Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρααα κορίτσια!!!!!Εμένα η κοιλιά μου είναι όλη μέρα πέτρα...μόνο ξαπλωμένη ειναι πιο μαλακη....με το που σηκωθω λες κ έχω τούβλα!!!!!επίσης βρε κορίτσια έχει γίνει που έχει γίνει ο ύπνος χαλι μαύρο επειδή δεν βολεύομαι κ από την τουαλέτα....αλλά κάθε βράδυ 3 με 6 ξυπνάω δεν ξέρω τι συμβαίνει κάτι έχει απορρυθμιστει!!!!!

Εμένα μου είχε πει μόνο ένας!!!!!!:?

Κ εμένα όταν σηκώνομαι είναι χάλια... Βαραίνει πολυ... Σα τουβλα που λες κ εσυ... Κ ο υπνος χάλια... Τι να κανουμε, υπομονη!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ada32 είπε:

Ακριβώς τα ίδια με το ύπνο.  Ξύπναώ 4-6 κ πάω στο σαλόνι κ ξαπλώνω.  Παίρνω κ όλα τα μαξιλάρια μου μαζί!! Χαχαχα 

Κ η κοιλιά πετρα..

Τελικά σήμερα μίλησα με το νοσοκομείο κ αφήνουν 1 σύνοδο μόνο μέχρι να γεννήσεις.  Μετά αφήνει τα πράγματα σου κ φεύγει κ όσες μέρες είσαι εκεί δεν επιτρέπεται κανένας.  Κ τεστ σου κάνουν όταν κάνεις εισαγωγή. Στενοχωρήθηκα λιγάκι.. Κ μόνη κ χωρίς καλό φαγητό.. θα ξανά σκεφτώ την κλινική μου φαίνεται, χαχαχα.. απλά για το μόνο λόγο που θέλω δημόσιο είναι Μήπως χρειαστεί το μωρό εντατική πάλι . το θετικό είναι ότι θα είναι ήσυχα τα πράγματα.  

Καλά εγώ τώρα μιλάω εκ του ασφαλούς λες κ είναι σίγουρο ότι θα γεννήσω φυσιολογικά... αν γεννήσω καισαρική τι θα γίνει..

Σε ποιο νοσοκομειο γεννας αν επιτρεπεται??με αγχωσες αποψε...δεν θελω να το σκεφτομαι οτι θα ειμαι εντελως μονη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Σε ποιο νοσοκομειο γεννας αν επιτρεπεται??με αγχωσες αποψε...δεν θελω να το σκεφτομαι οτι θα ειμαι εντελως μονη

αχ κοριτσια μου και εγω τη σκεφτομαι την ωρα της γεννας!! πως θα ειναι τα πραγματα?? θα πανε ολα καλα?? εγω πρωτα ο θεος σε ιδιωτικο θα γεννησω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!

Και εμένα τα πόδια.μου πρισμενα... Παπούτσι έχω ξεχάσει πως είναι να φοράς με κάτι σανδάλια πάω και έρχομαι υπομονή πλέον μετράμε αντίστροφα!!!

@ada32 σε ποιο νοσοκομείο δεν αφήνουν; Η είναι γενικό;

Δηλαδή μέσα.στο δωμάτιο δεν θα έχουμε.κανεναν;;;;;;

Εγώ έλεγα να έχω την αδερφή μου μαζί και να πηγαινοέρχεται ο σύζυγος (έχω και τη κόρη μόνη τόσες μέρες θα φρικαρει το καημένο μου)η έστω να δει το μωρό στη γέννα . Ούτε αυτό δεν αφήνουν; Και οι καισαρικές που χρειάζεσαι βοήθεια τη πρώτη μέρα; 

Έχεις ρωτήσει καμία κοπέλα για Ιασώ τι παίζει;

Θα πάρω να ρωτήσω βέβαια αλλά κάθε βδομάδα αλλάζουν τα δεδομένα...και τα μέτρα...

 Μα τι τραβάμε ... Έχουμε όλη τη ταλαιπωρία μας να μαστε και τελείως μόνες μας;:( 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!

Και εμένα τα πόδια.μου πρισμενα... Παπούτσι έχω ξεχάσει πως είναι να φοράς με κάτι σανδάλια πάω και έρχομαι υπομονή πλέον μετράμε αντίστροφα!!!

