Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Ψέματα...


Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. 

Έχω θεματακι η μάλλον θεματαρα με το παιδί είναι 12 χρονών και το ψέμα πάει σύννεφο. Ψέμα για χαζά θέματα π.χ. "Όχι δεν έφαγα εγώ τις σοκολάτες" και το περιτύλιγμα το βρίσκω στο δωμάτιο του και άλλα τέτοια χαζά ψέματα. Οποία μανούλα το έχει περάσει ας μου δώσει κάποια συμβουλή μια βοήθεια κάτι γιατί πάω να τρελαθώ δεν ξέρω τι να κάνω.... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

On 3/1/2020 at 3:28 ΜΜ, 19Ρένα89 είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. 

Έχω θεματακι η μάλλον θεματαρα με το παιδί είναι 12 χρονών και το ψέμα πάει σύννεφο. Ψέμα για χαζά θέματα π.χ. "Όχι δεν έφαγα εγώ τις σοκολάτες" και το περιτύλιγμα το βρίσκω στο δωμάτιο του και άλλα τέτοια χαζά ψέματα. Οποία μανούλα το έχει περάσει ας μου δώσει κάποια συμβουλή μια βοήθεια κάτι γιατί πάω να τρελαθώ δεν ξέρω τι να κάνω.... 

Το ειδα αργα αλλα ποτε δεν ειναι αργα! Ομοιοπαθητική και μονο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Pagotoula είπε:

ομοιοπαθητικη για το ψεμα;; στη μαμα ή στο παιδι;;;:razz:

Στο παιδί βεβαια ,για να λεει ψεματα κατι παιζει παθολογικο.απο νεογεννητα κανουν για κολικους κλπ..η μαμα μπορει να κανει για αλλα θεματα .το κοστος ειναι  ελαχιστο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nefeliap είπε:

Στο παιδί βεβαια ,για να λεει ψεματα κατι παιζει παθολογικο.απο νεογεννητα κανουν για κολικους κλπ..η μαμα μπορει να κανει για αλλα θεματα .το κοστος ειναι  ελαχιστο..

Σοβαρά το έγραψες; Νόμιζα οτι το έγραψες χάριν αστεϊσμού.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Σοβαρά το έγραψες; Νόμιζα οτι το έγραψες χάριν αστεϊσμού.

Ναι σοβαρα.το εχω ψαξει πολυ το θεμα γιατι βοηθηθηκαμε ολοι στην οικογενεια μου απο διαφορα θεματα οπως πολυκυστικες ,,αλλεργιες ,θυροειδη,πιεση κ ψωριαση..τα παιδια βοηθουνται πολυ πιο ευκολα κ δεν αρρωσταινουν συχνα στους παιδικους κλπ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nefeliap είπε:

Ναι σοβαρα.το εχω ψαξει πολυ το θεμα γιατι βοηθηθηκαμε ολοι στην οικογενεια μου απο διαφορα θεματα οπως πολυκυστικες ,,αλλεργιες ,θυροειδη,πιεση κ ψωριαση..τα παιδια βοηθουνται πολυ πιο ευκολα κ δεν αρρωσταινουν συχνα στους παιδικους κλπ

Μηπως έχεις μπερδέψει τις αναρτήσεις; Τι δουλειά έχει το ψέμα/τα ψέματα ενός εφήβου με παθολογία ,για να μη το τραβήξω με την ομοιοπαθητική; 

  • Μου αρέσει 5

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Μηπως έχεις μπερδέψει τις αναρτήσεις; Τι δουλειά έχει το ψέμα/τα ψέματα ενός εφήβου με παθολογία ,για να μη το τραβήξω με την ομοιοπαθητική; 

Δεν εχω μπερδεψει κατι ,το ειπα για να βοηθησω την κοπελα που ισως και να δει την απαντηση μου.η ομοιοπαθητική βοηθαει σε αυτη τη περιπτωση ,λειτουργει καπως ως ψυχολογος  αλλα δινει και καποια ομοιοαθητικα  φαρμακα.πολλοι δε πιστευουν αλλα δεν ειναι κακό να δοκιμαςει αν ειναι ανοιχτομυαλη.εγωκαι γενικως στο κυκλο μου εχουμε δοκιμασει και συνεχιζουμε οποτε χρειαζεται γιατί εχουμε δει πολλες θετικες  αλλαγες και διαφορες  δυσκολες περιπτωσεις που εχουν θεραπευτει .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nefeliap είπε:

