Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Νομίζω ότι οι σημερινές θερμοκρασίες μας έδειξαν τι να αναμένουμε στην πορεία! Εγώ πάντως αυτό που πρόσεξα είναι πως σήμερα έχουν πρηστεί πολύ τα πόδια μου απότομα. Δε ξέρω κατά πόσο έχει να κάνει με τον καιρό 

 

ασε πολυ ζεστη!!!νερο πινεις αρκετο?τρως πολυ αλατι?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, elenakii22 said:

καλησπερα κοριτσια! γυρισα απο το γιατρο!!1300 η μικρη..μ είπε οτι βρισκει μια χαρα τη καμπυλη μου..περιμενω τηλ βεβαια κ απο τον ενδοκρινολογο!τωρα θα δουμε!

καλησπέρα! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Από τον ενδοκρινολόγο γιατί; 

'Εκανα καμπύλη πριν από 2 εβδομάδες, όλα μια χαρά. Λίγο με την ζέστη δεν την παλεύω, είμαι με αιρκοντίσιον. Είμαι στην 29η εβδομάδα και ο μικρός την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 1100 gr, όλα καλά μου είπε ο γιατρός. Δεν ξέρω αυτή η εγκυμοσύνη με παιδεύει λίγο παραπάνω από την άποψη ότι αισθάνομαι πως κουράζομαι περισότερο σε σχέση με την πρώτη μου, βέβαια είναι και η μικρή μαζί με την δουλειά και το μεγαλύτερο σπίτι. Τι να πω, έβαλα και πιο πολλά κιλά και αισθάνομαι λίγο πιο δυσκίνητη μπορώ να πω. Ο μπέμπης όμως είναι μια χαρά, κόβει βόλτες συνέχεια γεγονός που με ψιλοενοχλεί ιδίως στην δουλειά, βέβαια θέλω να κινείται για να είμαι σίγουρη ότι είναι καλά. 

Εσείς πως αισθάνεστε; Ελπίζω όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. Η ζεστη μου φερνει αναγουλα. Αυτο το έχετε ακούσει ξανα? Μου ειπε ο γιατρος μου φαινόμενο εισαι να καθεσαι πιο μπορείς σε δροσερα μερη. Με 2 παιδια ? Αδύνατο. Οδηγω. Τα πηγαινω βολτες σε βουνά κλπ δεν υπάρχει ξεκουραση.  Κλιματισμό στο αυτοκινητο και στο σπιτι ντουζιέρα μονιμα και παλι υποφερω. Ειναι τριτη εγκυμοσυνη που την περναω καλοκαιρι και δεν αντεχω.  Ηθελα να ρωτήσω ποσα κιλα εως τωρα ? Εγω συν 7 επισημα στις 26 εβδομαδες. Τα θεωρώ πολλα γιατι δεν ειχα περιθώριο.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!! Εντάξει @alexia92 λογικό είναι άμα έχεις και το τρέξιμο με τα άλλα δύο παιδιά. Και εγώ είμαι στην 27η και έβαλα 7,5 κιλά. Η αλήθεια είναι ότι είχα περιθώρια αλλά εκνευρίζομαι γιατί ρε γμτ δε θα πω ότι τρώω υπερβολικά. Αν το διασκέδαζα κιόλας χαλάλι. Και άρχισα και ενοχλούμαι με το κορμί μου αλλά προσπαθώ να μη με επηρεάσει 

Link to comment
Share on other sites

 

On 19/5/2020 at 4:55 ΜΜ, smaro30 είπε:

καλησπέρα! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Από τον ενδοκρινολόγο γιατί; 

'Εκανα καμπύλη πριν από 2 εβδομάδες, όλα μια χαρά. Λίγο με την ζέστη δεν την παλεύω, είμαι με αιρκοντίσιον. Είμαι στην 29η εβδομάδα και ο μικρός την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 1100 gr, όλα καλά μου είπε ο γιατρός. Δεν ξέρω αυτή η εγκυμοσύνη με παιδεύει λίγο παραπάνω από την άποψη ότι αισθάνομαι πως κουράζομαι περισότερο σε σχέση με την πρώτη μου, βέβαια είναι και η μικρή μαζί με την δουλειά και το μεγαλύτερο σπίτι. Τι να πω, έβαλα και πιο πολλά κιλά και αισθάνομαι λίγο πιο δυσκίνητη μπορώ να πω. Ο μπέμπης όμως είναι μια χαρά, κόβει βόλτες συνέχεια γεγονός που με ψιλοενοχλεί ιδίως στην δουλειά, βέβαια θέλω να κινείται για να είμαι σίγουρη ότι είναι καλά. 

