Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, "Gigi" είπε:

Κορίτσια μου γειά σας από το μαιευτήριο!!!! :grin:

Γεννήσαμε!!!! Όλα πήγαν τελεια κ ήταν πραγματικα μια επανάληψη των προηγούμενων τοκετών μου. Σαν να τα ξανάζούσα όλα! Είχα πολύ συχνές συσπασεις αλλά καθόλου πόνο κ φοβόμουν γιατί την Τρίτη είχα ήδη 2 διαστολη. Πήρα τον γιατρό κ μου είπε να πάω να με δουν στην κλινική οπότε ηρθαμε κατά τις 7, με εξέτασε μια μαία είχα 4 διαστολη κ μετά ήρθε κ ο γιατρος κ μου πρότεινε να βάλουμε ορο κλπ κ να γεννήσω οπότε δέχτηκα. Με τις διαδικασίες κλπ πήγε 9. στις 10 δεν πονουσα καν, τπτ! αλλά είχα 6 διαστολη, μου έκαναν επισκληριδιο κ στις 12 ακριβώς γεννήθηκε το αστεράκι μας!!! 2920 βάρος. Είναι πριγκηπισουλα κορίτσια!! Να την φας! Την έχω συνέχεια αγκαλιά! Θήλασε κιόλας όσο με έραβε ο γιατρός κ μου την εφεραν αμέσως στο δωμάτιο. Εγώ δεν πονάω καθόλου μόνο ένα έντονο τσούξιμο προς το παρόν..θα δούμε όμως κ το βράδυ πως θα πάει. Σας φιλώ :x

Να σας ζησει η πριγκίπισσα σας!!!οτι καλυτερο ευχομαι!!!με το καλο να επιστρέψετε σπιτι σας!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@"Gigi" μου τι ωραία νέα.. Κι εγώ σκεφτόμουν που δεν εμφανιζοσουν ότι ήρθαν τα ευχάριστα.. Να σου ζήσει κοπέλα μου η πριγκιπισουλα σου.. Να είναι γερή και ευτυχισμένη στη ζωή της.. Καλή αναρρωση και γρήγορα να βγειτε..

@Athinaaμεγαλώνει ο μικρός σου.. Ευχομαι γρήγορα να βγει κ να τον πάρετε στο σπιτακι σας.. Περαστικά και σε σένα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Κορίτσια μου γειά σας από το μαιευτήριο!!!! :grin:

Γεννήσαμε!!!! Όλα πήγαν τελεια κ ήταν πραγματικα μια επανάληψη των προηγούμενων τοκετών μου. Σαν να τα ξανάζούσα όλα! Είχα πολύ συχνές συσπασεις αλλά καθόλου πόνο κ φοβόμουν γιατί την Τρίτη είχα ήδη 2 διαστολη. Πήρα τον γιατρό κ μου είπε να πάω να με δουν στην κλινική οπότε ηρθαμε κατά τις 7, με εξέτασε μια μαία είχα 4 διαστολη κ μετά ήρθε κ ο γιατρος κ μου πρότεινε να βάλουμε ορο κλπ κ να γεννήσω οπότε δέχτηκα. Με τις διαδικασίες κλπ πήγε 9. στις 10 δεν πονουσα καν, τπτ! αλλά είχα 6 διαστολη, μου έκαναν επισκληριδιο κ στις 12 ακριβώς γεννήθηκε το αστεράκι μας!!! 2920 βάρος. Είναι πριγκηπισουλα κορίτσια!! Να την φας! Την έχω συνέχεια αγκαλιά! Θήλασε κιόλας όσο με έραβε ο γιατρός κ μου την εφεραν αμέσως στο δωμάτιο. Εγώ δεν πονάω καθόλου μόνο ένα έντονο τσούξιμο προς το παρόν..θα δούμε όμως κ το βράδυ πως θα πάει. Σας φιλώ :x

Καλώς ήρθε η πριγκίπισσα!!!! ♥️

Ναι είναι γερή και τυχερή και να σας χαρίσει άπειρα χαμόγελα σε όλη την ζωή της!!!!! 

