Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Κακο χρονοδιάγραμμα


Ανθη26Δ

Recommended Posts

Καλησπερα σας ειμαι καινουργοα εδω θα ηθελα την βοηθεια σας. Ειμαι παντρεμενη εδω και 1.5 χρονο καναμε με τον συζυγο μου εξετασεις η δικες μου στο γυναικολογο καλες αν εξερεσεις ενα ορεοπλασμα που μου βρηκαν και εμενα και το συζυγου αλλα στο συζυγο απογοητευτικο σπερμοδιαγραμμα τιμες δεν ξερω να σας πω βεβαια μας εδωσε να του κανω και αλλες εξετασεις ορμονολογικες και τρπλεξ οσχεως ο πρωτος γιατρος κατευθείαν εξωσωματικη και μας παραπέμπει σε δικο του ατομο τα εχω χαμενα.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ανθη26Δ είπε:

Καλησπερα σας ειμαι καινουργοα εδω θα ηθελα την βοηθεια σας. Ειμαι παντρεμενη εδω και 1.5 χρονο καναμε με τον συζυγο μου εξετασεις η δικες μου στο γυναικολογο καλες αν εξερεσεις ενα ορεοπλασμα που μου βρηκαν και εμενα και το συζυγου αλλα στο συζυγο απογοητευτικο σπερμοδιαγραμμα τιμες δεν ξερω να σας πω βεβαια μας εδωσε να του κανω και αλλες εξετασεις ορμονολογικες και τρπλεξ οσχεως ο πρωτος γιατρος κατευθείαν εξωσωματικη και μας παραπέμπει σε δικο του ατομο τα εχω χαμενα.  

Καλησπέρα!!! Θεωρώ ότι μια 2η ή και 3η γνώμη επιβάλλονται προτού παρθεί οποιαδήποτε απόφαση πανω σ αυτα τα Θέματα!! Μην αγχώνεσαι!! Όλα θα πάνε καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλησπέρα!!! Θεωρώ ότι μια 2η ή και 3η γνώμη επιβάλλονται προτού παρθεί οποιαδήποτε απόφαση πανω σ αυτα τα Θέματα!! Μην αγχώνεσαι!! Όλα θα πάνε καλα

Εννοείται πως θα παρω και αλλη γνωμη. Ειμαι ομως πολυ στεναχωρημενη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ανθη26Δ είπε:

Εννοείται πως θα παρω και αλλη γνωμη. Ειμαι ομως πολυ στεναχωρημενη 

Όλα λύνονται κοπελα μου, είναιτο πρώτο σοκ! Απλά ίσως ταλαιπωρηθείτε λιγο πιο πολύ από άλλους! Να είσαι αισιοδοξη όσο μπορείς!! Και κοντά στον άντρα σου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ανθη26Δ είπε:

Καλησπερα σας ειμαι καινουργοα εδω θα ηθελα την βοηθεια σας. Ειμαι παντρεμενη εδω και 1.5 χρονο καναμε με τον συζυγο μου εξετασεις η δικες μου στο γυναικολογο καλες αν εξερεσεις ενα ορεοπλασμα που μου βρηκαν και εμενα και το συζυγου αλλα στο συζυγο απογοητευτικο σπερμοδιαγραμμα τιμες δεν ξερω να σας πω βεβαια μας εδωσε να του κανω και αλλες εξετασεις ορμονολογικες και τρπλεξ οσχεως ο πρωτος γιατρος κατευθείαν εξωσωματικη και μας παραπέμπει σε δικο του ατομο τα εχω χαμενα.  

Να λύσετε αρχικά το πρόβλημα με το ουρεοπλασμα και μετα θα δείτε και τα υπόλοιπα. Σαλπιγγογραφια εκανες φαντάζομαι.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Ανθη26Δ είπε:

Καλησπερα σας ειμαι καινουργοα εδω θα ηθελα την βοηθεια σας. Ειμαι παντρεμενη εδω και 1.5 χρονο καναμε με τον συζυγο μου εξετασεις η δικες μου στο γυναικολογο καλες αν εξερεσεις ενα ορεοπλασμα που μου βρηκαν και εμενα και το συζυγου αλλα στο συζυγο απογοητευτικο σπερμοδιαγραμμα τιμες δεν ξερω να σας πω βεβαια μας εδωσε να του κανω και αλλες εξετασεις ορμονολογικες και τρπλεξ οσχεως ο πρωτος γιατρος κατευθείαν εξωσωματικη και μας παραπέμπει σε δικο του ατομο τα εχω χαμενα.  

