Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, "Gigi" είπε:

Δίκιο έχει ο γιατρός! Κ η αλήθεια είναι ότι περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός!! Όταν είναι κ 3ο παιδάκι ακόμα πιο γρήγορα νομίζω. 

Σήμερα λέω μακαρόνια με κιμά. Τα υποσχέθηκα στον μεγάλο μου είναι κ εύκολα. 8μιση  σχεδόν ο μεγάλος κ 4μιση ο μικρός. 

Α είναι!! Κ εμένα η μεγάλη 8 και 5μιση ο μικρος.. Ο μεγάλος πως το πήρε με το μωρο; το ηθελε; σου λέει τι θέλει να ειναι;

Εμένα η κόρη μου ήθελε πολύ κ άλλο αδελφάκι, κάθε βράδυ έκανε την προσευχή της και παρακαλούσε για μωρό!!!! Βέβαια θέλει και κορίτσι, λέω ότι μας στείλει ο Θεός. Ο μικρός ούτε κρύο ούτε ζεστη, εντάξει λέει θα κάνουμε μωρό, ε και;; χαχαχαχα 

  • Χαχα 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, _marjio είπε:

Α είναι!! Κ εμένα η μεγάλη 8 και 5μιση ο μικρος.. Ο μεγάλος πως το πήρε με το μωρο; το ηθελε; σου λέει τι θέλει να ειναι;

Εμένα η κόρη μου ήθελε πολύ κ άλλο αδελφάκι, κάθε βράδυ έκανε την προσευχή της και παρακαλούσε για μωρό!!!! Βέβαια θέλει και κορίτσι, λέω ότι μας στείλει ο Θεός. Ο μικρός ούτε κρύο ούτε ζεστη, εντάξει λέει θα κάνουμε μωρό, ε και;; χαχαχαχα 

Αχ γλυκούλα μου!!! Εμένα δεν ήθελαν άλλο μωρό στις συζητήσεις που κάναμε παλαιότερα. Ο μικρός δεν έδωσε καν σημασία προς το παρόν απλά παπαγαλιζει ότι λέει ο μεγάλος κάποιες φορές. Ο μεγάλος όταν το ανακοινώσαμε είπε τιιι??? Δεν θα το αντέξω κι άλλο μωρό! Χαχα! Την επόμενη μέρα μας έδειξε ότι χάρηκε τλκ ευτυχώς.. είναι ιδιαίτερα περιποιητικος! Χαϊδεύει την κοιλιά, βάζει το αυτί του θέλει να το ακούσει κ έχει τρελλαθει κάθε μέρα να λέει αντε θέλω να δω το μωράκι. Να βγει νωρίτερα! Αγοράκι θέλουν φυσικά. 

  • Χαχα 4

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@"Gigi" κι ο γιος μου θέλει αγοράκι.Μου λέει χαρακτηριστικά: "μαμά θέλω να κάνεις 5 αγοράκια":roll:

@_marjio σήμερα μάλλον φασολάκια!Πάντως για το Σάββατο κανονίσαμε να φτιάξουμε όλοι μαζι σπιτική πίτσα και να δούμε παιδική ταινία.Ο μικρός είναι ενθουσιασμένος.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μενού έχει φακές και μάλλον το βράδυ θα φτιάξω κολοκυθάκια γεμιστά!ψάχνω να βρω και κολοκύθα για να κάνω σούπα βελουτέ!

Αχ μου ανοίξατε την όρεξη!

 

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , _marjio είπε:

Ω περαστικά του μωρέ,  ελπίζω να μη κρατήσει πολύ!!

 

Καλή σας μέρα!!!

Ευτυχώς αϋπνίες δεν έχω,  και ακόμα είμαι στη φάση που θέλω πολύ ύπνο, κοιμάμαι για πλάκα ότι ώρα και να είναι.

Σήμερα το μενού έχει φασολάδα, δεν εχω φάει στην εγκυμοσύνη ελπιζω να μη με φάει αυτή... Τι τρώτε σήμερα εσεις;; να τα λέμε να παίρνουμε ιδέες ;)

@"Gigi" τα παιδάκια σου πόσο ειναι;; δε θυμαμαι..