Δεν εχω μπερδεψει κατι ,το ειπα για να βοηθησω την κοπελα που ισως και να δει την απαντηση μου.η ομοιοπαθητική βοηθαει σε αυτη τη περιπτωση ,λειτουργει καπως ως ψυχολογος  αλλα δινει και καποια ομοιοαθητικα  φαρμακα.πολλοι δε πιστευουν αλλα δεν ειναι κακό να δοκιμαςει αν ειναι ανοιχτομυαλη.εγωκαι γενικως στο κυκλο μου εχουμε δοκιμασει και συνεχιζουμε οποτε χρειαζεται γιατί εχουμε δει πολλες θετικες  αλλαγες και διαφορες  δυσκολες περιπτωσεις που εχουν θεραπευτει .

Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί τα ψέματα είναι κατά βάση αντίδραση θες στους γονείς θες στο σχολείο θες σε τιμωρίες θες σε ξαφνικές αλλαγές στο περιβάλλον θες στο στρες θες στην εφηβεία θες σε βαθύτερα αίτια θες θες σε πολλά και η πρόταση για ένα ομοιοπαθητικό είναι πως να το πω.... κάπως..( Δεν θα χρησιμοποιήσω τη λέξη που θέλω. )

Θα κάνει στο παιδί τι δηλαδή; Θα αλλάξει ως δια μαγείας τα αισθήματα ίσως αποξένωσης με το οικογενειακό περιβάλλον; Το αίσθημα αδικίας; Την ένταση; Το σχολικό περιβάλλον; Την αιτία δλδ που προκαλεί το ψέμα; Θα το λύσει το πρόβλημα; Θα το κουκουλώσει; Τι θα γίνει; Και πως θα γίνει αυτό; :mellow:

Για να το προτείνεις προφανως ξέρεις και πως δουλεύει όλο αυτό πάνω στο ψέμα οπότε αν δεν σου κάνει κόπο πες μας και εμάς. 

  • Μου αρέσει 3

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, λουκουμαδακι είπε:

Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί τα ψέματα είναι κατά βάση αντίδραση θες στους γονείς θες στο σχολείο θες σε τιμωρίες θες σε ξαφνικές αλλαγές στο περιβάλλον θες στο στρες θες στην εφηβεία θες σε βαθύτερα αίτια θες θες σε πολλά και η πρόταση για ένα ομοιοπαθητικό είναι πως να το πω.... κάπως..( Δεν θα χρησιμοποιήσω τη λέξη που θέλω. )

Θα κάνει στο παιδί τι δηλαδή; Θα αλλάξει ως δια μαγείας τα αισθήματα ίσως αποξένωσης με το οικογενειακό περιβάλλον; Το αίσθημα αδικίας; Την ένταση; Το σχολικό περιβάλλον; Την αιτία δλδ που προκαλεί το ψέμα; Θα το λύσει; Θα το κουκουλώσει; Τι θα γίνει; Και πως θα γίνει αυτό; :mellow:

Για να το προτείνεις προφανως ξέρεις και πως δουλεύει όλο αυτό πάνω στο ψέμα οπότε αν δεν σου κάνει κόπο πες μας και εμάς. 

