Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

@_marjio τι καλά που τα κατάφερες με τους θηλασμους στα παιδάκια σου!! Μπράβο! Θα μας φανείς πολύ χρήσιμη με τις συμβουλές σου στις δύσκολες στιγμές που θα έρθουν!

@Αντζελίνα 30 κοπέλα μου κάνε λίγη υπομονή και ότι είναι να φανεί θα φανεί στα αποτελέσματα που περιμένεις! Πιστεύω πως θα είναι όλα μια χαρά από τη στιγμή που ήταν και οι αιματολογικές σου καλές! Πότε περιμένεις να έρθουν τα αποτελέσματα?

@Arabella αραμπελιτσα πάλι τα μπέρδεψα με τις εβδομάδες! Χαχαχαχα θα κλείσω ένα ραντεβού εκείνες τις μέρες και βλέπουμε.. πιστεύω μια χαρά θα είναι!

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07

@Μαρίαφi 9/07

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/7

@Φραουλίνα 10/7 αγοράκι! ♥️

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@tzina_liana 14/07

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 22/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07

@Giwta1411 21/07

@Koalaki87 23/07

@ntoremi 24/07

@Εlen32 25/07

@kerasia93 26/07

@Tegan 26/07

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Για τον θηλασμό έχω να πω ότι δυσκολεύτηκα πάαααρα πολύ!Ο μικρός δεν έπιανε την θηλή με τίποτα!είχαν πέρασε όλες οι μαιες από το δωμάτιο!δοκίμασα και με ψευτοθηλες αλλά τίποτα!Όταν έπιανε ήταν μετά από προσπάθεια μισής ώρα έως 45 λεπτά!Αφήστε ψυχολογία που είχα!!!βγήκαμε από το μαιευτήριο και κλαμααααααα δεν μπορούσε να πιάσει και έτρεχε ο άντρας μου πανικόβλητος να αγοράσει θήλαστρο!Το στήθος να έχει γίνει τούμπανο και με πέτρες μέσα!φανταστείτε μετά από 3 μέρες που έβγαζα με το θήλαστρο έφυγαν οι πέτρες!του έδινα από το μπουκάλι με δικό μου γάλα αλλά δεν ήθελα πολύ για να μην πάθει σύγχυση θηλων!Εγώ έλεγα δεν θα το βάλω κάτω!θα σε θηλασω!Το είχα βάλει σκοπό!Έτσι του έδινε λίγο με το μπιμπερό και μετά προσπαθούσα εγώ...Μετά από 20 λεπτά με μισάωρο έπιανε!Μετά από 10 με 15 μερες έπιανε αμέσως!θηλάσε για 16 μήνες!

Να σας πω εδώ ότι με βοήθησαν τα μαθήματα της nutricia. Ήταν μια πολύ καλή μαία που έλεγε ότι όσο το παιδί τραβάει γάλα τόσο παράγει η γυναίκα. Οπότε δεν μπήκα στο τρυπακι "ω δεν πιάνει βυζι...λες να μην έχω γαλα"?

Θέληση και υπομονή κορίτσια.

Η νύφη μου έχει ένα τεράστιο στήθος και έλεγε δεν έχω γάλα....Και μετά από μέρες έδινε ξενο. Βέβαια δεν περίμενα και τίποτα καλύτερο γιατί την πρώτη εβδομάδα που πήγα να τους δω με ρωτούσε πως σταμάτησα τον θηλασμό!!!!

Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας!

Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 4

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Καλησπέρα σας!και εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό!Όλα καλά!Μου έβαλε λίγο χέρι για τα κιλά...είμαι 57...πήρα 3 κιλά.μου είπε να προσέξω λίγο.:(.Δεν μπορούσε και εμάς να κάνει επιβεβαίωση για το φύλο αλλά έτσι και αλλιώς περιμένω τα αποτελέσματα από το nipt test Και θα ξέρω σίγουρα.14 Φεβρουαρίου το επόμενο ραντεβού.για την β επιπέδου μου είπε μετά την 20η εβδομάδα 

Καλημέρα κορίτσια! 

Καλά Foroulina ο γιατρός μοντέλο σε θέλει! Δε σε βλέπω καλά ετοιμάσου για μαρούλια μέχρι το τελος χάχα! 3 κιλά είναι μια χαρά νομίζω κ εγώ αλλά εντάξει κάτι πρέπει να πουν κ οι γιατροί γιατι κ τα πολλά κιλά κάποιες φορές δημιουργούν θέματα. 

6 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Δε σας προλαβαίνω σήμερα!!

