Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

1 hour ago, ada32 είπε:

 

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Να σου ζήσει!! Γερό κ καλότυχο να είναι!!! Πως είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Αντεεε μπραβοοοοοο!!!!! Να σου ζήσει καλότυχο και όλα τα καλά του κόσμου!!! 

Απόλαυσε τις.μερες μέσα με ότι παροχές και αν έχουν , απόλαυσε τις αγκαλιές!!! Περιμένουμε λεπτομέριες...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 said:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Να σου ζήσει η μπουμπου!! Καλότυχη να είναι!!:wub: Ζυγάκι το καλύτερο :D:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε?εγω τα εχω παιξει...2 μερες τωρα η μπεμπα γκρινιαζει κλαιει δεν ξερει τι θελει,την βαζω στηθος ηρεμει μολις την βγαζω παλι κλαιει..δεν κοιμαται καθολου..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ada32 said:

Όχι δεν έχει σχέση ο θηλασμός τελικά με την περίοδο!!! Κ εγώ έτσι ήξερα .. Δεν θυμάμαι αν μου ήρθε κ πιο νωρίς από τους 2 μήνες.. Ναι θηλαζα όλη μέρα κ ξένο έδινα μόνο μια φορά το απόγευμα βράδυ σαν συμπλήρωμα .  Τότε πρώτους 2-3 μήνες δεν ήταν σταθερή μετά σταθεροποιήθηκε στις 32 μέρες κανονικότητα ενώ θηλασα μεχρι 16 μηνων που έμεινα έγκυος ξανά. 

 Μπράβο βρε κορίτσι . Είδες που όλα διορθώνονται αλλά μην κολλάς με την λέξη "αποκλειστικός" θηλασμός.. έχει γίνει κ λίγο μοδα πλέον αυτό..Κ κάποιες φορές να δίνεις ξένο δεν θα πάθει κάτι το μωρό σου, χορτάτο θα είναι κ θα μεγαλώνει.   Έτσι να σκέφτεσαι για να νιώσεις κακα κ εσύ! 

Θέλω πληροφορία για το δίχτυ,Τί μάρκα έχεις πάρει γτ σκέφτομαι να πάρω κ εγώ

Μου αρέσει που δεν πίστευε τε στον 40σμο κτλ.. τώρα  μου λένε πάλι για 40 μέρες δεν θα βγεις κλτ η μαμά μου κ η πεθερά ..κ τις λέγω δεν πάτε καλά!! Κ στο πρώτο βγήκα εννοείται..

Αλλά και να σου έρθει περίοδος είναι δύσκολο να ξαναμείνεις έγκυος όσο θηλάζεις γιατί έχεις ανεβασμένη προλακτίνη ε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε?εγω τα εχω παιξει...2 μερες τωρα η μπεμπα γκρινιαζει κλαιει δεν ξερει τι θελει,την βαζω στηθος ηρεμει μολις την βγαζω παλι κλαιει..δεν κοιμαται καθολου..

Και μένα γκρινιάζει ενώ κοιμάται πάνω μου με το που τον αφήνω όρθιος πάλι...με έχει πονέσει η πλάτη κ τα χέρια....αλλαγμένος ταισμενος απλά γκρινιάζει....πφφφφφφ υπομονή.....ούτε το βράδυ κοιμαται???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια πόνεσα μες την κολπική εξέταση ....ειδικά όταν την έκανε η προϊσταμένη πριν έρθει ο γιατρός μου.επισης υπέφερα με το σπάσιμο των νερών....καθώς τα έσπασε ο γιατρός αλλά δεν βγαιναν....είχε σφηνώσει το κεφάλι του μωρού .. κ μου πίεσε τη κοιλιά για να βγούνε....!!!!

Αχχχ μαναρακι..

Πάντως πιστεύω ότι έχει να κάνει σίγουρα αν με την δομή του σώματος της κάθε μιας μας (αλλιώς είναι ανοιχτή από κάτω η κάθε κοπέλα..) αλλά κ φυσικά με τη τεχνική κ τον τρόπο του γιατρού...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε?εγω τα εχω παιξει...2 μερες τωρα η μπεμπα γκρινιαζει κλαιει δεν ξερει τι θελει,την βαζω στηθος ηρεμει μολις την βγαζω παλι κλαιει..δεν κοιμαται καθολου..