Ο εφηβος για να λεει τοσα ψεματα κατι κρυβεται απο πισω ,μπορει να εχει ανασφαλεια μπορει να εχει καταπιεσμενο αγχος ή θυμος που δεν εκφραστηκε ποτε εξαιτιας διαφορων παραγοντων μεσα στην οικογενεια ή στο περιβαλλον γενικως.εκει επεμβαινει ο ομοιοπαθητικος και προτεινει θεραπεια και ναι αλλαζει την ολη κατασταση του παιδιου γιατί ασχολειτε με την ιδιοσυγκρασια του και του δινει το καταλληλο φαρμακο.. πολυ σωστα τα γραφεις ετσι ειναι..αν δε παρει θεραπεια θα το καταπιεσει και αλλο το θεμα του και μετα θα ειναι χειροτερα εκτος απο παθολογικος ψευτης θα γινει ισως βιαιος κλειστει στον εαυτο του πεσει στα ναρκωτικα οτιδηποτε τελοσπαντων..ειναι λιγο περιπλοκο δεν μπορω με μηνυματα να το εξηγησω .& επισης οποιος δεν εχει κανει δε μπορει να καταλαβει ποσο βοηθα σε διαφορα θεματα..αν θες μπες να διαβασεις στο γκουγκλε.εμενα κ ολη μου την οικογενεια και οχι μονο και φιλους γνωστους μας εχει βοηθησει με το παραπανω σε διαφορετικα θεματα που ακομα δε το πιστευουμε..αλλα δε μπορει να ειναι τυχαιο οι υπερηχοι μας οι εξετασεις αιματος μας να αλλαζουν σε 2 μηνες..να σταματανε οι αλλεργιες και να φευγει η χρονια ψωριαση μου..εγω πλεον 20 χρονια που κανω οταν αρρωσταινω πχ απο πυρετο τον παιρνω τήλ μου λεει τι να παρω και αμεσως ειναι οκ δε θα παρω αντιβιοση χωρις λογο..ενισχυετε το ανοσοποιητιξο οπως και να εχ1ει.. επισης η επισκεψη ειναι μονο 50€ και το πολυ να πας 5 φορες το χρονο και αν δε μπορει να σε βοηθησει δε κοροιδευει το λεει απο την αρχη!τα χαπια δε ειναι ακινδυνα φυσικα και πολυ φθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί τα ψέματα είναι κατά βάση αντίδραση θες στους γονείς θες στο σχολείο θες σε τιμωρίες θες σε ξαφνικές αλλαγές στο περιβάλλον θες στο στρες θες στην εφηβεία θες σε βαθύτερα αίτια θες θες σε πολλά και η πρόταση για ένα ομοιοπαθητικό είναι πως να το πω.... κάπως..( Δεν θα χρησιμοποιήσω τη λέξη που θέλω. )

Θα κάνει στο παιδί τι δηλαδή; Θα αλλάξει ως δια μαγείας τα αισθήματα ίσως αποξένωσης με το οικογενειακό περιβάλλον; Το αίσθημα αδικίας; Την ένταση; Το σχολικό περιβάλλον; Την αιτία δλδ που προκαλεί το ψέμα; Θα το λύσει το πρόβλημα; Θα το κουκουλώσει; Τι θα γίνει; Και πως θα γίνει αυτό; :mellow:

Για να το προτείνεις προφανως ξέρεις και πως δουλεύει όλο αυτό πάνω στο ψέμα οπότε αν δεν σου κάνει κόπο πες μας και εμάς. 

Σου απαντησα αλλα για καποιο λογο μου το δειχνει ροζ το κειμενο κ γραφει βρισξεται σε αποκρυψη .γιατι; Περιεργο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nefeliap είπε:

Σου απαντησα αλλα για καποιο λογο μου το δειχνει ροζ το κειμενο κ γραφει βρισξεται σε αποκρυψη .γιατι; Περιεργο ειναι...

Έβαλες κάποιο λινκ μέσα; Κάποια εξωτερική πηγή;


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Έβαλες κάποιο λινκ μέσα; Κάποια εξωτερική πηγή;