Είστε Αθήνα; Αν ναι, συστηνω ανεπιφύλακτα να πάτε στον γιατρο του άνδρα μου, τον κο. Ασβέστη, ουρολόγο με ειδίκευση σε ανδρολογικά θέματα. Τον εμπιστεύομαι πλέον με κλειστά μάτια, επειδή μόνο μαζί του είδαμε αποτέλεσμα. Να μην χάσετε χρόνο με τους λάθος γιατρούς και να ΜΗΝ πάτε κατευθείαν σε εξωσωματική, αν δεν σας πει αυτός (ο ουρολόγος) ότι το σπέρμα δεν φτιάχνει. Σε πολλές περιπτώσεις (ανάλογα με την αιτία του προβλήματος) το σπέρμα φτιάχνει. Οι εξωσωματικές στην Ελλάδα είναι λίγο μαγαζάκι, κλασικά ο απλός γυναικολόγος που έχεις σε στέλνει (τάχα για να μην ταλαιπωρηθείς και για πιο σίγουρα αποτελέσματα) σε δικό του εξωσωματιστή, ο οποίος αν μείνεις έγκυος, δεν θα σε αναλάβει για τον τοκετό, θα σε στείλει πάλι πίσω. Αλλά γιατί να υποβληθείς σε αυτή τη διαδικασία και να πάρεις όλες αυτές τις ορμόνες αν δεν χρειάζεται; Σου μιλάω με αρκετές γνώσεις που έχω αποκομίσει εδώ και 2,5 χρόνια και με επισκέψεις σε πολλούς (καλούς και κακούς) γιατρούς. Μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου για περισσότερες λεπτομέρειες ή απορίες. 

Υ.Γ. Άλλαξε, αν μπορείς, τον τίτλο του θέματος, γιατί είναι παραπλανητικός. Εγώ μπήκα μέσα μόνο και μόνο από περιέργεια για το τι εννοείς..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Troia είπε:

Είστε Αθήνα; Αν ναι, συστηνω ανεπιφύλακτα να πάτε στον γιατρο του άνδρα μου, τον κο. Ασβέστη, ουρολόγο με ειδίκευση σε ανδρολογικά θέματα. Τον εμπιστεύομαι πλέον με κλειστά μάτια, επειδή μόνο μαζί του είδαμε αποτέλεσμα. Να μην χάσετε χρόνο με τους λάθος γιατρούς και να ΜΗΝ πάτε κατευθείαν σε εξωσωματική, αν δεν σας πει αυτός (ο ουρολόγος) ότι το σπέρμα δεν φτιάχνει. Σε πολλές περιπτώσεις (ανάλογα με την αιτία του προβλήματος) το σπέρμα φτιάχνει. Οι εξωσωματικές στην Ελλάδα είναι λίγο μαγαζάκι, κλασικά ο απλός γυναικολόγος που έχεις σε στέλνει (τάχα για να μην ταλαιπωρηθείς και για πιο σίγουρα αποτελέσματα) σε δικό του εξωσωματιστή, ο οποίος αν μείνεις έγκυος, δεν θα σε αναλάβει για τον τοκετό, θα σε στείλει πάλι πίσω. Αλλά γιατί να υποβληθείς σε αυτή τη διαδικασία και να πάρεις όλες αυτές τις ορμόνες αν δεν χρειάζεται; Σου μιλάω με αρκετές γνώσεις που έχω αποκομίσει εδώ και 2,5 χρόνια και με επισκέψεις σε πολλούς (καλούς και κακούς) γιατρούς. Μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου για περισσότερες λεπτομέρειες ή απορίες. 

Υ.Γ. Άλλαξε, αν μπορείς, τον τίτλο του θέματος, γιατί είναι παραπλανητικός. Εγώ μπήκα μέσα μόνο και μόνο από περιέργεια για το τι εννοείς..

Σε ευχαριστω πολυ για τς πληροφορίες σου. Εσυ εχεις παιδακι; καταλαθος γράφτηκε ο τιτλος και δεν ξερω να τον αλλαξω χιλια συγγνωμη 

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Να λύσετε αρχικά το πρόβλημα με το ουρεοπλασμα και μετα θα δείτε και τα υπόλοιπα. Σαλπιγγογραφια εκανες φαντάζομαι.

