Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, "Gigi" είπε:

Στο πρώτο μου παιδάκι κ εγώ δεν τα πήγα πολύ καλά. Θήλασαμε βέβαια  6 μήνες αλλά με πολύ κόπο κ άγχος κ λίγο ξένο ταυτόχρονα. Δεν είχα ενημερωθεί σωστά όμως, αυτό έφταιγε.οχι δε του φτάνει, όχι δεν έχω πολύ γάλα.. Μια το ένα μια το άλλο. Στο δεύτερο δεν πτοηθηκα σε τπτ γιατί είχα ενημερωθεί σωστά αυτή τη φορά. Θήλασαμε σχεδον 2 χρόνια. Κ στους 2 όταν πονουσα πολύ στην αρχη χρησιμοποιουσα θηλες σιλικόνης κ μετά τις σταματούσα με λίγη προσπάθεια. Στα δευτερα πάντα είναι όλα πιο εύκολα!Δεν ήμουν ποτέ από τις κοπέλες που είναι εντελώς φανατικές με τον θηλασμό κ τρελαίνονται μη τυχόν κ δώσουν ξένο κλπ αλλά 1ον τώρα πια το θεωρώ μεγάλη ευκολία κ 2ον ο μικρός είχε πολύ τροφική αλλεργία κ τον έσωσε ο θηλασμός παρόλο που εγώ ταλαιπωρηθηκα με τη διατροφή.τα ξεπερασε όλα. Η κουμπάρα μου που αντιμετώπισαν αλλεργία ταυτόχρονα με εμας δε θηλαζε κ δε βρήκε ποτέ άκρη με κανένα γάλα. Δεν ήξεραν τι να κάνουν! μέχρι που χρονισε το μωρό κ το έκοψαν τελείως. Οπότε κορίτσια προσπαθήστε να θηλασετε όσο δύσκολο κ αν φαίνεται στην αρχή! 

 

Τι καλά!!!! Είναι να μην τρελαθείτε?? Κ μόνο που το φαντάζομαι λιώνω! Εμάς ο γιατρός δεν έχει καινούριο υπέρηχο κ δε φαίνεται καθαρά το μωρό οπότε δεν το απόλαμβάνουμε τόσο πολύ :sad: επίσης για β επιπεδου εμένα δε μου είπε κάτι ακόμα. Θα πάω σε 2 εβδομάδες που θα είμαι 19 κ τότε θα κλείσουμε το ραντεβού. 

@"Gigi" μου εδώ κάνουν την Β επιπέδου απο την 18+0 έως την 21+6 ενώ στην Ελλάδα διαφέρει ελαφρώς το χρονικό παράθυρο.Επίσης να αναφέρω οτι την πληρώνει το ταμείο.Σημασία έχει να είναι το μωρό σε αυτή τη φάση ανάπτυξης για να μπορούν να ελέγξουν τα πάντα.Στον γιο μου την είχα κάνει 20+5. 

Σε ότι αφορά το  θηλασμό, πρέπει να σας πω οτι ο μικρός μου θήλασε 3 χρόνια.Ο πρώτος μήνας ήταν δύσκολος αλλά μετά ήταν μια χαρά.Θέλω να θηλάσω και αυτη τη φορά με τη διαφορά οτι θα προσπαθήσω απο την αρχή να μην συνδέεται ο θηλασμός με τον ύπνο γιατί με τον γιο μου είχα θέμα.Δεν κοιμόταν παρά μόνο στο στήθος και απο ένα σημείο και πέρα ήταν κουραστικό και δεν μου άρεσε.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Φραουλίνα είπε:

Καλή εβδομάδα κορίτσια ..Να σας ρωτήσω ,έχετε κάνει αντιγριπικο εμβόλιο;;;Εγώ το έχω κάνει στα παιδιά μου και δεν έκανα φέτος η ίδια.Γινεται ένας χαμός όμως με τη γρίπη και φοβάμαι.Σκεφτομαι να το κάνω τώρα

