερα ένα κλάμαακούγοντας Χατζή πωπω ευτυχώς δε με είδαν γιατί δε θα γλυτωνα το γιουχαρισμα χαχαχαχα

Χαχαχααχαχαχα..εγώ πέρα από το ότι συγκινουμε με το παραμικρό το καλό είναι ότι με πιάνει το παράπονο τόσο εύκολα και ξεσπάω σε λιγμους..σήμερα βγήκαμε έξω και έφαγα η ερμη 4-5 πατατάκια και ανέβασα ζάχαρο 130 και μου είπε ο έρμος ο άντρας μου μα αφού ξέρεις κι εσύ τι τα τρως..αυτό ήταν λιγμοι..μετά γελάω με μένα που κλαίω τόσο εύκολα αλλά εκείνη την ώρα λες και ήρθε το τέλος του κόσμου..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 05/06!

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️ 

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Σταυρούλα Γ 19/07 έκπληξη! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️ 

@ntoremi 24/07 αγοράκι! ♥️

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 15/06!

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγοράκι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Mammatobe 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Frogie 09/08 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 7

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Vila είπε:

Παρούσα!!!! :P

@Frogie μου πες μου λεπτομέρειες να σε βάλω στο πινακακι μας!!! 

Κορίτσια μόλις γύρισα από γιατρό! Λοιπόν.. δεν έχουμε σημάδια για γέννα ακόμη! Δεν έχει εμπεδωθεί το κεφαλάκι του, αλλά είναι χαμηλά. Ίσως αποφασίσει μέσα στη βδομάδα να σκάσει μύτη! Αν όχι θα με δεί πάλι τη Δευτέρα και θα αποφασίσουμε τότε τι και πώς. Αν αντέχεις μου λέει σε αφήνω και 41 εβδομάδα αλλά αυτό θα το δούμε γιατί περιέχει να είναι καλά και το μωράκι. Από βάρος μας τον βγάζει 3750!! Μάλλον θα χρειαστεί καινούργια φορμακια κορίτσια ο χοντρούλης μου :wub:

@V_baby σε βλέπω άνετα για 37η για να το λέει και ο γιατρουλης!!! 

Βρε παιδιά εμένα nst δε μου έχει κάνει ποτέ! 

@"Gigi" μου βρε λες τελικά να είμαστε μαζί μαιευτήριο?????

Βιλιτσααα κι εμένα έτσι μπουλουκος είναι με μαγουλαρες για φάγωμα!Μου χουν πει το τεσσαρι θα το φτάσουμε αν πάρουμε όλο το μήνα! Του τραγουδαω κι εγώ  χοντρούλη μου εσύ είσαι το μανούλι μου και μου λέει η μάνα μου μη λες χοντρούλη το παιδί χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχα

Μπράβο στο γιατρουλη σου που θα σε περιμένει! Ααα και να ξέρεις οι επαφές βοηθάνε (μας το χε πει η μαία στα μαθήματα, και χαρακτηριστικά μας είπε οι ελεύθερες ολοκληρωμένες επαφές," να μη καψει τσάμπα το μηχάνημα δηλαδή" χαχαχαχχαχαχχαχ) Να μου πεις με τι κουράγιο... Κ θα καταλάβω απολύτως.

Καλημέρα κορίτσια και κοιλιτσες καλοκαιρινές!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 4

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Πώς ειστε; είμαστε όλες εδώ ή έχουμε τίποτα??  Για να δούμε πότε θα πάρουν μπροστά οι "μηχανές"??

Εγώ κοιμήθηκα βαθιά απόψε, μόνο 2 φορές σηκώθηκα για τουαλέτα! Τέλεια!! 

 

  • Μου αρέσει 4

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα έχει online μάθημα από το Αρεταίειο για το θηλασμό. Μπείτε είτε στη σελίδα του fb σύλλογος Φίλων Αρεταίειου που λέει κ λεπτομέρειες,  ή στείλτε mail στο [email protected] να σας στείλουν το λινκ για zoom. Θα προβληθεί και live στο Facebook

Just now, FofiK είπε:

 

  • Μου αρέσει 4

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!!εγώ ακόμη ξαπλωμένη τεμπελιάζω! πήγαμε στο γιατρό χθες πρωί πρωί ,του είπα για τους πόνους στη μέση, ειχα κ συσπασεις όταν πήγαμε αλλά όχι επώδυνες.επίσης εδώ κ 2-3 μέρες επισκέπτομαι συνέχεια την τουαλέτα.. Αντίο δυσκοιλιοτητα χάχα! Με εξέτασε κ κολπικά κ μου είπε ότι έχει ήδη ξεκινησει η διαστολη αλλά δε σημαίνει γεννάμε.. Μπορεί να προχωρήσει αργά αργά ή το αντίθετο βεβαια.ποτέ δε ξέρεις! Αυτός φεύγει χαλκιδικη χειμώνα καλοκαίρι από Πέμπτη έως Κυριακή κ μου είπε δεν θα παει γιατι λογικά στην 3η γέννα θα έχουμε γρήγορη εξέλιξη οπότε υποθέτει ότι μέχρι την Κυριακή θα έχω γεννήσει! Μόλις αισθανθώ οποιοδήποτε πονακι να πάω στην κλινική μου ειπε. Οπότε μάλλον θα είμαι η επόμενη κορίτσια! @Vila μου πρέπει να βιαστείς χάχα! Ούτε κ μένα μου έκανε nst.

  • Μου αρέσει 10

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ να κοιμήθηκα το πολύ 2 ώρες ζήτημα είναι... και το κακο είναι ότι όταν δεν κοιμάμαι, τρώω!!!!!!

