Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Αποθηλασμός


EleniKel

Recommended Posts

Χαίρετε!!! Σκέφτομαι σιγα σιγά, να απόθηλασω την 2χρονη κόρη μου. Ερώτηση προς όσες μανούλες θήλασαν.κανατε την ένεση για να κοπεί το γάλα, η από θήλασατε σταδιακά, ώσπου μια μέρα σταμάτησε εντελώς η παραγωγη; οι περισσότερες γνωστές μου, δεν έκαναν την ένεση, αλλά έχω ακούσει πως είναι καλό να γινει για συγκεκριμένους ιατρικους λογους. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. πρώτη φορά ακούω για ένεση εγώ. Μήπως εννοείς το χάπι που κόβει το γάλα? έχω ακούσει πως δεν είναι ότι καλύτερο. η καλύτερη τακτική είναι σταδιακά να προσφέρεις όλο κ λιγότερο γάλα για να συνηθίζει το παιδί κ να λιγοστεύει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, EleniKel είπε:

Χαίρετε!!! Σκέφτομαι σιγα σιγά, να απόθηλασω την 2χρονη κόρη μου. Ερώτηση προς όσες μανούλες θήλασαν.κανατε την ένεση για να κοπεί το γάλα, η από θήλασατε σταδιακά, ώσπου μια μέρα σταμάτησε εντελώς η παραγωγη; οι περισσότερες γνωστές μου, δεν έκαναν την ένεση, αλλά έχω ακούσει πως είναι καλό να γινει για συγκεκριμένους ιατρικους λογους. 

καλησπερα...κ εγω πρωτη φορα ακουω για ενεση....οπως και να ειχε αν ειχα την επιλογη δεν θα εκανα ενεση για το γαλα....σταδιακα και σιγα σιγα..μιλα και με την παιδιατρο σου...εγω ετσι εκανα.....τα 2 εδινα δικα μου (πρωι-βραδυ) και το μεσημερι ξεκινησα σκονη και μετα γινανε και τα 3 σκονη..απλως θεωρω πως οσο πιο μεγαλο ειναι πλεον το παιδι τοσο πιο δυσκολο γινεται..εδω εγω τωρα δυσκολευομαι να κοψω τη σκονη να του δωσω φρεσκο...ποσο μαλλον οταν δημιουργειται αυτη η σχεση μεταξυ μαμας-μωρου...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, EleniKel είπε:

Χαίρετε!!! Σκέφτομαι σιγα σιγά, να απόθηλασω την 2χρονη κόρη μου. Ερώτηση προς όσες μανούλες θήλασαν.κανατε την ένεση για να κοπεί το γάλα, η από θήλασατε σταδιακά, ώσπου μια μέρα σταμάτησε εντελώς η παραγωγη; οι περισσότερες γνωστές μου, δεν έκαναν την ένεση, αλλά έχω ακούσει πως είναι καλό να γινει για συγκεκριμένους ιατρικους λογους. 

 

Just now, Ασία είπε:

Καλημέρα. πρώτη φορά ακούω για ένεση εγώ. Μήπως εννοείς το χάπι που κόβει το γάλα? έχω ακούσει πως δεν είναι ότι καλύτερο. η καλύτερη τακτική είναι σταδιακά να προσφέρεις όλο κ λιγότερο γάλα για να συνηθίζει το παιδί κ να λιγοστεύει κιόλας.

θα συμφωνησω και εγω, ουτε και εγω εχω ακουσει κατι για ενεση. χαπι δεν πηρα  .

το κοψαμε σταδιακα,μειωνοντας γευματα και φυσικα με συζητηση γιατι ηταν και 2.5 χρονων . ( εκανα καποια " κολπακια" ) που στη δικη μου επιασαν!οτι θελεις ρωτησε με .

  ο αποθηλασμος ηταν οτι πιο ευκολο τελικα ειχα κανει ποτε στη ζωη μου !! ( και θηλαζε 30 -40 φορες τη μερα ( και το βραδυ )

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ολες, γλυκύτατες μανούλες!!!!  Μου είπαν πως αν Σεν κάνεις την ένεση, με τα χρόνια δημιουργούνται πετρώματα στο στήθος. Ξέρω κοπέλες που έκαναν την ένεση... Θα το ψάξω λίγο ακόμα, κ θα δω.. Ευχαριστώ για το χρόνο σας! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα. πρώτη φορά ακούω για ένεση εγώ. Μήπως εννοείς το χάπι που κόβει το γάλα? έχω ακούσει πως δεν είναι ότι καλύτερο. η καλύτερη τακτική είναι σταδιακά να προσφέρεις όλο κ λιγότερο γάλα για να συνηθίζει το παιδί κ να λιγοστεύει κιόλας.

Κ εγω πρώτη φορά το ακούω. Το χάπι δ ειναι οτι καλυτερο παντως

Αποθηλασα 2χρ πάρα 3εβδ το πρώτο παιδί εγκυος στον 6ο στο δεύτερο. Κ 2χρ κ 5μ το δευτερο

Εφοσον γίνει σταδιακά κ σωστά ούτε πετρώματα θα εχεις ούτε κάποιο θέμα αργότερα ιατρικό, τουλ γι αυτόν τον λογο

Επίσης να πω ότι ο αποθηλασμος ήταν ότι πιο εύκολο έχω ζήσει στο ταξίδι του θηλασμου, γτ έγινε όταν ήταν έτοιμα. Μονα τους αποθηλασαν στην ουσια

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...