Γεια σου @Φραουλίνα  Μου!εγω το εκανα ευτυχως γιατι γυρω μου ηταν ολοι αρρωστοι.βεβαια εγω δεν αρρωσταινω γενικα αλλα ποτε δεν ξερεις τωρα ειμαστε πιο ευαισθητες!ιανουαριο με μαρτιο ειναι επικινδυνη περιοδος!!κανε το.η γιατρος σου τι ειπε;


vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!και εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό!Όλα καλά!Μου έβαλε λίγο χέρι για τα κιλά...είμαι 57...πήρα 3 κιλά.μου είπε να προσέξω λίγο.:(.Δεν μπορούσε και εμάς να κάνει επιβεβαίωση για το φύλο αλλά έτσι και αλλιώς περιμένω τα αποτελέσματα από το nipt test Και θα ξέρω σίγουρα.14 Φεβρουαρίου το επόμενο ραντεβού.για την β επιπέδου μου είπε μετά την 20η εβδομάδα 

  • Μου αρέσει 2

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

Καλησπέρα σας!και εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό!Όλα καλά!Μου έβαλε λίγο χέρι για τα κιλά...είμαι 57...πήρα 3 κιλά.μου είπε να προσέξω λίγο.:(.Δεν μπορούσε και εμάς να κάνει επιβεβαίωση για το φύλο αλλά έτσι και αλλιώς περιμένω τα αποτελέσματα από το nipt test Και θα ξέρω σίγουρα.14 Φεβρουαρίου το επόμενο ραντεβού.για την β επιπέδου μου είπε μετά την 20η εβδομάδα 

Μπράβο!!! Καλε αλήθεια σου έβαλε χέρι για τα 3 κιλα;;;;;;Έλα Χριστέ!!! Σκέψου εμένα με τα 7 φοβόμουν  ότι θα με βρίσει άλλα αυτό μου είπε.. Πώς τα πρσ είναι κατακράτηση υγρών κτλ κ να μην έχω άγχος γι αυτό.. μα όντως δεν μου φαίνεται ότι έχω πάρει τόσα!!!αυστηρουλης ο γιατρός σου!!! Χαχαχα.. 


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Μπράβο!!! Καλε αλήθεια σου έβαλε χέρι για τα 3 κιλα;;;;;;Έλα Χριστέ!!! Σκέψου εμένα με τα 7 φοβόμουν  ότι θα με βρίσει άλλα αυτό μου είπε.. Πώς τα πρσ είναι κατακράτηση υγρών κτλ κ να μην έχω άγχος γι αυτό.. μα όντως δεν μου φαίνεται ότι έχω πάρει τόσα!!!αυστηρουλης ο γιατρός σου!!! Χαχαχα.. 

Ναι γιατί την τελευταία φορά δεν είχα πάρει καθόλου...τι να πω...Άσε του λέω γιατρέ με στεναχώρησες...μου λέει 9 με 12 πρέπει να πάρεις στην εγκυμοσύνη...Ε μην χαλάσεις και το σώμα σου.. Ε βέβαια του λέω.. τέτοιο σώμα...χαχα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, foroulina είπε:

Καλησπέρα σας!και εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό!Όλα καλά!Μου έβαλε λίγο χέρι για τα κιλά...είμαι 57...πήρα 3 κιλά.μου είπε να προσέξω λίγο.:(.Δεν μπορούσε και εμάς να κάνει επιβεβαίωση για το φύλο αλλά έτσι και αλλιώς περιμένω τα αποτελέσματα από το nipt test Και θα ξέρω σίγουρα.14 Φεβρουαρίου το επόμενο ραντεβού.για την β επιπέδου μου είπε μετά την 20η εβδομάδα 