Σαλπιγγογραφια δεν εκανα μου ειπε ο γιατρος εισαι μικρη υπέρηχο μου εκανε και τεστ παπ

Just now, Ανθη26Δ είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τς πληροφορίες σου. Εσυ εχεις παιδακι; καταλαθος γράφτηκε ο τιτλος και δεν ξερω να τον αλλαξω χιλια συγγνωμη 

Σαλπιγγογραφια δεν εκανα μου ειπε ο γιατρος εισαι μικρη υπέρηχο μου εκανε και τεστ παπ

Το ουρεοπλασμα παιζει σοβαρο ρολο γιατι ο γυναικολογος μου ειπε οχι και τοσο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ανθη26Δ είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τς πληροφορίες σου. Εσυ εχεις παιδακι; καταλαθος γράφτηκε ο τιτλος και δεν ξερω να τον αλλαξω χιλια συγγνωμη 

Όχι, παιδάκι δεν έχω, δεν έχω καν μείνει έγκυος ποτέ, αλλά το σπέρμα του άντρα μου βελτιώθηκε και πλέον είμαστε σε θέση να προσπαθούμε με σπερματεγχύσεις και να μην πάμε κατευθείαν σε εξωσωματική. Να είσαι πολύ προσεχτική! Η εξωσωματική δεν είναι ούτε αθώα, ούτε πανάκεια. Και αποφέρει τεράστιο κέρδος σε γιατρούς και φαρμακευτικές! Για ό,τι άλλο θελήσεις, μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ανθη26Δ είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τς πληροφορίες σου. Εσυ εχεις παιδακι; καταλαθος γράφτηκε ο τιτλος και δεν ξερω να τον αλλαξω χιλια συγγνωμη 

Σαλπιγγογραφια δεν εκανα μου ειπε ο γιατρος εισαι μικρη υπέρηχο μου εκανε και τεστ παπ

Το ουρεοπλασμα παιζει σοβαρο ρολο γιατι ο γυναικολογος μου ειπε οχι και τοσο

Περίμενε, δηλαδή ο γυναικολόγος σας παραπέμπει κατευθείαν σε εξωσωματική χωρίς να κάνεις σαλπιγγογραφία; Βρες ειδικό αναπαραγωγής να το ψάξεις καλά. Αυτό είναι εκ των ων ουκ άνευ...Και πηγαίνετε στον Ασβέστη για το σπέρμα! Επειδή τον εμπιστεύομαι πλήρως, ζήτησα από εκείνον να μου συστήσει γυναικολόγο. Από εκεί να καταλάβεις...

Just now, Ανθη26Δ είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τς πληροφορίες σου. Εσυ εχεις παιδακι; καταλαθος γράφτηκε ο τιτλος και δεν ξερω να τον αλλαξω χιλια συγγνωμη 

Σαλπιγγογραφια δεν εκανα μου ειπε ο γιατρος εισαι μικρη υπέρηχο μου εκανε και τεστ παπ

Το ουρεοπλασμα παιζει σοβαρο ρολο γιατι ο γυναικολογος μου ειπε οχι και τοσο

Το ουρεόπλασμα παίζει ρόλο, αλλά και σ᾽εμάς βρέθηκε μία φορά σε εξέταση στη βιοιατρική. Αμφιβάλλω για την εγκυρότητα του αποτελέσματος, γιατί όσα χρόνια κάνω εξετάσεις, μόνο τότε βρέθηκε. Και παρόλο που είναι επίμονο μικρόβιο, σ᾽ εμάς έφυγε με την πρώτη λήψη αντιβίωσης...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ανθη26Δ είπε:

 

Σαλπιγγογραφια δεν εκανα μου ειπε ο γιατρος εισαι μικρη υπέρηχο μου εκανε και τεστ παπ

