Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Anna3 είπε:

Και εγώ εχτές είπα ξεκινάω σκόνη δεν άντεχα αλλά κάνω υπομονή έστω μέχρι να 40ησει μετά δεν ορκίζομαι ότι θα πάει αποκλειστικά με θηλασμό...τα έχω έτοιμα κάθε μέρα τα αποστειρωνω τα στήνω για να δω πότε θα υποκύψω... Σα ζαχαρωτο. Το βλέπω το σκονογαλα

Ζαχαρωτο ε? Χαχαχαχ ευχομαι να σου πανε ολα τόσο καλά ώστε να μην υποκύψεις 

Μα κι αν υποκύψεις να σκέφτεσαι ότι κανείς το καλυτερο για τα παιδια σου.. Χαρουμενη μαμά 

Χαρουμενα παιδια 

Τα φιλιά μου συνάδελφε και συν αγωνίστρια... Υπομονή και επιμονη

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια.  Το  απόγευμα έκανα καρδιοτογραφημα σε εφημερεύον, Όλα καλά κ έκανα 2 συσπάσεις στο 40 οπότε κατάλαβα τι είναι σύσπαση επιτέλους! Τέτοιες έχω από την Κυριακή! Με εξέτασε κ κολπικα κ μου είπε ότι έπιασε το κεφάλι ,  Εχω διαστολή 2 κ ψηλά ο τράχηλος..να ρωτήσω τι σημαίνει ότι είναι ψηλά ?? ξέχασα να ρωτήσω. 

Επίσης άπορω γτ κάποιες πονάνε με την κολπική εξέταση? Δεν ένιωσα τίποτα... απλά όταν στο κάνουν , ενώνει φτέρνα κ χαμηλώνεις  - ανοίγεις  τα ποδια .

ΌΜΩΣ με μπέρδεψαν , Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο έχω ΠΗΤ 26.9 όποτε είμαι 39 + 5 σήμερα ενώ σύμφωνα με την Αυχενική 40+ 1 . Επειδή δεν έχει μεγάλη διαφορά η Αυχενική με Τελ. Περίοδο στο νοσοκομείο κρατάνε ΠΗΤ 26.9 όποτε έχω ακόμα μέχρι την επόμενη Πέμπτη- Παρασκευή. Όπως σκεφτόμουν κ εγώ .. λέτε να γίνω μανουλα Οκτωβρίου τελικά!! ????

Το ποσό με έχει εκνευρίσει η γιατρός μου δεν λέγεται.. Όλα για τα χρήματα βρε παιδί μου..??? Ήθελε από χθες με πρόκληση που στην ουσία θα ήμουν 39+ 4 απλά γτ την βόλευε. Τεσπα αύριο θα την πάρω κ απλά θα την ενημερώσω ποσό θα περιμένω. Αν κ νιώθω ότι σκ θα γεννήσω γτ κάθε μέρα έχω συσπάσεις

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Το  απόγευμα έκανα καρδιοτογραφημα σε εφημερεύον, Όλα καλά κ έκανα 2 συσπάσεις στο 40 οπότε κατάλαβα τι είναι σύσπαση επιτέλους! Τέτοιες έχω από την Κυριακή! Με εξέτασε κ κολπικα κ μου είπε ότι έπιασε το κεφάλι ,  Εχω διαστολή 2 κ ψηλά ο τράχηλος..να ρωτήσω τι σημαίνει ότι είναι ψηλά ?? ξέχασα να ρωτήσω. 

Επίσης άπορω γτ κάποιες πονάνε με την κολπική εξέταση? Δεν ένιωσα τίποτα... απλά όταν στο κάνουν , ενώνει φτέρνα κ χαμηλώνεις  - ανοίγεις  τα ποδια .

ΌΜΩΣ με μπέρδεψαν , Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο έχω ΠΗΤ 26.9 όποτε είμαι 39 + 5 σήμερα ενώ σύμφωνα με την Αυχενική 40+ 1 . Επειδή δεν έχει μεγάλη διαφορά η Αυχενική με Τελ. Περίοδο στο νοσοκομείο κρατάνε ΠΗΤ 26.9 όποτε έχω ακόμα μέχρι την επόμενη Πέμπτη- Παρασκευή. Όπως σκεφτόμουν κ εγώ .. λέτε να γίνω μανουλα Οκτωβρίου τελικά!! ????

