Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

@Renez ναι κανονικά μας αφήνει απλά σιγά και με προφυλακτικό.... 

Εγώ παίρνω filicine για σίδηρο δεν μου έχει δώσει κάτι γιατί ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά.. εσένα τι σου δίνει??


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez είπε:

Πφφφ κ εγώ με τον άντρα μου έχουμε μαγαζί με κρητικά προϊόντα κ έχουμε κ φούρνο που ψήνουμε κτλ κ μου είναι αρκετά δύσκολο.. τουλάχιστον είναι δικό μας κ πήραμε υπάλληλο τώρα που είμαι έγκυος ώστε να ξεκουράζομαι λίγο.. τι δουλειά κάνεις εσύ ακριβώς? 1000 η κλινική είναι ιδιωτική? Πολύ καλά σε σχέση με Αθήνα που είναι 1600€ το τρίκλινο +τις εξετάσεις του μωρού έξτρα..

Εγώ δουλεύω σε καφε μπουγατσα μικρογευματα σε πολυσυχναστο μερος !! Εχει ορθοστασια σηκωμα βαρους σκυψιμο καταψυξη και λιγα λέω!! Πλέον κάνω μόνο τα απαραίτητα!! Ναι ιδιωτικη κλινικη ! Με εοππυ ειναι 1000 ευρω!! Ως ιδιωτης καπου στα 1400 παει!! Ναι οι τιμές εδώ είναι πιο χαμηλές από Αθήνα!! Έχετε σχέση με Κρήτη; 

Just now, Renez είπε:

Έχω κ άλλη ερώτηση της μέρας.. πια μάρκα φολικό οξύ και σίδηρο παίρνεται? Χάπια η υγρά?

Σίδηρο tardyferon

Φολικό filicine

Ασβέστιο +D3 Calciofix

Όλα σε χάπι πλέον!!! Τα τύπου αναβράζοντα με αναγουλιάζουν!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

@Renez ναι κανονικά μας αφήνει απλά σιγά και με προφυλακτικό.... 

Εγώ παίρνω filicine για σίδηρο δεν μου έχει δώσει κάτι γιατί ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά.. εσένα τι σου δίνει??

Γιατί με προφυλακτικό?? Filicine και εγώ και viofer σίδηρο..τίποτε άλλο ..έχω η αλήθεια είναι μισή μονάδα χαμηλότερο αιματοκρίτη από το "φυσιολογικό".

Just now, nairobi είπε:

Εγώ δουλεύω σε καφε μπουγατσα μικρογευματα σε πολυσυχναστο μερος !! Εχει ορθοστασια σηκωμα βαρους σκυψιμο καταψυξη και λιγα λέω!! Πλέον κάνω μόνο τα απαραίτητα!! Ναι ιδιωτικη κλινικη ! Με εοππυ ειναι 1000 ευρω!! Ως ιδιωτης καπου στα 1400 παει!! Ναι οι τιμές εδώ είναι πιο χαμηλές από Αθήνα!! Έχετε σχέση με Κρήτη; 

Σίδηρο tardyferon

Φολικό filicine

Ασβέστιο +D3 Calciofix

Όλα σε χάπι πλέον!!! Τα τύπου αναβράζοντα με αναγουλιάζουν!! 

Filicine και εγώ κ σίδηρο viofer που είναι υγρή αμπουλιτσα με γεύση φράουλα κάπως,πολύ ευκολοπιοτο!! :-) είναι ο άντρας μου από Κρήτη.. Ερχόμαστε κ στη πόλη σου στη ΔΕΘ κάθε χρόνο λογω δουλειάς!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα για υπέρηχο σήμερα.. όλα καλά. Ξανά ακούσαμε καρδούλα ευτυχώς 181 παλμούς. Όλα καλά. Τώρα στις 28/2 έχω αυχενική. Λογικά ΠΗΤ έχω 9/9.

Τελεια ! θα εισαι απο τις πρωτες που θα γεννησεις! τι καλα που κοντευει η μερα της αυχενικης , θα δεις φυλο και θα ησυχασεις λιγακι !

