Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Thaliamp είπε:

Το έχω ξανακουσει αυτό για το ξένο...ότι συνήθως κοιμούνται πιο πολύ αυτά τα μωρά....όταν θηλάζεις νομίζω τι θέλουν κ για πιπίλα χωρίς να πεινάνε..  κουράγιο κ εσύ κοντεύεις να ξεκινήσετε φαγητακι!!!!!

Επίσης Κορίτσια πως τα κοιμιζετε????εμενα φαίνεται ότι νυστάζει αλλά κάνει το παν να μείνει ξύπνιος...τον βάζω να εφεύρει κ αν δεν θέλει να κοιμηθεί η έχει υπερένταση αρχίζει κ μου ρίχνει κάτι κουτουλιες στον ώμο ...

Εμεις θηλαζουμε. Μολις φαει και ρευτει μερικες φορες του δινω πιπιλα και κοιμαται. Δυο τρεις μερες τωρα τρωει ανα τριωρο που μου φαινεται φαανταστικο σε σχεση με το πρωτο μου που ετρωγε ανα μιαμιση ωρα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα βρε κοριτσια τρώει 90 μετά δεν θέλει άλλο...κ μέσα σε μισή ώρα θέλει....φτιάχνω γάλα 50 φορές τη μέρα....

Κ ξύπνιος να είναι δεν κάθεται στη καλαθουνα....κ πως να το απασχολήσω τόσο μικρό....ριλαξ από ποτέ επιτρέπεται????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εμένα βρε κοριτσια τρώει 90 μετά δεν θέλει άλλο...κ μέσα σε μισή ώρα θέλει....φτιάχνω γάλα 50 φορές τη μέρα....

Κ ξύπνιος να είναι δεν κάθεται στη καλαθουνα....κ πως να το απασχολήσω τόσο μικρό....ριλαξ από ποτέ επιτρέπεται????

Γκρινιάζει; Η είναι ξύπνιο; Αν τον αφήσεις πάνω στο κρεβάτι η σε καναπέ?

Δεν μπορείς να τον απασχολήσεις μόνο αγκαλιά τώρα ακόμα είναι μικρά...

Εμένα πάλι ξεκίνησε όλη μέρα να κάθεται στη καλαθουνα αλλά το βράδυ με ε τον που τον βάζω κλαίει .... Αν ξαπλωσουμε μαζί στο κρεβάτι όλα τέλεια...όμως επειδή είναι νωρίς ακόμα η μικρή μου θέλει να κοιμόμαστε μαζί.... Και φοβάμαι μη φάει καμία ξοφαλτση το μωρο... Που να τον βάλω να κοιμάται;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εμένα βρε κοριτσια τρώει 90 μετά δεν θέλει άλλο...κ μέσα σε μισή ώρα θέλει....φτιάχνω γάλα 50 φορές τη μέρα....

Κ ξύπνιος να είναι δεν κάθεται στη καλαθουνα....κ πως να το απασχολήσω τόσο μικρό....ριλαξ από ποτέ επιτρέπεται????

Τόσο μικρό δεν βλέπει ούτε τη μύτη του.Πως να το απασχολήσεις;Ριλαξ αν έχεις αυτό που ειναι από νεογέννητο(είναι ίσια) βάλτο αλλιώς κανονικά στο τριμηνο

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Τόσο μικρό δεν βλέπει ούτε τη μύτη του.Πως να το απασχολήσεις;Ριλαξ αν έχεις αυτό που ειναι από νεογέννητο(είναι ίσια) βάλτο αλλιώς κανονικά στο τριμηνο

Τι εννοείς ίσιο;; Εμείς έχουμε ένα ριλαξ που νομίζω είναι για νεογέννητο αλλά δε ξέρω..πώς πρέπει να είναι αυτά που είναι για νεογέννητα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Athenaa είπε:

Τι εννοείς ίσιο;; Εμείς έχουμε ένα ριλαξ που νομίζω είναι για νεογέννητο αλλά δε ξέρω..πώς πρέπει να είναι αυτά που είναι για νεογέννητα;;

Εννοώ ότι δεν έχουν πολύ βάθος εκεί που μπαίνει το μωρό .Είναι σχεδόν ίδια η έχουν ένα εξάρτημα σαν μαξιλαράκι όπως κάποια καθίσματακια αυτοκινήτου ,ώστε να στηρίζουν τη μεσουλα του μωρού.Δεν κάνει πολύ μικρά όταν είναι να είναι μαζεμένα όταν ξαπλώνουν κάπου.Μετα το τριμηνο δεν υπάρχει θεμα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp said:

Εμένα βρε κοριτσια τρώει 90 μετά δεν θέλει άλλο...κ μέσα σε μισή ώρα θέλει....φτιάχνω γάλα 50 φορές τη μέρα....

