Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Επιτροπή εξωσωματικής Πάτρα


Recommended Posts

Γειά σας, είμαι νέο μέλος. Ονομάζομαι Βενια και είμαι 40χρονων. 

Χθες πήρα τα αποτελέσματα της Β-χοριακης μετά από εξωσωματικη σε φυσικό κύκλο και ήταν αρνητικό. 

Συνεπώς είμαι στην διαδικασία για εξωσωματικη με το βραχυ πρωτόκολλο των ορμονών. Έχω συλλέξει όλα τα δικαιολογητικά με την βοήθεια του κέντρου εξωσωματικής που έχω επιλέξει. 

Είμαι κάτοικος ΜΕΣΣΗΝΊΑΣ άρα ανήκω στην επιτροπή της Πάτρας. Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με Πάτρα για να κλείσω ραντεβού, μου ζήτησαν αιτία παραπομπής, ρώτησα τι εννοείται;;; όταν κατάλαβα της εξήγησα ότι υπάρχει ανεξήγητη υπογονιμότητα, καθώς όλες οι εξετάσεις μας και του συζύγου δεν δείχνουν κάτι σοβαρό παθολογικο. Πέρα από τις πολυκυστικες ωοθήκες που έχω δεν έχω κάτι άλλο. Με ρώτησαν ηλικία, είπα 40, κατάλαβα πως η ηλικία των 40 δεν είναι σοβαρή αιτία, αλλά αν ήμουν 43 η 45 θα είχα αιτία παραπομπής που να στέκει, μου έκανε εντύπωση καθώς θεωρώ ότι η ηλικία των 40 είναι οριακή. 

Δεν ξέρω αν με αιτία παραπομπής πολυκιστικων ωοθηκών είναι αρκετό για να εγκριθεί η απόφαση από την επιτροπή. Γνωρίζει κάποια αν με αυτήν την αιτία και μόνο εγκρίθηκε η αίτηση της;;; 

Λόγω πολυκιστικων ωοθηκών πριν κάνω εξωσωματικη είχα κάνει 4 προσπάθειες προγραμματισμένων επαφών με κλομιφαινη και 2 προσπάθειες με σπερματεγχυση, οι οποίες όλες απέτυχαν. 

Φοβάμαι πως δεν θα εγκριθεί από την επιτροπή η αιτία παραπομπής μου, ότι δεν είναι αρκετό η ανεξήγητη υπογονιμοτητα και δεν ξέρω πως μπορώ να αποδείξω τις αποτυχίες που προανέφερα διότι δεν αναφέρεται στα δικαιολογητικά τους. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Βενια είπε:

Γειά σας, είμαι νέο μέλος. Ονομάζομαι Βενια και είμαι 40χρονων. 

Χθες πήρα τα αποτελέσματα της Β-χοριακης μετά από εξωσωματικη σε φυσικό κύκλο και ήταν αρνητικό. 

Συνεπώς είμαι στην διαδικασία για εξωσωματικη με το βραχυ πρωτόκολλο των ορμονών. Έχω συλλέξει όλα τα δικαιολογητικά με την βοήθεια του κέντρου εξωσωματικής που έχω επιλέξει. 

Είμαι κάτοικος ΜΕΣΣΗΝΊΑΣ άρα ανήκω στην επιτροπή της Πάτρας. Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με Πάτρα για να κλείσω ραντεβού, μου ζήτησαν αιτία παραπομπής, ρώτησα τι εννοείται;;; όταν κατάλαβα της εξήγησα ότι υπάρχει ανεξήγητη υπογονιμότητα, καθώς όλες οι εξετάσεις μας και του συζύγου δεν δείχνουν κάτι σοβαρό παθολογικο. Πέρα από τις πολυκυστικες ωοθήκες που έχω δεν έχω κάτι άλλο. Με ρώτησαν ηλικία, είπα 40, κατάλαβα πως η ηλικία των 40 δεν είναι σοβαρή αιτία, αλλά αν ήμουν 43 η 45 θα είχα αιτία παραπομπής που να στέκει, μου έκανε εντύπωση καθώς θεωρώ ότι η ηλικία των 40 είναι οριακή. 

