Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Fofi29 είπε:

Τώρα την προηγούμενη εβδομάδα το έκανα και φοβόταν ο γυναικολόγος μήπως δεν το βρω και βρήκα ένα τελευταίο.. 

Θα τον ρωτήσω κι εγώ αύριο που έχω ραντεβού αν και είμαι σίγουρη ότι θα μου πει να μην το κάνω...


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ada32 είπε:

δλδ θα μπορει να παρεβρεθει εκει να σε ξεγεννησει ενω δεν ειναι σε βαρδια? επι πληρωμη εννοειται ?? ρωταω γτ εγω προπερσυ που σκεφτομουν να γεννησω με τον γιατρο μου ,μου ειπε με προκληση οταν θα εφημερευε κ φυσικα αρνηθηκα! κ γεννησα στο νοσοκομειο με τους γιατρους της εφημεριας.

Όχι είναι ανάλογα στον γιατρό. Άμα θέλει ζητάει πληρωμή άμα δεν θέλει δεν ζητάει . Ναι μπορεί να μην έχει βάρδια και να έρθει.κανονικα στο δημόσιο δεν πρέπει να ζητάνε πληρωμή αλλά και κανονικά ισχύει αυτό που σου είπε μόνο σε εφημερία αλλά ειναι ανάλογα και  τον γιατρό πόσο θέλει να σε εξυπηρετήσει πιστεύω 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Όχι είναι ανάλογα στον γιατρό. Άμα θέλει ζητάει πληρωμή άμα δεν θέλει δεν ζητάει . Ναι μπορεί να μην έχει βάρδια και να έρθει.κανονικα στο δημόσιο δεν πρέπει να ζητάνε πληρωμή αλλά και κανονικά ισχύει αυτό που σου είπε μόνο σε εφημερία αλλά ειναι ανάλογα και  τον γιατρό πόσο θέλει να σε εξυπηρετήσει πιστεύω 

α  καλα ... ο δικος μου με παρακολουθουσε στο ιατρειο ( 50 ε καθε επισκεψη) και ηθελε και 1000 παρακαλω για να παω με προκληση μαζι του...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

α  καλα ... ο δικος μου με παρακολουθουσε στο ιατρειο ( 50 ε καθε επισκεψη) και ηθελε και 1000 παρακαλω για να παω με προκληση μαζι του...

Κατάλαβα. Εμένα δεν έχει ιατρείο και με παρακολουθεί στο νοσοκομείο.  Εινάι ανάλογα τον γιατρό. 

Πάω ενδοκρινολόγο σας αφήνω.θα τα πούμε μετά


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κατάλαβα. Εμένα δεν έχει ιατρείο και με παρακολουθεί στο νοσοκομείο.  Εινάι ανάλογα τον γιατρό. 

Πάω ενδοκρινολόγο σας αφήνω.θα τα πούμε μετά

καλη επιτυχια!

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

α  καλα ... ο δικος μου με παρακολουθουσε στο ιατρειο ( 50 ε καθε επισκεψη) και ηθελε και 1000 παρακαλω για να παω με προκληση μαζι του...

Σοβαρά τώρα?? Πφφφ Ελλάδα!! Δυστυχώς έτσι είναι πλέον..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!εμένα ο γιατρός μου στο μητέρα είναι....κ θέλει 1.200 αυτός κ 1.600-1.800 το νοσοκομείο.....τώρα γέννησε η ξαδέρφη μου μαζί του πολύ καλός....αλλά κ τα λεφτά πολλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!εμένα ο γιατρός μου στο μητέρα είναι....κ θέλει 1.200 αυτός κ 1.600-1.800 το νοσοκομείο.....τώρα γέννησε η ξαδέρφη μου μαζί του πολύ καλός....αλλά κ τα λεφτά πολλά!!!!

Τουλάχιστον τα 2000€ είναι το επίδομα οπότε έρχεται περίπου 1000€ να δώσεις έξτρα..αν αξίζει ο γιατρός κ νιώθεις ασφάλεια να πας!! Αλλά τα δημόσια είναι εξίσου καλά χωρίς καθόλου χρήματα για το δωμάτιο..

Just now, ada32 είπε:

Ναι ! καλα το 1000  το εχουν ετσι για πλακα....

Εμείς φταίμε ρε Άντα,που τα δίνουμε! Αν από την αρχή δεν είχαμε ανταπόκριση στα φακελάκια δε θα το είχαν κάνει πλέον σύστημα. Αλλά πατάνε πάνω στο φόβο μας να μας προσέξουν κ να!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τουλάχιστον τα 2000€ είναι το επίδομα οπότε έρχεται περίπου 1000€ να δώσεις έξτρα..αν αξίζει ο γιατρός κ νιώθεις ασφάλεια να πας!! Αλλά τα δημόσια είναι εξίσου καλά χωρίς καθόλου χρήματα για το δωμάτιο..

Ναι συμφωνώ...και η αδερφή της μαμάς μου γέννησε στο Αλεξάνδρα πριν 3 χρόνια....κ ήταν όλα πολύ καλά!!!!Μόνο κ μόνο επειδή τον εμπιστεύομαι!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Renez είπε:

Τουλάχιστον τα 2000€ είναι το επίδομα οπότε έρχεται περίπου 1000€ να δώσεις έξτρα..αν αξίζει ο γιατρός κ νιώθεις ασφάλεια να πας!! Αλλά τα δημόσια είναι εξίσου καλά χωρίς καθόλου χρήματα για το δωμάτιο..