Καλημέρα μανουλες καλοκαιρινές...τι κάνετε πως είστε;

εγώ από την αρχή είχα αϋπνίες... Στην αρχή ήταν κιόλας λόγω των αναγουλων που όταν ξάπλωνα δεν μπορούσα και κοιμόμουν σχεδόν σε καθιστή θέση.  Και εγώ φασολάδα είχα φτιάξει πριν κάνα τριήμερο...περιτο να σου πω ότι ενώ έτρωγα ένα πιάτο αυτή τη φορά έφαγα δύο απανωτά και ένα πάλι το βράδυ..έριξα και καυτερή πιπεριά μέσα και δεν κατάλαβα τίποτα ενώ τον άντρα μου κορίτσια τον θέρισε χαχαχαχαχαχαχα.  Σήμερα και εγώ μακαρονακια με κιμα!

Just now, foroulina είπε:

Εμένα το μενού έχει φακές και μάλλον το βράδυ θα φτιάξω κολοκυθάκια γεμιστά!ψάχνω να βρω και κολοκύθα για να κάνω σούπα βελουτέ!

Αχ μου ανοίξατε την όρεξη!

 

Αχ τρελαίνομαι για σούπα κολοκύθας βελουτεεεεε. Πω πω. Και εγώ εδώ δεν έβρισκα και ευτυχώς μου στείλανε από το χωριό μετά τις γιορτές και έφτιαξε η μαμά μου και μου δώσε και μενα! Και κολοκυθάκια γεμιστά λιγουρευομαι και ότι διαβάζω γενικα.. άντε να καλοκαιριασει να ξεκινήσουν τα καρπούζια και τα πεπόνια αυτό σκέφτομαι εγώ!

  • Χαχα 2

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα αγάπες!! 

Έχω μια κολοκύθα ένα μήνα στο ψυγείο! Στείλτε καλή συνταγή για βελουτε γιατί τελευταία φορά που έκανα δε μου άρεσε και τόσο πολύ! 

Σήμερα λέω να φτιάξω ριζότο με μανιτάρια!! Το λατρεύω! 

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Καλημέρα μανουλες καλοκαιρινές...τι κάνετε πως είστε;

εγώ από την αρχή είχα αϋπνίες... Στην αρχή ήταν κιόλας λόγω των αναγουλων που όταν ξάπλωνα δεν μπορούσα και κοιμόμουν σχεδόν σε καθιστή θέση.  Και εγώ φασολάδα είχα φτιάξει πριν κάνα τριήμερο...περιτο να σου πω ότι ενώ έτρωγα ένα πιάτο αυτή τη φορά έφαγα δύο απανωτά και ένα πάλι το βράδυ..έριξα και καυτερή πιπεριά μέσα και δεν κατάλαβα τίποτα ενώ τον άντρα μου κορίτσια τον θέρισε χαχαχαχαχαχαχα.  Σήμερα και εγώ μακαρονακια με κιμα!

Αχ τρελαίνομαι για σούπα κολοκύθας βελουτεεεεε. Πω πω. Και εγώ εδώ δεν έβρισκα και ευτυχώς μου στείλανε από το χωριό μετά τις γιορτές και έφτιαξε η μαμά μου και μου δώσε και μενα! Και κολοκυθάκια γεμιστά λιγουρευομαι και ότι διαβάζω γενικα.. άντε να καλοκαιριασει να ξεκινήσουν τα καρπούζια και τα πεπόνια αυτό σκέφτομαι εγώ!

Λοιπόν κ εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης λιγουρευομαι τα καλοκαιρινά φρούτα κ επίσης όταν έχω αναγουλα φαντάζομαι ασυναίσθητα φράουλες κ κεράσια κ λες κ τα μυρίζω κ νιώθω καλύτερα πολλές φορές! Ότι να ναι! Καλά που τα λέω σε σας κ θα με καταλάβετε! Χαχα

Το καλοκαίρι με τα φρουτάκια θα χάσουμε κ τα κιλά! 