@ada32 σε ποιο νοσοκομείο δεν αφήνουν; Η είναι γενικό;

Δηλαδή μέσα.στο δωμάτιο δεν θα έχουμε.κανεναν;;;;;;

Εγώ έλεγα να έχω την αδερφή μου μαζί και να πηγαινοέρχεται ο σύζυγος (έχω και τη κόρη μόνη τόσες μέρες θα φρικαρει το καημένο μου)η έστω να δει το μωρό στη γέννα . Ούτε αυτό δεν αφήνουν; Και οι καισαρικές που χρειάζεσαι βοήθεια τη πρώτη μέρα; 

Έχεις ρωτήσει καμία κοπέλα για Ιασώ τι παίζει;

Θα πάρω να ρωτήσω βέβαια αλλά κάθε βδομάδα αλλάζουν τα δεδομένα...και τα μέτρα...

 Μα τι τραβάμε ... Έχουμε όλη τη ταλαιπωρία μας να μαστε και τελείως μόνες μας;:( 

 

Ιασώ ρώτησα εγώ. Χρειάζεται να κανεις τεστ COVID στο Ιασώ 2-3 ημέρες πριν.

Μπορεις να έχεις μόνο 1 σύνοδο τον ίδιο από την πρώτη μέχρι την τελευταία ημέρα. Δηλαδή δεν μπορείς να έχεις δηλώσει την αδερφή σου και μια μέρα να έρθει ο σύζυγος απαγορεύεται. Στον συνοδό φτιάχνουν χαρτί την πρώτη ημέρα και μόνο με αυτό θα μπαινοβγαίνουν....

Κοριτσιαααααα

 

Εγω μετράω αντίστροφα μέχρι την Παρασκευή τα ξημερώματα πλέον...

Αλλά 3 βράδυα έμειναν... 

Η μικρή πλέον όταν κουνάει τα πόδια της (τα οποία είναι πολύ ψηλά στο στήθος μου σχεδόν) υποφέρω από πόνους στο στομάχι μου! Σε σημείο που έχω τάση για εμετό!

Απορώ τι θα έκανα αν θα έπρεπε να περιμενω μέχρι 40 εβδομάδες; Πως θα άντεχα;;; Εδώ δεν χωράει τώρα...

και επίσης πολύ άγχος... πωωωωω

Αυριο πάω Ιασώ να κάνω το τεστ COVID γιατί και με αυτό έχω άγχος.... πφφφφφ

Εσεις πως είστε;;;

  • Μου αρέσει 7

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, didi2 είπε:

Ιασώ ρώτησα εγώ. Χρειάζεται να κανεις τεστ COVID στο Ιασώ 2-3 ημέρες πριν.

Μπορεις να έχεις μόνο 1 σύνοδο τον ίδιο από την πρώτη μέχρι την τελευταία ημέρα. Δηλαδή δεν μπορείς να έχεις δηλώσει την αδερφή σου και μια μέρα να έρθει ο σύζυγος απαγορεύεται. Στον συνοδό φτιάχνουν χαρτί την πρώτη ημέρα και μόνο με αυτό θα μπαινοβγαίνουν....

Κοριτσιαααααα

 

Εγω μετράω αντίστροφα μέχρι την Παρασκευή τα ξημερώματα πλέον...

Αλλά 3 βράδυα έμειναν... 

Η μικρή πλέον όταν κουνάει τα πόδια της (τα οποία είναι πολύ ψηλά στο στήθος μου σχεδόν) υποφέρω από πόνους στο στομάχι μου! Σε σημείο που έχω τάση για εμετό!

Απορώ τι θα έκανα αν θα έπρεπε να περιμενω μέχρι 40 εβδομάδες; Πως θα άντεχα;;; Εδώ δεν χωράει τώρα...

και επίσης πολύ άγχος... πωωωωω

Αυριο πάω Ιασώ να κάνω το τεστ COVID γιατί και με αυτό έχω άγχος.... πφφφφφ

Εσεις πως είστε;;;

Πω πωωω ήρθε ο καιρός πέρασαν γρήγορα οι μέρες!!!!!λογικό το άγχος σου.....αλλά μένει λίγη αναμονή...κ όλα έχουν πάει καλά!! Βγαίνουν κατευθείαν τα αποτελέσματα????όλα καλά θα πάνε στείλε να μας πεις:x

Κοριτσια στο Ρέα πάντως μου είπε ο γιατρος ενας συνοδος που θα κάνει τεστ αντισωματων έτσι το είπε...κ δεν επιτρέπεται το βράδυ!!!!αλλά μέσα στη μέρα ναι κανονικά!!!!επίσης οι δικοί μου μπορούν να έρθουν στην καφετέρια μόνο!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Πω πωωω ήρθε ο καιρός πέρασαν γρήγορα οι μέρες!!!!!λογικό το άγχος σου.....αλλά μένει λίγη αναμονή...κ όλα έχουν πάει καλά!! Βγαίνουν κατευθείαν τα αποτελέσματα????όλα καλά θα πάνε στείλε να μας πεις:x

Κοριτσια στο Ρέα πάντως μου είπε ο γιατρος ενας συνοδος που θα κάνει τεστ αντισωματων έτσι το είπε...κ δεν επιτρέπεται το βράδυ!!!!αλλά μέσα στη μέρα ναι κανονικά!!!!επίσης οι δικοί μου μπορούν να έρθουν στην καφετέρια μόνο!!!

