Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΗ ΒΟΉΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΏ.....


basw2

Recommended Posts

Σας ευχαριστω κοριτσάκια μου.ησασταν ολες πολυ κατατοπιστικές.ολα αυτα τα εχω στο μυαλο μου και σιγουρα θα το δω με τις εξετασεις για να εχω το κεφαλι μου ησυχο σε επομενη κυηση.ας ευχηθώ απο την πλευρα μου καμία γυναικα που θελει να γινει μανα να μην δυσκολεύεται και να μην ποναει οσο εγω.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaela 25 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω πόσο κοστίζει ο προεμφυτικος 

Στο κέντρο που ήμουν εγώ κόστιζε 350 η καθε βλαστοκύστη, αλλά εάν είχες συγκεντρώσει πολλές, γινόταν κάποια έκπτωση. Νομιζώ ότι γενικά οι τιμές κάπου στα 300 παίζουν ανά βλαστοκύστη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela 25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, οπότε φαντάζομαι πως μπορείς να επιλέξεις πόσες βλαστοκυστες θα κάνεις, σωστά; 

Θεωρητικά το κάνεις σε όσες βλαστοκύστες μαζέψεις από την διέγερση ή τους φυσικούς κύκλους, με σκοπό να σου μείνουν οι υγιείς. Γιατί σκέψου ότι κάποιες μπορεί  να έχουν ανωμαλίες και κάποιες να "καταστραφούν" κατά τον έλεγχο. Δεν έχω ακούσει περίπτωση που να έχει πχ 6 βλαστοκύστες και να ζητήσει έλεγχο στις 3. Και δεν ξέρω αν υπάρχει κριτήριο επιλογής. Κι αν πχ βγουν κι οι 3 προβληματικές, μετά τι; Θα κάνεις και στις υπόλοιπες; Χάνεις και την όποια έκπτωση έτσι. Δεν ξέρω, καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό ή το κέντρο που είσαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι έχεις δίκιο. Μακάρι να φτάσουμε στο στάδιο της βλαστοκυστης γιατί στη πρώτη προσπάθεια από τα τέσσερα ωάρια που γονιμοποιηθηκαν δεν έφτασα κανένα. Έχουν βρει μια μετάλλαξη στο καρυοτυπο του συζύγου, έχει κιρσοκηλη και ολιγοασθενοτερατοσπερμια. Όλα τα καλά μαζί. Δεν ξέρω αν έχουμε ελπίδα, ελπίζω να μην φτάσουμε στο σημείο να βάλουμε από δότη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela 25 είπε:

Ναι έχεις δίκιο. Μακάρι να φτάσουμε στο στάδιο της βλαστοκυστης γιατί στη πρώτη προσπάθεια από τα τέσσερα ωάρια που γονιμοποιηθηκαν δεν έφτασα κανένα. Έχουν βρει μια μετάλλαξη στο καρυοτυπο του συζύγου, έχει κιρσοκηλη και ολιγοασθενοτερατοσπερμια. Όλα τα καλά μαζί. Δεν ξέρω αν έχουμε ελπίδα, ελπίζω να μην φτάσουμε στο σημείο να βάλουμε από δότη. 

Να μην απελπίζεσαι καθόλου! Κι εμείς είχαμε θέμα και με κιρσοκήλη σοβαρού βαθμού και με ολιγοασθενοσπερμία, αλλά με την 2η φόρα τα καταφέραμε και τώρα είμαι έγκυος, αισίως δόξα το Θεό μπαίνω στον 5ο μήνα. Εννοείται ότι η κακή ποιότητα σπέρματος, φέρνει λιγότερες υγιείς βλαστοκύστες, αλλά να σκέφτεσαι πως μας αρκεί μόνο μία για να γίνει το θαύμα. Σε εμένα από τα 18 ωάρια, τα 4 κατέληξαν βλαστοκύστες. Εφόσον όμως υπάρχουν σπερματοζωάρια, έστω και λίγα, γι αυτό έχουμε την εξωσωματική. Αλλιώς όλες με δότη θα πηγαίναμε κατευθείαν. Όσον αφορά την μετάλλαξη, θα κάνετε τον προεμφυτευτικό και θα δείτε. Να είστε αισιόδοξοι. Τι ηλικία έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε 20,000000 και την τελευταία φορά 51% κινητικότητα αλλά πάλι τίποτα. Είμαι 31 και ο σύζυγος 36, προσπαθούμε 2,5 χρόνια τώρα. Απλά μετά τα 30 με έπιασε εμμονή, οι φίλες μου σχεδόν δεν προσπαθούσαν και κατευθείαν έμεναν έγκυος. Ελπιζω αυτή η δεύτερη εξωσωματική να είναι και η τελευταία. Μου ήρθε περίοδος σήμερα οπότε αύριο πρωί πρωί παίρνω το γιατρό τηλέφωνο στο embryolab. Σε ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη. Σου εύχομαι να έχεις μια ομαλή εγκυμοσύνη. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...