Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μωρο που ξυπναει τη νυχτα


nikosp

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, nikosp είπε:

Καλησπερα επανερχομαι στο θεμα γτ το προβλημα μου συνεχιζεται. Μου εχει μπει η ιδεα πως ο μικρος παθαινει επιληψια. Κι αυτο γτ ο αδερφος μου παθαινε επιληψια μικρος και μετα την επιληψια εκλαιγε γοερα οπως ο γιος μου. Δεν το εχω δει βεβαια να συμβαινει γιατι κοιμαται σε δικο του δωματιο... Εσεις τι λετε; 

Σε τι ηλικία το πάθαινε ο αδερφος σας; 

Θεωρώ ότι σε αυτην την ηλικια είναι δύσκολο να διαγνωστεί, θα έπρεπε το παιδι να εχει κ αλλες σοβαρές ενδειξεις

Εφοσον συμβαίνει καιρό κ περίπου σε συγκεκριμένη στιγμή, γτ δ παρακολουθείτε για λιγο καιρο το μωρο όταν κοιμαται; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/12/2019 at 12:48 ΜΜ, nikosp είπε:

Καλημερα ο γιος μου ειναι 11 μηνων και καθε βραδυ εδω κι ενα μηνα μετα απο καμμια ωρα υπνου ξυπναει κλαιγοντας και δεν ησυχαζει με τιποτα. Πρεπει να τον μαζεψουμε αγκαλια για να σταματησει το κλαμα. Οταν τον μαζευουμε σταματαει. Οταν παμε να τον ξαναβαλουμε στην κουνια αρχίζει παλι το κλαμα και η γκρινια. Σηκωνεται ορθιος και αρχίζει μα μα μα μπα μπα μπα. Τις περισσοτερες φορες ξυπναει μονο μια φορα κι αν ξανακοιμηθει το παει μεχρι το πρωι. Σημερα το βραδυ σηκωθηκε κλαιγοντας 3 με 4 φορες. Αυτα τα κανει τωρα. Οταν ηταν πιο μικρος κοιμοταν σερι μεχρι το πρωι. Επιδγς δεν ειναι τα δοντια του ουτε εχει καποιον πονοκοιλο γιατι οταν τον παιρνουμε αγκαλια το κλαμα σταματαει. Εχω απελπιστει και δεν ξερω τι να κανω.....

Καλημερα. Να σας ζησει ο μικρος σας.Ο δικος μου απο 7 μηνων που κοψαμε το θηλασμο μεχρι 10 μηνων κοιμοταν σερι.Μετα αρχισε να ξυπναει το βραδυ κλαιγοντας γοερα.Μολις εμπαινα στο δωματιο του σταματουσε,κοιμοταν στην αγκαλια μου ,τον εβαζα στο κρεβατακι και τελος.Σταδιακα το εκανε καθε βραδυ και πανω απο 2-3 φορες.Οποτε κι εγω κουραστηκα και μετα την τριτη φορα τον επαιρνα μαζι μου και κοιμομασταν στον καναπε.Ηταν τα δοντια τελικα.Και το ολο θεμα κρατησε 4 μηνες μεχρι να βγουν τα πανω που μας εσκασαν αλλα μονο στον υπνο,κατα τα αλλα το μεσημερι κοιμοταν τελεια,ετρωγε καλα και ηταν ευδιαθετος.Σε αυτη την ηλικια ολα βγαζουν δοντια,γιατι το αποκλεισατε;Μολις περασε η φαση κοιμοταν και κοιμαται ακομη σερι.

Οσο για την επιληψια εχει δικιο η κοπελα,γιατι δεν τον παρακολουθειτε 2-3 βραδυα ενω κοιμαται;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα επιληψια ομως ρε παιδια; μου κανει εντυπωση αν συμβαινει... Ακομα και ο αδερφος μου καθε μερα δεν εκανε.... Τις περισσοτερες φορες περναγαν μηνεςναπο τη μια κριση στην αλλη....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , nikosp είπε:

Καθε μερα επιληψια ομως ρε παιδια; μου κανει εντυπωση αν συμβαινει... Ακομα και ο αδερφος μου καθε μερα δεν εκανε.... Τις περισσοτερες φορες περναγαν μηνεςναπο τη μια κριση στην αλλη....

Ακριβώς αυτό. Συν ότι θα είχατε κ αλλα δειγματα

Παρ'τε σαν δεδομένο ότι είναι μια φάση, μπορει τα δοντια, μπορει αλμα, μπορει αναπτυξιακό πόνοι, μπορει αγχος αποχωρισμου, ένα κακό όνειρο κ απλα είναι ο τρόπος του να σας το ενημερώσει. Δ μπορει να μιλήσει κ απλα κλαιει 

Το έχω ξαναγράψει αλλα πρεπει να χαλαρωσετε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Επειδη ειχα κ καποιες φορες ακομα εχω, το ιδιο θεμα, εκτος απο ολα τα υπολοιπα που προαναφερθηκαν (αγχος αποχωρισμου,δοντια) ισως ειναι και η αδυναμια του παιδιου να περασει στον επομενο κυκλο υπνου. Κ μενα μεχρι πριν 2 μηνες ξυπναγε στη μιση ωρα ακριβως. Σαν να ειχε ξυπνητηρι. Με κλαμα επειδη δεν με εβλεπε διπλα του. Αλλα το οτι ξυπνουσε ακριβως στο μισαωρο καθε φορα, εγω πιστευω πως ειναι και αδυναμια να μεταπηδησουν στον επομενο κυκλο υπνου (Rem- nrem). Υπαρχουν πολλα ενδιαφεροντα αρθρα για αυτο αν το ψαξεις. 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμπτωματικά κι εμένα από 11 μηνών άρχισε να ξυπνάει τα βράδια και να κλαίει μέχρι να τον πάρουμε μαζί στο κρεβάτι μας. Εκεί ηρεμεί και κοιμάται αμέσως. Όταν τον ξαναγυρνάμε στην κούνια του μετά από 2 ώρες ξυπνάει και ξανά τα ίδια. Η παιδίατρος μας είπε ότι είναι το άγχος αποχωρισμού σε συνδυασμό με ότι τώρα καταλαβαίνει περισσότερα, οπότε όταν ξυπνάει μόνος του μέσα στη νύχτα να φοβάται και να νιώθει μοναξιά και αναζητάει την ασφάλεια και την θαλπωρή των γονιών του.

Αυτό με την επιληψία πρέπει να το δείτε με την παιδίατρο γιατί είναι σοβαρό. Από την άλλη βέβαια αναρωτιέμαι, αν είχε επιληψία, μόνο το βράδυ θα τον έπιανε?

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...