Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρόωρη εμμηνόπαυση και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι ολοκαίνουρια στο φόρουμ, ελπίζω να εχω μπει σωστά στην ομάδα κ το θέμα!Πριν εναν μήνα ανακάλυψα πως στα 38 μου δυστυχώς βαδίζω προς πρόωρη εμμηνόπαυση.:!:Ωστόσο προσπάθησα να μην δώσω σημασια.Συνέχισα προσπάθειες για μωράκι.Εδω κ 3 μέρες κάνω τεστ εγκυμοσύνης και η γραμμή απο αχνή οσο πάει σκουραίνει.(δεν ξερω πως να σας ανεβασω φωτογραφία να δείτε κι εσεις).Σε 3 μέρες περιμένω να αδιαθετήσω. Να παώ τότε για χοριακή ή να περιμένω για να μην τρυπιέμαι συνέχεια;:confused:

  • Μου αρέσει 3

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tina79 είπε:

Καλησπερα! Εσυ τι νιωθεις οτι θες να κανεις? ουτως η αλλως Δευτερα ανοιγουν τα μικροβιολογικα. Τα hometest κανεις?

Θέλω να μάθω το συντομότερο εννοείται.Απλά φοβάμαι πως θα απογοητευθώ ξανά.Διαβάζω πως οι υψηλές τιμές εμμηνόπαυσης βγάζουν λανθασμένα θετικά τα τεστ εγκυμοσύνης.Κάνω τα selfclear αλλά σκέφτομαι να μην ξοδέψω άλλα χρήματα κ να περιμένω.Απο την άλλη ποιος περιμένει ως την Δευτέρα.Είμαι να σκάσω είμαι!!!!


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Γτ λες οτι μπαινεις νε εμμηνοπαυση? εχεις ανεβασμενη fsh? ενιωθες περιεργα κ αποφασισες να κανεις τεστ?

Ασε τα τεστ στην ακρη κ κοιτα να χαλαρωσεις.. Γνωμη μου θα ηταν να κανεις μια χοριακη την αναμενομενη ημερα της περιοδου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Γτ λες οτι μπαινεις νε εμμηνοπαυση? εχεις ανεβασμενη fsh? ενιωθες περιεργα κ αποφασισες να κανεις τεστ?

Ασε τα τεστ στην ακρη κ κοιτα να χαλαρωσεις.. Γνωμη μου θα ηταν να κανεις μια χοριακη την αναμενομενη ημερα της περιοδου.

Ναι, εχει φτασει στο 21 η τιμη δυστυχως.Εχω κάτι ενοχλήσεις στο στομάχι (ελαφριές ανακατοσούρες κ ξυνίλες),αλλα δεν δίνω σημασία επειδή πάσχω απο παλινδρόμηση χρόνια.Περισσότερο απο αγωνία τα έκανα τα τεστ.Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κάποια να εχει τόσο υψηλή FSH και να βγάζει σωστά θετικό αποτέλεσμα του τεστ και μάλιστα να σκουραίνει η γραμμή μέρα με την μέρα!Θέλω τόσο πολύ να τρέξω και να πάρω κι άλλα τεστ ! :-{


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ελλάκι είπε:

Ναι, εχει φτασει στο 21 η τιμη δυστυχως.Εχω κάτι ενοχλήσεις στο στομάχι (ελαφριές ανακατοσούρες κ ξυνίλες),αλλα δεν δίνω σημασία επειδή πάσχω απο παλινδρόμηση χρόνια.Περισσότερο απο αγωνία τα έκανα τα τεστ.Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κάποια να εχει τόσο υψηλή FSH και να βγάζει σωστά θετικό αποτέλεσμα του τεστ και μάλιστα να σκουραίνει η γραμμή μέρα με την μέρα!Θέλω τόσο πολύ να τρέξω και να πάρω κι άλλα τεστ ! :-{

ανεβασε την φωτο στο προφιλ σου

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

ανεβασε την φωτο στο προφιλ σου

Προσπάθησα και πριν αλλα δεν τα καταφερα.Παταω στο προσθηκη επιπροσθετου υλικου αλλα δεν με αφηνει να ανεβασω.Τι κανω λάθος;;


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

Προσπάθησα και πριν αλλα δεν τα καταφερα.Παταω στο προσθηκη επιπροσθετου υλικου αλλα δεν με αφηνει να ανεβασω.Τι κανω λάθος;;

οχι εκει αγαπη πας τερμα δεξια επανω και πατας προφιλ εκει μπαινεις μεσα και βλεπεις πως μπορεις να βαλεις φωτο προφιλ και λεει κιολας επεργασια προφιλ οχι εδω που γραφεις τερμα πανω δεξια

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

οχι εκει αγαπη πας τερμα δεξια επανω και πατας προφιλ εκει μπαινεις μεσα και βλεπεις πως μπορεις να βαλεις φωτο προφιλ και λεει κιολας επεργασια προφιλ οχι εδω που γραφεις τερμα πανω δεξια

Οκ την ανεβασα στο προφιλ!!Απο αριστερα προς τα δεξια, είναι το προχθεσινό, χθεσινό και σημερινό.


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

οχι εκει αγαπη πας τερμα δεξια επανω και πατας προφιλ εκει μπαινεις μεσα και βλεπεις πως μπορεις να βαλεις φωτο προφιλ και λεει κιολας επεργασια προφιλ οχι εδω που γραφεις τερμα πανω δεξια

@Ελλάκι φαινεται θετικο κοριτσι μου .....

Just now, Ελλάκι είπε:

Οκ την ανεβασα στο προφιλ!!Απο αριστερα προς τα δεξια, είναι το προχθεσινό, χθεσινό και σημερινό.

το σημερινο φαινεται ξεκαθαρα χοριακη την Δευτερα με ενα τριψηφιο νουμερο κοριτσακι μου

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ελλάκι είπε:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Penny! Μακάρι να μην φταίει η "κακιά η ορμόνη: και να ισχύει !! :-)

δεν νομιζω κοριτσι μου και μην διαβαζεις απο το ιντερνετ εγω δεν ξερω αν απο εμμηνοπαυση πιανει την ορμονη της εγκυμοσυνης δεν νομιζω κοριτσιμου ευχομαι με ολη μου την ψυχη να εισαι περιμενω νεα σου την Δευτερα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

δεν νομιζω κοριτσι μου και μην διαβαζεις απο το ιντερνετ εγω δεν ξερω αν απο εμμηνοπαυση πιανει την ορμονη της εγκυμοσυνης δεν νομιζω κοριτσιμου ευχομαι με ολη μου την ψυχη να εισαι περιμενω νεα σου την Δευτερα

Δεν ξέρεις πόσο μου χεις φτιάξει την διάθεση!! Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!! Μόλις έχω νέα θα σου γράψω!! :-)


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελλακι είσαι έγκυος. Όταν λέμε ότι βγαίνουν τα τεστ θετικά πρέπει να είσαι σε εμμηνόπαυση χρόνια και η fsh να έχει πιάσει τα 120. Με το καλό η εγκυμοσύνη σου! :-D (by the way αν έχεις πωα είσαι σε προ κλιμακτηριο που μένεις έγκυος απλά έχεις μικρότερες πιθανότητες κάθε μήνα, εμμηνόπαυση είναι εντελώς παύση στοπ περίοδος για ένα χρόνο τουλάχιστον πουθενά) 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...