Μιας και αναφερθήκατε στην ομαδα στο fb για την οδική ασφάλεια (σου ανοίγει τα μάτια) όσες αναζητάτε πληροφορίες για το θηλασμό θα βρείτε στο δίκτυο εθελοντικων ομαδων θηλασμου, κάθε περιοχή έχει και την ομάδα της. Εγώ παρακολουθώ την ομάδα της Αττικής! Τα αρχεία είναι θησαυρός και πραγματικά είναι ότι καλύτερο για την περίοδο της εγκυμοσύνης!!!

Εγώ στο θηλασμό  τα βρήκα όλα ρόδινα και στα δύο μου παιδιά,  η κόρη μου θηλασε 27 μήνες και σταμάτησε όσο ήμουν έγκυος μιας κ άλλαξε σύσταση το γάλα, μειώθηκε κιόλας και έχασε το ενδιαφέρον της. Ο γιος μου θηλασε 3 χρόνια, σταμάτησε ακριβώς στα γενέθλια του! Εύχομαι και με αυτό το μωρό να τα πάμε εξίσου καλά και να θηλάσουμε όσο μας πάει! 

Μπραβο βρε marjio! Εγώ να πω την αλήθεια ήμουν πραγματικά χαρούμενη που τα καταφέραμε με τον μικρό αλλά 3 χρόνια δε νομίζω να αντεχα! Στα 2 χρόνια είχα αποφασίσει να προσπαθήσω να σταματήσω σιγά σιγα αλλά ίσως έφταιγε ότι μέχρι 1,5 περίπου έπινε μόνο γάλα από μένα. Καθόλου φαγητό. Κάποια στιγμή λίγο πριν γίνει 2 χρόνων είχε μπουκώσει τόσο πολύ δε μπορούσε ούτε να πάρει ανάσα όταν θηλαζε κ έτσι το έκοψε ξαφνικά μόνος του. Πήγε κ στη γιαγιά κάνα 2 μέρες γιατί είχα στο μυαλό μου να το κόψουμε κ δε ξαναζητησε.αντε να δούμε στα τρίτα τι μας περιμένει άραγε!! 

 

6 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

 

Κορίτσια μου εγώ ακόμη θέλω μέρες για τον επομενο υπέρηχο και ανυπομονώ.. Στο πίσω μέρος ομως του κεφαλιού μου, μου εχει μεινει το παχος του αυχένα του μωρού που ήταν στο όριο 2,5 και ώρες ώρες έχω έννοια αν θα είναι όλα καλά.. Ο γιατρός με τις καλές αιματολογικες  με καθησυχασε αρκετα.. Έκανα και την περασμένη εβδομάδα το τεστ nipt και περιμένω κι εγώ τα αποτελεσματα.. Επίσης μου ανέφερε να μη σκέφτομαι καν την αμνιοπαρακεντηση.. Όμως εγώ γτ κορίτσια ακόμη το σκέφτομαι αυτό το θέμα κι έχω την αγωνία αν όλα είναι οκ; και το αισθάνομαι σαν ένα μικρό αγκαθακι στο να απόλαυσω την εγκυμοσύνη μου.. σκέφτηκα κ για δεύτερη γνώμη αλλά μου λέει ο άνδρας μου, που είναι σίγουρος ο, τι όλα πάνε καλά από την αρχή, να εμπιστευτώ τον γιατρό μου και να μην μπερδευτω πιο πολύ..  

 

Αντζελίνα μου πραγματικά τζάμπα στεναχωριεσαι. Αφού έκανες κ την αιματολογική γιατί αγχώνεσαι? Νομίζω κ εγώ οτι δε χρειάζεται να δεις κ άλλο γιατρό βρε κοριτσάκι μου. Αν έμενες μόνο στην αυχενική θα άλλαζαν τα πράγματα, αλλά τώρα μόλις πάρεις τα αποτελέσματα είναι καιρός να ηρεμήσεις εντελώς! 

  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου..

Ξεκίνησα όλο χαρά να ετοιμαστώ για το ραντεβού μας στο γιατρό και με πήρε η γραμματέας να μου πει πως εχει τοκετό,  στεναχωρήθηκα γιατί περίμενα πως και πως. Τώρα άλλη μια εβδομάδα αναμονή :/ 

  • Λυπημένη/-ος 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..

Ξεκίνησα όλο χαρά να ετοιμαστώ για το ραντεβού μας στο γιατρό και με πήρε η γραμματέας να μου πει πως εχει τοκετό,  στεναχωρήθηκα γιατί περίμενα πως και πως. Τώρα άλλη μια εβδομάδα αναμονή :/ 

Κρίμα.. Λίγη υπομονή ακόμα κ θα το δείτε! Εγώ έκανα κάτι ψευτοδουλιτσες, φαγητό δε μαγειρεύω γιατι παράγγειλαμε ψάρια κ σε λίγο θα πάω για καφέ με μια φίλη εδώ κοντά. Έχει κ ωραία λιακάδα! 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να τελικά η ευκαιρία μου να κάνω τα γιουβαρλακια που δε προλάβαινα αν πήγαινα στο γιατρό.. ας δω τη θετική πλευρά γιατί θα με παρει από κάτω 

  • Χαχα 4

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@_marjio πω σπάσιμο νεύρων ε?υπομονή!λογικά θα σου πει για αύριο.