1 ώρα πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα!!!!Εμάς μας είπε ότι μπορούμε να κάνουμε κανονικά δεν υπάρχει πρόβλημα....απλά χαλαρά!!!Εγώ βέβαια δεν έχω καθόλου μα καθόλου όρεξη....κ γενικά δεν ξέρω είμαι λίγο ευερεθιστη...τα νεύρα μου δεν είναι πολύ καλά....όσο για τα υπόλοιπα έχεις δίκιο αυτό προσπαθώ....:-?

κ εγω εχω νευρα !!! πολλα απο το πουθενα.....

πρίν από 14 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Πως είστε με τις αναγουλες κορίτσια?  Σας σκέφτομαι γιατί το πέρασα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και σας καταλαβαίνω...είναι ταλαιπωρία...

Να σου πω περιγραψω εγω την μερα μου!  το πρωι ξυπναω 9 κ φευγω 10.3 για δουλεια .. προσπαθω να φαω καμια φρυγανια κ παιρνω το navatac και την παλευω, δεν κανω εμετο αλλα η ναυτια δεν παλευεται .. φτανω γραφειο κ συνερχομαιγυρω στις 13,30 οπου τρωω λιγο ρυζι η πατατες βραστες . Πινω μονο σπραιτ η πορτοκαλαδα ... Νερο κ καφε οχι !!! Κανω υπομονη να παω σπιτι στις 6 οπου ξαπλωνω μεχρι τις 8.30 κ μετα προσπαθω οσο μπορω να ασχοληθω με το μωρο κ τον αντρα μου . Ευτυχως που εχω τους γονεις μου που φροντιζουν το μωρο και η μαμα μου ,μας μαγειρευει ..γτ δεν θα τν παλευα .. Το πρωι μου ειναι το πιο δυσκολο κομματι της μερας θεωρω .Νιωθω οτι δεν εχω δυναμη να περπατησω... 

Βασικα δεν ξερω αν το νιωθει καμια σας , αλλα πραγματικα νιωθω οτι το μωρο μου τραβαει την ενεργεια τωρα... δεν μπορω να παρω τα ποδια μου.

Just now, nairobi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ Θεσσαλονίκη μένω!! Ο γιατρός μου ζητάει 1000 μαζί με τις επισκέψεις και η κλινική θα μου κοστίσει άλλα τόσα!! Σε κάθε επίσκεψη στο γιατρό δίνω όσα μπορώ και αφαιρούνται απο το χιλιάρικο!! Τη Δευτέρα ακούσαμε καρδούλα :xβρίσκεται σε καλή θέση το νινί μέσα στη μήτρα!! Επέστρεψα στη δουλειά αλλά χαλαρά και με προσοχή γιατί εργάζομαι στην εστίαση και είναι κουραστικά!! 

Filicine  παιρνω και εγω!

tardyferon θα ξεκινησω λιγο αργοτερα γτ τωρα με την ναυτια , θα γινω χειροτερα.

Αν θες στειλε μου σε ποια κλινικη θα γεννησεις , και το ονομα του γιατρου . Κ εγω απο Θεσ/νικη ειμαι .


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nairobi είπε:

Εγώ δουλεύω σε καφε μπουγατσα μικρογευματα σε πολυσυχναστο μερος !! Εχει ορθοστασια σηκωμα βαρους σκυψιμο καταψυξη και λιγα λέω!! Πλέον κάνω μόνο τα απαραίτητα!! Ναι ιδιωτικη κλινικη ! Με εοππυ ειναι 1000 ευρω!! Ως ιδιωτης καπου στα 1400 παει!! Ναι οι τιμές εδώ είναι πιο χαμηλές από Αθήνα!! Έχετε σχέση με Κρήτη; 

Σίδηρο tardyferon

Φολικό filicine

Ασβέστιο +D3 Calciofix

Όλα σε χάπι πλέον!!! Τα τύπου αναβράζοντα με αναγουλιάζουν!! 

Πω πω η κάθε δουλειά έχει τις ευκολίες τής. Να προσέχεις και να μην κουράζεσαι πολύ..

Just now, Renez είπε:

Γιατί με προφυλακτικό?? Filicine και εγώ και viofer σίδηρο..τίποτε άλλο ..έχω η αλήθεια είναι μισή μονάδα χαμηλότερο αιματοκρίτη από το "φυσιολογικό".

Filicine και εγώ κ σίδηρο viofer που είναι υγρή αμπουλιτσα με γεύση φράουλα κάπως,πολύ ευκολοπιοτο!! :-) είναι ο άντρας μου από Κρήτη.. Ερχόμαστε κ στη πόλη σου στη ΔΕΘ κάθε χρόνο λογω δουλειάς!!