Εμείς φταίμε ρε Άντα,που τα δίνουμε! Αν από την αρχή δεν είχαμε ανταπόκριση στα φακελάκια δε θα το είχαν κάνει πλέον σύστημα. Αλλά πατάνε πάνω στο φόβο μας να μας προσέξουν κ να!! 

Εγώ τον ρώτησα εξαρχής κ μου είπε τα ποσά κ του ξέκαθσρισα ότι θα με παρακολουθεί άλλα δεν θα πάω τζαμπα με πρόκληση εκτός αν υπάρχει λόγος. Κ γέννησα ακριβώς στην πητ στο εφημερεύον νοσοκομείο κ ήταν όλα πολύ καλά.  Δεν είχα όμως κανένα πρόβλημα , συνεργάστηκα με τις μαιες κ είχα εύκολη γέννα. Την γιατρό που με ξεγεννησε την είδα το τελευταίο 30λεπτο να φανταστείς!!!

Δυστυχώς όμως δεν είναι όλες έτσι σαν κ εμένα. Υπάρχουν γυναίκες που έχουν προβλήματα κ θέλουν τον γιατρό τους κ το καταλαβαίνω.. 

Να δω τώρα με την καινούρια γιατρό που θα πάω αύριο , τι θα μου πει... πάλι αν όλα πάνε καλά λέω να πάω σε εφημερεύον να γεννήσω.. θα δείξει..

Εξάλλου γτ να δώσω 1000 + στον γιατρό κ να μην ανοίξω λογ. Να του τα βάλω του μωρού !!!

πρίν από 16 λεπτά , Thaliamp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!εμένα ο γιατρός μου στο μητέρα είναι....κ θέλει 1.200 αυτός κ 1.600-1.800 το νοσοκομείο.....τώρα γέννησε η ξαδέρφη μου μαζί του πολύ καλός....αλλά κ τα λεφτά πολλά!!!!

 Πολλά λεφτά.. αλλά τόσα παίρνουν όλοι.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Εγώ τον ρώτησα εξαρχής κ μου είπε τα ποσά κ του ξέκαθσρισα ότι θα με παρακολουθεί άλλα δεν θα πάω τζαμπα με πρόκληση εκτός αν υπάρχει λόγος. Κ γέννησα ακριβώς στην πητ στο εφημερεύον νοσοκομείο κ ήταν όλα πολύ καλά.  Δεν είχα όμως κανένα πρόβλημα , συνεργάστηκα με τις μαιες κ είχα εύκολη γέννα. Την γιατρό που με ξεγεννησε την είδα το τελευταίο 30λεπτο να φανταστείς!!!

Δυστυχώς όμως δεν είναι όλες έτσι σαν κ εμένα. Υπάρχουν γυναίκες που έχουν προβλήματα κ θέλουν τον γιατρό τους κ το καταλαβαίνω.. 

Να δω τώρα με την καινούρια γιατρό που θα πάω αύριο , τι θα μου πει... πάλι αν όλα πάνε καλά λέω να πάω σε εφημερεύον να γεννήσω.. θα δείξει..

Εξάλλου γτ να δώσω 1000 + στον γιατρό κ να μην ανοίξω λογ. Να του τα βάλω του μωρού !!!

 Πολλά λεφτά.. αλλά τόσα παίρνουν όλοι.. 

Κορίτσια δυστυχώς παίρνουν αρκετά. Δεν είναι  όλοι έτσι όμως. Εγώ έπεσα σε καλή γιατρό . Βέβαια επειδή είναι στο δημόσιο είναι λίγο δύσκολα με ραντεβού κτλ αλλά δεν μου ζήτησε ποτέ λεφτά. Υπάρχουν και αυτοί οι γιατροί που είναι πρώτα από όλα άνθρωποι και δεν σε βλέπουν σαν χρήμα..

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια δυστυχώς παίρνουν αρκετά. Δεν είναι  όλοι έτσι όμως. Εγώ έπεσα σε καλή γιατρό . Βέβαια επειδή είναι στο δημόσιο είναι λίγο δύσκολα με ραντεβού κτλ αλλά δεν μου ζήτησε ποτέ λεφτά. Υπάρχουν και αυτοί οι γιατροί που είναι πρώτα από όλα άνθρωποι και δεν σε βλέπουν σαν χρήμα..

Είσαι τυχερή σε αυτό!! Εύχομαι όλες να έχουμε μια καλή εγκυμοσύνη κ μια ακόμη καλύτερη γέννα !!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Βασικά απτην πρώτη βδομάδα της καθυστέρησης πηγαίνω κάθε βδομάδα, εγώ του το ζήτησα, γιατί είχα αποβάλει στο παρελθόν & δεν μπορώ να διαχειριστώ το ανχος μου. Ναι 8η είμαι. Τώρα θα ξαναπάω από Δευτέρα πάλι.. 

Κ εγώ είχα μια αποβολή κ σε καταλαβαίνω πολύ καλά....φαντάσου εμένα με πιάνει και δύσπνοια....αλλά λέω πρέπει να χαλαρωσω....όλες μας....κ όλα θα πάνε καλά!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίρνει 50€ την επίσκεψη. Δεν έχουμε μπει ακόμα σε συζήτηση για τη γέννα αλλά ξέρω ότι είναι στο Ιασώ.

Πριν πολλά χρόνια θυμάμαι στον γιο μου ότι οι γιατροί έπαιρναν την ίδια αμοιβή με την αμοιβή του νοσοκομείου. Ελπίζω αυτή η παράνοια να μην ισχύει πλέον...

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...