Κ ξύπνιος να είναι δεν κάθεται στη καλαθουνα....κ πως να το απασχολήσω τόσο μικρό....ριλαξ από ποτέ επιτρέπεται????

Να του μιλάς όταν μένει ξύπνιο..  να το έχεις στα γόνατα σου ξαπλωμένο ανάσκελα και να το φέρνεις κοντά στο πρόσωπο σου.... Να προσπαθήσει να εστιάζει τα ματάκια του , αφού κάθεται ξύπνιο!! Να του βάζεις μουσικουλα, να του τραγουδας... Να το κανεις μπανάκι σε μπανιέρο... Γενικά δείξε του όλη την αγάπη σου και θα σε ανταμείψει τους επόμενους μήνες!! Αααα και βόλτες στο καρότσι φυσικά ή σε μάρσιπο για να βλέπει...

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athenaa είπε:

Τι εννοείς ίσιο;; Εμείς έχουμε ένα ριλαξ που νομίζω είναι για νεογέννητο αλλά δε ξέρω..πώς πρέπει να είναι αυτά που είναι για νεογέννητα;;

Και να μην έχεις δεν υπάρχει θέμα.. Βάλτο στην σωστή κλίση, στην πιο χαμηλή και βάλε ένα κουβέρτα κι από κάτω, εκεί που θα ακουμπά η μέση για να ναι ίσιο.. 

Τα περισσοτερα ρηλαξ τώρα έχουν ανάκληση και κάνουν για νεογέννητα... 

Just now, Ntepaki22 είπε:

Να του μιλάς όταν μένει ξύπνιο..  να το έχεις στα γόνατα σου ξαπλωμένο ανάσκελα και να το φέρνεις κοντά στο πρόσωπο σου.... Να προσπαθήσει να εστιάζει τα ματάκια του , αφού κάθεται ξύπνιο!! Να του βάζεις μουσικουλα, να του τραγουδας... Να το κανεις μπανάκι σε μπανιέρο... Γενικά δείξε του όλη την αγάπη σου και θα σε ανταμείψει τους επόμενους μήνες!! Αααα και βόλτες στο καρότσι φυσικά ή σε μάρσιπο για να βλέπει...

Συμφωνω.. Εγώ από ημερών του έλεγα τραγουδάκια και ιστορίες.. Και του περιεγραφα αναλυτικά τι έκανα μέσα στην ημέρα.. Επίσης του είχα κρεμάσει διαφορά στη καλαθουνα και τα χαζευε. Και στο γυμναστήριο χαλάκι το έβαζα απο μερών.. Όλα πηγαν καλά και είναι τετραπερατος... Φτου να μη τα ματιασω 

Η νέα γεννιά είναι γεμάτη εκπληξεις @Thaliamp

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anna3 είπε:

Γκρινιάζει; Η είναι ξύπνιο; Αν τον αφήσεις πάνω στο κρεβάτι η σε καναπέ?

Δεν μπορείς να τον απασχολήσεις μόνο αγκαλιά τώρα ακόμα είναι μικρά...

Εμένα πάλι ξεκίνησε όλη μέρα να κάθεται στη καλαθουνα αλλά το βράδυ με ε τον που τον βάζω κλαίει .... Αν ξαπλωσουμε μαζί στο κρεβάτι όλα τέλεια...όμως επειδή είναι νωρίς ακόμα η μικρή μου θέλει να κοιμόμαστε μαζί.... Και φοβάμαι μη φάει καμία ξοφαλτση το μωρο... Που να τον βάλω να κοιμάται;

Κ μένα το βράδυ κλαίει..  αλλά κ στη καλαθουνα βαριέται δεν κάθεται μόνος του ο χοντρός αρχίζει το νιαούρισμα.... Λογικό να φοβάσαι.. θέλει προσοχή αφού έχεις κ τη μικρούλα.....στη κούνια???