 

Για τα μικρόβια. Για να μην γίνονται μολύνσεις. Εγώ σίδηρο στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα κάπου τον 7ο μην και ασβέστιο ξεκίνησα τον 8ο.. 

Just now, ada32 είπε:

Τελεια ! θα εισαι απο τις πρωτες που θα γεννησεις! τι καλα που κοντευει η μερα της αυχενικης , θα δεις φυλο και θα ησυχασεις λιγακι !

κ εγω εχω νευρα !!! πολλα απο το πουθενα.....

Να σου πω περιγραψω εγω την μερα μου!  το πρωι ξυπναω 9 κ φευγω 10.3 για δουλεια .. προσπαθω να φαω καμια φρυγανια κ παιρνω το navatac και την παλευω, δεν κανω εμετο αλλα η ναυτια δεν παλευεται .. φτανω γραφειο κ συνερχομαιγυρω στις 13,30 οπου τρωω λιγο ρυζι η πατατες βραστες . Πινω μονο σπραιτ η πορτοκαλαδα ... Νερο κ καφε οχι !!! Κανω υπομονη να παω σπιτι στις 6 οπου ξαπλωνω μεχρι τις 8.30 κ μετα προσπαθω οσο μπορω να ασχοληθω με το μωρο κ τον αντρα μου . Ευτυχως που εχω τους γονεις μου που φροντιζουν το μωρο και η μαμα μου ,μας μαγειρευει ..γτ δεν θα τν παλευα .. Το πρωι μου ειναι το πιο δυσκολο κομματι της μερας θεωρω .Νιωθω οτι δεν εχω δυναμη να περπατησω... 

Βασικα δεν ξερω αν το νιωθει καμια σας , αλλα πραγματικα νιωθω οτι το μωρο μου τραβαει την ενεργεια τωρα... δεν μπορω να παρω τα ποδια μου.

Filicine  παιρνω και εγω!

tardyferon θα ξεκινησω λιγο αργοτερα γτ τωρα με την ναυτια , θα γινω χειροτερα.

Αν θες στειλε μου σε ποια κλινικη θα γεννησεις , και το ονομα του γιατρου . Κ εγω απο Θεσ/νικη ειμαι .

Κορίτσι πάλι καλά έχεις βοήθεια. Γιατί δουλεύεις είναι και μικρό το πρώτο μωράκι. Εμένα τώρα που είναι 22 μηνών και κάπως συννενουμαστε είναι δύσκολο φαντάσου με μικρότερο. 

Αχ Θεσσαλονίκη!!!!! Την λατρεύω. Ερχόμαστε κάποιες φορές. Για την ομάδα!! Μην ρωτήσετε ποια. Μόνο μια υπάρχει:-D  Και σαν πόλη μας αρέσει πολύ. 

@nairobi  εσύ με το ζάχαρο τι έκανες??

Κορίτσια γράψετε όσες ξέρετε ΠΗΤ να φτιάξουμε πινακακι..:wub: και οποίες θα μαθαίνουν  σε λίγες μέρες την ημερομηνία θα τις προσθέτω....:)

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Πω πω η κάθε δουλειά έχει τις ευκολίες τής. Να προσέχεις και να μην κουράζεσαι πολύ..

Για τα μικρόβια. Για να μην γίνονται μολύνσεις. Εγώ σίδηρο στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα κάπου τον 7ο μην και ασβέστιο ξεκίνησα τον 8ο.. 

Κορίτσι πάλι καλά έχεις βοήθεια. Γιατί δουλεύεις είναι και μικρό το πρώτο μωράκι. Εμένα τώρα που είναι 22 μηνών και κάπως συννενουμαστε είναι δύσκολο φαντάσου με μικρότερο. 

Αχ Θεσσαλονίκη!!!!! Την λατρεύω. Ερχόμαστε κάποιες φορές. Για την ομάδα!! Μην ρωτήσετε ποια. Μόνο μια υπάρχει:-D  Και σαν πόλη μας αρέσει πολύ. 

@nairobi  εσύ με το ζάχαρο τι έκανες??