Εντάξει τελικά δεν βιάστηκα κι εγώ λίγο να πάμε παρεούλα αλλά δεν πειράζει θα σε έχω να μου πεις λεπτομέρειες :D

Μακάρι όλες τόσο εύκολη γέννα να έχουμε κορίτσια! Το εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Athinaa είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;; αργώ να σας διαβάσω και μετά έχω 2-3 σελίδες να ξεφυλλίσω... αχαχαχαχαχαχα... και όχι δεν έχουν αυξηθεί οι δουλειές μου αλλά έχω μια αίσθηση ότι δεν μου φτάνει ο χρόνος πλέον... το μόνο που έχει αλλάξει στην καθημερινή μου ρουτινα με την περίοδο πριν τον τοκετό είναι η άντληση ανά 3ώρο -που δεν μου επιτρέπει να κοιμάμαι καλά- και η βόλτα μου κάθε μεσημέρι στο μαιευτήριο για δω το αντράκι μου στη ΜΕΝΝ... ο μπέμπης μου πάει πολύ καλά... κάθε μέρα του αυξάνουν τα cc γάλακτος... σήμερα έπαιρνε 15 cc και αύριο λογικά θα πάει 17 ή 18... έχει φτάσει τα γραμμάρια της γέννησης, τα 1700, τα οποία θεωρούνται καλά και θα μπορούσε να πάει στη ΜΕΝΝ 1 αλλά πρώτα πρέπει να σταματήσει τον ορό, και για να γίνει αυτό θα πρέπει να αυξηθεί η προσληψη γάλακτος ώστε να μη χρειάζεται τα θρεπτικά συστατικά του ορού... η αύξηση της ποσότητας γίνεται σταδιακά για να διαπιστώσουν να το δέχεται όλο και το χωνεύει καλά... και εκεί γυρω στα 1900 γρ και αφού έχει πάει στη ΜΕΝΝ 1 θα του αρχίσουν και το μπουκάλι... εμένα ωστόσο μου είπαν ότι θα μπορέσω να τον θηλάσω την προτελευταία μέρα πριν βγει... αυτό είναι πολύ εκνευριστικό αλλά μάλλον γίνεται για τον κορωνοϊό... και επειδή εγώ πηγαιοέρχομαι... γιατί ξέρω ότι οι μαμάδες που είναι ακόμα στο μαιευτήριο μπορούν να κάνουν αποκλειστικό θηλασμό και τις φωνάζουν κάτω ανά 2ωρο...

@katerinafilip γέννησες κι εσύ αρκετά πρόωρα έτσι;; μπήκε καθόλου το μωρό στη ΜΕΝΝ;;; και με τον θηλασμό τι έκανες ακριβώς;;; εγώ φοβάμαι ότι όταν θα είναι έτοιμος δεν θα το θέλει το στήθος και θα συνεχίσω επ' άπειρον την άντληση... η οποία βεβαίως κάπως καλυτέρεψε από χθες το βράδυ που προμηθεύτηκα το ειδικό μπουστάκι της medela... έχω πάρει το διπλό νοσοκομειακό κορίτσια για να κερδίζω χρόνο και μέχρι χθες το απόγευμα ήμουν μια απόλαυση με το να κρατάω τα μπουκάλια... αχαχαχαχαχ...

τώρα σε άλλα, όσον αφορά εμένα σήμερα δεν αισθάνομαι πολύ καλά... σαν να έχω ατονία ένα πράγμα... το έριξα αρχικά στην αϋπνία αλλά τώρα το απόγευμα έκανα και δέκατα με 37,5 , οπότε αναγκαστικά το συνέδεσα και με τη διάρροια 3 μέρες τώρα... η οποία βέβαια χθες και προχθές ήταν μόνο από μία φορά αλλά πολύ έντονη και με άφησε εξουθενωμένη... τεσπα επικοινώνησα με τη μαία μου τις έδωσα όλες τις πληροφορίες και μάλλον έχω ίωση... μου είπε να πάρω ντεπόν για να μην ανέβει παραπάνω η θερμοκρασια και γίνει πυρετός και θα είμαστε σε επαφή και με έναν ένα από τους παθολόγους που με παρακολουθούσαν στην εγκυμοσύνη... με τον ειδικό... μάλλον δεν είμαι ακόμα σε απελπιστική κατασταση για να φτάσουμε στους λοιμωξιολόγους... αχαχαχαχαχαχαχαχα...  πάντως δεν πιστευω ότι είναι κάτι σοβαρό... έκανα και εξετάσεις την Τρίτη και είναι εξαιρετικές οι τιμές μου... το ουρικό έπεσε και είναι μονο μια μοναδα πάνω από το όριο... λογικό, δεν γίνεται να φτάσει 3 ή 4 μέσα σε μια βδομάδα... ο αιματοκρίτης μου ξαναπήγε 39 από 35 που είχα μετά την καισαρική... όλες οι βιοχημικές οκ... 