Το ποσό με έχει εκνευρίσει η γιατρός μου δεν λέγεται.. Όλα για τα χρήματα βρε παιδί μου..??? Ήθελε από χθες με πρόκληση που στην ουσία θα ήμουν 39+ 4 απλά γτ την βόλευε. Τεσπα αύριο θα την πάρω κ απλά θα την ενημερώσω ποσό θα περιμένω. Αν κ νιώθω ότι σκ θα γεννήσω γτ κάθε μέρα έχω συσπάσεις

Καλημέρα! Νομίζω ότι αν πονάει η κολπική είναι θέμα γιατρού αλλά κ ευαισθησίας της κάθε μίας μας. Ούτε εμένα με πόνεσε παρόλο που δεν έχω καθόλου διαστολή. Μου είπε ότι όσο πλησιάζει η γέννα ο τράχηλος διαστέλλεται, μαλακώνει κ εξαλείφεται (χαμηλώνει). Υποθέτω ότι αν είχες κ τα 3 θα σε έστελνε στη κλινική γιατί θα περίμενε εξέλιξη.. το ΣΚ είναι κοντά!!

Εμένα πάλι χαμπάρι ο τράχηλος.. λες κ δεν έχει δουλειά να κάνει κ άραξε για τα καλά ο κύριος! Οπότε δε περιμένω να γίνει κάτι πριν το προγραμματισμένο ραντεβού.. ελπίζω μόνο να αντιδράσει σωστά στο υπόθετο.. εντωμεταξυ εμένα ο γιατρός δεν μου έχει κάνει καθόλου nst μόνο υπέρηχο - η μοναδική είμαι;;;

Link to comment
Share on other sites

Άντε βρε κορίτσια κ όσες μείνατε λίγο υπομονή ακόμα....αν δεν έρθει μόνο του στο ραντεβού δε πειράζει....κ όλα καλά θα πάνε!!!!αφού είστε κ οι δύο σε καλές βδομάδες πιστεύω θα κάνει δουλειά το υπόθετο μια χαρά....κ μένα έκανε που ήμουν 39+5!!!!!

12 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!! Εχουν περασει 18 μερες κιολας!! Φοβηθηκαν πολυ οι γυρω μου με την ψυχολογια μου κι εγω το ιδιο!!! Ειχα τη μαμα για βοηθεια μεχρι το Σαββατο και απο εκει και περα μονη!! Ο αντρας μου ειναι προθυμος και βοηθαει οσο μπορει εχει παει και αυπνος στη δουλειά κατι που δεν θελω να γίνεται γιατι κανει χειρονακτικη εργασια και φοβαμαι για ατυχηματα!! Απελπιστηκα με τον θηλασμο! Αλλα μου βγηκε τοσο αβιαστα να θελω να προσφέρω το γαλα μου στο μωρό μου και ενιωσα προδομενη απο οσους και καλα με συμβουλεψαν! Εκατσα και το εψαξα μονη μου στο ιντερνετ σε ομαδες κλπ! Δοκιμασα ψευδοθηλες με βοηθησαν για ενα βραδυ μονο μετα δεν τις δεχοταν! Και υστερα νοικιασα νοσοκομειακο θηλαστρο! Μια φορα μονο εβγαλα 50 ml σε 40 λεπτα και απο τα δυο στηθη! Τις υπολοιπες φορες το πολυ 30!! Αρχισα να συνειδητοποιω οτι δεν θα πετυχει αν και το προσπαθω πολυ!! Και ξαφνικα 3η μερα σημερα το μωρο θηλαζει!! Απο μονο του το ζηταει! Αλλες φορες απο μιση ωρα στο στηθος αλλες τεταρτο αλλες δεκαλεπτο!! Συνεχιζω με το ξενο! Του φτιαχνω 60 ml που έπινε πριν αλλα πινει πλεον 40ml περίπου! Το μειωνει μονος του!! Κι εγω εχω αρχισει να παιρνω τα πανω μου!! Δεν ξερω αν φτασουμε στον αποκλειστικο καποια στιγμη το ελπιζω! Χαιρομαι που πινει εστω και λιγο απο το γαλα μου!! 

Βλεπω πως δυσκολευεστε αρκετες κοπελες!! Και νομιζα πως το δυσκολο ηταν η γεννα η τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης!!! 

Οσο για το μπανακι εχω ενα διχτυ που προσαρμοζεται στο μπανακι με κλιπς και τον ακουμπαω εκει και τον κανω μπανιο!! Ειναι σαν αιώρα!! Αλλα γερο οποτε δεν φοβαμαι!! Και του αρεσει πολυ το μπανακιιιι!!! Επισης ο αφαλος μας επεσε 15η μερα!! Κι εγω ειχα αγχωθει μεχρι να πεσει!! Έχει 3 μερες μας ταλαιπωρουν τσιμπλες στα ματακια ξεκινησε απο το ενα και υστερα πηγε και στο αλλο και βαζουμε σταγονες!! Να περασει θελω γιατι στεναχωριεμαι οταν κοιμαται ξεραίνονται και κλεινει το ματακι του!! 