Κσλησπέρα κορίτσι μου!! Και εμένα εχθές η μπέμπα μου μια από τα ίδια..από τις 2 παρά έως τις 6 ήμασταν ξύλινες..τα χέρια μου κ η πλάτη μου πόνεσαν αλλά τι να κάνουμε..?? Λέτε να ξεκίνησαν οι κολικοι;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε?εγω τα εχω παιξει...2 μερες τωρα η μπεμπα γκρινιαζει κλαιει δεν ξερει τι θελει,την βαζω στηθος ηρεμει μολις την βγαζω παλι κλαιει..δεν κοιμαται καθολου..

Αχ και εμένα η δικιά μου ακριβώς το ίδιο .Μίλησα με την παιδίατρο και την ρώτησα αν μπορώ να την βάλω σε ένα ριλαξ που έχω που κάνει για νεογεννητα.Αυριο θα πάμε να το πάρουμε και πιστεύω να ηρεμήσει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Και μένα γκρινιάζει ενώ κοιμάται πάνω μου με το που τον αφήνω όρθιος πάλι...με έχει πονέσει η πλάτη κ τα χέρια....αλλαγμένος ταισμενος απλά γκρινιάζει....πφφφφφφ υπομονή.....ούτε το βράδυ κοιμαται???

Πλεον οχι θαλεια μου..εχω φρικαρει..

Just now, Vag1a είπε:

Κσλησπέρα κορίτσι μου!! Και εμένα εχθές η μπέμπα μου μια από τα ίδια..από τις 2 παρά έως τις 6 ήμασταν ξύλινες..τα χέρια μου κ η πλάτη μου πόνεσαν αλλά τι να κάνουμε..?? Λέτε να ξεκίνησαν οι κολικοι;;;

Ειναι νωρις νομιζω ακομη για κολικους..και υποτιθεται οταν θηλαζεις μειωνονται οι πιθανοτητες κολικων...δεν ξερω κοριτσια τα νευρα μου εχουν γινει τσαταλια..οταν αρχιζει και νυχτωνει τρελενομαι για το βραδυ που θα ακολουθησει..λενε υπομονη οι 3 πρωτοι μηνες ειναι αλλα πως περνανε???,και χωρια απο αυτο ξεκινησα και δουλεια απο το σπιτι χθες οποτε και να ηθελα να κοιμηθω αν κοιμοταν η μπεμπα ουτε αυτο μπορω..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 24/9/2020 at 5:41 ΜΜ, Irinoula86 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!!το φαντάζομαι οτι θα είναι γλυκας! Θηλαζεις???εσυ κοιμάσαι καθόλου? Καλα κ εγωωω!!!! Τον περιμενωωωω πως και πως..... Μ είπε ο γιατρός έχω 2 εβδομαδουλες ακόμη.... Η βαλίτσα έτοιμη.... Και σημερα κλείσαμε να παμε για το τεστ έξω την επόμενη παρασκευη έτσι ώστε να μην χρεώθουμε τα 120 του μητερα. Ελπίζω να το δεχτουν..... Τις επιπλέον εξετάσεις τις κάνατε μέσα στο νοσοκομείο με τα 280€?απ ότι Μ είπε η παιδιατρος μόνο το ακοογραμμα μας χρειάζεται! 

Ναι θηλαζω κανονικα!! Ανα 3ωρο τρωμε οποτε εχω ξεχασει τον υπνο γενικα, προσπαθω να κοιμαμαι οταν κοιμαται ο μικρος!! Θα μπεις με προκληση?? Ναι μην αγχωνεσαι το τεστ το δεχονται για μια εβδομαδα οποτε δεν θα εχετε θεμα!! Ναι τις εκανα ολες να σου πω την αληθεια γιατι μας ειπε ο παιδιατρος οτι επρεπε να κανουμε τις 3 απο τις 5 εξετασεις οποτε λεω μιας που ημασταν στο μαιευτηριο ας τις κανουμε να ξερουμε αν υπαρχει κατι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Πλεον οχι θαλεια μου..εχω φρικαρει..

Ειναι νωρις νομιζω ακομη για κολικους..και υποτιθεται οταν θηλαζεις μειωνονται οι πιθανοτητες κολικων...δεν ξερω κοριτσια τα νευρα μου εχουν γινει τσαταλια..οταν αρχιζει και νυχτωνει τρελενομαι για το βραδυ που θα ακολουθησει..λενε υπομονη οι 3 πρωτοι μηνες ειναι αλλα πως περνανε???,και χωρια απο αυτο ξεκινησα και δουλεια απο το σπιτι χθες οποτε και να ηθελα να κοιμηθω αν κοιμοταν η μπεμπα ουτε αυτο μπορω..