Μπραβο μπραβο κορίτσι μου!! Ολα καλα!!! Πρεπει να ναι λιγο κουραστικο αυτο με την αντληση αλλα τι να κανεις;!;!; να σκεφτεσαι πως ειναι το καλυτερο για το μπουμπούκι σου!!οσον αφορα εσενα ευχομαινα περασει γρηγορα οτι εχεις κ να ειναι κατι πολυ απλο!!

Just now, "Gigi" είπε:

Κορίτσια μου γειά σας από το μαιευτήριο!!!! :grin:

Γεννήσαμε!!!! Όλα πήγαν τελεια κ ήταν πραγματικα μια επανάληψη των προηγούμενων τοκετών μου. Σαν να τα ξανάζούσα όλα! Είχα πολύ συχνές συσπασεις αλλά καθόλου πόνο κ φοβόμουν γιατί την Τρίτη είχα ήδη 2 διαστολη. Πήρα τον γιατρό κ μου είπε να πάω να με δουν στην κλινική οπότε ηρθαμε κατά τις 7, με εξέτασε μια μαία είχα 4 διαστολη κ μετά ήρθε κ ο γιατρος κ μου πρότεινε να βάλουμε ορο κλπ κ να γεννήσω οπότε δέχτηκα. Με τις διαδικασίες κλπ πήγε 9. στις 10 δεν πονουσα καν, τπτ! αλλά είχα 6 διαστολη, μου έκαναν επισκληριδιο κ στις 12 ακριβώς γεννήθηκε το αστεράκι μας!!! 2920 βάρος. Είναι πριγκηπισουλα κορίτσια!! Να την φας! Την έχω συνέχεια αγκαλιά! Θήλασε κιόλας όσο με έραβε ο γιατρός κ μου την εφεραν αμέσως στο δωμάτιο. Εγώ δεν πονάω καθόλου μόνο ένα έντονο τσούξιμο προς το παρόν..θα δούμε όμως κ το βράδυ πως θα πάει. Σας φιλώ :x

Ααααχχχ!! Να σου ζησει!!!!! Να ναι γερο τυχερο κ καλοτυχο!! Καθε καλο ευχομαι για τη μικρούλα σας!!!ευχομαι να εχεις τελεια κ γρηγορη αναρρωση!! Να μας τη φιλησεις!! Μουυυυτς..


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!

Τι κανετε?? Εγώ εδώ τα ίδια, κανένα σημάδι ακόμα, χθες περπάτησα κιόλας, κάνω και κάτι ασκήσεις στη μπάλα και με έπιασε πόνος πίσω στη μέση και μπροστά στο ηβικο οστό..  