Μπράβο κορίτσι μου...συνεχισε να προσπαθείς...χωρίς άγχος όμως κ στεναχωρια....νομίζω πως όλες κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε!!!!!όσο τρώει το μωρό νομίζω ότι θα έχεις περισσότερο γάλα!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gi@nn@ είπε:

Καλημέρα! Νομίζω ότι αν πονάει η κολπική είναι θέμα γιατρού αλλά κ ευαισθησίας της κάθε μίας μας. Ούτε εμένα με πόνεσε παρόλο που δεν έχω καθόλου διαστολή. Μου είπε ότι όσο πλησιάζει η γέννα ο τράχηλος διαστέλλεται, μαλακώνει κ εξαλείφεται (χαμηλώνει). Υποθέτω ότι αν είχες κ τα 3 θα σε έστελνε στη κλινική γιατί θα περίμενε εξέλιξη.. το ΣΚ είναι κοντά!!

Εμένα πάλι χαμπάρι ο τράχηλος.. λες κ δεν έχει δουλειά να κάνει κ άραξε για τα καλά ο κύριος! Οπότε δε περιμένω να γίνει κάτι πριν το προγραμματισμένο ραντεβού.. ελπίζω μόνο να αντιδράσει σωστά στο υπόθετο.. εντωμεταξυ εμένα ο γιατρός δεν μου έχει κάνει καθόλου nst μόνο υπέρηχο - η μοναδική είμαι;;;

Εμένα δεν ανταποκρινόταν ο τράχηλος για αυτό και κάναμε 15ωρες. Αλλά δε χρειάστηκε καισαρική. Επίσης ούτε εγώ είχα κάνει nst.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Το  απόγευμα έκανα καρδιοτογραφημα σε εφημερεύον, Όλα καλά κ έκανα 2 συσπάσεις στο 40 οπότε κατάλαβα τι είναι σύσπαση επιτέλους! Τέτοιες έχω από την Κυριακή! Με εξέτασε κ κολπικα κ μου είπε ότι έπιασε το κεφάλι ,  Εχω διαστολή 2 κ ψηλά ο τράχηλος..να ρωτήσω τι σημαίνει ότι είναι ψηλά ?? ξέχασα να ρωτήσω. 

Επίσης άπορω γτ κάποιες πονάνε με την κολπική εξέταση? Δεν ένιωσα τίποτα... απλά όταν στο κάνουν , ενώνει φτέρνα κ χαμηλώνεις  - ανοίγεις  τα ποδια .

ΌΜΩΣ με μπέρδεψαν , Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο έχω ΠΗΤ 26.9 όποτε είμαι 39 + 5 σήμερα ενώ σύμφωνα με την Αυχενική 40+ 1 . Επειδή δεν έχει μεγάλη διαφορά η Αυχενική με Τελ. Περίοδο στο νοσοκομείο κρατάνε ΠΗΤ 26.9 όποτε έχω ακόμα μέχρι την επόμενη Πέμπτη- Παρασκευή. Όπως σκεφτόμουν κ εγώ .. λέτε να γίνω μανουλα Οκτωβρίου τελικά!! ????

Το ποσό με έχει εκνευρίσει η γιατρός μου δεν λέγεται.. Όλα για τα χρήματα βρε παιδί μου..??? Ήθελε από χθες με πρόκληση που στην ουσία θα ήμουν 39+ 4 απλά γτ την βόλευε. Τεσπα αύριο θα την πάρω κ απλά θα την ενημερώσω ποσό θα περιμένω. Αν κ νιώθω ότι σκ θα γεννήσω γτ κάθε μέρα έχω συσπάσεις

Αντε με το καλό να παρεις το μπεμπακι αγκαλιά.... Καλά τα λες για το γιατρό, δεν είναι τυχαία η παροιμία ουδείς μωροτερος των ιατρών... 

πρίν από 25 λεπτά , Gi@nn@ είπε:

Καλημέρα! Νομίζω ότι αν πονάει η κολπική είναι θέμα γιατρού αλλά κ ευαισθησίας της κάθε μίας μας. Ούτε εμένα με πόνεσε παρόλο που δεν έχω καθόλου διαστολή. Μου είπε ότι όσο πλησιάζει η γέννα ο τράχηλος διαστέλλεται, μαλακώνει κ εξαλείφεται (χαμηλώνει). Υποθέτω ότι αν είχες κ τα 3 θα σε έστελνε στη κλινική γιατί θα περίμενε εξέλιξη.. το ΣΚ είναι κοντά!!