Εσείς πως αισθάνεστε; Ελπίζω όλα καλά!

τωρα ειμαι 29+3 κάπου εκει...τον πηρα προληπτικα αλλα ολα καλα μ ειπε κ αυτος!ε ολα μαζι σε εχουν κουρασει λιγακι...εγω να σ πω την αληθεια εξω βολτα χωρις τον ανδρα μ δε παω...παμε ολοι μαζι πλατεια κ την τρεχει αυτος!

On 19/5/2020 at 9:31 ΜΜ, alexia92 είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Η ζεστη μου φερνει αναγουλα. Αυτο το έχετε ακούσει ξανα? Μου ειπε ο γιατρος μου φαινόμενο εισαι να καθεσαι πιο μπορείς σε δροσερα μερη. Με 2 παιδια ? Αδύνατο. Οδηγω. Τα πηγαινω βολτες σε βουνά κλπ δεν υπάρχει ξεκουραση.  Κλιματισμό στο αυτοκινητο και στο σπιτι ντουζιέρα μονιμα και παλι υποφερω. Ειναι τριτη εγκυμοσυνη που την περναω καλοκαιρι και δεν αντεχω.  Ηθελα να ρωτήσω ποσα κιλα εως τωρα ? Εγω συν 7 επισημα στις 26 εβδομαδες. Τα θεωρώ πολλα γιατι δεν ειχα περιθώριο.

εγω εχω παρει 9...μπολικα αλλα τι να κανουμε τρωω,οχι υπερβολικά ολα κατι τρωω...εχω πει να φτασω μαξ 15..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Πως είστε ;; Έχει εδώ και λίγες μέρες που τα δάχτυλα των χεριών μου έχουν πρηστεί λίγο και με ενοχλεί όταν πάω να τα κλείσω . Το έχει καμία ;;;

Μαγνησιο παιρνεις? Ξεκούραση και δροσιά και περιορισε το αλάτι.

Κορίτσια για τα κιλα εμενα το σωμα μου συμπεριφορεται καλα τρωω οτι θελω συνέχεια. Η αλήθεια ειναι οτι γλυκά δεν πολυ τρωω οποτε μου έρθει. Αλλα φαγητό οταν κατι μ αρεσει του δινω και καταλαβαίνει. Εγω την πάτησα μετα τις γεννες ετρωγα και τοτε πηρα κιλα.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ πήρα 11 κιλά μέχρι στιγμής, ξεκίνησα 55 με ύψος 1,68 και τώρα είμαι 66. Δεν μπορώ να πω πολλά είναι, συγκριτικά με την πρώτη εγκυμοσύνη που πήρα μόνο 9 κιλά σύνολο. Αλλά δεν μπορώ πεινάω πολύ και γενικά τρώω ας μην λέω ψέματα. Σκέφτομαι ότι αν φτάσω τα 72 θα είμαι καλά και μετά ας χάσω τα 12, δεν χρειάζεται να φτάσω τα 55 γιατι παραήμουν αδύνατη. Με αγχώνει η ζυγαριά αλλά και τι να κάνω... Καλά να είμαστε και με το τρέξιμο μετά νομίζω δεν θα έχω χρόνο να φάω ή να πεινάσω, ελπίζω δηλαδή :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ πήρα 11 κιλά μέχρι στιγμής, ξεκίνησα 55 με ύψος 1,68 και τώρα είμαι 66. Δεν μπορώ να πω πολλά είναι, συγκριτικά με την πρώτη εγκυμοσύνη που πήρα μόνο 9 κιλά σύνολο. Αλλά δεν μπορώ πεινάω πολύ και γενικά τρώω ας μην λέω ψέματα. Σκέφτομαι ότι αν φτάσω τα 72 θα είμαι καλά και μετά ας χάσω τα 12, δεν χρειάζεται να φτάσω τα 55 γιατι παραήμουν αδύνατη. Με αγχώνει η ζυγαριά αλλά και τι να κάνω... Καλά να είμαστε και με το τρέξιμο μετά νομίζω δεν θα έχω χρόνο να φάω ή να πεινάσω, ελπίζω δηλαδή :D