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2020 at 8:50 ΜΜ, Athenaa είπε:

Αλλά και να σου έρθει περίοδος είναι δύσκολο να ξαναμείνεις έγκυος όσο θηλάζεις γιατί έχεις ανεβασμένη προλακτίνη ε;

Όχι εγώ έμεινα έγκυος όσο θήλαζα... αλλά είχα κανονική περίοδο.  

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου θελω να μου πειτε τη γνωμη σας για το θεμα πιπιλα!! Ο παιδιατρος μας μας ειπε να μην δωσουμε πιπιλα ακομα, ειμαστε 20 ημερων!! Όμως παρατηρω ότι μεσα στη μερα θελει να πιπιλαει κατι και τον βαζω πανω μου και πιπιλαει το στηθος μου!! Εσεις τι κανατε με τα μωρακια σας??

Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 είπε:

Κοριτσια μου θελω να μου πειτε τη γνωμη σας για το θεμα πιπιλα!! Ο παιδιατρος μας μας ειπε να μην δωσουμε πιπιλα ακομα, ειμαστε 20 ημερων!! Όμως παρατηρω ότι μεσα στη μερα θελει να πιπιλαει κατι και τον βαζω πανω μου και πιπιλαει το στηθος μου!! Εσεις τι κανατε με τα μωρακια σας??

Και εμεις ειμαστε σχεδον 20 ημερων..εμενα ο παιδιατρος μου ειπε οτι καλυτερα πιπιλα που την σταματας στα 2,5 χρονια παρα να βαζει χερι που το σταματαει 5 6 χρονων...βεβαια αν και εχω παρει πιπιλα δεν της την εδωσα και πιπιλαει καποιες φορες το στηθος μου..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 είπε:

Κοριτσια μου θελω να μου πειτε τη γνωμη σας για το θεμα πιπιλα!! Ο παιδιατρος μας μας ειπε να μην δωσουμε πιπιλα ακομα, ειμαστε 20 ημερων!! Όμως παρατηρω ότι μεσα στη μερα θελει να πιπιλαει κατι και τον βαζω πανω μου και πιπιλαει το στηθος μου!! Εσεις τι κανατε με τα μωρακια σας??

Εγώ την πρώτη φορά έδωσα στους 3 μήνες(έβαζε όλο το χέρι κι έβγαζε το γάλα)και τώρα στις 50 μερες.Η παιδίατρος μου είπε αφού σαραντησουν δεν παθαίνουν πια σύγχυση θηλών.Ξερω και κοπέλα που έδωσε από την αρχή και το μωράκι της και δεν είχε θέμα με το θηλασμό.Βεβαια ο δικός μου δεν την θέλει και το παλεύω κάθε μέρα,(χώνει κι αυτός όλη τη μπουνιά και αναγουλιαζει)μόνο αν νυστάζει πολύ την παίρνει και τη φτύνει μόλις κοιμηθεί,αλλιώς δεν την κρατάει καθόλου.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thaliamp είπε:

Κ μένα το βράδυ κλαίει..  αλλά κ στη καλαθουνα βαριέται δεν κάθεται μόνος του ο χοντρός αρχίζει το νιαούρισμα.... Λογικό να φοβάσαι.. θέλει προσοχή αφού έχεις κ τη μικρούλα.....στη κούνια???

Είναι σε άλλο δωμάτιο "στο παιδικό"(ανάθεμα αν περνάμε εκεινμεσα και πέντε λεπτά στη διάρκεια της ημέρας τσάμπα πληρώνω το 3αρι:razz:) και φοβάμαι να τον αφήσω κ μόνο του. Μετά η τελευταία μου λύση να κοιμάμαι στο κρεβατι της μικρής ... Χαχα θα δείξει σήμερα πως θα μας πάει το βράδυ...

 

Βλέπω ότι υπάρχουν και άλλα κορίτσια που περιμένουν στα τέλη Σεπτέμβρη...

Κορίτσια μην αγχώνεστε για τις τελευταίες εβδομάδες όπως βλέπετε έρχονται στιγμές μαγικές!! Είναι κουραστικές και δυσκίνητες αλλά ξεκουραστείτεεεε...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα.... 

Βοηθειααααα

Ανέβασα πυρετό 10 μέρες μετά την καισαρική και ο γιατρός είπε ότι είχα πηγματα κ ήθελε να με κρατήσει κ μέσα... Σας παρακαλώ όσες γεννησατε με καισαρική ποσες μερες είχατε αίμα μετα;;;;

Επίσης σας τραβουσε η κοιλιά κάτω από τον αφαλο;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...