Just now, Vila είπε:

Καλημέρα αγάπες!! 

Έχω μια κολοκύθα ένα μήνα στο ψυγείο! Στείλτε καλή συνταγή για βελουτε γιατί τελευταία φορά που έκανα δε μου άρεσε και τόσο πολύ! 

Σήμερα λέω να φτιάξω ριζότο με μανιτάρια!! Το λατρεύω! 

Ριζότο με μανιτάρια?? Μιαμ μιαμ! Κ ένα ριζότο θαλασσινών δε θα με χαλούσε επίσης! Κολοκύθα μου έδωσαν κ μένα αλλά δεν ξέρω τι να την κάνω.σουπα όμως δε μου κάνει κ πολύ κέφι κορίτσια τόσο ωραία είναι? Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με κολοκύθα γιαυτό θα την στείλω στην μαμά μου να γίνει ωραιότατη γλυκιά κολοκυθόπιτα με άχνη κ κανελιτσα από πάνω :D

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Λοιπόν κ εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης λιγουρευομαι τα καλοκαιρινά φρούτα κ επίσης όταν έχω αναγουλα φαντάζομαι ασυναίσθητα φράουλες κ κεράσια κ λες κ τα μυρίζω κ νιώθω καλύτερα πολλές φορές! Ότι να ναι! Καλά που τα λέω σε σας κ θα με καταλάβετε! Χαχα

Το καλοκαίρι με τα φρουτάκια θα χάσουμε κ τα κιλά! 

Ριζότο με μανιτάρια?? Μιαμ μιαμ! Κ ένα ριζότο θαλασσινών δε θα με χαλούσε επίσης! Κολοκύθα μου έδωσαν κ μένα αλλά δεν ξέρω τι να την κάνω.σουπα όμως δε μου κάνει κ πολύ κέφι κορίτσια τόσο ωραία είναι? Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με κολοκύθα γιαυτό θα την στείλω στην μαμά μου να γίνει ωραιότατη γλυκιά κολοκυθόπιτα με άχνη κ κανελιτσα από πάνω :D

Δικιά μου είσαι...και εγώ τα καλοκαιρινά φρούτα σκέφτομαι από τώρα... Και με την ζέστη ειδικά ουυυ καλά..θα χούμε φουσκώσει κιόλας ένα και ένα θα ναι τα φρουτάκια!!! Κολοκυθα εγώ να καθαρίζω δεν ξέρω ειδικά αν είναι ολόκληρη..για αυτό είναι η μανούλα μου που την κόβει με μπαλτα και χωρίζει σε κομμάτια ανάλογα τι θέλουμε. Οι μανουλες σωτήριες είναι..κολοκυθόπιτα γλυκιά έχω πάθος και εγώ εδώ και δύο χρόνια παλιά δεν μαρεσε! Να σου φτιάξει με τον καιρό αυτό ταιριάζει απόλυτα!!!


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια κι εμένα μου αρέσει η κολοκυθόσουπα βελουτέ.Λοιπόν εγώ βράζω την κολοκύθα (καθαρισμένη και κομμένη) με ένα κρεμμύδι, ένα πράσο, 4-5 μικρές πατάτες κι έναν κύβο λαχανικών.Αφού βράσουν και μαλακώσουν βάζω αλατάκι, πιπεράκι και με ένα ραβδομπλέντερ πολτοποιώ.Σερβίρω με μια κουταλιά της σουπας γιαούρτι σταγγιστό στη μέση του πιάτου.Είναι όνειρο!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

:-) Aπ'οτι βλέπω οι μανούλες Ιουλίου περιμένουμε πως και πως τα καλοκαιρινά φρούτα :-) Παγωμένο καρπουζάκι ονειρεύομαι κι εγώ!! Ζουμερά ροδάκινα και τραγανά κεράσια μιαμ μιαμ :-) Βρε κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση; Στην νέα ΠΗΤ που δίνουν στην αυχενική πλεον κρατάμε ως δεδομένη αυτή και όχι την προηγούμενη που εχει υπολογιστει βαση τελευταιας περιοδου; (Έχω 4 μερες διαφορά.)Επίσης διαβάζω το 1/10000 σε αποτελέσματα τρισωμίας 21 και αγχώνομαι που σε εμενα εβγαλε μόνο 1/2580. Υπάρχει κάποιο επίσημο πινακάκι με μέσους όρους ανα ηλικία;


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησοερα μανουλες.. δεν εχω κανει ποτε βελουτε σουπα ειμαι του κλασσικου εγω χιχιχιχι..εμας το μενου σημερα σνιτσελ κοτοπουλο φουρνου και πουρε πατατας.!

