Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

      Μην ανχωνεσε το ότι δεν έχεις αίμα σημαίνει ότι ο οργανισμός ανταποκρίνεται σωστα . Το μωρό έτσι Κ αλλιώς όσο περνάνε οι εβδομάδες θα ανεβαίνει πιο ψηλά οπότε το πιο λογικό ο οργανισμός σου να ανταποκριθηκε σωστά Κ να ανταπεξέρχετε στις πιέσεις. Το ότι κάνει μια πρόβλεψη ο γιατρός δεν σημαίνει ότι θα γίνει ακριβώς αυτό που λέει. Σου λέει το χειρότερο για να είσαι προετοιμασμένη δεν είναι μάντης να ξέρει ακριβώς τι θα γίνει . Αν ανχωνεσε πήγαινε για ένα υπέρηχο για να σου φεύγουν οι σκέψεις . 

       

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Irinoula86 είπε:

σε ευχαριστώ!θα το δω εκεινη την ωρα να δω τι θα κανω.....

 

Οτιδηποτε αλλο  θελεις να ρωτησεις μου λες!! Απολαυσε τις ωραιες μερες που μπορεις ακομα να κοιμηθεις οσες ωρες θελεις!! Περιμενουμε νεα σου με το καλο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Renez είπε:

Αχχχ μαναρακι..

Πάντως πιστεύω ότι έχει να κάνει σίγουρα αν με την δομή του σώματος της κάθε μιας μας (αλλιώς είναι ανοιχτή από κάτω η κάθε κοπέλα..) αλλά κ φυσικά με τη τεχνική κ τον τρόπο του γιατρού...

Πως είσαι εσύ κορίτσι μου???δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω καθόλου.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Αχ σε νιώθω....τον έχω κάνει μπάνιο κ προσπαθώ από τς 8 να τον κοιμησω κ ακόμα τίποτα..  θα βρυκολακιασουμε παλι

Και το πιο σπαστικο ειναι οτι σε εμας αλλαζουν τα παντασωμα ψυχολογια συνηθειες ολαααα και οι αντρες μας χαλαρα την ζωη τους...

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Και το πιο σπαστικο ειναι οτι σε εμας αλλαζουν τα παντασωμα ψυχολογια συνηθειες ολαααα και οι αντρες μας χαλαρα την ζωη τους...

Αυτό ισχύει....λίγο πολύ αυτοί γυρνάνε στη καθημερινότητα τούς....

Πάντως κοριτσια από ότι βλέπω όλα κοιμούνται!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Πως είσαι εσύ κορίτσι μου???δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω καθόλου.....

Λογικό μαναρακι μου..

Πως να είμαι?! Μες την γλυκιά ανυπομονησία:x

38&1 κ μετράω κάθε μέρα..

Επίσης έχω κάτι αϋπνίες Θάλεια μου ,μα κάτι αϋπνίες!! Ρε συ κάτι 4ωρα τη μέρα κοιμάμαι..μάλλον με τον μπέμπη τελικά εγώ θα κοιμάμαι πιο πολύ:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Να σου ζήσει κορίτσι! Να είναι γέρο κ τυχερό!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Fofi! said:

Κοριτσια τι κανετε?εγω τα εχω παιξει...2 μερες τωρα η μπεμπα γκρινιαζει κλαιει δεν ξερει τι θελει,την βαζω στηθος ηρεμει μολις την βγαζω παλι κλαιει..δεν κοιμαται καθολου..

Αστη στο στήθος μέχρι να την πάρει ο ύπνος..εγώ αυτό έκανα και υπομονή :D

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 είπε:

Οτιδηποτε αλλο  θελεις να ρωτησεις μου λες!! Απολαυσε τις ωραιες μερες που μπορεις ακομα να κοιμηθεις οσες ωρες θελεις!! Περιμενουμε νεα σου με το καλο!!

Η αλήθεια είναι ότι κάθε βράδυ κοιτάζω να είμαι έτοιμη μήπως και γεννήσω..... Και από το άγχος Μ δεν κοιμάμαι.... Και όλη την ημέρα είμαι εξαντλημένη.... Σήμερα κατάφερα και κοιμήθηκα..... Αλλά και παλι όπως φαίνεται το βράδυ δεν θα κοιμηθω...... Προετοιμάζομαι για να μην Μ έρθει απότομα....... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι κάθε βράδυ κοιτάζω να είμαι έτοιμη μήπως και γεννήσω..... Και από το άγχος Μ δεν κοιμάμαι.... Και όλη την ημέρα είμαι εξαντλημένη.... Σήμερα κατάφερα και κοιμήθηκα..... Αλλά και παλι όπως φαίνεται το βράδυ δεν θα κοιμηθω...... Προετοιμάζομαι για να μην Μ έρθει απότομα....... 

Με το καλό!!! Κανεις την καλυτερη προετοιμασία για μετά χιχιχιχι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Renez είπε:

Λογικό μαναρακι μου..

Πως να είμαι?! Μες την γλυκιά ανυπομονησία:x

38&1 κ μετράω κάθε μέρα..