Ο εφηβος για να λεει τοσα ψεματα κατι κρυβεται απο πισω ,μπορει να εχει ανασφαλεια μπορει να εχει καταπιεσμενο αγχος ή θυμος που δεν εκφραστηκε ποτε εξαιτιας διαφορων παραγοντων μεσα στην οικογενεια ή στο περιβαλλον γενικως.εκει επεμβαινει ο ομοιοπαθητικος και προτεινει θεραπεια και ναι αλλαζει την ολη κατασταση του παιδιου γιατί ασχολειτε με την ιδιοσυγκρασια του και του δινει το καταλληλο φαρμακο.. πολυ σωστα τα γραφεις ετσι ειναι..αν δε παρει θεραπεια θα το καταπιεσει και αλλο το θεμα του και μετα θα ειναι χειροτερα εκτος απο παθολογικος ψευτης θα γινει ισως βιαιος κλειστει στον εαυτο του πεσει στα ναρκωτικα οτιδηποτε τελοσπαντων..ειναι λιγο περιπλοκο δεν μπορω με μηνυματα να το εξηγησω .& επισης οποιος δεν εχει κανει δε μπορει να καταλαβει ποσο βοηθα σε διαφορα θεματα..αν θες μπες να διαβασεις στο γκουγκλε επισης υπαρχει αυτο το γκρουπ στο φβ ..εμενα κ ολη μου την οικογενεια και οχι μονο και φιλους γνωστους μας εχει βοηθησει με το παραπανω σε διαφορετικα θεματα που ακομα δε το πιστευουμε..αλλα δε μπορει να ειναι τυχαιο οι υπερηχοι μας οι εξετασεις αιματος μας να αλλαζουν σε 2 μηνες..να σταματανε οι αλλεργιες και να φευγει η χρονια ψωριαση μου..εγω πλεον 20 χρονια που κανω οταν αρρωσταινω πχ απο πυρετο τον παιρνω τήλ μου λεει τι να παρω και αμεσως ειναι οκ δε θα παρω αντιβιοση χωρις λογο..ενισχυετε το ανοσοποιητιξο οπως και να εχ1ει.. επισης η επισκεψη ειναι μονο 50€ και το πολυ να πας 5 φορες το χρονο και αν δε μπορει να σε βοηθησει δε κοροιδευει το λεει απο την αρχη!τα χαπια δε ειναι ακινδυνα φυσικα και πολυ φθηνα.

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Έβαλες κάποιο λινκ μέσα; Κάποια εξωτερική πηγή;

Nai to esvisa ok

Just now, Nefeliap είπε:

Ο εφηβος για να λεει τοσα ψεματα κατι κρυβεται απο πισω ,μπορει να εχει ανασφαλεια μπορει να εχει καταπιεσμενο αγχος ή θυμος που δεν εκφραστηκε ποτε εξαιτιας διαφορων παραγοντων μεσα στην οικογενεια ή στο περιβαλλον γενικως.εκει επεμβαινει ο ομοιοπαθητικος και προτεινει θεραπεια και ναι αλλαζει την ολη κατασταση του παιδιου γιατί ασχολειτε με την ιδιοσυγκρασια του και του δινει το καταλληλο φαρμακο.. πολυ σωστα τα γραφεις ετσι ειναι..αν δε παρει θεραπεια θα το καταπιεσει και αλλο το θεμα του και μετα θα ειναι χειροτερα εκτος απο παθολογικος ψευτης θα γινει ισως βιαιος κλειστει στον εαυτο του πεσει στα ναρκωτικα οτιδηποτε τελοσπαντων..ειναι λιγο περιπλοκο δεν μπορω με μηνυματα να το εξηγησω .& επισης οποιος δεν εχει κανει δε μπορει να καταλαβει ποσο βοηθα σε διαφορα θεματα..αν θες μπες να διαβασεις στο γκουγκλε επισης υπαρχει αυτο το γκρουπ στο φβ ..εμενα κ ολη μου την οικογενεια και οχι μονο και φιλους γνωστους μας εχει βοηθησει με το παραπανω σε διαφορετικα θεματα που ακομα δε το πιστευουμε..αλλα δε μπορει να ειναι τυχαιο οι υπερηχοι μας οι εξετασεις αιματος μας να αλλαζουν σε 2 μηνες..να σταματανε οι αλλεργιες και να φευγει η χρονια ψωριαση μου..εγω πλεον 20 χρονια που κανω οταν αρρωσταινω πχ απο πυρετο τον παιρνω τήλ μου λεει τι να παρω και αμεσως ειναι οκ δε θα παρω αντιβιοση χωρις λογο..ενισχυετε το ανοσοποιητιξο οπως και να εχ1ει.. επισης η επισκεψη ειναι μονο 50€ και το πολυ να πας 5 φορες το χρονο και αν δε μπορει να σε βοηθησει δε κοροιδευει το λεει απο την αρχη!τα χαπια δε ειναι ακινδυνα φυσικα και πολυ φθηνα.