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ελλάκι είπε:

:-) Aπ'οτι βλέπω οι μανούλες Ιουλίου περιμένουμε πως και πως τα καλοκαιρινά φρούτα :-) Παγωμένο καρπουζάκι ονειρεύομαι κι εγώ!! Ζουμερά ροδάκινα και τραγανά κεράσια μιαμ μιαμ :-) Βρε κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση; Στην νέα ΠΗΤ που δίνουν στην αυχενική πλεον κρατάμε ως δεδομένη αυτή και όχι την προηγούμενη που εχει υπολογιστει βαση τελευταιας περιοδου; (Έχω 4 μερες διαφορά.)Επίσης διαβάζω το 1/10000 σε αποτελέσματα τρισωμίας 21 και αγχώνομαι που σε εμενα εβγαλε μόνο 1/2580. Υπάρχει κάποιο επίσημο πινακάκι με μέσους όρους ανα ηλικία;

Για την ηλικία σου θεωρώ ότι είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα.. Κ κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική πιστεύω.. Εγώ που είμαι πιο μικρή από σένα έχω τις ίδιες περίπου πιθανότητες με παραπάνω παχος στον αυχένα.. Μη μπεις στη διαδικασία να ψάξεις πινακακια κι άλλες πληροφορίες γτ θα αγχωθείς περισσότερο.. Εγώ έκανα το λάθος κ το μετάνιωσα.. Να εμπιστευομαστε τους γιατρούς μας.. Εσενα τι σ είπε ο γιατρός; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Για την ηλικία σου θεωρώ ότι είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα.. Κ κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική πιστεύω.. Εγώ που είμαι πιο μικρή από σένα έχω τις ίδιες περίπου πιθανότητες με παραπάνω παχος στον αυχένα.. Μη μπεις στη διαδικασία να ψάξεις πινακακια κι άλλες πληροφορίες γτ θα αγχωθείς περισσότερο.. Εγώ έκανα το λάθος κ το μετάνιωσα.. Να εμπιστευομαστε τους γιατρούς μας.. Εσενα τι σ είπε ο γιατρός; 

Εχω καιρο ακομα μεχρι να βρεθω με τον γιατρο μου και δεν κρατιεμαι να περιμενω!Γι'αυτο και ψαχνω να βρω κατι απο μονη μου, οχι μόνο για να καταλαβω που περιπου βρισκομαι αλλα και για να προλαβω να ειμαι μεσα στα χρονικά πλαισια να προγραμματισω μια επόμενη εξέταση!


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι είπατε τώρα.... Γλυκιά κολοκυθόπιτα με άχνη και κανελιτσα!!!! Έρωτας!! 

Όσο για τα φρουτάκια περιμένω πως και πως τα κεράσια είναι το αγαπημένο μου φρούτο!

@Ελλάκι γιατί δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο τον γιατρό σου να σου πει για τα αποτελέσματα ώστε να μη χρειαστεί να περιμένεις μέχρι το επόμενο ραντεβού? Εγώ επειδή ήταν παραμονή Χριστουγέννων όταν βγήκαν τον πήρα στο κινητό του γιατί δεν άντεχα να περιμένω! Αν και από το μικροβιολογικό εργαστήριο μου είχαν πει πως όλα μια χαρά! Επίσης αν δεν κάνω λάθος είσαι μια χαρά γιατί αν θυμάμαι καλά κάτω από 1/250 είναι που υπάρχει θεματακι.

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...