Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Πρόωρη εμμηνόπαυση και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Ελλακι είσαι έγκυος. Όταν λέμε ότι βγαίνουν τα τεστ θετικά πρέπει να είσαι σε εμμηνόπαυση χρόνια και η fsh να έχει πιάσει τα 120. Με το καλό η εγκυμοσύνη σου! :-D (by the way αν έχεις πωα είσαι σε προ κλιμακτηριο που μένεις έγκυος απλά έχεις μικρότερες πιθανότητες κάθε μήνα, εμμηνόπαυση είναι εντελώς παύση στοπ περίοδος για ένα χρόνο τουλάχιστον πουθενά) 

Λουκουμαδακι σ'ευχαριστώ!!!Ναι εχεις δίκιο, λάθος έκφραση.Νόμιζα πως προκλιμακτήριο και πρόωρη εμμηνόπαυση είναι το ίδιο! :-)

Just now, tina79 είπε:

Ειναι ξεκαθαρο οτι ειναι θετικο το τεστ! Οποτε δεν υπαρχει κανενας λογος να κανεις κ αλλο!! Τη Δευτερα χοριακη, εκει θα μαθεις σιγουρα!

Tina  σ'ευχαριστώ!!! Την Δευτέρα κυριολεκτικά θα πετάξω ως το μικροβιολογικό απ' την χαρά μου! :-)

  • Μου αρέσει 3

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ελλάκι είπε:

Λουκουμαδακι σ'ευχαριστώ!!!Ναι εχεις δίκιο, λάθος έκφραση.Νόμιζα πως προκλιμακτήριο και πρόωρη εμμηνόπαυση είναι το ίδιο! :-)

Έχεις ακόμα ουυυυυ κάνε τα παιδάκια σου και το ξανασυζητάμε :lol:

  • Μου αρέσει 2

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ελλάκι είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι ολοκαίνουρια στο φόρουμ, ελπίζω να εχω μπει σωστά στην ομάδα κ το θέμα!Πριν εναν μήνα ανακάλυψα πως στα 38 μου δυστυχώς βαδίζω προς πρόωρη εμμηνόπαυση.:!:Ωστόσο προσπάθησα να μην δώσω σημασια.Συνέχισα προσπάθειες για μωράκι.Εδω κ 3 μέρες κάνω τεστ εγκυμοσύνης και η γραμμή απο αχνή οσο πάει σκουραίνει.(δεν ξερω πως να σας ανεβασω φωτογραφία να δείτε κι εσεις).Σε 3 μέρες περιμένω να αδιαθετήσω. Να παώ τότε για χοριακή ή να περιμένω για να μην τρυπιέμαι συνέχεια;:confused:

μπορείς να απευθυνθείς και σε οποιοδήποτε δημόσιο νοσοκομείο θα σου κάνουν χοριακή αμέσως.... Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

μπορείς να απευθυνθείς και σε οποιοδήποτε δημόσιο νοσοκομείο θα σου κάνουν χοριακή αμέσως.... Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου

Σ'ευχαριστώ Taggeris! Δεν το γνώριζα αυτό! Αν δεν αντέξω ως αύριο μπορεί και να πάω! :-)

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Έχεις ακόμα ουυυυυ κάνε τα παιδάκια σου και το ξανασυζητάμε :lol:

:-) ναι!!!! Φιλάκι!

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου!!!! Μόλις γύρισα απ το μικροβιολογικό με μια χοριακή 532 και με 532 χαμόγελα!!! Δεν το πιστεύω εχω καταχαρεί και δυσκολεύομαι να μείνω ψύχραιμη εως την επόμενη χοριακή! Έχω τρελλαθεί σας λεω δεν έχω λογια, μόνο γελάω μόνη μου :-)

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

Κορίτσια μου!!!! Μόλις γύρισα απ το μικροβιολογικό με μια χοριακή 532 και με 532 χαμόγελα!!! Δεν το πιστεύω εχω καταχαρεί και δυσκολεύομαι να μείνω ψύχραιμη εως την επόμενη χοριακή! Έχω τρελλαθεί σας λεω δεν έχω λογια, μόνο γελάω μόνη μου :-)

532 χοριακη????? Εσυ εισαι πολυυυυυυυυ εγγυος!!!!!! Συγχαρητηρια κοριτσαρα!!! Να εχεις μια ομορφη, υγιη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

532 χοριακη????? Εσυ εισαι πολυυυυυυυυ εγγυος!!!!!! Συγχαρητηρια κοριτσαρα!!! Να εχεις μια ομορφη, υγιη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

Σ'ευχαριστώ πολύυυυ!!!!❤


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Ελλάκι είπε:

Κορίτσια μου!!!! Μόλις γύρισα απ το μικροβιολογικό με μια χοριακή 532 και με 532 χαμόγελα!!! Δεν το πιστεύω εχω καταχαρεί και δυσκολεύομαι να μείνω ψύχραιμη εως την επόμενη χοριακή! Έχω τρελλαθεί σας λεω δεν έχω λογια, μόνο γελάω μόνη μου :-)

Είναι εξαιρετική! Και γω μόνη μου θα γελούσα :lol: συγχαρητήρια! 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ελλάκι είπε:

Κορίτσια μου!!!! Μόλις γύρισα απ το μικροβιολογικό με μια χοριακή 532 και με 532 χαμόγελα!!! Δεν το πιστεύω εχω καταχαρεί και δυσκολεύομαι να μείνω ψύχραιμη εως την επόμενη χοριακή! Έχω τρελλαθεί σας λεω δεν έχω λογια, μόνο γελάω μόνη μου :-)

Τέλεια η χοριακή σου. Με το καλό το μωράκι σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , Ελλάκι είπε:

Κορίτσια μου!!!! Μόλις γύρισα απ το μικροβιολογικό με μια χοριακή 532 και με 532 χαμόγελα!!! Δεν το πιστεύω εχω καταχαρεί και δυσκολεύομαι να μείνω ψύχραιμη εως την επόμενη χοριακή! Έχω τρελλαθεί σας λεω δεν έχω λογια, μόνο γελάω μόνη μου :-)

χιλια μπραβο βρε κοριτσι!!!

