Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Δεν αντεχω άλλο!!!


EuiEui

Recommended Posts

Συμφωνώ τόσο με την @agg83

Κι εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργη η αντιμετώπιση του ψυχολόγου. Εδώ πας για πολύ πιο εύκολες καταστάσεις και ξεκινάς μια θεραπευτική διαδικασία που κρατάει πολύ καιρό. Πόσο μάλλον εσύ που είσαι σε μια περίπλοκη φάση αλλαγών κι όπως είπε και το προηγούμενη κορίτσι, μπορεί να είναι ακόμη κι επιλόχειος κατάθλιψη. Πώς έβγαλε συμπέρασμα σε μία μόλις συνεδρία; Και πώς ως θεραπευτής δεν θέλει να σε στηρίξει ενεργά, εφόσον δεν νιώθεις καλά και πήγες εκεί μόνη σου για κάποιους συγκεκριμένους λόγους; Συμφωνώ στο να ψάξεις κάποιον άλλο. Στην αναζήτηση ειδικού για ψυχοθεραπεία, κάποιες φορές χρειάζεται ψάξιμο για να βρεις αυτόν που θα ταιριάξεις και θα σε βοηθήσει.

Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει μια τηλεφωνική γραμμή υποστήριξης σε νέες μαμάδες: https://www.fainareti.gr/el/nea/item/129-deltio-typoy-thlefwnikh-grammh-yposthrixhs-ths-psychikhs-ygeias-ths-egkyoy-neas-mhteras

κι ένα ενδιαφέρον θέμα που μπορεί να σε αφορά: https://www.fainareti.gr/el/ειμαι-νεα-μητερα

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα να διαβάσω όλα τα μηνύματα ώστε να γνωρίζω τι σου έχει πει η κάθε κοπέλα. Εγώ αυτό που θα έκανα στην θέση σου θα ήταν αρχικά να γυρίσω σπίτι μου. Ζήτα από την μαμά σου αν μπορεί να έρχεται εκείνη σε εσένα και να μην μένεις εσύ σπίτι της, στο κάτω κάτω πως θα δεθεί και το παιδί με τον μπαμπά του? Γιατί ο σύντροφος σου να χάσει αυτή την φάση? Με καλά και τα δύσκολα μαζί? Το σίγουρο είναι πως η πιο δύσκολη περίοδος με τον ύπνο είναι αυτή όμως θα περάσει γρήγορα. Θες βοήθεια και στήριξη και όχι από την μητέρα σου, πρέπει οπωσδήποτε να δεις έναν ψυχίατρο, δεν είσαι η μόνη που το περνάς αυτό και δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό που ζεις!!!Πρέπει να κάνεις κάτι άμεσα.

Δεν γνωρίζω πόσο χρονών είσαι και φυσικά δεν μπορώ να ξέρω πως περίμενες πως θα είναι η ζωή σας με το παιδί όμως όσο καλά και αν ήσουν προετοιμασμένη είμαι σίγουρη πως δεν περίμενες αυτό που ζεις, γιατί αν δεν το ζήσεις δεν γνωρίζεις πόσο δύσκολο και εξουθενωτικό είναι αυτό σε συνδυασμό με τον πόλεμο των ορμονών.

Η ζωή με ένα παιδί είναι υπέροχη, είναι μαγική είναι ότι καλύτερο, όμως είναι δύσκολη και αγχωτική περισσότερο από ότι μπορεί να φανταστεί κάποιος, το να είσαι γονέας είναι ο πιο δύσκολος και φυσικά ο πιο απαιτητικός ρόλος. Δεν θα σου πω να δώσεις χρόνο στην νέα κατάσταση γιατί πρέπει να πάρεις τα πράγματα στα χέρια σου τώρα, ξεκίνα συνεδρίες με ψυχίατρο και επέστρεψε σπίτι σου (ζήτα από την μαμά σου να μείνει μαζί σας για μερικές εβδομάδες).

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να  πάνε όλα καλά!

 

  • Μου αρέσει 2

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...