@foroulina μου λίγο αυστηρός ο γιατρός σου ε; Είσαι μοντελάκι 57 κιλά και πήρες μόλις 3 κιλά και σου την είπε; Δεν ξέρω πως σου φάνηκε, αλλά εμένα δεν θα μου άρεσε να μου σχολιάσει έτσι την πρόσληψη βάρους.Απ' ότι θυμάμαι δεν έχεις κάποιο θέμα με ζάχαρο, διαβήτη κλπ. ε; Κάνουμε μεγάλη κατακράτηση και είναι φυσιολογικό να ανεβαίνει η ζυγαριά.Εξάλλου είσαι στην 17η εβδομάδα, τα 3 κιλά μέχρι τώρα είναι θεωρώ μια χαρά.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

@foroulina μου λίγο αυστηρός ο γιατρός σου ε; Είσαι μοντελάκι 57 κιλά και πήρες μόλις 3 κιλά και σου την είπε; Δεν ξέρω πως σου φάνηκε, αλλά εμένα δεν θα μου άρεσε να μου σχολιάσει έτσι την πρόσληψη βάρους.Απ' ότι θυμάμαι δεν έχεις κάποιο θέμα με ζάχαρο, διαβήτη κλπ. ε; Κάνουμε μεγάλη κατακράτηση και είναι φυσιολογικό να ανεβαίνει η ζυγαριά.Εξάλλου είσαι στην 17η εβδομάδα, τα 3 κιλά μέχρι τώρα είναι θεωρώ μια χαρά.

Κοριτσάκι μου ήμουν στο όριο για ζακχαρο και τους 3 πρώτους μήνες έπαιρνα και χάπι. Δεν έτρωγα καθόλου γλυκά.τωρα που τσίμπησα λίγο τα γλυκάκια γι αυτό ανέβηκα.ειχα κάνει καμπύλη μετά τον 3ο και είχε βγει Καλή.

Καλέ για εμένα το λέει...τέτοιο κορμί??γιατί να το χαλάσω??χαχα.

Να σας πω την Αλήθεια έχω πει αυτή την φορά να προσέξω γιατί στην προηγούμενη δεν πρόσεχα καθόλου!!Στα 20+ σταμάτησα να ζυγιζομαι. 

Εσύ ποτέ έχεις πάλι ραντεβού?

Επίσης μου είπε ότι είναι νωρίς για να το ακούσω...Μετά την 19η εβδομαδα

Να σου πω την Αλήθεια δεν με πείραξε καθόλου...Ο άλλος ούτε καν είχε ασχοληθεί...

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

Κοριτσάκι μου ήμουν στο όριο για ζακχαρο και τους 3 πρώτους μήνες έπαιρνα και χάπι. Δεν έτρωγα καθόλου γλυκά.τωρα που τσίμπησα λίγο τα γλυκάκια γι αυτό ανέβηκα.ειχα κάνει καμπύλη μετά τον 3ο και είχε βγει Καλή.

Καλέ για εμένα το λέει...τέτοιο κορμί??γιατί να το χαλάσω??χαχα.

Να σας πω την Αλήθεια έχω πει αυτή την φορά να προσέξω γιατί στην προηγούμενη δεν πρόσεχα καθόλου!!Στα 20+ σταμάτησα να ζυγιζομαι. 

Εσύ ποτέ έχεις πάλι ραντεβού?

Επίσης μου είπε ότι είναι νωρίς για να το ακούσω...Μετά την 19η εβδομαδα

Να σου πω την Αλήθεια δεν με πείραξε καθόλου...Ο άλλος ούτε καν είχε ασχοληθεί...

Αν είσαι εσύ "οκ" με αυτό τότε εντάξει.Μπορεί να σε βοηθάει κιόλας εφόσον δεν θέλεις να ξεφύγεις όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη.

Εγώ σε 4 εβδομάδες έχω ραντεβού ξανά!Υπομονή μέχρι τότε.Εγώ νιώθω σήμερα συχνα γαργαλητό.Αναμένω όμως τις ωραίες τις κλωτσιές,οι οποίες ακόμη αργούν.Το μπεμπάκι μας βγαίνει και μεγαλύτερο κατά 4 ημέρες στον υπέρηχο.Ήταν ιδιαίτερα κινητικό, το είπε και ο γιατρός, το βλέπαμε κιόλας αχαχαχα.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

Αν είσαι εσύ "οκ" με αυτό τότε εντάξει.Μπορεί να σε βοηθάει κιόλας εφόσον δεν θέλεις να ξεφύγεις όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη.

