Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημερα !  εγω στην δουλεια με την ναυτια μου .. 

@ΚατεριναΣκ ολα καλα θα πανε ! κ εγω αυριο εχω ραντεβου ( πρωτη φορα αυριο παω) .εμενα με το χαπι σταμητησαν λιγο οι εμετοι αλλα εμεινε η ναυτια.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 minutes ago, ΚατεριναΣκ said:

Γεια σου κορίτσι καλώς ήρθες...μια χαρά είναι οι χοριακες σου!!!πότε θα πας γιατρό τώρα; Θα κάνεις και αλλη χοριακη??

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πώς μου είστε?Υπομονή σε όσες έχουν εμετούς... Από φούσκωμα δεν έχω κάτι να σας βοηθήσω. 

εγώ την γλιτωσα σε αυτή την εγκυμοσύνη από εμετούς αλλά έχω το θέμα με το ζάχαρο. Κάτι πρέπει να μας απασχολεί δεν γίνεται να μην έχουμε τίποτα. Εδώ και 3 μέρες σταμάτησαν και οι αναγούλες. Μόνο στήθος με πονάει. Σήμερα έχω ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο να δούμε τι θα μου πει για τις μετρήσεις που έκανα όλη την βδομάδα και τι θα κάνουμε. Και αύριο στις 10 το πρωί έχω υπέρηχο. Έχω πολύ άγχος για αυτόν τον υπέρηχο γιατί σε αυτή τη βδομάδα την προηγούμενη φορά δεν την ακούσαμε άλλο να χτυπάει. Μακάρι να είναι όλα καλά τώρα.

Την Παρασκευή το απόγευμα έχω το πρώτο μου ραντεβού!! Με έχει πιάσει πολύ άγχος αλλά προσπαθώ να το αποβάλλω!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για σενα!!! 

Κορίτσια για να ακούσεις καρδούλα παίζει ρόλο η τιμή της χοριακής? ή το πόσο εβδομάδων είσαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

Την Παρασκευή το απόγευμα έχω το πρώτο μου ραντεβού!! Με έχει πιάσει πολύ άγχος αλλά προσπαθώ να το αποβάλλω!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για σενα!!! 

Κορίτσια για να ακούσεις καρδούλα παίζει ρόλο η τιμή της χοριακής? ή το πόσο εβδομάδων είσαι?

ποσο εβδομαδων εισαι , εγω στο πρωτο ακουσα 6+4 νομιζω. 

Ολα καλα θα σου πανε , να μην εχεις αγχος

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 said:

ποσο εβδομαδων εισαι , εγω στο πρωτο ακουσα 6+4 νομιζω. 

Ολα καλα θα σου πανε , να μην εχεις αγχος

Γεια σου ada!!! Λόγω πολυκυστικών και μεγάλο κύκλο 40-45 ημερών δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο είμαι! 5 μάλλον. Η χοριακή μου σήμερα ανεβηκε 1960. Τη Παρασκευή το απόγευμα έχω γιατρό!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

Γεια σου ada!!! Λόγω πολυκυστικών και μεγάλο κύκλο 40-45 ημερών δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο είμαι! 5 μάλλον. Η χοριακή μου σήμερα ανεβηκε 1960. Τη Παρασκευή το απόγευμα έχω γιατρό!

 

ααα δεν ξερω... γνωριζω οτι μετα απο 1500 μον . η χοριακη , βλεπεις σακο ! νομιζω οτι στα αποτελεσματα σου , σου γραφουν περιπου σε ποια βδομαδα εισαι . για δες!

δεν μπορω να πω κατι γτ εγω ειχα παντα σταθερο κυκλο κ ξερω κ ποιες μερες εμεινα εγκυος( χρησιμοποιησα τεστ ωορηξιας) 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Καλησπέρα...Εγώ ιασω μέχρι στιγμής αν δεν αλλάξω γιατρό.. Εσύ?

Στο Έλενα.. το διάλεξα βάση ότι είναι πανεπιστημιακό κ από τα καλύτερα δημόσια σε θέμα ιατρών κ δωματίων κ θα μπορώ να είμαι σε μονοκλινο ή δικλινοε ελάχιστα χρήματα συμμετοχή ς. Είχα άγχος για τον γιατρό γτ πήγα στα τυφλά βάση ξεκάθαρου ενστίκτου από ονόματα που διάβαζα στο ίντερνετ αλλά χθες είχαμε το πρώτο ραντεβού κ πλέον είμαι βέβαιη πως δεν τον αλλάζω με τπτ. Οι απόψεις μας σε όλα τα θέματα της εγκυμοσύνης είναι όμοιες οπότε με χαροποιησε πολύ η όλη του προσέγγιση..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλημερα !  εγω στην δουλεια με την ναυτια μου .. 

@ΚατεριναΣκ ολα καλα θα πανε ! κ εγω αυριο εχω ραντεβου ( πρωτη φορα αυριο παω) .εμενα με το χαπι σταμητησαν λιγο οι εμετοι αλλα εμεινε η ναυτια.

Τουλάχιστον όμως σταμάτησαν οι εμετοί. Κάτι είναι και αυτο.

1 hour ago, kristalenia είπε:

Την Παρασκευή το απόγευμα έχω το πρώτο μου ραντεβού!! Με έχει πιάσει πολύ άγχος αλλά προσπαθώ να το αποβάλλω!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για σενα!!! 

Κορίτσια για να ακούσεις καρδούλα παίζει ρόλο η τιμή της χοριακής? ή το πόσο εβδομάδων είσαι?