Κορίτσια γράψετε όσες ξέρετε ΠΗΤ να φτιάξουμε πινακακι..:wub: και οποίες θα μαθαίνουν  σε λίγες μέρες την ημερομηνία θα τις προσθέτω....:)

28 Σεπτεμβρη έχω εγώ..στο τσακ για να πήγαινα στις μανουλες Οκτωβρίου χεχε

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε 22/9!!!!Και εγώ μόνο φολικό παίρνω filicine...βγήκαν χτες οι εξετάσεις μου κ μου είπε δεν χρειάζομαι κάτι ήταν όλα μια χαρά...τώρα για την πορεία θα δείξει...:roll:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Filicine  παιρνω και εγω!

tardyferon θα ξεκινησω λιγο αργοτερα γτ τωρα με την ναυτια , θα γινω χειροτερα.

Αν θες στειλε μου σε ποια κλινικη θα γεννησεις , και το ονομα του γιατρου . Κ εγω απο Θεσ/νικη ειμαι .

Κοπέλα μου για την κλινική δεν έχω θέμα να σου πω στην Euromedica Γενική κλινική θα γεννήσω!! Αλλά το όνομα του γιατρού δεν μπορώ να το πω καθώς μου έκανε ειδική τιμή λόγω οικογενειακής φιλίας!! Παίρνει 800 ευρώ πάνω κανονικά!! 

1 ώρα πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ Θεσσαλονίκη!!!!! Την λατρεύω. Ερχόμαστε κάποιες φορές. Για την ομάδα!! Μην ρωτήσετε ποια. Μόνο μια υπάρχει:-D  Και σαν πόλη μας αρέσει πολύ. 

@nairobi  εσύ με το ζάχαρο τι έκανες??

Κορίτσια γράψετε όσες ξέρετε ΠΗΤ να φτιάξουμε πινακακι..:wub: και οποίες θα μαθαίνουν  σε λίγες μέρες την ημερομηνία θα τις προσθέτω....:)

Μια πόλη μια ομάδα που λένε!!! Χαχαχα κι εμείς έχουμε τρέλα με την ομάδα!!! Ο σύζυγος δηλαδή και με παρασέρνει!! Το ζάχαρο ήταν 92 την τελευταία φορά!! Δεν μου είπε για καμπύλη σακχάρου ακόμα!! Από την επόμενη φορά θα το δούμε!! Προς το παρόν προσοχή με τη διατροφή!! 

Εγώ έχω ΠΗΤ 22/09 !!!!

πρίν από 35 λεπτά , Thaliamp είπε:

Εμένα μου είπε 22/9!!!!Και εγώ μόνο φολικό παίρνω filicine...βγήκαν χτες οι εξετάσεις μου κ μου είπε δεν χρειάζομαι κάτι ήταν όλα μια χαρά...τώρα για την πορεία θα δείξει...:roll:

Μαζίιιι  22/9!!!!:)

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, τι περασα σήμερα!!! Ξύπνησα το πρωί 1χαρα,πήγα στη δουλειά μου&παω κάποια στιγμή  Τουαλέτα και βλέπω λίγο ροζ στο σερβιέτακι! Σοκ!! Παίρνω τηλ τον γιατρό μου λέει ότι λίγο ροζ δεν είναι τίποτα και μπορεί να ναι από το utrogestan και στο salospir. Άρον άρον πάω το απόγευμα για υπέρηχο, ευτυχώς όλα είναι καλά, μεγάλωσε το σποράκι και οι παλμοί είναι μια χαρά. 

Είδε μια μικρή αποκόλληση λόγω του αίματος που εχω στην μήτρα (&φαίνεται στον υπέρηχο) και μου πε ότι δεν έχει να κανει με μένα, ότι δηλαδή δεν έκανα εγώ κάτι και δεν μπορώ να κάνω κάτι να το αποφύγω πέρα από να προσέχω στα επίπεδα του φυσιολογικού βέβαια, να μη σηκώνω βάρη, να μη κάνω βαριές δουλειές κλπ

Ακόμα είμαι μέσα στην ανασφάλεια!! Λόγω της αποβολής που είχα, κάπως έτσι είχε ξεκινήσει τότε, μου ξύπνησε όλες τις άσχημες μνήμες.. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bbboob είπε:

Κορίτσια μου, τι περασα σήμερα!!! Ξύπνησα το πρωί 1χαρα,πήγα στη δουλειά μου&παω κάποια στιγμή  Τουαλέτα και βλέπω λίγο ροζ στο σερβιέτακι! Σοκ!! Παίρνω τηλ τον γιατρό μου λέει ότι λίγο ροζ δεν είναι τίποτα και μπορεί να ναι από το utrogestan και στο salospir. Άρον άρον πάω το απόγευμα για υπέρηχο, ευτυχώς όλα είναι καλά, μεγάλωσε το σποράκι και οι παλμοί είναι μια χαρά. 