Ναι στην καφετέρια και στο Ιασώ φαντάζομαι θα αφήνουν... 

Το τεστ μου είπαν βγαίνει σε κάποιες ώρες...

 

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 είπε:

αχ κοριτσια μου και εγω τη σκεφτομαι την ωρα της γεννας!! πως θα ειναι τα πραγματα?? θα πανε ολα καλα?? εγω πρωτα ο θεος σε ιδιωτικο θα γεννησω...

Σε αυτο το κλίμα είμαστε νομίζω οοολες:-D

Link to comment
Share on other sites

Ο συνοδός μπορεί να μπαινοβγαίνει;  Και δε φοβούνται; Που ξέρουν που και τι κάνει ο καθένας; Πφφφ... Τσπ ειδομεν !!!!!

@didi2Άντε άντε  με το καλό μην αγχώνεσαι καθόλου όλα θα είναι καλα  και σούπερ απόλαυσε το!!!:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Ναι στην καφετέρια και στο Ιασώ φαντάζομαι θα αφήνουν... 

Το τεστ μου είπαν βγαίνει σε κάποιες ώρες...

 

Ε εντάξει μια χαρά....θα σου φύγει κ αυτό το άγχος!!!!ανοίγεις το δρόμο για τις υπολοιπες:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο συνοδος μενει ομως δεν μενει το βραδυ?γιατι και εγω για ιασω ειμαι...στο γαια παντως μ8νο μια ωρα το πρωι μια ωρα το απογευμα αφηνουν τον συζυγο...αυριο παω γιατρο θα τον ρωτησω ...βαλιτσες τελειωσατε????εγω να πλυνω αποστειρωτη θελω αυριο και βραστηρα να τα εχω και αυτα ετοιμα αν χρειαστουν..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Για το βράδυ δεν ξέρω.... εξαρτάται νομίζω το δωμάτιο που θα είμαστε... δεν μου είπαν πάντως κάτι στο τηλέφωνο.

Θα μπορεί λέει να μπαινοβγαίνει γιατί το ρώτησα επειδή ήξερα ότι πριν μίνες απαγορευόταν...


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Για το βράδυ δεν ξέρω.... εξαρτάται νομίζω το δωμάτιο που θα είμαστε... δεν μου είπαν πάντως κάτι στο τηλέφωνο.

Θα μπορεί λέει να μπαινοβγαίνει γιατί το ρώτησα επειδή ήξερα ότι πριν μίνες απαγορευόταν...

Τι εννοεις το δωματιο??μα δεν ειναι λογικο ουτε ενας βρε κοριτσια..μονες μας και αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Αύριο που θα πάω για το τεστ θα ρωτήσω πάλι και αν έχω κάτι διαφορετικό θα σας γράψω...

Just now, Fofi! είπε:

Τι εννοεις το δωματιο??μα δεν ειναι λογικο ουτε ενας βρε κοριτσια..μονες μας και αυτο....

Εννοώ πως στο μονόκλινο θεωρώ σίγουρα θα αφήνουν, σε δίκλινα και τρίκλινα όμως; Πόσοι θα μένουν το βράδυ; Δεν ξέρω...


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Αύριο που θα πάω για το τεστ θα ρωτήσω πάλι και αν έχω κάτι διαφορετικό θα σας γράψω...

Εμενα το τεστ μου ειπε ο γιατρος αν προλαβω το κανω στο ιατρειο του με 70 ευρω στις 38 εβδομαδες...αλλιως στο ιασω την ημερα της γεννας με 150 ευρω...

Just now, didi2 είπε:

Αύριο που θα πάω για το τεστ θα ρωτήσω πάλι και αν έχω κάτι διαφορετικό θα σας γράψω...

Εννοώ πως στο μονόκλινο θεωρώ σίγουρα θα αφήνουν, σε δίκλινα και τρίκλινα όμως; Πόσοι θα μένουν το βράδυ; Δεν ξέρω...

Υποτιθεται ολοι εχουν κανει τεστ..καλυτερα 3 μερες και οι συνοδοι να μην βγοθν και να κατσουν μεσα μαζι μας..γιατι ποιο επικυνδυνο ειναι να μπαινοβγαινουν...που ξερουμε τι και που εχει παει ο καθενας...????οπως επισης γιατι και στο κυλικειο δεν ειναι πολυ επικινδυνο μεσα στο κοσμο να κατεβουμε???,

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...