@gigi Ναι θα βοσκησω!!χαχα!Αυτό μου είχε πει και η διατροφολόγος.μολις εβρασα χορταρακια. 

Α ξέχασα να σας πω.ο γιατρός μου έγραψε να κάνω εξετάσεις καρδιολογικες και την προηγούμενη φορά είχε πει στον άντρα μου να κάνει 2 εμβόλια (τα οποία θα τα κάνω και εγώ πρώτα ο Θεός όταν γεννησω) για προστασία του μωρού.

Έκλεισα και Παρασκευή για καθαρισμό που λέγαμε.

Αντζελίνα το καταλαβαίνω το άγχος σου...άντε να πάρουμε τα αποτελέσματα και να πουμε χαλάλι για τα λεφτά που δώσαμε.θα μας φύγει ένα άγχος μεγάλο!υπομονή κούκλα μου.

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά μου την έχει δώσει λέμε σήμερα που δεν είδα το μπεμπάκι .. Έφαγα 2 πιάτα γιουβαρλακια ξεγυρισμενα και μου φαίνεται θα πάω και να κουρευτώ.. Έτσι να ξεχαστώ -_-

  • Χαχα 4

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

 

Κορίτσια μου εγώ ακόμη θέλω μέρες για τον επομενο υπέρηχο και ανυπομονώ.. Στο πίσω μέρος ομως του κεφαλιού μου, μου εχει μεινει το παχος του αυχένα του μωρού που ήταν στο όριο 2,5 και ώρες ώρες έχω έννοια αν θα είναι όλα καλά.. Ο γιατρός με τις καλές αιματολογικες  με καθησυχασε αρκετα.. Έκανα και την περασμένη εβδομάδα το τεστ nipt και περιμένω κι εγώ τα αποτελεσματα.. Επίσης μου ανέφερε να μη σκέφτομαι καν την αμνιοπαρακεντηση.. Όμως εγώ γτ κορίτσια ακόμη το σκέφτομαι αυτό το θέμα κι έχω την αγωνία αν όλα είναι οκ; και το αισθάνομαι σαν ένα μικρό αγκαθακι στο να απόλαυσω την εγκυμοσύνη μου.. σκέφτηκα κ για δεύτερη γνώμη αλλά μου λέει ο άνδρας μου, που είναι σίγουρος ο, τι όλα πάνε καλά από την αρχή, να εμπιστευτώ τον γιατρό μου και να μην μπερδευτω πιο πολύ..  

 

Μην άγχωνεσαι όλα καλά θα ναι.. κ μόλις βγει η nipt που θα ναι μια  χαράθα σου φύγει κάθε αμφιβολία!!! Τώρα αν θες να είσαι απολύτως σίγουρη, ναι δε χάνεις τπτ να πάρεις μ7α δεύτερη γνώμη! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!σημερα εδωσα και εγω αιμα για nipt σε 1 εβδομαδα θα εχουμε αποτελεσματα πρωτα ο Θεος!!και γω για σημερα δεν μαγειρεψα επειδη πηγα Θεσσαλονικη και εφαγα τα πολυαγαπημενα μου Goodys γιατι στις Σερρες δεν εχουμε.Για αυριο θα κανω φακουλες απο σημερα το βραδυ αν και λυμπιστηκα ρεβυθια με μελιτζανες στο φουρνο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Έκανα την αυχενική διαφάνεια χθες με αρχική τιμή 2,1. (Είμαι 38 χρονων).Αυριο θα παρω τελικά αποτελέσματα μετρήσεων και αίματος και ειμαι να σκασω μέχρι τότε.Ευτυχώς ο γιατρός που έκανα την εξέταση ήταν εξαιρετικός και με καθησύχασε αρκετα! Το καλύτερο απ'ολα είναι που μου εδωσε στικάκι με βίντεο απο την διαδικασία της εξέτασης κι απο χθες εννοείται όλη μερα βλεπω το μπεμπάκι να κλωτσαει και ξεχνιέμαι!! :-) Πως σας φαίνεται η τιμή; Και πως αντέξατε μεχρι να βγουν τα αποτελέσματα βρε κορίτσια;