Δεν ξέρω αν με αιτία παραπομπής πολυκιστικων ωοθηκών είναι αρκετό για να εγκριθεί η απόφαση από την επιτροπή. Γνωρίζει κάποια αν με αυτήν την αιτία και μόνο εγκρίθηκε η αίτηση της;;; 

Λόγω πολυκιστικων ωοθηκών πριν κάνω εξωσωματικη είχα κάνει 4 προσπάθειες προγραμματισμένων επαφών με κλομιφαινη και 2 προσπάθειες με σπερματεγχυση, οι οποίες όλες απέτυχαν. 

Φοβάμαι πως δεν θα εγκριθεί από την επιτροπή η αιτία παραπομπής μου, ότι δεν είναι αρκετό η ανεξήγητη υπογονιμοτητα και δεν ξέρω πως μπορώ να αποδείξω τις αποτυχίες που προανέφερα διότι δεν αναφέρεται στα δικαιολογητικά τους. 

 

Καλησπερα! Καλη χρονια με υγεια κ ευχομαι να ξεμπερδεψεις με ολα αυτα τα διαδικαστικα γρηγορα..

Την αιτια παραπομπης την συμπληρωνει το κεντρο σου..αυτοι ξερουν καλυτερα τι μπορουν να γραψουν ωστε να παρεις την εγκριση..μεταξυ μας κιολας δν ειναι αναγκη να γραφτει η αληθεια..συνηθως το πιο ευκολο ειναι να συνεννοηθεις με το κεντρο σου ή με καποιο μικροβιολογικο να σου δωσουν  ψευδες σπερμοδιαγραμμα..καποιοι δεχονται κ το κανουν..τωρα σχετικα με την ανεξηγητη υπογονιμοτητα δεν γνωριζω..ισως καποια κοπελα που ειχε αυτο το θεμα σε βοηθησει καλυτερα για το τι συμπληρωσαν στην αιτια..

Αν δε σου απαντησει εδω καποια κοπελα υπεβαλε το ερωτημα σου στο θεμα "καφε εξωσωματικης" υπαρχουν πολλες κοπελες εκει κ ισως παρεις περισσοτερες απαντησεις

Καλη επιτυχια!!


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλησπερα! Καλη χρονια με υγεια κ ευχομαι να ξεμπερδεψεις με ολα αυτα τα διαδικαστικα γρηγορα..

Την αιτια παραπομπης την συμπληρωνει το κεντρο σου..αυτοι ξερουν καλυτερα τι μπορουν να γραψουν ωστε να παρεις την εγκριση..μεταξυ μας κιολας δν ειναι αναγκη να γραφτει η αληθεια..συνηθως το πιο ευκολο ειναι να συννενοηθεις με το κεντρο σου ή με καποιο μικροβιολογικο να σου δωσουν  ψευδες σπερμοδιαγραμμα..καποιοι δεχονται κ το κανουν..τωρα σχετικα με την ανεξηγητη υπογονιμοτητα δεν γνωριζω..ισως καποια κοπελα που ειχε αυτο το θεμα σε βοηθησει καλυτερα για το τι συμπληρωσαν στην αιτια..

Αν δε σου απαντησει εδω καποια κοπελα υπεβαλε το ερωτημα σου στο θεμα "καφε εξωσωματικης" υπαρχουν πολλες κοπελες εκει κ ισως παρεις περισσοτερες απαντησεις

Καλη επιτυχια!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Kathrin 17 για την απάντηση σου, χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία και αγάπη!!!! 

Έχω συζητήσει με το κέντρο μου, και τους φάνηκε περίεργο όσον αφορά την ηλικία. Τώρα όσον αφορά την αιτία παραπομπής και αυτοί δεν ξέρουν τα κριτήρια όσον αφορά την περίπτωση μας. Θα το ξανασυζητησω φυσικά όπως με συμβούλεψες και εσύ και θα δούμε. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μην ανησυχεις.προσφατα περασα απο την επιτροπη της Πατρας. Ειναι πολυ καλοι ολοι τους.θα σας βοηθησουν και θα περασετε. Εμεις ειμασταν εκεινη τη μερα 4 γυναικες και μας περασαν και τις 4 χωρις πολλα πολλα.... Να πας με θετικη σκεψη....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...