@Vila πότε θα πας στο γιατρό πάλι? Εμείς Δευτέρα αν δε προκύψει κάτι, που πολύ πιθανό το βλέπω πια!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Athinaa είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;; αργώ να σας διαβάσω και μετά έχω 2-3 σελίδες να ξεφυλλίσω... αχαχαχαχαχαχα... και όχι δεν έχουν αυξηθεί οι δουλειές μου αλλά έχω μια αίσθηση ότι δεν μου φτάνει ο χρόνος πλέον... το μόνο που έχει αλλάξει στην καθημερινή μου ρουτινα με την περίοδο πριν τον τοκετό είναι η άντληση ανά 3ώρο -που δεν μου επιτρέπει να κοιμάμαι καλά- και η βόλτα μου κάθε μεσημέρι στο μαιευτήριο για δω το αντράκι μου στη ΜΕΝΝ... ο μπέμπης μου πάει πολύ καλά... κάθε μέρα του αυξάνουν τα cc γάλακτος... σήμερα έπαιρνε 15 cc και αύριο λογικά θα πάει 17 ή 18... έχει φτάσει τα γραμμάρια της γέννησης, τα 1700, τα οποία θεωρούνται καλά και θα μπορούσε να πάει στη ΜΕΝΝ 1 αλλά πρώτα πρέπει να σταματήσει τον ορό, και για να γίνει αυτό θα πρέπει να αυξηθεί η προσληψη γάλακτος ώστε να μη χρειάζεται τα θρεπτικά συστατικά του ορού... η αύξηση της ποσότητας γίνεται σταδιακά για να διαπιστώσουν να το δέχεται όλο και το χωνεύει καλά... και εκεί γυρω στα 1900 γρ και αφού έχει πάει στη ΜΕΝΝ 1 θα του αρχίσουν και το μπουκάλι... εμένα ωστόσο μου είπαν ότι θα μπορέσω να τον θηλάσω την προτελευταία μέρα πριν βγει... αυτό είναι πολύ εκνευριστικό αλλά μάλλον γίνεται για τον κορωνοϊό... και επειδή εγώ πηγαιοέρχομαι... γιατί ξέρω ότι οι μαμάδες που είναι ακόμα στο μαιευτήριο μπορούν να κάνουν αποκλειστικό θηλασμό και τις φωνάζουν κάτω ανά 2ωρο...

@katerinafilip γέννησες κι εσύ αρκετά πρόωρα έτσι;; μπήκε καθόλου το μωρό στη ΜΕΝΝ;;; και με τον θηλασμό τι έκανες ακριβώς;;; εγώ φοβάμαι ότι όταν θα είναι έτοιμος δεν θα το θέλει το στήθος και θα συνεχίσω επ' άπειρον την άντληση... η οποία βεβαίως κάπως καλυτέρεψε από χθες το βράδυ που προμηθεύτηκα το ειδικό μπουστάκι της medela... έχω πάρει το διπλό νοσοκομειακό κορίτσια για να κερδίζω χρόνο και μέχρι χθες το απόγευμα ήμουν μια απόλαυση με το να κρατάω τα μπουκάλια... αχαχαχαχαχ...

τώρα σε άλλα, όσον αφορά εμένα σήμερα δεν αισθάνομαι πολύ καλά... σαν να έχω ατονία ένα πράγμα... το έριξα αρχικά στην αϋπνία αλλά τώρα το απόγευμα έκανα και δέκατα με 37,5 , οπότε αναγκαστικά το συνέδεσα και με τη διάρροια 3 μέρες τώρα... η οποία βέβαια χθες και προχθές ήταν μόνο από μία φορά αλλά πολύ έντονη και με άφησε εξουθενωμένη... τεσπα επικοινώνησα με τη μαία μου τις έδωσα όλες τις πληροφορίες και μάλλον έχω ίωση... μου είπε να πάρω ντεπόν για να μην ανέβει παραπάνω η θερμοκρασια και γίνει πυρετός και θα είμαστε σε επαφή και με έναν ένα από τους παθολόγους που με παρακολουθούσαν στην εγκυμοσύνη... με τον ειδικό... μάλλον δεν είμαι ακόμα σε απελπιστική κατασταση για να φτάσουμε στους λοιμωξιολόγους... αχαχαχαχαχαχαχαχα...  πάντως δεν πιστευω ότι είναι κάτι σοβαρό... έκανα και εξετάσεις την Τρίτη και είναι εξαιρετικές οι τιμές μου... το ουρικό έπεσε και είναι μονο μια μοναδα πάνω από το όριο... λογικό, δεν γίνεται να φτάσει 3 ή 4 μέσα σε μια βδομάδα... ο αιματοκρίτης μου ξαναπήγε 39 από 35 που είχα μετά την καισαρική... όλες οι βιοχημικές οκ... 

φιλη μου ο μπεμπης αου παει πολυ καλα.. σας επιτρεπουν να τον βλεπετε??να σου πω για το γαλα σου οτι καλο ειναι να πηγαινεις οσο τρωει το μωρο γιατι παιρνουν απο το σακουλακι οσο χρειαζεται για το μωρο και το αλλο το πετανε. γθατι τα βαζουν καταψυξη τα γαλατα..το ειδα  στην ΜΕΝΝ που ηταν η μπεμπα, δεν ξερω αν το κανουν εκει που γεννησες αλλα οταν ρωτησα μου ειπαν οτι οταν βγαινει γαλα απο την καταψυξη δεν μπορει να ξανα καταψυχθει η να μπει ψυγειο!! εγω αυτο εκανα και χωριζα το γαλα σε σακουλακια και αυτο που ηταν λιγοτερο το συμπληρωνα με την επομενη αντληση.!! ειναι ζορι αυτο το καθε 3 ωρες και ειδικα το βραδυ το ξερω καλα το κανω ακομα και τωρα.!!