Είδε μια μικρή αποκόλληση λόγω του αίματος που εχω στην μήτρα (&φαίνεται στον υπέρηχο) και μου πε ότι δεν έχει να κανει με μένα, ότι δηλαδή δεν έκανα εγώ κάτι και δεν μπορώ να κάνω κάτι να το αποφύγω πέρα από να προσέχω στα επίπεδα του φυσιολογικού βέβαια, να μη σηκώνω βάρη, να μη κάνω βαριές δουλειές κλπ

Ακόμα είμαι μέσα στην ανασφάλεια!! Λόγω της αποβολής που είχα, κάπως έτσι είχε ξεκινήσει τότε, μου ξύπνησε όλες τις άσχημες μνήμες.. 

Καλησπέρα κοριτσι μου.....κ από τι προκλήθηκε η αποκόλληση δηλαδη???Την προηγούμενη φορά σε ποια εβδομάδα ήσουν κ τι ακριβώς συνέβη???Αν θες βέβαια μου λες....Εγώ όταν πέρυσι είχα την αποβολή ήμουν στην 7η εβδομάδα...κ επειδή δούλευα σε καφέ(του πατέρα μου το μαγαζί)ήταν κοντά στο Πάσχα κ είχαμε φουλ δουλεια...κ πολύ βάρος τραπέζια καρέκλες....κ μετά από ένα ακόμα 12ωρο γύρισα σπίτι κ είχα αίμα....πολύ.Αφου το ακούσατε κ είναι όλα καλά ηρέμησε....κ προσπάθησε να ξεκουραστείς!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια Καλημέρα.. Δυστυχώς πέρασα ένα άσχημο βράδυ απόψε..Δεν κοιμήθηκα καθόλου.. Και δεν θα πάω στην δουλειά σήμερα.ξυπνησα τα μεσάνυχτα με έντονους σφαχτες χαμηλά στην κοιλιά.δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αυτό.θα μιλήσω με τον γιατρό να δω τι θα μου πει..


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ΚατεριναΣκ    9/9

@nairobi          22/9

@Thaliamp      22/9

@ada32           26/9  

@Renez           28/9

Οι περισσότερες προς το τέλος είστε... Χαχαχα μόνη μου είμαι στην αρχή.. περιμένω και τις υπόλοιπες να μου πείτε..   

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi29 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα.. Δυστυχώς πέρασα ένα άσχημο βράδυ απόψε..Δεν κοιμήθηκα καθόλου.. Και δεν θα πάω στην δουλειά σήμερα.ξυπνησα τα μεσάνυχτα με έντονους σφαχτες χαμηλά στην κοιλιά.δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αυτό.θα μιλήσω με τον γιατρό να δω τι θα μου πει..

Καλημερα Φώφη μου πως είσαι????μίλησες με το γιατρό????

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Κοπέλα μου για την κλινική δεν έχω θέμα να σου πω στην Euromedica Γενική κλινική θα γεννήσω!! Αλλά το όνομα του γιατρού δεν μπορώ να το πω καθώς μου έκανε ειδική τιμή λόγω οικογενειακής φιλίας!! Παίρνει 800 ευρώ πάνω κανονικά!! 

Μια πόλη μια ομάδα που λένε!!! Χαχαχα κι εμείς έχουμε τρέλα με την ομάδα!!! Ο σύζυγος δηλαδή και με παρασέρνει!! Το ζάχαρο ήταν 92 την τελευταία φορά!! Δεν μου είπε για καμπύλη σακχάρου ακόμα!! Από την επόμενη φορά θα το δούμε!! Προς το παρόν προσοχή με τη διατροφή!! 

Εγώ έχω ΠΗΤ 22/09 !!!!