Εμένα πάλι χαμπάρι ο τράχηλος.. λες κ δεν έχει δουλειά να κάνει κ άραξε για τα καλά ο κύριος! Οπότε δε περιμένω να γίνει κάτι πριν το προγραμματισμένο ραντεβού.. ελπίζω μόνο να αντιδράσει σωστά στο υπόθετο.. εντωμεταξυ εμένα ο γιατρός δεν μου έχει κάνει καθόλου nst μόνο υπέρηχο - η μοναδική είμαι;;;

Ουτε εγώ είχα κάνει... Το θεωρώ στα αρνητικά του ιατρόιατρόυ μου.... Μου βάλανε μόνο την ώρα πριν την καισαρική.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κορίτσια πόνεσα μες την κολπική εξέταση ....ειδικά όταν την έκανε η προϊσταμένη πριν έρθει ο γιατρός μου.επισης υπέφερα με το σπάσιμο των νερών....καθώς τα έσπασε ο γιατρός αλλά δεν βγαιναν....είχε σφηνώσει το κεφάλι του μωρού .. κ μου πίεσε τη κοιλιά για να βγούνε....!!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

  • Μου αρέσει 10

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Να σου ζησει η μπεμπουλα! Γεννησες και εσυ:) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Άντε βρε κορίτσι μου μπράβο!!!!ήρθε μόνο του το μπεμπακι να σου ζήσει να είναι καλότυχο κ υγιή!!!!!καλή ξεκούραση!!!!:x

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2020 at 8:34 ΠΜ, ada32 είπε:

@Ellie S  να σου ζήσει. Γερό κ καλοτυχο να είναι!! Τελικά σου προκάλεσε όντως τοκετό.. ευτυχώς γέννησε γρήγορα κ είστε καλά . 

Καλημέρα κορίτσια ! Έγω μπόρεσα κ κοιμήθηκα λίγο.  Με άφησε ο πόνος της μέσης που τον είχα ανά 55 λεπτά κ να πηγαίνω τουαλέτα κάθε μια ώρα.  Η αλήθεια είναι ότι αν  καθόμουν ορθια κ περπατούσα μπορεί κ να προκαλουσα τοκετό αλλά δεν άντεχα , ήθελα να κοιμηθώ λιγάκι..διάβασα ότι οι πόνοι της μέσης είναι συσπάσεις τελικά.  

Ποια από σας είχε πόνους στην μέση μόνο   κ μετά γέννησε? Κ σφίξιμο  στην κοιλιά κ η μπέμπα πολύ κινητική ..Σαν πρωταρα ρωτάω αλλά είναι διαφορετικά από το πρώτο τώρα. Κ να πω την αλήθεια χθες συνειδητοποίησα όριο γενναω πλέον κ αγχώθηκα λιγάκι..

Καλησπέρα!! Εγώ είχα πόνους στη μέση και γέννησα. Ναι είναι συσπάσεις που όσο πάει δυναμώνουν όλο και πιο πολύ!!  Ουσιαστικά δεν διαφέρουν από αυτές στην κοιλιά που νιώθουν άλλες κοπέλες.

Just now, ada32 είπε:

Ευχαρστω κορίτσι μου , Ναι γέννησα!! Επιτέλους

Να σου ζήσει!! Γερό και καλότυχο το μπουμπούκι σου :wub:
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Να σου ζησει το κουτσουνακι σου....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Να σου ζησειιιιι... Τι τέλεια!! Ολα καλα πηγανε αρα!!! Καλη αναρρωση!!! Να ειστε γερες και οι δυο!! :x:x 

 

το διχτακι το πηρα απο το   e pelargos και εφαρμοζει τελεια στο μπανακι bebe stars aqua green που πηρα!! 

πρίν από 47 λεπτά , Thaliamp είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια πόνεσα μες την κολπική εξέταση ....ειδικά όταν την έκανε η προϊσταμένη πριν έρθει ο γιατρός μου.επισης υπέφερα με το σπάσιμο των νερών....καθώς τα έσπασε ο γιατρός αλλά δεν βγαιναν....είχε σφηνώσει το κεφάλι του μωρού .. κ μου πίεσε τη κοιλιά για να βγούνε....!!!!

Κι εγω πονεσα παρα πολυ οταν μου εβαλαν χερι οι μαιες πριν την επισκληριδιο!! Πιεση και πονος!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Να σου ζήσει κορίτσι μου!Και σούπερ στα κιλά της.Αντε μπράβο πάντα γερές να στε και οι δύο και το άλλο σου μωράκι φυσικα!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...