οσο για τον θηλασμο θα σου πω για την δικια μου.. δεν μπορει να πιασει την θηλη μου γιατι ειναι επιπεδη αλλα μια χαρα τρωει με ψευτοθηλη οχι βεβαια απο την αρχη αλλα μετα απο 4-5 μερες και εχει πλακα οταν δεν μπορει να πιασει την ψευτοθηλη απο την λεμαργια της πως τσαντιζετε χαχαχα

καλημερα στις ομορφες μανουλες

  • Μου αρέσει 3

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου είστε παράδειγμα για εμάς που κανετε αντλήσεις... Είναι μεγάλη θυσία για τα μωράκια σας και κανετε ότι καλύτερο!! 

@Athinaa εύχομαι να πιάσει το στήθος όταν τον πάρεις στο σπίτι και να αφήσεις το θήλαστρο!!!!

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα!!!

Τι κανετε?? Εγώ εδώ τα ίδια, κανένα σημάδι ακόμα, χθες περπάτησα κιόλας, κάνω και κάτι ασκήσεις στη μπάλα και με έπιασε πόνος πίσω στη μέση και μπροστά στο ηβικο οστό..  

@Vila πότε θα πας στο γιατρό πάλι? Εμείς Δευτέρα αν δε προκύψει κάτι, που πολύ πιθανό το βλέπω πια!!!

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ δεν είμαι πολύ καλά ψυχολογικά το ποντικάκι επέστρεψε το βράδυ και δεν έχω κοιμηθεί έχω νεύρα πανικό στεναχώρια όλα μαζί..έχουμε γεμίσει το σπίτι παγίδες και δεν πιάνεται έχω απελπιστει..

Κορίτσι μου αν δεν κάνω λάθος εχεις άλλα δύο παιδάκια ε??πήραν όλο το μήνα τους τα προηγούμενα??με το καλό σου εύχομαι να έρθει και αυτό το μωρουλι :)

  • Λυπημένη/-ος 3

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, _marjio είπε:

Κορίτσια μου είστε παράδειγμα για εμάς που κανετε αντλήσεις... Είναι μεγάλη θυσία για τα μωράκια σας και κανετε ότι καλύτερο!! 

@Athinaa εύχομαι να πιάσει το στήθος όταν τον πάρεις στο σπίτι και να αφήσεις το θήλαστρο!!!!

ειναι μεγαλο ζορι πραγματικα αλλα οπως ειπες ειναι για το καλυτερο των παιδιων μας..!!

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frogie είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ δεν είμαι πολύ καλά ψυχολογικά το ποντικάκι επέστρεψε το βράδυ και δεν έχω κοιμηθεί έχω νεύρα πανικό στεναχώρια όλα μαζί..έχουμε γεμίσει το σπίτι παγίδες και δεν πιάνεται έχω απελπιστει..

Κορίτσι μου αν δεν κάνω λάθος εχεις άλλα δύο παιδάκια ε??πήραν όλο το μήνα τους τα προηγούμενα??με το καλό σου εύχομαι να έρθει και αυτό το μωρουλι :)

Ναι έχω άλλα 2 παιδάκια, το 1ο γεννήθηκε στις 39+4 με πρόκληση όμως, και το 2ο στις 39 ακριβώς με αυτόματη έναρξη τοκετού!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Ναι έχω άλλα 2 παιδάκια, το 1ο γεννήθηκε στις 39+4 με πρόκληση όμως, και το 2ο στις 39 ακριβώς με αυτόματη έναρξη τοκετού!!!