Εγώ σε 4 εβδομάδες έχω ραντεβού ξανά!Υπομονή μέχρι τότε.Εγώ νιώθω σήμερα συχνα γαργαλητό.Αναμένω όμως τις ωραίες τις κλωτσιές,οι οποίες ακόμη αργούν.Το μπεμπάκι μας βγαίνει και μεγαλύτερο κατά 4 ημέρες στον υπέρηχο.Ήταν ιδιαίτερα κινητικό, το είπε και ο γιατρός, το βλέπαμε κιόλας αχαχαχα.

Ναι δεν με πείραξε καθόλου.ισα ίσα βλέπουμε ένα ενδιαφέρων που πριν δεν υπήρχε. Και αυτό που λες....μάλλον θα με βοηθήσει στο να μην ξεφύγω.

Αχ και εγώ Ανυπομονώ!Πω πω σε ένα μηνα ε?

Να σε ρωτήσω βρε κορίτσι στην Γερμανία δεν είναι που όταν γέννας φωνάζουν τον μπαμπά μέσα και είναι χωρίς μπλούζα και του βάζουν το μωράκι πάνω του?

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Arabella είπε:

@Vila μου κουνιόταν πάρα πολυ και συνέχεια σταύρωνε τα ποδαράκια!Είδαμε και φατσάκι προφίλ, τρελαθήκαμε εγώ κι ο μπαμπάς.Β επιπέδου θα κάνουμε στις 25/2, είναι άλλωστε και το επόμενο ραντεβού.Θα είμαι 19 εβδομάδων αλλά το μωρό στις μετρήσεις είναι μεγαλύτερο κατά 4 μέρες.Άρα θα είμαι κανονικά σύμφωνα με το μέγεθός του 19+4.Εσύ πότε έκλεισες; Θα είσαι η πρώτη μάλλον.

Μου είπε να πάρω τη γραμματέα του να κλείσω για 21η εβδομάδα αλλά δε μου είπε ποια μέρα ακριβώς εκεί κάπου στις 17 με 21 Φεβρουαρίου θα κλείσω! 20/02 θα είμαι 21+3 νομίζω είναι καλά.. ίσως τον πάρω τηλέφωνο να τον ξαναρωτήσω γιατί με μπερδεύει λίγο το ότι υπάρχει μεγάλο εύρος από 21η εβδομάδα ως 25.

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, foroulina είπε:

Ναι δεν με πείραξε καθόλου.ισα ίσα βλέπουμε ένα ενδιαφέρων που πριν δεν υπήρχε. Και αυτό που λες....μάλλον θα με βοηθήσει στο να μην ξεφύγω.

Αχ και εγώ Ανυπομονώ!Πω πω σε ένα μηνα ε?

Να σε ρωτήσω βρε κορίτσι στην Γερμανία δεν είναι που όταν γέννας φωνάζουν τον μπαμπά μέσα και είναι χωρίς μπλούζα και του βάζουν το μωράκι πάνω του?

Αυτό με την μπλούζα δεν το γνωρίζω, μπορεί και να γίνεται.Ο μπαμπάς όμως μπορεί αν το θέλει να παρίσταται σε όλη τη διάρκεια της γέννας.Θα σου πω για την δική μου εμπειρία.Ο άντρας μου ήταν μέσα από την αρχή μέχρι μα πάμε με το μωρό στο δωμάτιο, τράβουσε βίντεο και κάναμε μαζί αναπνοές.Όταν γέννησα, έκοψε τον ομφάλιο λώρο και η μαία έβαλε τον μικρούλη επάνω σε εμένα, στο στήθος κατευθείαν.Μετά τον πήρε και ο μπαμπάς αγκαλίτσα.

