Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, kristalenia είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Μάλλον κι εγώ μανούλα Σεπτεμβρίου αν όλα πάνε καλά!

Έχω πολυκυστικές με μεγάλους ακανόνιστους κύκλους 45-50 ημερών. .Από το Νοέμβριο ακολούθησα αγωγή glucophage και inofert (την έκανα και παλιά με πολύ καλά αποτελέσματα) οπότε ο κύκλος είχε μειωθεί στις 40 ημέρες την τελευταία φορά. Αρχίσαμε προσπάθειες από τα τέλη Δεκεμβρίου μετά την τεέυταία περίοδο. Τελευταία περίοδος 15/12.  Στις 28/1 κάνω ένα τεστ αχνό θετικό. Δεν το πίστευα γιατί ήμασταν στον πρώτο μήνα σοβαρών προσπαθειών, οπότε είπα να πάω για χοριακή. Τιμές χοριακής:

30/1 -> 146,8

1/2 -> 397,50

3/2 -> 874,3

Την Παρασκευή 7/2 έχω τον πρώτο υπέρυχο. Δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο εβδομάδων είμαι λόγω μεγάλου κύκλου. Αν λάβω υπόψιν την τελευταία περίοδο είμαι 7 εβδομάδων αλλά αποκλείεται. Υπολογίζω 5 εβδομάδων λόγω καθυστερημένης ωορηξίας στους μεγάλους κύκλους αλλά και λόγω τιμής χοριακής.

Αυτά... Χάρηκα πολύ που σας βρήκα και συγνώμη αν σας κούρασα. Έχω πολύ άγχος μέχρι να μάθω ότι όλα κυλάνε ομαλά μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!

Με το καλό και όλα θα πάνε καλά...Καλώς ήρθες  στην παρέα μας..

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Fofi29 απλα μην δινεις σημασια κ φυσικα να απαντας ! η ζηλεια ειναι το πρωτο που θα συναντησεις μετα απο αλλα τοσα.. οπως σου η ειπε κ η ΚΑτερινα , ειμαστε τυχερες ( κ στην πρωτη εγκυμοσυνη ιδια περιοδο ημουν εγκυος)  . Δν θα χρειαστουμε πολλα ρουχα , αρκει φορεματα κ σορτσακια , κ αν εχει ζεστη , υπαρχουν κλιματιστικα να της πεις! κ επισης οταν με το καλο θα γεννησουμε , τοτε δν υπαρχουν ιωσεις κτλ.. εγω να φανταστεις προπερσι κ διακοπες πηγα 10 μερες κ καθε στο beach bar ημουν .

@ΚατεριναΣκναι στο πρωτο ημουν χαλιααααα, ναυτια κ εμετοι ολη μερα μεχρι που γεννησα ..( κ δεν μου εκανε δουλεια τιποτα απο τα χαπια.. ).τοτε το προβλημα μου ηταν το νερο κ δεν μπορυσα να ρευτω..κ εκανα εμετους αστα να πανε. τωρα παλι ειμαι το ιδιο χαλια , απλα σημερα το πηρα αποφαση κ βγηκα αποτο σπιτι μετα απο 4 μερες !! ελπιζω να μου σταματησουν μετα την αυχενικη αυτη την φορα αν κ χλωμο το βλεπω. μου μυριζουν ολααα , μαλακτικο, απορρυπαντικο , σαμπουαν , οδοντοκρεμα ,κλτ..τι να σου πω .. χαλια ψυχολογια αλλα τι να κανω που θελω να ερθω κ στην δουλεια ..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως είστε???Να ρωτήσω νιώθει καμιά φούσκωμα στη κοιλιά???Ενώ δεν τρώω δεν έχω όρεξη για φαγητό....νιώθω τη κοιλιά μου πρησμένη σαν να έχω φάει τα πάντα!!!:?:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια πως είστε???Να ρωτήσω νιώθει καμιά φούσκωμα στη κοιλιά???Ενώ δεν τρώω δεν έχω όρεξη για φαγητό....νιώθω τη κοιλιά μου πρησμένη σαν να έχω φάει τα πάντα!!!:?:

Εγώ το έχω είχα πολύ αυτό τις πρώτες 2 εβδομαδες..ένιωθα πρησμένη φουλ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εγώ το έχω είχα πολύ αυτό τις πρώτες 2 εβδομαδες..ένιωθα πρησμένη φουλ!!