Στις 6 πήγα για καφέ και τώρα σπίτι.. δεν περνάει η ώρα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιαα!!τι κανετε;εμεις μολις γυρισαμε απο γιατρο 35+3 σημερα και μας ειπε η γιατρος οτι εμεινε πισω λιγες μερες και αντι για 400γρ πηρε 330γρ.και η αληθεια ειναι πως εχω αγχωθει


vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Vila είπε:

Παρούσα!!!! :P

@Frogie μου πες μου λεπτομέρειες να σε βάλω στο πινακακι μας!!! 

Κορίτσια μόλις γύρισα από γιατρό! Λοιπόν.. δεν έχουμε σημάδια για γέννα ακόμη! Δεν έχει εμπεδωθεί το κεφαλάκι του, αλλά είναι χαμηλά. Ίσως αποφασίσει μέσα στη βδομάδα να σκάσει μύτη! Αν όχι θα με δεί πάλι τη Δευτέρα και θα αποφασίσουμε τότε τι και πώς. Αν αντέχεις μου λέει σε αφήνω και 41 εβδομάδα αλλά αυτό θα το δούμε γιατί περιέχει να είναι καλά και το μωράκι. Από βάρος μας τον βγάζει 3750!! Μάλλον θα χρειαστεί καινούργια φορμακια κορίτσια ο χοντρούλης μου :wub:

@V_baby σε βλέπω άνετα για 37η για να το λέει και ο γιατρουλης!!! 

Βρε παιδιά εμένα nst δε μου έχει κάνει ποτέ! 

@"Gigi" μου βρε λες τελικά να είμαστε μαζί μαιευτήριο?????

Εεε το μικρουλακι εχει αραξει!!! Δεν ψήνεται ακόμα!!! Χαχαχα..ωχ παναγια μου ενα μπεμπονι που θα βγει!!!ενταξει μπορει ο δικος σου να καλυπτεται απ τους υπερηχους..ποιος ξερει;!;! Ο καθε γιατρος....αντε λοιπον να δουμε ποτε θα σκασει μυτη το γλυκακι!!

10 ώρες πρίν, Frogie είπε:

 

Έκανα μια φορά πριν κάνα μήνα γιατί είχα δει λίγο αιματακι και ήταν Σάββατο και με ανέλαβαν οι μαίες και μου κάναν μέχρι να έρθει ο γιατρός..τώρα έχω ραντεβού 13/7 και θα παω για καρδιοτοκογραφο και  υπέρηχο μου είπε..

Από κλάμα πως πάτε εσείς??εγώ την τελευταία εβδομάδα κλαίω τόσο πολύ που μετά κλαίω και λίγο ακόμα από τύψεις..είμαι έρμαιο των ορμονών μου..

Αχαχαχα μια απ τα ιδια!!! Καλαααα..χθες ειχα παει για αιματολογικες κ ερχεται ενα ζευγαρι ηλικιας 80κατι σιγουρα κ ηταν χερακι χερακι ακομα κ γι αυτο εκλαψα!! Αχαχχα..οποτε καταλαβαινεις..

Just now, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!εγώ ακόμη ξαπλωμένη τεμπελιάζω! πήγαμε στο γιατρό χθες πρωί πρωί ,του είπα για τους πόνους στη μέση, ειχα κ συσπασεις όταν πήγαμε αλλά όχι επώδυνες.επίσης εδώ κ 2-3 μέρες επισκέπτομαι συνέχεια την τουαλέτα.. Αντίο δυσκοιλιοτητα χάχα! Με εξέτασε κ κολπικά κ μου είπε ότι έχει ήδη ξεκινησει η διαστολη αλλά δε σημαίνει γεννάμε.. Μπορεί να προχωρήσει αργά αργά ή το αντίθετο βεβαια.ποτέ δε ξέρεις! Αυτός φεύγει χαλκιδικη χειμώνα καλοκαίρι από Πέμπτη έως Κυριακή κ μου είπε δεν θα παει γιατι λογικά στην 3η γέννα θα έχουμε γρήγορη εξέλιξη οπότε υποθέτει ότι μέχρι την Κυριακή θα έχω γεννήσει! Μόλις αισθανθώ οποιοδήποτε πονακι να πάω στην κλινική μου ειπε. Οπότε μάλλον θα είμαι η επόμενη κορίτσια! @Vila μου πρέπει να βιαστείς χάχα! Ούτε κ μένα μου έκανε nst.

Άντε βρε κοριτσι μου..οποτε θα μπαινουμε καθε μερα κ θα σε ψαχνουμε πια..αντε με το καλο κ οσο πιο ανωδυνα γινεται!! Αχχχχ κοριτσιααα φτανει η στιγμη σιγα σιγα για ολες μας!!

Just now, kerasia93 είπε:

Καλημερα κοριτσιαα!!τι κανετε;εμεις μολις γυρισαμε απο γιατρο 35+3 σημερα και μας ειπε η γιατρος οτι εμεινε πισω λιγες μερες και αντι για 400γρ πηρε 330γρ.και η αληθεια ειναι πως εχω αγχωθει

Αντε  καλε σιγα κ;;;δεν ειναι τπτ βρε κοριτσι μου..κ μενα εμεινε πισω κ πρσ κ μου ειπαν οτι δεν ειναι τπτ..βεβαια κ γω στην αρχη αγχωθηκα αλλα μετα αφου καταλαβα οτι δεν αγχωνεται ο γιατρος μου γιατι να αγχωθω εγω;;  εσενα σου πε κατι πανω σ αυτο;;;ολα καλα θα ειναι!! 

  • Μου αρέσει 4

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...