Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Κακο χρονοδιάγραμμα


Ανθη26Δ

Recommended Posts

Just now, Ανθη26Δ είπε:

Αχ δεν ξερω να το χρησιμοποιώ καλα το σαιτ δεν τα πάω καλα με τον τεχνολογια. Να σας πω το ουρεοπλασμα παιζει ρολο;

Η αλήθεια ειναι οτι δεν εχω εμφανίσει ποτε, οποτε δεν ξερω καποια τεκμηριωμένη άποψη απο δίκο μου γιατρο να στην γράψω. Αλλα ειμαι σιγουρη οτι δεν το αφηνουν αθεράπευτο και ειναι απο τις στάνταρ εξετασεις που ζητάνε όλοι οι γιατροι επομενως φαντάζομαι οτι παίζει ρόλο  στην υπογονιμότητα.

 Μέτρα και μια αντιμυλεριο ορμόνη για να εχεις μια εικόνα των αποθεμάτων των ωαρίων σου.

Βασικα παρε μια άποψη και απο αλλο γιατρο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πηγα σε εναν γιατρο εδω στο Μεσολόγγι μενω επαρχια και μου εκανε τεστ και υπέρηχο ολα καλα και μου βρηκε ουρεοπλασμα μου λεει πρεπει και ο αντρας σου να κανει εξετασεις παμε στη πατρα κανουμε τς εξετασεις για το σπερμα παιρνουμε τς απαντησεις και μας λεει ο γιατρος απο πατρα βρηκαμε σπερμα υστερα απο φυγοκεντριση βρηκαμε και ανωμαλο και καλο μπορεις να τεκνοποιησεις αλλα μπορει να εχεις καποια φλεγμονη μας λεει ο γιατρος απο πατρα. Παιρνω τον γυναικολογο και μου λεει υπάρχει σοβαρο προβλημα πρεπει να κα εις εξωσωματική. Παω σε αλλον γιατρο και μου λεει πρεπει να επισκεφτητε καποιον ουρολογο ανδρολογο αυτο μας το ειπε και εκεινος απο πατρα εντωμεταξύ. Τωρα περιμενουμε να περασουν οι γιορτες και να παμε.  

17 ώρες πρίν, Troia είπε:

 Κοινώς, σας βρήκαν μικρούς κι αθώους και έριξαν άδεια για να πιάσουν γεμάτα...Μην τσιμπήσετε όμως. Πηγαίνετε σε σοβαρούς γιατρούς!

Μαλλον αυτο εγινε... οντως μπορει να υπαρχει προβλημα στο σπερμα και του νρηκαν και καλο και ανωμαλο σπερμα υστερα απο φυγοκεντριση. Αλλα απ οτι ξερω υπαρχουν βιταμινες κατι υπαρχει δεν μπορει ο αλλος να σε στειλει κατευθειαν για εξωσωματικη και σε δικο του ανθρωπο οπως μου ειπε. Μενω επαρχια Μεσολόγγι 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σου ευχομαι γρήγορα να κρατάς το μωρακι σου αγκαλια. Τωρα επι του θεματος : μπορει ο γιατρος στο Μεσολογγι να ειναι υπερβολικος μπορει και οχι. Εξαρτάται απο τι ακριβως εδειξε το σπεδοαγραμμα. Εαν εχει πολυ μικρη συγκεντρωση και απλα σας ειπαν οτι βρηκανε και κσποια φυσιολογικα, ενδεχομενως η εξωσωματικη να είναι η λυση αν δεν μπορει να διορθωθει η ποιοτητα κσι ποσοτητα. Οποτε σιγουρα να επισκεφτείτε ουρολογο. Σε καθε πετιπτωση εγω θελω να σου επισημανω να ρωτας τους γιατρους αναλυτικα και να θυμάσαι επακριβως τι σου λενε για να μπορέσεις να διαβασεις κι εσυ. Δε λεω προς θεου ότι ειμαστε γιατροι ή τους αντικαθιστουμε, αλλα εαν εχεις διαβάσει πραγματα για το προβλημα σου μπορεις να συνεννοηθεις καλύτερα με τους γιατρούς και να τσεκάρεις ποιος σου λεει επιφανειακα πραγματα ή μπορεί να σε ωθει σε άσκοπες ενεργειες. Μην κάνουμε σαν τους ηλικιωμενους παλιοτερων γενιων που αν ο γιατρος τους ελεγε έχεις  '' πορτοκαλιτιδα'' και θα παρεις '' ανθολεμονακια'' φευγανε ανακουφισμενοι... Κανε ερωτησεις στο γιατρο μεχρι να λυθουν ολες οι αποριες σου. Αυτος ριναι ο αρμοδιος να απαντήσει οχι ενα φορουμ... Δηλαδη τι αν σου πει καποιος εδω μεσα κανε αυτο ή κανε το αλλο θα το ακολουθησεις; λες και ξέρει το ιατρικο ιστορικό σας; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ανθη26Δ μου...συμφωνω με τα υπολοιπα κοριτσια. @Καντι και @Troia μιας και ειμαστε και σε αλλα τοπικ και τις παρακολουθω και πλεον εχουμε ισως καποια εμπειρια απο ολο αυτο...

