Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Περίοδος στον γάμο


Γεωργιαjo

Recommended Posts

Γεια σας ! 

Είμαι νέο μέλος , δεν βρήκα κάτι παρόμοιο και κάνω νέο θέμα.

Στις 23 Μαϊου θα γίνει ο γάμος μου και....... Θα είμαι αδιάθετη , έχω ένα ημερολόγιο που δεν πέφτει έχω το πολύ σε 1-2 ημέρες διαφορά και άμα!! 

Δεν θέλω εκείνη την ημέρα να είμαι αδιάθετη , καταλαβενεται το μυαλό μου θα είναι εκεί και δεν θα το χαρώ...

Μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα Γεωργια και χρονια πολλα!!!!

υπαρχει ενα χαπι το primolut και το εχω παρει σε διακοπες...το ξεκινας μια εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο εγω επαιρνα καθε βραδυ στις 9 ενα χαπακι (αλλοι λενε 2 αλλα δεν ηθελα να επιβαρυνθω) και μολις το σταματησεις μετα απο 1-2 μερες το πολυ αδιαθετεις..δλδ την ημερα του γαμου σου δεν το παιρνεις εχει δραση ακομη

μιλα ομως και με τον γυναικολογο σου...δεν ειναι για καταχρηση..μπορει για καποιο λογο εσυ να μην επιτρεπεται να το παρεις...εχει να κανει με ορμονες...για μενα παντως ηταν η λυση!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

καλημερα Γεωργια και χρονια πολλα!!!!

υπαρχει ενα χαπι το primolut και το εχω παρει σε διακοπες...το ξεκινας μια εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο εγω επαιρνα καθε βραδυ στις 9 ενα χαπακι (αλλοι λενε 2 αλλα δεν ηθελα να επιβαρυνθω) και μολις το σταματησεις μετα απο 1-2 μερες το πολυ αδιαθετεις..δλδ την ημερα του γαμου σου δεν το παιρνεις εχει δραση ακομη

μιλα ομως και με τον γυναικολογο σου...δεν ειναι για καταχρηση..μπορει για καποιο λογο εσυ να μην επιτρεπεται να το παρεις...εχει να κανει με ορμονες...για μενα παντως ηταν η λυση!! 

Χρόνια πολλά !! 

Ξέρεις εγώ θηλάζω κιόλας και ως τότε δεν ξέρω πως θα είμαι με την μικρή αν θηλάζει ακόμα δλδ..  

Είχα ακούσει κάτι για το λεμόνι αλλά δεν το θυμάμαι ακριβώς... 

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία μου εγώ στον γάμο μου μου έδωσε ο γιατρός 3 μέρες πριν το γάμο μου τα utrogestan.παρεπιπτωντος περίμενα την ημέρα του γάμου μου περίοδο.. τα πήρα μέχρι το πρωί του γάμου μου και 3 μέρες μετά αδιάθετησα.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/12/2019 at 1:02 ΜΜ, Γεωργιαjo είπε:

Χρόνια πολλά !! 

Ξέρεις εγώ θηλάζω κιόλας και ως τότε δεν ξέρω πως θα είμαι με την μικρή αν θηλάζει ακόμα δλδ..  

Είχα ακούσει κάτι για το λεμόνι αλλά δεν το θυμάμαι ακριβώς... 

Γεωργία καλησπέρα και καλή χρονιά!!

Λεμονάκι φυσικότατο!!επειδή κάθε χρόνο η περίοδος μου πέφτει πάνω στις διακοπές πίνω κάθε μέρα, γύρω στις 4-5 μέρες πριν, χυμό 1 λεμονιού.

Σε εμένα τουλάχιστον έχει αποτέλεσμα, απλά μετά ο κύκλος γίνεται λίγο μαντάρα,συνήθως μου έρχεται μια εβδομάδα μετά (το οποίο βέβαια δεν ξέρω αν οφείλεται μόνο στο λεμόνι δεδομένου οτι μιλάμε για καλοκαίρι , μπάνια κλπ τα οποία μπορεί να επηρεάσουν τον κύκλο) 

 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2020 at 3:08 ΜΜ, EugenJen είπε:

Γεωργία καλησπέρα και καλή χρονιά!!

Λεμονάκι φυσικότατο!!επειδή κάθε χρόνο η περίοδος μου πέφτει πάνω στις διακοπές πίνω κάθε μέρα, γύρω στις 4-5 μέρες πριν, χυμό 1 λεμονιού.

Σε εμένα τουλάχιστον έχει αποτέλεσμα, απλά μετά ο κύκλος γίνεται λίγο μαντάρα,συνήθως μου έρχεται μια εβδομάδα μετά (το οποίο βέβαια δεν ξέρω αν οφείλεται μόνο στο λεμόνι δεδομένου οτι μιλάμε για καλοκαίρι , μπάνια κλπ τα οποία μπορεί να επηρεάσουν τον κύκλο) 

 

Καλή χρονιά!!! Ναι είχα ακούσει για το λεμόνι απλά δεν ήξερα πόσες μέρες και σε τι ποσότητα να πίνω γτ το λεμόνι παίζει και με την πίεση... 

Δλδ κάτι μέρες πριν ένα λεμόνι να πίνω , ή ένα ποτήρι;;; ( Με ζάχαρη εννοείται) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γεωργιαjo είπε:

Καλή χρονιά!!! Ναι είχα ακούσει για το λεμόνι απλά δεν ήξερα πόσες μέρες και σε τι ποσότητα να πίνω γτ το λεμόνι παίζει και με την πίεση... 

Δλδ κάτι μέρες πριν ένα λεμόνι να πίνω , ή ένα ποτήρι;;; ( Με ζάχαρη εννοείται) 

Κοίτα εγώ πίνω χυμό ενός λεμονιού δλδ ούτε μισό ποτήρι κρασί κάθε μέρα περίπου για 5 μέρες πριν την περίοδο..τώρα βέβαια παίζει κ αυτό με την πίεση αν έχεις θέμα με υπόταση μην σε πάρω στον λαιμό μου!! Εγώ δεν έχω θέμα κ δεν με επηρεάζει κάπου!

  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Κοίτα εγώ πίνω χυμό ενός λεμονιού δλδ ούτε μισό ποτήρι κρασί κάθε μέρα περίπου για 5 μέρες πριν την περίοδο..τώρα βέβαια παίζει κ αυτό με την πίεση αν έχεις θέμα με υπόταση μην σε πάρω στον λαιμό μου!! Εγώ δεν έχω θέμα κ δεν με επηρεάζει κάπου!

Όχι δεν έχω θέμα , απλά σκέφτομαι μη τοιχών αποκτήσω!! Χαχαα 

Ωραία ευχαριστώ πολύ!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...