Κοίτα να δεις που και το τρίτο τις πήρε τις μερουλες του όλες..τελικά όλα είναι σχετικά που λένε ότι γεννιούνται πιο γρήγορα τα δευτεροτριτα μωρουλια..με το καλό κορίτσι μου είσαι εμπειρία εσύ τώρα θα σε ρωταμε εμείς οι πρωταρες τις βλακειουλες που θα σκεφτόμαστε..βέβαια δεν ξέρω αν θα προλαβαίνεις με τρία μωρουλια :) ποση ευλογία θέλω κι εγώ πολλά παιδάκια <3

  • Μου αρέσει 2

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Είμαστε όλες εδώ;;; 

@Vila είσαι εδώ;;; Όλα καλά;;;

Εγω κορίτσια ξεκίνησα να κάνω γενική με τη μάνα μου στο σπίτι και να τελειώνω και κάτι λεπτομέρειες με πλυσιματα κλπ. Τώρα είναι που είναι κάπως "επιτρεπτό" να τα κάνω. Βέβαια τώρα είναι κάπως αργά γιατί έχω βαρύνει και κουράζομαι αρκετά αλλά δεν γίνεται και διαφορετικά. Πρέπει να γίνουν για να υποδεχτούμε τον μπεμπουλη μας. Εντάξει τα βασικά έχουν γίνει. Αύριο πρώτα ο Θεός λέμε να στήσουμε και την κούνια που θα είναι και καθαρό και το σπίτι και θα βάλω ένα σεντονακι από πάνω όπως είπαμε. Ευτυχώς αρχίζουν λίγο τα πράγματα να μπαίνουν σε μια σειρά γιατί δεν σας κρύβω ότι είχα αγχωθει ότι δεν θα προλάβω να τα κάνω. Και εντάξει τόσο καιρό είχαν αποδιοργανωθει όλα γιατί το νοικοκυριό δεν μπορούσα να το κάνω και το ανέλαβαν αλλοι (περίεργη εδώ..χαχαχαχ)!!! Πραγματικά αρχίζω να γαληνευω που το σπίτι μπαίνει σε μια σειρά και αύριο θα είναι έτοιμο τελείως πιστεύω!!! Επίσης, αύριο θα πάμε για ψώνια να γεμίσουμε ψυγεία κλπ και θα πάρω και κρέατα και θα μαγειρέψω κάποια για να βάλω και στην κατάψυξη έτσι ώστε τις πρώτες μέρες με το μωρό που θα είμαστε άυπνοι και θα είναι δύσκολα, να μην έχω να πονοκεφαλιαζω και με αυτο...

Κατά τ'αλλα, ο μπέμπης κουνιέται αλλά έχει πέσει πολύ η απόδοση του τις τελευταίες εβδομάδες. Χαχαχα... Ίσως δεν έχει χώρο, γιατί το nst μια χαρά έδειξε! Επίσης, μου είπαν πως τα αγοράκια είναι συνήθως πιο τεμπέλικα από τα κοριτσάκια. Εμένα δεν μπορώ να πω, κλουτσουσε πολύ. Παράπονο δεν είχα. Και τώρα μια χαρά κουνιέται και κλωτσαει, απλά όχι όπως με είχε συνηθίσει πιο πριν. Εσείς παρατηρήσατε κάποια τέτοια αλλαγή;;;

  • Μου αρέσει 6

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

@Vila  και @_marjio να δείτε που εσείς οι δύο θα γεννήσετε μαζί, την ίδια μέρα.

Πρωτομανούλες έρχονται όμορφα καλοκαιρινά ξενύχτια όχι με ποτά και μουσικές, με γαλατάκι και αγκαλιές!!!

Κορίτσια εγώ απο συμπτώματα τίποτα, αλλά και στο γιο μου έτσι ξαφνικά "έσπασαν τα νερά".Έβαλα και αδιάβροχο υπόστρωμα στο κρεβάτι γιατί μπορεί να με βρεί στον ύπνο.

 

 

@V_baby καλημέρα κορίτσι μου!Αν κινείσαι αρκετά δεν καταλαβαίνεις τόσο τις κινήσεις, ακόμη και τώρα που έχουν μεγαλώσει πολύ.Εγώ όταν κάθομαι η κοιλιά μου κουνιέται πολύ, μια δεξιά μια αριστερά.Δεν μπορεί να βολευτεί πουθενά η μπεμπούλα.

Με το καλό να τελειώσετε τις δουλειές!Είναι ανακούφιση μεγάλη!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...