Κ εγώ το ίδιο...αφού ζυγιστηκα λέω δεν μπορεί έχω παχύνει κ δεν το έχω καταλάβει...αλλά όχι τίποτα.Φανταζομαι να ξεφουσκωσουμε πριν φουσκωσουμε για τα καλά...!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Κ εγώ το ίδιο...αφού ζυγιστηκα λέω δεν μπορεί έχω παχύνει κ δεν το έχω καταλάβει...αλλά όχι τίποτα.Φανταζομαι να ξεφουσκωσουμε πριν φουσκωσουμε για τα καλά...!!!!

Ευελπιστώ χαχα αυτό έλειπε από το πρώτο μήνα γμτ!! Ασε που έχω κ όρεξη φουλ!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp said:

Κορίτσια πως είστε???Να ρωτήσω νιώθει καμιά φούσκωμα στη κοιλιά???Ενώ δεν τρώω δεν έχω όρεξη για φαγητό....νιώθω τη κοιλιά μου πρησμένη σαν να έχω φάει τα πάντα!!!:?:

Κι εγώ έχω φούσκωμα! Αφού φοράω φαρδιά μπλούζα να μην φαίνεται! Μου λέει ο άντρας μου από τώρα φούσκωσες;; άσε που μου έχει ανοίξει και η όρεξη, αλλά συγκρατιέμαι όσο μπορώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κ εγώ...αν ξεκινήσω από τώρα το φαγητό πάει....κ ο άντρας μου δεν βοηθάει....εγώ γιαουρτακι....κ αυτός δίπλα .με πατατάκια,γαλακτομπούρεκο κ σουβλάκι.....πόσο να κρατηθείς!!!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου!! Εμείς πήγαμε εχτές στον γιατρό, όλα μια χαρά. Ακούσαμε και καρδούλα, ήθελε ο γιατρός να φτάσω στις 8 εβδομάδες για να την ακούσουμε για να έχει γενικά καλύτερη εικόνα και από τον υπέρηχο. Από συμπτώματα εγώ (ευτυχώς) δεν έχω απολύτως τίποτα, μόνο λίγη υπνηλία.. Μακάρι να συνεχιστεί έτσι.. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bbboob είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου!! Εμείς πήγαμε εχτές στον γιατρό, όλα μια χαρά. Ακούσαμε και καρδούλα, ήθελε ο γιατρός να φτάσω στις 8 εβδομάδες για να την ακούσουμε για να έχει γενικά καλύτερη εικόνα και από τον υπέρηχο. Από συμπτώματα εγώ (ευτυχώς) δεν έχω απολύτως τίποτα, μόνο λίγη υπνηλία.. Μακάρι να συνεχιστεί έτσι.. 

Μπράβο κορίτσι μου είσαι από τις τυχερές και εσύ....άρα είσαι στην 8η???κ πότε σου είπε να ξαναπάς???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, kristalenia είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Μάλλον κι εγώ μανούλα Σεπτεμβρίου αν όλα πάνε καλά!

Έχω πολυκυστικές με μεγάλους ακανόνιστους κύκλους 45-50 ημερών. .Από το Νοέμβριο ακολούθησα αγωγή glucophage και inofert (την έκανα και παλιά με πολύ καλά αποτελέσματα) οπότε ο κύκλος είχε μειωθεί στις 40 ημέρες την τελευταία φορά. Αρχίσαμε προσπάθειες από τα τέλη Δεκεμβρίου μετά την τεέυταία περίοδο. Τελευταία περίοδος 15/12.  Στις 28/1 κάνω ένα τεστ αχνό θετικό. Δεν το πίστευα γιατί ήμασταν στον πρώτο μήνα σοβαρών προσπαθειών, οπότε είπα να πάω για χοριακή. Τιμές χοριακής:

30/1 -> 146,8

1/2 -> 397,50

3/2 -> 874,3

Την Παρασκευή 7/2 έχω τον πρώτο υπέρυχο. Δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο εβδομάδων είμαι λόγω μεγάλου κύκλου. Αν λάβω υπόψιν την τελευταία περίοδο είμαι 7 εβδομάδων αλλά αποκλείεται. Υπολογίζω 5 εβδομάδων λόγω καθυστερημένης ωορηξίας στους μεγάλους κύκλους αλλά και λόγω τιμής χοριακής.

Αυτά... Χάρηκα πολύ που σας βρήκα και συγνώμη αν σας κούρασα. Έχω πολύ άγχος μέχρι να μάθω ότι όλα κυλάνε ομαλά μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!