συμφωνω στο να μην καταφυγεις ακομα στην εξωσωματικη..παρε και τη γνωμη αλλου γιατρου (χωρις να αμφισβητω το γιατρο σου) απλως με τον τροπο που τα μεταφερεις δεν με πειθει γι αυτα που σου λεει...

οσον αφορα το ουρεοπλασμα ειχε φιλη μου και ο γιατρος της ειπε πως πρωτα καταπολεμας αυτο και μετα μενεις εγκυος..μπορει να προκαλεσει προβληματα στην κυηση..και το κανεις και σε προγεννητικο ελεγχο και εσυ και ο αντρας σου.....

η σαλπιγγογραφια δεν ξερω αν ειναι απαραιτητη σε μια απλη προσπαθεια κυησης...σαφως σε κομματι εξωσωματικης θα σου ζητηθει...κατα τη γνωμη μου (παντα) κανε εναν προγεννητικο ελεγχο,πηγαινε και σε εναν αλλο γιατρο, κοιταξτε παλι το σπερμοδιαγραμμα μηπως ο ουρολογος μπορει να σας βοηθησει και προσπαθησε με φυσικες διαδικασιες να κανεις παιδακι...

αν δεις οτι κ με αυτον τον τροπο κατι δεν παει καλα τοτε απευθυνσου καπου αλλου....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

@Ανθη26Δ μου...συμφωνω με τα υπολοιπα κοριτσια. @Καντι και @Troia μιας και ειμαστε και σε αλλα τοπικ και τις παρακολουθω και πλεον εχουμε ισως καποια εμπειρια απο ολο αυτο...

συμφωνω στο να μην καταφυγεις ακομα στην εξωσωματικη..παρε και τη γνωμη αλλου γιατρου (χωρις να αμφισβητω το γιατρο σου) απλως με τον τροπο που τα μεταφερεις δεν με πειθει γι αυτα που σου λεει...

οσον αφορα το ουρεοπλασμα ειχε φιλη μου και ο γιατρος της ειπε πως πρωτα καταπολεμας αυτο και μετα μενεις εγκυος..μπορει να προκαλεσει προβληματα στην κυηση..και το κανεις και σε προγεννητικο ελεγχο και εσυ και ο αντρας σου.....

η σαλπιγγογραφια δεν ξερω αν ειναι απαραιτητη σε μια απλη προσπαθεια κυησης...σαφως σε κομματι εξωσωματικης θα σου ζητηθει...κατα τη γνωμη μου (παντα) κανε εναν προγεννητικο ελεγχο,πηγαινε και σε εναν αλλο γιατρο, κοιταξτε παλι το σπερμοδιαγραμμα μηπως ο ουρολογος μπορει να σας βοηθησει και προσπαθησε με φυσικες διαδικασιες να κανεις παιδακι...

αν δεις οτι κ με αυτον τον τροπο κατι δεν παει καλα τοτε απευθυνσου καπου αλλου....