Επίσης έχω κάτι αϋπνίες Θάλεια μου ,μα κάτι αϋπνίες!! Ρε συ κάτι 4ωρα τη μέρα κοιμάμαι..μάλλον με τον μπέμπη τελικά εγώ θα κοιμάμαι πιο πολύ:P

Κ εγώ έτσι ήμουν τρομερή αϋπνία τις τελευταίες βδομάδες.....στο εύχομαι να κοιμάσαι περισσότερο γιατί εγώ έχω κάνει τη νύχτα μερα:-D άντε λίγο σου εμεινεεεε....μετράς αντίστροφα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε?εγω τα εχω παιξει...2 μερες τωρα η μπεμπα γκρινιαζει κλαιει δεν ξερει τι θελει,την βαζω στηθος ηρεμει μολις την βγαζω παλι κλαιει..δεν κοιμαται καθολου..

Και μένα έτσι είναι ακριβώς εδώ και 2-3 μέρες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα   κοριτσάκια μου τι κάνετε;Βλέπω άρχισαν τα ζόρια...Δυστυχώς έτσι είναι τα νεογεννητα.Ετσι ειμασταν κι εμεις.Θα ήθελα να σας βεβαιώσω ότι τα πράγματα έχουν αλλάξει πολύ τώρα που κλείνουμε τον 4ο μήνα αλλά θα ήταν ψέμα.Ενταξει είναι κάπως καλύτερα αλλά η αϋπνία παραμένει φουλ. Εμείς όμως θηλάζουμε φουλ οπότε είναι και λογικό.Τα κοριτσάκια του Μαϊου που δίνουν ξένο τα μωράκια τους κοιμούνται αρκετές ώρες σερί εδώ και καιρό.Οποτε κάντε υπομονή,τα καλύτερα έρχονται ...χαχαχα....Κι εγώ περιμένω τις στερεές μπας και δεν ξυπνάμε τόσο το βράδυ.Οποτε σε κάνα 2μηνο θα ξεκουραστουμε:)

 

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα   κοριτσάκια μου τι κάνετε;Βλέπω άρχισαν τα ζόρια...Δυστυχώς έτσι είναι τα νεογεννητα.Ετσι ειμασταν κι εμεις.Θα ήθελα να σας βεβαιώσω ότι τα πράγματα έχουν αλλάξει πολύ τώρα που κλείνουμε τον 4ο μήνα αλλά θα ήταν ψέμα.Ενταξει είναι κάπως καλύτερα αλλά η αϋπνία παραμένει φουλ. Εμείς όμως θηλάζουμε φουλ οπότε είναι και λογικό.Τα κοριτσάκια του Μαϊου που δίνουν ξένο τα μωράκια τους κοιμούνται αρκετές ώρες σερί εδώ και καιρό.Οποτε κάντε υπομονή,τα καλύτερα έρχονται ...χαχαχα....Κι εγώ περιμένω τις στερεές μπας και δεν ξυπνάμε τόσο το βράδυ.Οποτε σε κάνα 2μηνο θα ξεκουραστουμε:)

 

Το έχω ξανακουσει αυτό για το ξένο...ότι συνήθως κοιμούνται πιο πολύ αυτά τα μωρά....όταν θηλάζεις νομίζω τι θέλουν κ για πιπίλα χωρίς να πεινάνε..  κουράγιο κ εσύ κοντεύεις να ξεκινήσετε φαγητακι!!!!!

Επίσης Κορίτσια πως τα κοιμιζετε????εμενα φαίνεται ότι νυστάζει αλλά κάνει το παν να μείνει ξύπνιος...τον βάζω να εφεύρει κ αν δεν θέλει να κοιμηθεί η έχει υπερένταση αρχίζει κ μου ρίχνει κάτι κουτουλιες στον ώμο ...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Το έχω ξανακουσει αυτό για το ξένο...ότι συνήθως κοιμούνται πιο πολύ αυτά τα μωρά....όταν θηλάζεις νομίζω τι θέλουν κ για πιπίλα χωρίς να πεινάνε..  κουράγιο κ εσύ κοντεύεις να ξεκινήσετε φαγητακι!!!!!

Ναι ναι εμένα στο τρίμηνο που σταμάτησα θηλασμό.. Εκλεινε 6ωρα υπνου.. Και γενικά ήταν πολυ του υπνου.. Ευχομαι και η κόρη το ίδιο να ναι... Χαχα

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Το έχω ξανακουσει αυτό για το ξένο...ότι συνήθως κοιμούνται πιο πολύ αυτά τα μωρά....όταν θηλάζεις νομίζω τι θέλουν κ για πιπίλα χωρίς να πεινάνε..  κουράγιο κ εσύ κοντεύεις να ξεκινήσετε φαγητακι!!!!!

Επίσης Κορίτσια πως τα κοιμιζετε????εμενα φαίνεται ότι νυστάζει αλλά κάνει το παν να μείνει ξύπνιος...τον βάζω να εφεύρει κ αν δεν θέλει να κοιμηθεί η έχει υπερένταση αρχίζει κ μου ρίχνει κάτι κουτουλιες στον ώμο ...

Αχ...πικρή ιστορία ο ύπνος.Εγω κύριως τον κοιμιζω κουνώντας τον αγκαλιά.Κι ας νόμιζα ότι θα κοιμάται στο στηθος όπως ο πρωτος (και τα περισσότερα).Ίσως και καλύτερα έτσι αλλά έχει βαρυνει και με πονάνε τα χέρια.Αν τον κουνήσω στο καρότσι η στην κούνια δεν κοιμάται.Κι αν τον αφήσω χωρίς να έχει κοιμηθεί καλά ξυπνάει και πάλι από την αρχή...

Πάντως πολλά μωράκια λες και δεν θέλουν να κοιμηθούν,αφού το μάτι κλείνει κι αυτά εκεί να το ανοίξουν...(όπως και τα δικά μου)

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...