Συνήθως όταν πας 6 βδομάδων και λίγων ημερών ακούς. Γιατί με την χορικακη δεν μπορείς να ξέρεις γιατί στην κάθε μία ανεβαίνει διαφορετικά

Just now, Renez είπε:

Στο Έλενα.. το διάλεξα βάση ότι είναι πανεπιστημιακό κ από τα καλύτερα δημόσια σε θέμα ιατρών κ δωματίων κ θα μπορώ να είμαι σε μονοκλινο ή δικλινοε ελάχιστα χρήματα συμμετοχή ς. Είχα άγχος για τον γιατρό γτ πήγα στα τυφλά βάση ξεκάθαρου ενστίκτου από ονόματα που διάβαζα στο ίντερνετ αλλά χθες είχαμε το πρώτο ραντεβού κ πλέον είμαι βέβαιη πως δεν τον αλλάζω με τπτ. Οι απόψεις μας σε όλα τα θέματα της εγκυμοσύνης είναι όμοιες οπότε με χαροποιησε πολύ η όλη του προσέγγιση..

Και εγώ στο Ελενα.. ήμουνα στο Αττικό στο πρώτο αλλά πήγε εκεί η γιατρός μου γι'αυτό.


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Τουλάχιστον όμως σταμάτησαν οι εμετοί. Κάτι είναι και αυτο.

Συνήθως όταν πας 6 βδομάδων και λίγων ημερών ακούς. Γιατί με την χορικακη δεν μπορείς να ξέρεις γιατί στην κάθε μία ανεβαίνει διαφορετικά

Και εγώ στο Ελενα.. ήμουνα στο Αττικό στο πρώτο αλλά πήγε εκεί η γιατρός μου γι'αυτό.

 ναι εχω ναυτια κ απλα αντι εμετου ειναι σαν να κανω αλλα βγαζω νερο !! ( το γαστρικο υγρο μαλλον ) παντως βλεπω πως αν τρωω σε τακτα χρονικα διαστηματα κατι , με βοηθαει κ νιωθω καλυτερα... λες να την γλιτωσω μονο με αυτα?? θα ειναι θαυμα .. 

να σε ρωτσω οταν λες οτι θα πας στο Ελενα με τον γιατρο σου τι εννοεις? οτι θα πας με προκληση οταν θα εχει εφημερεια αυτος? κ θα πληρωσεις μονο αυτον κ οχι το νοσοκομειο?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

 ναι εχω ναυτια κ απλα αντι εμετου ειναι σαν να κανω αλλα βγαζω νερο !! ( το γαστρικο υγρο μαλλον ) παντως βλεπω πως αν τρωω σε τακτα χρονικα διαστηματα κατι , με βοηθαει κ νιωθω καλυτερα... λες να την γλιτωσω μονο με αυτα?? θα ειναι θαυμα .. 

να σε ρωτσω οταν λες οτι θα πας στο Ελενα με τον γιατρο σου τι εννοεις? οτι θα πας με προκληση οταν θα εχει εφημερεια αυτος? κ θα πληρωσεις μονο αυτον κ οχι το νοσοκομειο?

Στο δημόσιο δεν πληρώνεις το νοσοκομείο. Απλά η γιατρός μου πήγε σε άλλο νοσοκομείο μόνιμα έφυγε από το Αττικό και θα με παρακολουθεί εκεί κανονικά και όποτε είναι να γεννήσω θα πάω εκεί κανονικά την ενημερώνω και έρχεται. Έτσι είχαμε κάνει στην πρώτη γέννα


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα τι κάνετε?το αντιγριπικο εμβόλιο το κανατε?εμένα με έβαλε ο γιατρός και το έκανα.. 

Εγώ δεν έχω κάνει...

Πριν την εγκυμοσύνη, τον ρώτησα να κάνω και μου είπε όχι.

Τωρα με αυτά που ακούω για την γρίπη με έχει πιάσει τρελό άγχος.

Εσύ τώρα το έκανες ή πριν μείνεις έγκυος;


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Εγώ δεν έχω κάνει...

Πριν την εγκυμοσύνη, τον ρώτησα να κάνω και μου είπε όχι.

Τωρα με αυτά που ακούω για την γρίπη με έχει πιάσει τρελό άγχος.

Εσύ τώρα το έκανες ή πριν μείνεις έγκυος;

Τώρα την προηγούμενη εβδομάδα το έκανα και φοβόταν ο γυναικολόγος μήπως δεν το βρω και βρήκα ένα τελευταίο.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Στο δημόσιο δεν πληρώνεις το νοσοκομείο. Απλά η γιατρός μου πήγε σε άλλο νοσοκομείο μόνιμα έφυγε από το Αττικό και θα με παρακολουθεί εκεί κανονικά και όποτε είναι να γεννήσω θα πάω εκεί κανονικά την ενημερώνω και έρχεται. Έτσι είχαμε κάνει στην πρώτη γέννα

δλδ θα μπορει να παρεβρεθει εκει να σε ξεγεννησει ενω δεν ειναι σε βαρδια? επι πληρωμη εννοειται ?? ρωταω γτ εγω προπερσυ που σκεφτομουν να γεννησω με τον γιατρο μου ,μου ειπε με προκληση οταν θα εφημερευε κ φυσικα αρνηθηκα! κ γεννησα στο νοσοκομειο με τους γιατρους της εφημεριας.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Μπράβο κορίτσι μου είσαι από τις τυχερές και εσύ....άρα είσαι στην 8η???κ πότε σου είπε να ξαναπάς???

Βασικά απτην πρώτη βδομάδα της καθυστέρησης πηγαίνω κάθε βδομάδα, εγώ του το ζήτησα, γιατί είχα αποβάλει στο παρελθόν & δεν μπορώ να διαχειριστώ το ανχος μου. Ναι 8η είμαι. Τώρα θα ξαναπάω από Δευτέρα πάλι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...