Just now, Vila είπε:

Μου είπε να πάρω τη γραμματέα του να κλείσω για 21η εβδομάδα αλλά δε μου είπε ποια μέρα ακριβώς εκεί κάπου στις 17 με 21 Φεβρουαρίου θα κλείσω! 20/02 θα είμαι 21+3 νομίζω είναι καλά.. ίσως τον πάρω τηλέφωνο να τον ξαναρωτήσω γιατί με μπερδεύει λίγο το ότι υπάρχει μεγάλο εύρος από 21η εβδομάδα ως 25.

@Vila μου 21η είναι απο 20+0 μέχρι 20+6.Μην σε αγχώνει όμως τόσο πολύ η μέρα που θα κάνεις την εξέταση.Υπάρχει ένα χρονικό παράθυρο, μέσα στο οποίο όποτε και να γίνει ο γιατρός μπορεί να δει και να κάνει τις μετρήσεις που θέλει.Σημασία έχει η ανάπτυξη του εμβρύου να είναι η κατάλληλη για να γίνει σωστά η εξέταση γι' αυτό υπάρχει και το χρονικό παράθυρο, όπως και στην αυχενική.Στην Γερμανία η Β επιπέδου εξέταση γίνεται απο 18+0 μέχρι 21+6.Υπάρχει μια μικρή διαφορά με την Ελλάδα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Δε σας προλαβαίνω σήμερα!!

Μιας και αναφερθήκατε στην ομαδα στο fb για την οδική ασφάλεια (σου ανοίγει τα μάτια) όσες αναζητάτε πληροφορίες για το θηλασμό θα βρείτε στο δίκτυο εθελοντικων ομαδων θηλασμου, κάθε περιοχή έχει και την ομάδα της. Εγώ παρακολουθώ την ομάδα της Αττικής! Τα αρχεία είναι θησαυρός και πραγματικά είναι ότι καλύτερο για την περίοδο της εγκυμοσύνης!!!

Εγώ στο θηλασμό  τα βρήκα όλα ρόδινα και στα δύο μου παιδιά,  η κόρη μου θηλασε 27 μήνες και σταμάτησε όσο ήμουν έγκυος μιας κ άλλαξε σύσταση το γάλα, μειώθηκε κιόλας και έχασε το ενδιαφέρον της. Ο γιος μου θηλασε 3 χρόνια, σταμάτησε ακριβώς στα γενέθλια του! Εύχομαι και με αυτό το μωρό να τα πάμε εξίσου καλά και να θηλάσουμε όσο μας πάει! 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

Αυτό με την μπλούζα δεν το γνωρίζω, μπορεί και να γίνεται.Ο μπαμπάς όμως μπορεί αν το θέλει να παρίσταται σε όλη τη διάρκεια της γέννας.Θα σου πω για την δική μου εμπειρία.Ο άντρας μου ήταν μέσα από την αρχή μέχρι μα πάμε με το μωρό στο δωμάτιο, τράβουσε βίντεο και κάναμε μαζί αναπνοές.Όταν γέννησα, έκοψε τον ομφάλιο λώρο και η μαία έβαλε τον μικρούλη επάνω σε εμένα, στο στήθος κατευθείαν.Μετά τον πήρε και ο μπαμπάς αγκαλίτσα.

@Vila μου 21η είναι απο 20+0 μέχρι 20+6.Μην σε αγχώνει όμως τόσο πολύ η μέρα που θα κάνεις την εξέταση.Υπάρχει ένα χρονικό παράθυρο, μέσα στο οποίο όποτε και να γίνει ο γιατρός μπορεί να δει και να κάνει τις μετρήσεις που θέλει.Σημασία έχει η ανάπτυξη του εμβρύου να είναι η κατάλληλη για να γίνει σωστά η εξέταση γι' αυτό υπάρχει και το χρονικό παράθυρο, όπως και στην αυχενική.Στην Γερμανία η Β επιπέδου εξέταση γίνεται απο 18+0 μέχρι 21+6.Υπάρχει μια μικρή διαφορά με την Ελλάδα.