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έκανα την αυχενική διαφάνεια χθες με αρχική τιμή 2,1. (Είμαι 38 χρονων).Αυριο θα παρω τελικά αποτελέσματα μετρήσεων και αίματος και ειμαι να σκασω μέχρι τότε.Ευτυχώς ο γιατρός που έκανα την εξέταση ήταν εξαιρετικός και με καθησύχασε αρκετα! Το καλύτερο απ'ολα είναι που μου εδωσε στικάκι με βίντεο απο την διαδικασία της εξέτασης κι απο χθες εννοείται όλη μερα βλεπω το μπεμπάκι να κλωτσαει και ξεχνιέμαι!! :-) Πως σας φαίνεται η τιμή; Και πως αντέξατε μεχρι να βγουν τα αποτελέσματα βρε κορίτσια;

Άχ αυτό το στικάκι...απο την προηγούμενη εβδομάδα έχει περάσει απ όλα τα σπίτια της οικογένειας,μόνο εγώ δεν το έχω δει!Ίσως να πήγαμε στον ίδιο γιατρό...στο Κολωνάκι...εάν ναι, έχε το νου σου γιατί εμάς μας είχε στείλει τα αποτελέσματα μια μέρα νωρίτερα και δεν το πήρε κανένας μας είδηση γιατί πήγε στα junk  στο email!εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mvasi είπε:

Άχ αυτό το στικάκι...απο την προηγούμενη εβδομάδα έχει περάσει απ όλα τα σπίτια της οικογένειας,μόνο εγώ δεν το έχω δει!Ίσως να πήγαμε στον ίδιο γιατρό...στο Κολωνάκι...εάν ναι, έχε το νου σου γιατί εμάς μας είχε στείλει τα αποτελέσματα μια μέρα νωρίτερα και δεν το πήρε κανένας μας είδηση γιατί πήγε στα junk  στο email!εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!

Μάλλον στον ίδιο πήγαμε!! Με ξεσήκωσες @Mvasi !!  :-):-)Μόλις τσεκαρα τα μειλ μου αλλα τίποτα ακόμα! :-) Με το καλό το μικράκι σου! Ευχαριστώ για το tip, θα χω τον νου μου ❤

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έκανα την αυχενική διαφάνεια χθες με αρχική τιμή 2,1. (Είμαι 38 χρονων).Αυριο θα παρω τελικά αποτελέσματα μετρήσεων και αίματος και ειμαι να σκασω μέχρι τότε.Ευτυχώς ο γιατρός που έκανα την εξέταση ήταν εξαιρετικός και με καθησύχασε αρκετα! Το καλύτερο απ'ολα είναι που μου εδωσε στικάκι με βίντεο απο την διαδικασία της εξέτασης κι απο χθες εννοείται όλη μερα βλεπω το μπεμπάκι να κλωτσαει και ξεχνιέμαι!! :-) Πως σας φαίνεται η τιμή; Και πως αντέξατε μεχρι να βγουν τα αποτελέσματα βρε κορίτσια;

Πιστεύω πως είναι βάση της ηλικίας σου.μην αγχώνεσαι. Εγώ έκανα το πρωί Αυχενική και το μεσημέρι είχαν βγει τα αποτελέσματα.λογικα αύριο σου είπαν?Όλα να πάνε κατ' ευχήν!

  • Ευχαριστώ 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!σημερα εδωσα και εγω αιμα για nipt σε 1 εβδομαδα θα εχουμε αποτελεσματα πρωτα ο Θεος!!και γω για σημερα δεν μαγειρεψα επειδη πηγα Θεσσαλονικη και εφαγα τα πολυαγαπημενα μου Goodys γιατι στις Σερρες δεν εχουμε.Για αυριο θα κανω φακουλες απο σημερα το βραδυ αν και λυμπιστηκα ρεβυθια με μελιτζανες στο φουρνο!!!

Αχ @kerasia93 δικιά μου είσαι εσυ :-) Κι εγω εχω τρελλή λατρεία με τα Goody's και ενω τωρα στην εγκυμοσυνη αποφεύγω να τρωω fast food, μονο πιτσα εχω φαει απ εξω -απορω πως κρατήθηκα- σήμερα περνούσαμε με τον συντροφο μου εξω απο ενα Goody's, τον κοίταξα, με κοίταξε και στρίψαμε χωρίς λόγια να μπούμε μέσα :-) Ευτυχώς ήταν πολύ πρωι και δεν είχαν ανοιξει ακόμα γιατι θα τους έτρωγα μέχρι και τις καρέκλες! :-)

Just now, foroulina είπε:

Πιστεύω πως είναι βάση της ηλικίας σου.μην αγχώνεσαι. Εγώ έκανα το πρωί Αυχενική και το μεσημέρι είχαν βγει τα αποτελέσματα.λογικα αύριο σου είπαν?Όλα να πάνε κατ' ευχήν!

Τόσο γρήγορα σου τα εδωσαν;;;; Τυχερούλα!! Εγω τα περιμένω αυριο αργά το απόγευμα! Σ'ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...