Να περασουν οι γιορτες και θα παμε και αλλου εγω πηγα σε αλλον γυναικολογο και μου ειπε η εξωσωματικη ειναι το τελευταιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ανθη26Δ είπε:

Να περασουν οι γιορτες και θα παμε και αλλου εγω πηγα σε αλλον γυναικολογο και μου ειπε η εξωσωματικη ειναι το τελευταιο

ωραια!!!ευχομαι με το καλο να αποκτησεις οσα παιδακια επιθυμεις, χωρις δυσκολιες!!! να σου πανε ολα καλα...καλες γιορτες!!:-D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

ωραια!!!ευχομαι με το καλο να αποκτησεις οσα παιδακια επιθυμεις, χωρις δυσκολιες!!! να σου πανε ολα καλα...καλες γιορτες!!:-D

Σε ευχαριστω πολυ ειμαι ομως τοσο στεναχωρημενη που αναρωτιεμαι πολλες φορες θα κανω παιδι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ανθη26Δ είπε:

Σε ευχαριστω πολυ ειμαι ομως τοσο στεναχωρημενη που αναρωτιεμαι πολλες φορες θα κανω παιδι;

γιατι σε παιρνει απο κατω??αμα θες μπορεις να μου στειλεις πμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια γοα να σας δωσω  να καταλάβετε σημερα περιμενω να αδιάθετισω και δεν θελω μπας και γινει καποιο θαυμα εχω πονους περιοδου και περιμενω απο ωρα σε ωρα και μετα θυμαμαι το απογοτευτικο σπερμοδιαγραμμα και λεω δεν παιζει να ειμαι.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ανθη26Δ είπε:

Καλησπερα κοριτσια γοα να σας δωσω  να καταλάβετε σημερα περιμενω να αδιάθετισω και δεν θελω μπας και γινει καποιο θαυμα εχω πονους περιοδου και περιμενω απο ωρα σε ωρα και μετα θυμαμαι το απογοτευτικο σπερμοδιαγραμμα και λεω δεν παιζει να ειμαι.  

ανθη μου οτι ειναι να γινει θα γινει...η ψυχολογια σου ειναι το παν....μην το κυνηγας στις επαφες σου (να μετρας θερμοκρασιες, γονιμες κλπ) και μην αγχωνεσαι....παρε τις βιταμινες σου και χαλαρωσε...θα ερθει το μωρακι...ειτε ετσι ειτε αλλιως...κ εγω την εχω περασει αυτη τη φαση...ολες την περναμε φανταζομαι....οσο πιο ηρεμη εισαι τοσο το καλυτερο...το αγχος και η στενοχωρια μονο αρνητικα αποτελεσματα φερνουν....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vals είπε:

ανθη μου οτι ειναι να γινει θα γινει...η ψυχολογια σου ειναι το παν....μην το κυνηγας στις επαφες σου (να μετρας θερμοκρασιες, γονιμες κλπ) και μην αγχωνεσαι....παρε τις βιταμινες σου και χαλαρωσε...θα ερθει το μωρακι...ειτε ετσι ειτε αλλιως...κ εγω την εχω περασει αυτη τη φαση...ολες την περναμε φανταζομαι....οσο πιο ηρεμη εισαι τοσο το καλυτερο...το αγχος και η στενοχωρια μονο αρνητικα αποτελεσματα φερνουν....

Σε ευχαριστω πολυ οταν μου απαντάτε μου δίνεται θαρρος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2019 at 3:36 ΜΜ, vals είπε:

ανθη μου οτι ειναι να γινει θα γινει...η ψυχολογια σου ειναι το παν....μην το κυνηγας στις επαφες σου (να μετρας θερμοκρασιες, γονιμες κλπ) και μην αγχωνεσαι....παρε τις βιταμινες σου και χαλαρωσε...θα ερθει το μωρακι...ειτε ετσι ειτε αλλιως...κ εγω την εχω περασει αυτη τη φαση...ολες την περναμε φανταζομαι....οσο πιο ηρεμη εισαι τοσο το καλυτερο...το αγχος και η στενοχωρια μονο αρνητικα αποτελεσματα φερνουν....

Εγω ακομα περιμενω να αδιαθετησω... λες;;; 3 μερες καθυστερηση

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ανθη26Δ είπε:

Εγω ακομα περιμενω να αδιαθετησω... λες;;; 3 μερες καθυστερηση

Έχεις σταθερό κύκλο??αν δεν αδιαθετησεις μεχρι Δευτέρα πήγαινε πρωί πρωί κανε χοριακη να μην σε τρώει.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

Έχεις σταθερό κύκλο??αν δεν αδιαθετησεις μεχρι Δευτέρα πήγαινε πρωί πρωί φαίνεται χοριακη να μην σε τρώει.....

Ναι εχω σταθερο κυκλο μακαρι θεε μου να εγινε θαυμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...