Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

On 7/5/2020 at 3:59 ΜΜ, evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Τι κάνετε;; Μόλις γύρισα από τη γιατρό . Μου είπε ότι το μωρό φαίνεται μια εβδομάδα μικρότερο στις μετρήσεις . Έχω αγχωθεί λίγο αν και δεν Μου είπε κάτι . Το έχει πάθει καμία;;

δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος ανησυχιας!κ μενα το κεφαλι κ το ποδι ειναι μικροτερη βδομαδα κ η κοιλια μεγαλυτερη...του λεω του γιατρου κοντη κ χοντρη θα βγει!χαχα


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Τι κάνετε κοριτσια ? Αύριο παω για καμπυλη και εχω αγχος

Να μην αγχώνεσαι και όλα καλά θα πάνε! Εμένα είπε ότι φαίνεται να μη χρειάζεται και δε θα την κάνουμε. Κατά τ' άλλα κάθε μέρα νιώθω πιο φουσκωμένη και τον μικρούλη να ζωηρεύει :)))

Link to comment
Share on other sites

Just now, GeoA είπε:

Να μην αγχώνεσαι και όλα καλά θα πάνε! Εμένα είπε ότι φαίνεται να μη χρειάζεται και δε θα την κάνουμε. Κατά τ' άλλα κάθε μέρα νιώθω πιο φουσκωμένη και τον μικρούλη να ζωηρεύει :)))

Αχ τι τυχερη ετσι και μια φίλη τη γλίτωσε. Εμενα ο γιατρος ειναι αυστηρος του ειχα πει αν γίνεται να μην την κανω. Και μου λεει στην αγγλια δεν υπαρχει γυναικα που δεν κανει με κανενα πρωτόκολλο ειδαμε γυναικες 1.75 55 κιλα να έχουν διαβητη ( εγώ ειμαι πανω απο 1.75 οχι ομως 55 κιλα χαχαχα ) τελος παντων με κατσαδιασε :( και θα παω αύριο. Και ποιος πινει αυτη την αηδια πως θα κρατηθω να μην τα βγαλω όλα. Εχω κ ενα αγχος. Φοβο να μη κανω διαβητη κυησης. :(


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Αχ τι τυχερη ετσι και μια φίλη τη γλίτωσε. Εμενα ο γιατρος ειναι αυστηρος του ειχα πει αν γίνεται να μην την κανω. Και μου λεει στην αγγλια δεν υπαρχει γυναικα που δεν κανει με κανενα πρωτόκολλο ειδαμε γυναικες 1.75 55 κιλα να έχουν διαβητη ( εγώ ειμαι πανω απο 1.75 οχι ομως 55 κιλα χαχαχα ) τελος παντων με κατσαδιασε :( και θα παω αύριο. Και ποιος πινει αυτη την αηδια πως θα κρατηθω να μην τα βγαλω όλα. Εχω κ ενα αγχος. Φοβο να μη κανω διαβητη κυησης. :(

Καλή δύναμη!!! Όλα θα πάνε καλά, ακόμη και αρκετά κιλά να βάλεις δε σημαίνει θα κάνεις διαβήτη κύησης, εμένα δύο από τις αδερφές μου ξεπέρασαν τα 25+ κιλά και καμία δεν έκανε! Αναμένουμε αποτέλεσμα :))

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κορίτσια!!!ο καιρος μας εχει τρελανει!τη ζέστη ειναι αυτη!η κορη μ ειναι παραλια καθε μερα σχεδον, σμρ δεν πήγε γτ εκανε μια αλλεργια,ομως ολα καλα!πηρα τις εξετάσεις απο το μικροβιολογικο,καμπυλη μια χαρα(82,88,82) ...σιδηρο,αιματοκριτη λιγο χαμηλα αλλα δε μπορω να πω οτι νιωθω ατονια...λογικα θα μ πει να αυξησω το σιδηρο..