Αν εννοείς οτι μετα απο ενα μισή χρόνο προσπάθειας εκανες μονο παπ, υπέρηχο και καλλιέργειες θα σου πω οτι δεν ειναι πλήρης ο δικος σου έλεγχος. Ορμονολογικές εξετασεις δεύτερη μερα του κυκλου κανατε;, καμια προσπαθεια με παρακολουθηση ωορρηξιας σου προτεινε ο γιατρος; Αφου φυσικα θεραπευτεί το ουρεοπλασμα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αν εννοείς οτι μετα απο ενα μισή χρόνο προσπάθειας εκανες μονο παπ, υπέρηχο και καλλιέργειες θα σου πω οτι δεν ειναι πλήρης ο δικος σου έλεγχος. Ορμονολογικές εξετασεις δεύτερη μερα του κυκλου κανατε;, καμια προσπαθεια με παρακολουθηση ωορρηξιας σου προτεινε ο γιατρος; Αφου φυσικα θεραπευτεί το ουρεοπλασμα.

 Κοινώς, σας βρήκαν μικρούς κι αθώους και έριξαν άδεια για να πιάσουν γεμάτα...Μην τσιμπήσετε όμως. Πηγαίνετε σε σοβαρούς γιατρούς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ανθη26Δ είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τς πληροφορίες σου. Εσυ εχεις παιδακι; καταλαθος γράφτηκε ο τιτλος και δεν ξερω να τον αλλαξω χιλια συγγνωμη 

Σαλπιγγογραφια δεν εκανα μου ειπε ο γιατρος εισαι μικρη υπέρηχο μου εκανε και τεστ παπ

Το ουρεοπλασμα παιζει σοβαρο ρολο γιατι ο γυναικολογος μου ειπε οχι και τοσο

Θα σου πω για την σαλπιγγογραφια οτι ειναι πολυ σημαντικη εξεταση πριν καταφυγεις σε εξωσωματικη και δεν την αντικαθιστα ουτε ο υπερηχος ουτε το τεστ παπ. Απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω οτι η υστεροσαλπιγγογραφια που εκανα εδειξε πραγματα που δεν φαινοντουσαν με τον υπερηχο.. Να παρεις οπωσδηποτε και δευτερη γνωμη! Κατα τα αλλα συμφωνω απολυτως με οσα σου γραφουν τα κοριτσια, για τους γιατρους και την αναγκη να κανεις περισσοτερες εξετασεις ωστε να εχεις πληρη εικονα!

Δεν μπορω να κρυψω πως αναρωτιεμαι ποιος γιατρος ειναι αυτος που ελαφρα τη καρδια σε στελνει για εξωσωματικη και σου λεει οτι εισαι μικρη και δεν χρειαζεσαι σαλπιγγογραφια...☹☹

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ανθη26Δ είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τς πληροφορίες σου. Εσυ εχεις παιδακι; καταλαθος γράφτηκε ο τιτλος και δεν ξερω να τον αλλαξω χιλια συγγνωμη 

Σαλπιγγογραφια δεν εκανα μου ειπε ο γιατρος εισαι μικρη υπέρηχο μου εκανε και τεστ παπ

Το ουρεοπλασμα παιζει σοβαρο ρολο γιατι ο γυναικολογος μου ειπε οχι και τοσο

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Αν εννοείς οτι μετα απο ενα μισή χρόνο προσπάθειας εκανες μονο παπ, υπέρηχο και καλλιέργειες θα σου πω οτι δεν ειναι πλήρης ο δικος σου έλεγχος. Ορμονολογικές εξετασεις δεύτερη μερα του κυκλου κανατε;, καμια προσπαθεια με παρακολουθηση ωορρηξιας σου προτεινε ο γιατρος; Αφου φυσικα θεραπευτεί το ουρεοπλασμα.

Και ορμονολογικες εκανα καλες βγήκαν μονο σαλπιγγογραφια δεν εκανα 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Αν εννοείς οτι μετα απο ενα μισή χρόνο προσπάθειας εκανες μονο παπ, υπέρηχο και καλλιέργειες θα σου πω οτι δεν ειναι πλήρης ο δικος σου έλεγχος. Ορμονολογικές εξετασεις δεύτερη μερα του κυκλου κανατε;, καμια προσπαθεια με παρακολουθηση ωορρηξιας σου προτεινε ο γιατρος; Αφου φυσικα θεραπευτεί το ουρεοπλασμα.

Αχ δεν ξερω να το χρησιμοποιώ καλα το σαιτ δεν τα πάω καλα με τον τεχνολογια. Να σας πω το ουρεοπλασμα παιζει ρολο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...