Γεια σου κορίτσι καλώς ήρθες...μια χαρά είναι οι χοριακες σου!!!πότε θα πας γιατρό τώρα; Θα κάνεις και αλλη χοριακη??

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πώς μου είστε?Υπομονή σε όσες έχουν εμετούς... Από φούσκωμα δεν έχω κάτι να σας βοηθήσω. 

εγώ την γλιτωσα σε αυτή την εγκυμοσύνη από εμετούς αλλά έχω το θέμα με το ζάχαρο. Κάτι πρέπει να μας απασχολεί δεν γίνεται να μην έχουμε τίποτα. Εδώ και 3 μέρες σταμάτησαν και οι αναγούλες. Μόνο στήθος με πονάει. Σήμερα έχω ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο να δούμε τι θα μου πει για τις μετρήσεις που έκανα όλη την βδομάδα και τι θα κάνουμε. Και αύριο στις 10 το πρωί έχω υπέρηχο. Έχω πολύ άγχος για αυτόν τον υπέρηχο γιατί σε αυτή τη βδομάδα την προηγούμενη φορά δεν την ακούσαμε άλλο να χτυπάει. Μακάρι να είναι όλα καλά τώρα.

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Γεια σου κορίτσι καλώς ήρθες...μια χαρά είναι οι χοριακες σου!!!πότε θα πας γιατρό τώρα; Θα κάνεις και αλλη χοριακη??

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πώς μου είστε?Υπομονή σε όσες έχουν εμετούς... Από φούσκωμα δεν έχω κάτι να σας βοηθήσω. 

εγώ την γλιτωσα σε αυτή την εγκυμοσύνη από εμετούς αλλά έχω το θέμα με το ζάχαρο. Κάτι πρέπει να μας απασχολεί δεν γίνεται να μην έχουμε τίποτα. Εδώ και 3 μέρες σταμάτησαν και οι αναγούλες. Μόνο στήθος με πονάει. Σήμερα έχω ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο να δούμε τι θα μου πει για τις μετρήσεις που έκανα όλη την βδομάδα και τι θα κάνουμε. Και αύριο στις 10 το πρωί έχω υπέρηχο. Έχω πολύ άγχος για αυτόν τον υπέρηχο γιατί σε αυτή τη βδομάδα την προηγούμενη φορά δεν την ακούσαμε άλλο να χτυπάει. Μακάρι να είναι όλα καλά τώρα.

Όλα καλά θα πάνε! Δεν υπάρχει καμία ένδειξη ή λόγος να μην πάνε όλα καλα!

Σε καταλαβαίνω βέβαια, εμείς που έχουμε παρελθόν φοβόμαστε συνέχεια αλλά όλα καλά!

Εγώ είχα το ίδιο άγχος στην προηγούμενη επίσκεψη που θα ακούγαμε καρδιά (στην προηγούμενη εγκυμοσύνη εκεί καταλάβαμε την παλινδρομη...) 

Και αύριο που έχω ραντεβού πάλι άγχος έχω....

Ειναι όμως στο μυαλό μας... θα φύγει!


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Όλα καλά θα πάνε! Δεν υπάρχει καμία ένδειξη ή λόγος να μην πάνε όλα καλα!

Σε καταλαβαίνω βέβαια, εμείς που έχουμε παρελθόν φοβόμαστε συνέχεια αλλά όλα καλά!

Εγώ είχα το ίδιο άγχος στην προηγούμενη επίσκεψη που θα ακούγαμε καρδιά (στην προηγούμενη εγκυμοσύνη εκεί καταλάβαμε την παλινδρομη...) 

Και αύριο που έχω ραντεβού πάλι άγχος έχω....

Ειναι όμως στο μυαλό μας... θα φύγει!

Α και εσύ αύριο έχεις ε?? Τέλεια!! Μαζί πάμε εμείς:wub:  ναι κορίτσι όλα καλά θα μας πάνε!!  Πρέπει να είμαστε αισιόδοξες....

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα τι κάνετε?το αντιγριπικο εμβόλιο το κανατε?εμένα με έβαλε ο γιατρός και το έκανα.. 

Καλημέρα!!! Καλά εδώ κάνω δουλειές... Ναι εγώ το έκανα πριν μείνω έγκυος γιατί κάναμε προσπάθειες και είπα να το κάνω από πρίν...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...