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλησπερα κορίτσια!!!ο καιρος μας εχει τρελανει!τη ζέστη ειναι αυτη!η κορη μ ειναι παραλια καθε μερα σχεδον, σμρ δεν πήγε γτ εκανε μια αλλεργια,ομως ολα καλα!πηρα τις εξετάσεις απο το μικροβιολογικο,καμπυλη μια χαρα(82,88,82) ...σιδηρο,αιματοκριτη λιγο χαμηλα αλλα δε μπορω να πω οτι νιωθω ατονια...λογικα θα μ πει να αυξησω το σιδηρο..

Με ποσα γραμμαρια γλυκοζης ανεβασες μονο 88 ? Εκανες με 50 γραμμαρια ?


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, alexia92 είπε:

Με ποσα γραμμαρια γλυκοζης ανεβασες μονο 88 ? Εκανες με 50 γραμμαρια ?

με 75γρ εκανα..τωρα τι να σ πω να εκαναν λαθος?στην 3η μετρηση το 82 ειναι σιγουρα σωστο γτ το ξερω οτι πεφτει στα κανονικα μετα τις 2ωρες σιγουρα τωρα για την μεσαια τι να σ πω...εχω κανει αλλες 2 στο παρελθόν,παντα ηταν σχετικα χαμηλα αλλα τοσο δε θυμάμαι...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elenakii22 είπε:

με 75γρ εκανα..τωρα τι να σ πω να εκαναν λαθος?στην 3η μετρηση το 82 ειναι σιγουρα σωστο γτ το ξερω οτι πεφτει στα κανονικα μετα τις 2ωρες σιγουρα τωρα για την μεσαια τι να σ πω...εχω κανει αλλες 2 στο παρελθόν,παντα ηταν σχετικα χαμηλα αλλα τοσο δε θυμάμαι...

Απλα ειναι σπανιο απο 82 να παει μονο 88 σαν υπογλυκαιμία . Αλλα θα το δει ο γιατρος σου ξερουν καλυτερα απο εμας δεν το συζητώ.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, alexia92 είπε:

Απλα ειναι σπανιο απο 82 να παει μονο 88 σαν υπογλυκαιμία . Αλλα θα το δει ο γιατρος σου ξερουν καλυτερα απο εμας δεν το συζητώ.

βρηκα αλλες δυο καμπύλες που εχω κανει...η μια είναι 89,90,85 κ η αλλη 77,117,78...αυτη που ειναι 89,90,85 την ειχα κανει σε εξετάσεις πριν μεινω εγκυος την πρωτη φορα που μ ειχε ζητησει ο ενδοκρινολογος ,δεν μ ανεφερε καποιο θεμα επειδη δεν ειχε μεγαλη αυξηση οποτε δε νομιζω να συμβαινει κατι...εχω μετρησει μετα απο γευμα καρμπονάρας (1ωρα μετα)κ οντως μ ηταν χαμηλα παλι...δεν ημουν εγκυος,ηταν μια φιλη στο γραφείο κ με μετρησε κ μενα...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

βρηκα αλλες δυο καμπύλες που εχω κανει...η μια είναι 89,90,85 κ η αλλη 77,117,78...αυτη που ειναι 89,90,85 την ειχα κανει σε εξετάσεις πριν μεινω εγκυος την πρωτη φορα που μ ειχε ζητησει ο ενδοκρινολογος ,δεν μ ανεφερε καποιο θεμα επειδη δεν ειχε μεγαλη αυξηση οποτε δε νομιζω να συμβαινει κατι...εχω μετρησει μετα απο γευμα καρμπονάρας (1ωρα μετα)κ οντως μ ηταν χαμηλα παλι...δεν ημουν εγκυος,ηταν μια φιλη στο γραφείο κ με μετρησε κ μενα...

Μια χαρά με το καλο. Ποσων εβδομάδων εισαι? 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Νομίζω ότι οι σημερινές θερμοκρασίες μας έδειξαν τι να αναμένουμε στην πορεία! Εγώ πάντως αυτό που πρόσεξα είναι πως σήμερα έχουν πρηστεί πολύ τα πόδια μου απότομα. Δε ξέρω κατά πόσο έχει να κάνει με τον καιρό 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...