και γιατι καθε γυναικα που το θελει τοσο πολυ αξιζει να παιρνει αυτη την χαρα, αλλα κ για σενα ενας λογος παραπάνω που εχεις την ανησυχια της επερχομενης προωρης εμμηνοπαυσης..

σε νιωθω!!

μηπως κατα συμπτωση ειχες μετρησει fsh  σε αυτον τον κυκλο που εμεινες εγκυος?

με το καλο το μωράκι σου!!!!!!!!!!!!!:wub:

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Ελλάκι είπε:

Κορίτσια μου!!!! Μόλις γύρισα απ το μικροβιολογικό με μια χοριακή 532 και με 532 χαμόγελα!!! Δεν το πιστεύω εχω καταχαρεί και δυσκολεύομαι να μείνω ψύχραιμη εως την επόμενη χοριακή! Έχω τρελλαθεί σας λεω δεν έχω λογια, μόνο γελάω μόνη μου :-)

Ου κοριτσάκι μου τελεια μπράβο αγάπη με το καλό μια όμορφη και τελειόμηνα εγκυμοσύνη η Παναγια μαζί σου

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Τέλεια η χοριακή σου. Με το καλό το μωράκι σου.

Σ'ευχαριστώ!!!

Just now, Penny... είπε:

Ου κοριτσάκι μου τελεια μπράβο αγάπη με το καλό μια όμορφη και τελειόμηνα εγκυμοσύνη η Παναγια μαζί σου

Ευχαριστώ πολύ πολύ!

Just now, eleni17 είπε:

χιλια μπραβο βρε κοριτσι!!!

και γιατι καθε γυναικα που το θελει τοσο πολυ αξιζει να παιρνει αυτη την χαρα, αλλα κ για σενα ενας λογος παραπάνω που εχεις την ανησυχια της επερχομενης προωρης εμμηνοπαυσης..

σε νιωθω!!

μηπως κατα συμπτωση ειχες μετρησει fsh  σε αυτον τον κυκλο που εμεινες εγκυος?

με το καλο το μωράκι σου!!!!!!!!!!!!!:wub:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Ναι, μέτρησα την fsh την 3η ημέρα του κύκλου μου και ήταν 21. Πλήρης απογοήτευση.Επίσης ήμουν με φάρμακα για μύκητες και μια μικρή δόση ουρολοίμωξης, η οποία διάβασα πως δίνει λανθασμένα θετικά τεστ εγκυμοσύνης.Δεν ξέρω αν ισχύει αλλα ευτυχώς την ξεφορτώθηκα γρήγορα.Με λίγα λόγια όλα ήταν κατά μου και ήμουν σίγουρη πως σε αυτόν τον μήνα δεν θα βρούμε με τίποτα τον στόχο μας.Καταλαβαίνεις το σοκ οταν ειδα το τριψήφιο την πρώτη μερα καθυστέρησης!!Κρατάω μικρό καλάθι ωστόσο.Έχω να περιμένω μια 2η χοριακή κι εναν υπέρηχο για να ησυχάσω!

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Είναι εξαιρετική! Και γω μόνη μου θα γελούσα :lol: συγχαρητήρια! 

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!!


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

Σ'ευχαριστώ!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ!

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Ναι, μέτρησα την fsh την 3η ημέρα του κύκλου μου και ήταν 21. Πλήρης απογοήτευση.Επίσης ήμουν με φάρμακα για μύκητες και μια μικρή δόση ουρολοίμωξης, η οποία διάβασα πως δίνει λανθασμένα θετικά τεστ εγκυμοσύνης.Δεν ξέρω αν ισχύει αλλα ευτυχώς την ξεφορτώθηκα γρήγορα.Με λίγα λόγια όλα ήταν κατά μου και ήμουν σίγουρη πως σε αυτόν τον μήνα δεν θα βρούμε με τίποτα τον στόχο μας.Καταλαβαίνεις το σοκ οταν ειδα το τριψήφιο την πρώτη μερα καθυστέρησης!!Κρατάω μικρό καλάθι ωστόσο.Έχω να περιμένω μια 2η χοριακή κι εναν υπέρηχο για να ησυχάσω!

Ξερω κοπελα που σε κυκλο με 23 fsh πηρε ωαριο κ γεννησε το αγορακι της! 

Ηθελα απλα να δω πως ηταν σε σενα....ολα θα πανε κ σε σενα καλα ....θα το δεις!!!! Χαμογέλα!!!! Και αισιοδοξη σκέψη!!!

Σε φιλώ!

 

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Ξερω κοπελα που σε κυκλο με 23 fsh πηρε ωαριο κ γεννησε το αγορακι της! 

Ηθελα απλα να δω πως ηταν σε σενα....ολα θα πανε κ σε σενα καλα ....θα το δεις!!!! Χαμογέλα!!!! Και αισιοδοξη σκέψη!!!

Σε φιλώ!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Ελένη!!!! Αισιοδοξία στο φουλ εννοείται!! Δεν υπάρχει περιθώριο για κάτι διαφορετικό άλλωστε!! Φιλάκι!

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...