Μαζίιιι  22/9!!!!:)

Τέλεια και εμένα ο άντρας μου έχει τρέλα και με παρασέρνει ένα θα σου πω πέρσι τον Μάιο ήμασταν μέσα:-D

Τέλεια κορίτσι μου ελπίζω να την γλυτώσεις με το ζάχαρο....

14 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Εμένα μου είπε 22/9!!!!Και εγώ μόνο φολικό παίρνω filicine...βγήκαν χτες οι εξετάσεις μου κ μου είπε δεν χρειάζομαι κάτι ήταν όλα μια χαρά...τώρα για την πορεία θα δείξει...:roll:

Τέλεια όλα μια χαρά δηλαδή... Θύμισέ  μου αναγούλες και εμετούς έχεις?

10 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Κορίτσια μου, τι περασα σήμερα!!! Ξύπνησα το πρωί 1χαρα,πήγα στη δουλειά μου&παω κάποια στιγμή  Τουαλέτα και βλέπω λίγο ροζ στο σερβιέτακι! Σοκ!! Παίρνω τηλ τον γιατρό μου λέει ότι λίγο ροζ δεν είναι τίποτα και μπορεί να ναι από το utrogestan και στο salospir. Άρον άρον πάω το απόγευμα για υπέρηχο, ευτυχώς όλα είναι καλά, μεγάλωσε το σποράκι και οι παλμοί είναι μια χαρά. 

Είδε μια μικρή αποκόλληση λόγω του αίματος που εχω στην μήτρα (&φαίνεται στον υπέρηχο) και μου πε ότι δεν έχει να κανει με μένα, ότι δηλαδή δεν έκανα εγώ κάτι και δεν μπορώ να κάνω κάτι να το αποφύγω πέρα από να προσέχω στα επίπεδα του φυσιολογικού βέβαια, να μη σηκώνω βάρη, να μη κάνω βαριές δουλειές κλπ

Ακόμα είμαι μέσα στην ανασφάλεια!! Λόγω της αποβολής που είχα, κάπως έτσι είχε ξεκινήσει τότε, μου ξύπνησε όλες τις άσχημες μνήμες.. 

Πω πω λογικό εινάι να τρόμαξες. Δεν σου είπε τίποτα ξεκούραση ε? Εσύ να προσέχεις βέβαια λίγο παραπάνω. Αλλά αφού σου είπε ότι είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία. Σε καταλαβαίνω ότι τρέμεις μετά την αποβολή που έχεις γιατί και εγώ τα ίδια συναισθήματα έχω. Αλλά η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική... Αυτη την φορά θα μας πάνε όλα καλά.

1 hour ago, Fofi29 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα.. Δυστυχώς πέρασα ένα άσχημο βράδυ απόψε..Δεν κοιμήθηκα καθόλου.. Και δεν θα πάω στην δουλειά σήμερα.ξυπνησα τα μεσάνυχτα με έντονους σφαχτες χαμηλά στην κοιλιά.δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αυτό.θα μιλήσω με τον γιατρό να δω τι θα μου πει..

Εννοείται να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Ενημέρωσε μας θα περιμένουμε νέα σου...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Τέλεια και εμένα ο άντρας μου έχει τρέλα και με παρασέρνει ένα θα σου πω πέρσι τον Μάιο ήμασταν μέσα:-D

Τέλεια κορίτσι μου ελπίζω να την γλυτώσεις με το ζάχαρο....

Τέλεια όλα μια χαρά δηλαδή... Θύμισέ  μου αναγούλες και εμετούς έχεις?

Πω πω λογικό εινάι να τρόμαξες. Δεν σου είπε τίποτα ξεκούραση ε? Εσύ να προσέχεις βέβαια λίγο παραπάνω. Αλλά αφού σου είπε ότι είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία. Σε καταλαβαίνω ότι τρέμεις μετά την αποβολή που έχεις γιατί και εγώ τα ίδια συναισθήματα έχω. Αλλά η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική... Αυτη την φορά θα μας πάνε όλα καλά.

Εννοείται να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Ενημέρωσε μας θα περιμένουμε νέα σου...

Καλημέρα Κατερίνα μου!!!Δεν είχα....κ τώρα με πιάνει μέσα στη μερα μερικές φορές ανακατεύονται αρκετά....αλλά εμετό δεν έχω κάνει!!εσύ πως είσαι???πως πάει η ανακαινιση???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...