Αχ σε νιώθω....τον έχω κάνει μπάνιο κ προσπαθώ από τς 8 να τον κοιμησω κ ακόμα τίποτα..  θα βρυκολακιασουμε παλι

Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 είπε:

Ναι θηλαζω κανονικα!! Ανα 3ωρο τρωμε οποτε εχω ξεχασει τον υπνο γενικα, προσπαθω να κοιμαμαι οταν κοιμαται ο μικρος!! Θα μπεις με προκληση?? Ναι μην αγχωνεσαι το τεστ το δεχονται για μια εβδομαδα οποτε δεν θα εχετε θεμα!! Ναι τις εκανα ολες να σου πω την αληθεια γιατι μας ειπε ο παιδιατρος οτι επρεπε να κανουμε τις 3 απο τις 5 εξετασεις οποτε λεω μιας που ημασταν στο μαιευτηριο ας τις κανουμε να ξερουμε αν υπαρχει κατι!!

Τέλεια!!!!θα βρείτε τους ρυθμούς σας κορίτσι μου και θα κοιμάσαι κ εσυ περισσότερο.... αν και νομιζω ότι αυτό που κάνεις είναι ότι καλυτερο να κοιμάσαι όταν κοιμαται και ο μικρούλης σου!

ανυπομονώ να αντικρύσω κ εγω το δικό μου το αντράκι! να είναι υγίες και να το φερουμε σπίτι μας και να είμαστε οι τρείς μας να βρούμε και εμείς τους ρυθμούς μας.

παμε φυσιολογικά προς το παρόν οταν αποφασίσει το μωρούλι μας να βγει! κλεισαμε ραντεβου να παμε να κανουμε το τεστ κ εγω κ ο αντρας μου την επόμενη Παρασκευή. ελπίζω να προλάβουμε αλλιώς θα το κάνουμε μεσα στο νοσοκομείο. για τις εξετάσεις εμενα η παιδίατρος μ είπε αν θελω να κανω μονο το ακοογραμμα όλα τα υπόλοιπα τα κάνουμε και μετα! δεν ξερω τι θα αποφασίσω τελικά!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Τέλεια!!!!θα βρείτε τους ρυθμούς σας κορίτσι μου και θα κοιμάσαι κ εσυ περισσότερο.... αν και νομιζω ότι αυτό που κάνεις είναι ότι καλυτερο να κοιμάσαι όταν κοιμαται και ο μικρούλης σου!

ανυπομονώ να αντικρύσω κ εγω το δικό μου το αντράκι! να είναι υγίες και να το φερουμε σπίτι μας και να είμαστε οι τρείς μας να βρούμε και εμείς τους ρυθμούς μας.

παμε φυσιολογικά προς το παρόν οταν αποφασίσει το μωρούλι μας να βγει! κλεισαμε ραντεβου να παμε να κανουμε το τεστ κ εγω κ ο αντρας μου την επόμενη Παρασκευή. ελπίζω να προλάβουμε αλλιώς θα το κάνουμε μεσα στο νοσοκομείο. για τις εξετάσεις εμενα η παιδίατρος μ είπε αν θελω να κανω μονο το ακοογραμμα όλα τα υπόλοιπα τα κάνουμε και μετα! δεν ξερω τι θα αποφασίσω τελικά!

 

Θα προλαβεις με το τεστ, μην το σκεφτεσαι!! Οι εξετασεις εξω ειναι ακριβες, ρωτησε τον παιδιατρο σου αν σε συμφερει να τις κανεις μεσα στο μαιευτηριο να τελειωνεις!! Η τιμη ειναι μειωμενη για εμας που γεννησαμε ενω αν τις κανεις σε δευτερο χρονο στο μητερα η τιμη ειναι πολυ πιο αυξημενη!! Εννοειται οτι παιζει ρολο αν εχεις και τα χρηματα διαθεσιμα να τις κανεις!! Σκεψου το ομως!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 είπε:

Θα προλαβεις με το τεστ, μην το σκεφτεσαι!! Οι εξετασεις εξω ειναι ακριβες, ρωτησε τον παιδιατρο σου αν σε συμφερει να τις κανεις μεσα στο μαιευτηριο να τελειωνεις!! Η τιμη ειναι μειωμενη για εμας που γεννησαμε ενω αν τις κανεις σε δευτερο χρονο στο μητερα η τιμη ειναι πολυ πιο αυξημενη!! Εννοειται οτι παιζει ρολο αν εχεις και τα χρηματα διαθεσιμα να τις κανεις!! Σκεψου το ομως!! 

σε ευχαριστώ!θα το δω εκεινη την ωρα να δω τι θα κανω.....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...