On 26/1/2020 at 9:52 ΜΜ, Emma9 είπε:

 

 

Παράθεση

 

Κορίτσια μου εγώ ακόμη θέλω μέρες για τον επομενο υπέρηχο και ανυπομονώ.. Στο πίσω μέρος ομως του κεφαλιού μου, μου εχει μεινει το παχος του αυχένα του μωρού που ήταν στο όριο 2,5 και ώρες ώρες έχω έννοια αν θα είναι όλα καλά.. Ο γιατρός με τις καλές αιματολογικες  με καθησυχασε αρκετα.. Έκανα και την περασμένη εβδομάδα το τεστ nipt και περιμένω κι εγώ τα αποτελεσματα.. Επίσης μου ανέφερε να μη σκέφτομαι καν την αμνιοπαρακεντηση.. Όμως εγώ γτ κορίτσια ακόμη το σκέφτομαι αυτό το θέμα κι έχω την αγωνία αν όλα είναι οκ; και το αισθάνομαι σαν ένα μικρό αγκαθακι στο να απόλαυσω την εγκυμοσύνη μου.. σκέφτηκα κ για δεύτερη γνώμη αλλά μου λέει ο άνδρας μου, που είναι σίγουρος ο, τι όλα πάνε καλά από την αρχή, να εμπιστευτώ τον γιατρό μου και να μην μπερδευτω πιο πολύ..  

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

 

Κορίτσια μου εγώ ακόμη θέλω μέρες για τον επομενο υπέρηχο και ανυπομονώ.. Στο πίσω μέρος ομως του κεφαλιού μου, μου εχει μεινει το παχος του αυχένα του μωρού που ήταν στο όριο 2,5 και ώρες ώρες έχω έννοια αν θα είναι όλα καλά.. Ο γιατρός με τις καλές αιματολογικες  με καθησυχασε αρκετα.. Έκανα και την περασμένη εβδομάδα το τεστ nipt και περιμένω κι εγώ τα αποτελεσματα.. Επίσης μου ανέφερε να μη σκέφτομαι καν την αμνιοπαρακεντηση.. Όμως εγώ γτ κορίτσια ακόμη το σκέφτομαι αυτό το θέμα κι έχω την αγωνία αν όλα είναι οκ; και το αισθάνομαι σαν ένα μικρό αγκαθακι στο να απόλαυσω την εγκυμοσύνη μου.. σκέφτηκα κ για δεύτερη γνώμη αλλά μου λέει ο άνδρας μου, που είναι σίγουρος ο, τι όλα πάνε καλά από την αρχή, να εμπιστευτώ τον γιατρό μου και να μην μπερδευτω πιο πολύ..  

 

Είναι τόσο λογικό να μην είσαι ήσυχη, τουλάχιστον μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της nipt. Κανε υπομονή και όπου να ναι θα μάθεις τα ευχάριστα!

Εμένα μπορεί να με έτρωγε και να πήγαινα για 2η γνώμη,  αλλα εγώ ειμαι εγώ.. 

Μέχρι να τα πάρουμε στα χέρια μας το άγχος δε φεύγει....Αλλά να ξέρεις μετά θα είναι ακόμα μεγαλύτερο. Γι αυτό απόλαυσε αυτό το διάστημα που το έχεις στη κοιλίτσα σου :wub:

  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@_marjio  Έχεις απόλυτο δίκιο.. Απλά με τη δεύτερη γνώμη κι επειδή στο παρελθόν πριν μείνω έγκυος, είχα αλλάξει γυναικολόγους δεν ξέρω αν θα μπερδεύω ή θα ηρεμήσω.. Γτ είμαι και αγχώδης ως άνθρωπος.. Έχεις δίκιο.. Περνάει ο καιρός και θα χάσω στιγμές.. Κι από τη μια σκέφτομαι ότι δεν θα το ρίσκαρε, αν τον προβλημάτισε κάτι.. Ας περιμενω τη nipt όπως μ είπες και τους επομενους υπερηχους μαζί με τη Β επιπέδου και βλέπουμε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...