Nai to esvisa ok

Sou evgala ta matia hahah sorry

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nefeliap είπε:

Ο εφηβος για να λεει τοσα ψεματα κατι κρυβεται απο πισω ,μπορει να εχει ανασφαλεια μπορει να εχει καταπιεσμενο αγχος ή θυμος που δεν εκφραστηκε ποτε εξαιτιας διαφορων παραγοντων μεσα στην οικογενεια ή στο περιβαλλον γενικως.εκει επεμβαινει ο ομοιοπαθητικος και προτεινει θεραπεια και ναι αλλαζει την ολη κατασταση του παιδιου γιατί ασχολειτε με την ιδιοσυγκρασια του και του δινει το καταλληλο φαρμακο.. πολυ σωστα τα γραφεις ετσι ειναι..αν δε παρει θεραπεια θα το καταπιεσει και αλλο το θεμα του και μετα θα ειναι χειροτερα εκτος απο παθολογικος ψευτης θα γινει ισως βιαιος κλειστει στον εαυτο του πεσει στα ναρκωτικα οτιδηποτε τελοσπαντων..ειναι λιγο περιπλοκο δεν μπορω με μηνυματα να το εξηγησω .& επισης οποιος δεν εχει κανει δε μπορει να καταλαβει ποσο βοηθα σε διαφορα θεματα..αν θες μπες να διαβασεις στο γκουγκλε επισης υπαρχει αυτο το γκρουπ στο φβ ..εμενα κ ολη μου την οικογενεια και οχι μονο και φιλους γνωστους μας εχει βοηθησει με το παραπανω σε διαφορετικα θεματα που ακομα δε το πιστευουμε..αλλα δε μπορει να ειναι τυχαιο οι υπερηχοι μας οι εξετασεις αιματος μας να αλλαζουν σε 2 μηνες..να σταματανε οι αλλεργιες και να φευγει η χρονια ψωριαση μου..εγω πλεον 20 χρονια που κανω οταν αρρωσταινω πχ απο πυρετο τον παιρνω τήλ μου λεει τι να παρω και αμεσως ειναι οκ δε θα παρω αντιβιοση χωρις λογο..ενισχυετε το ανοσοποιητιξο οπως και να εχ1ει.. επισης η επισκεψη ειναι μονο 50€ και το πολυ να πας 5 φορες το χρονο και αν δε μπορει να σε βοηθησει δε κοροιδευει το λεει απο την αρχη!τα χαπια δε ειναι ακινδυνα φυσικα και πολυ φθηνα.

Nai to esvisa ok

Sou evgala ta matia hahah sorry

Με όλη την καλή διάθεση από πλευράς μου θα σου πω ότι προτεινεις ουσιαστικά να κουκουλωσουμε το όλο θέμα χωρίς να αλλάξουμε τις συνθήκες που το δημιουργούν (οικογένεια σχολείο φιλικές επαφές χαμηλή αυτοεκτίμηση κλπ κλπ) αλλά να δώσουμε ένα χάπι και 250€ ώστε ο έφηβος μας να είναι τι; Χαρούμενος; Χωρίς άγχος; Στον κόσμο του; Να τρώει δλδ από καταπίεση μέχρι μπουλινγκ μέχρι ερωτική απογοήτευση,στο σπίτι του να μην έχει επαφές σωστές με τους γονείς,στο σχολείο να έχει χίλια δύο προβλήματα, να έχει θέματα με τον εαυτό του αλλά με ένα χαπακι να μην τον νοιάζει; Πώς θα βοηθήσουμε αυτόν τον έφηβο να καταλάβει τι συμβαίνει γιατί συμβαίνει να καταλάβει η οικογένεια αν κάνει λάθη να ψάξουμε το περιβάλλον του και να του το αλλάξουμε αν είναι τόσο στρεσογόνο να τον μάθουμε να ανταπεξέρχεται στις δυσκολίες να σταθούμε δίπλα του να νιώσει ότι έχει συμπαραστάτες σε ότι του συμβαίνει; Όλα αυτά που είναι; Και όταν σταματήσει το χαπάκι τι γίνεται; Τι θα έχει αλλάξει από όλα αυτά που ζει; Νομίζω είσαι επηρεασμένη από την δική σου ιστορία και προτείνεις πράγματα επικίνδυνα αυτή τη στιγμή. Πολύ επικίνδυνα. 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...