Εμένα και με αγχώνει και με εκνευρίζει και θέλω να τη σπάσω. Εκνευρίζομαι γιατί τρώω κανονικά ρε γμτ, αν το διασκέδαζα κιόλας να πάει στα κομμάτια αλλά... Με πιανει τρελα και ύστερα λεω καλά να είναι ο μπέμπης 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, GeoA said:

Εμένα και με αγχώνει και με εκνευρίζει και θέλω να τη σπάσω. Εκνευρίζομαι γιατί τρώω κανονικά ρε γμτ, αν το διασκέδαζα κιόλας να πάει στα κομμάτια αλλά... Με πιανει τρελα και ύστερα λεω καλά να είναι ο μπέμπης 

όχι καλέ σιγά να μην αγχωθούμε κιόλας, εντάξει ας πάρουμε και 18 κιλά και τι έγινε δηλαδή; όλες οι γνωστές μου πήραν από 15 κιλά και πάνω και μετά έμειναν μισές. Το σώμα θέλει χρόνο να επανέλθει, δηλαδή μην περιμένουμε ότι αμέσως μετά την γέννα θα είμαστε όπως πριν. Το σώμα θέλει περίπου 9 μήνες για να μαζέψει. Στην πρώτη μου γέννα επανήλθα πλήρως και μάλιστα έχασα και παραπάνω κιλά σχεδόν 1,5 χρόνο μετά. Στην 2η, μου πήρε 6 μήνες μετά την διακοπή να επανέλθω και πάλι λίγο κοιλίτσα έμεινε. Τι να κάνουμε κορίτσια, καλά να είμαστε και εμείς και τα μωρά μας και όλα θα γίνουν!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πως είστε; Σήμερα νιώθω βάρος πολύ χαμηλά και τον μικρό να κλωτσαει κατω και με φοβίζει λίγο. Είμαι στην 27η εβδομάδα και από βδομάδας θα πάω γιατρό και είπα να μην τον πάρω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , GeoA είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πως είστε; Σήμερα νιώθω βάρος πολύ χαμηλά και τον μικρό να κλωτσαει κατω και με φοβίζει λίγο. Είμαι στην 27η εβδομάδα και από βδομάδας θα πάω γιατρό και είπα να μην τον πάρω 

Και εγω το ιδιο εδω και αρκετό καιρο το κανει συχνα ενω οταν γυρνάει προς τα πανω ανακουφιζομαι. Εμενα ο γιατρος μου ειπε έχει χώρο ειναι η τριτη εγκυμοσυνη και γυρναει συχνα. Το μονο που πρέπει να δεις αν νιωθεις πονο ειναι τραχηλο και συσπάσεις εμενα τα έλεγξε ολα. Ευτυχώς ολα οκ.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Και εγω το ιδιο εδω και αρκετό καιρο το κανει συχνα ενω οταν γυρνάει προς τα πανω ανακουφιζομαι. Εμενα ο γιατρος μου ειπε έχει χώρο ειναι η τριτη εγκυμοσυνη και γυρναει συχνα. Το μονο που πρέπει να δεις αν νιωθεις πονο ειναι τραχηλο και συσπάσεις εμενα τα έλεγξε ολα. Ευτυχώς ολα οκ.

Η αλήθεια επειδή είναι η πρώτη εγκυμοσύνη δεν πολύ καταλαβαίνω από συσπάσεις κτλ. Αλλά νομίζω δεν ένιωσα να πέτρωνε ολόκληρη η κοιλιά μου άρα υποθέτω πως δεν είχα. Απλά θυμάμαι ότι παλαιότερα μου είπε ο γιατρός ότι είναι ισχιακο αλλά νομίζω από τότε θα γύρισε πολλές φορές. Αν έχουμε συσπάσεις μπορεί να το ελέγξει ο γιατρός ακόμη και τη στιγμή που δε συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...