Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

2 βιοχημικές κυήσεις μέσα σε 6 μήνες


Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας. Είχα δύο βιοχημικές κυήσεις σε μικρό χρονικό διάστημα. Μόλις δω θετική χοριακή στη συνέχεια έχω αίμα και η εγκυμοσύνη σταματά. Ο γυναικολόγος μου έγραψε εξετάσεις για θρομβοφιλια και μου είπε να ελέγξω τον θυρεοειδή τον οποίο παρακολουθώ καθώς έχω υποθυρεοειδισμό. Εγώ νιώθω πως δεν γίνεται σωστά η εμφύτευση. Να τονίσω πως έχω ήδη ένα παιδακι με καισαρική. Υπάρχει κάποια με ανάλογη εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, basoliakou said:

Κορίτσια γειά σας. Είχα δύο βιοχημικές κυήσεις σε μικρό χρονικό διάστημα. Μόλις δω θετική χοριακή στη συνέχεια έχω αίμα και η εγκυμοσύνη σταματά. Ο γυναικολόγος μου έγραψε εξετάσεις για θρομβοφιλια και μου είπε να ελέγξω τον θυρεοειδή τον οποίο παρακολουθώ καθώς έχω υποθυρεοειδισμό. Εγώ νιώθω πως δεν γίνεται σωστά η εμφύτευση. Να τονίσω πως έχω ήδη ένα παιδακι με καισαρική. Υπάρχει κάποια με ανάλογη εμπειρία;

Δεν έχω ανάλογη εμπειρία η τουλάχιστον είχα βιοχημικές αλλά ποτέ δεν είδα θετική χοριακη! Αφού έχεις ένα παιδάκια αποκλείονται ανωμαλίες.της μήτρας(πχ.διαφραγμα κλπ) οπότε ορθώς θεωρωοτι.ελεγχει τη θρομβοφιλια και τα ορμονικα!

Η μόνη εμπειρία που έχω είναι μιας γνωστής μου που έμεινες έγκυος.εκανε.παιδακι για δεύτερο δεν έμενε με τπτ τελικά.εμεινε με εξωσωματική.και 3 μήνες αφού γέννησε το δεύτερο.παιδακι.εμεινε φυσιολογικα στο 3ο!

Ώρες ώρες λέω άβυσσος...

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, basoliakou είπε:

Κορίτσια γειά σας. Είχα δύο βιοχημικές κυήσεις σε μικρό χρονικό διάστημα. Μόλις δω θετική χοριακή στη συνέχεια έχω αίμα και η εγκυμοσύνη σταματά. Ο γυναικολόγος μου έγραψε εξετάσεις για θρομβοφιλια και μου είπε να ελέγξω τον θυρεοειδή τον οποίο παρακολουθώ καθώς έχω υποθυρεοειδισμό. Εγώ νιώθω πως δεν γίνεται σωστά η εμφύτευση. Να τονίσω πως έχω ήδη ένα παιδακι με καισαρική. Υπάρχει κάποια με ανάλογη εμπειρία;

Στο νοσοκομείο Έλενα υπάρχει το τμήμα καθ' έξιν αποβολών που μπορείς να κάνεις έναν πλήρη έλεγχο δωρεάν. Το θέμα των καθ' έξιν αποβολών αφορά και άλλες ειδικότητες εκτός από αυτή του γυναικολόγου. Η επικεφαλής, η κα. Τσεκούρα, είναι ειδικότητας αιματολόγου. Θέλει βέβαια λίγη τύχη με τα ραντεβού...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κτ σχετικά απλο που μπορεις να ελέγξεις είναι η προγεστερονη

Αν θα μπορούσε να υπάρχει θέμα με διάφραγμα πχ ενώ έχεις ήδη ένα παιδάκι, δ το ξερω(δλδ θέματα της μήτρας) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...